Skocz do zawartości

Sigerous Mod 1.7 Geonezis Addon


Cromm Cruac

Rekomendowane odpowiedzi

LD- wczytałem twojego sejwa normalnie, zrobiłem zapis- ale przy próbie wczytania wywala taki błąd:

FATAL ERROR
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function	  : raii_guard::~raii_guard
[error]File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp
[error]Line		  : 748
[error]Description   : ....e.r. - zew prypecigamedatascriptssgm_info.script:127: attempt to compare number with nil
stack trace:
001B:69737365 nvd3dum.dll

A jak wczytuje twojego sejwa i próbuję przejść do Janowa, wywala z pustym logiem.

Nie mam pomysłu, jak naprawić. Zauważyłem że na statku jest dużo więcej stalkerów niż u mnie, może coś się powaliło w skryptach.

We freeplayu zostajemy z tym samym sprzętem z jakim kończyliśmy podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chem_ik, dokumenty od Charona są dwa do różnych zadań. Jeden to rozkaz przeniesienia związany z zadaniem na odkrycie tozsamości Informatora, ten był na ziemi na pierwszym lub drugim piętrze Jubilejnego. A sam schowek charona jest na samym dole w X8, tam gdzie kręcą się tuszkany. Zaraz jak wejdziesz do X8 to idziesz schodami na dół, chyba tymi na wprost jak pamiętam, na dolnym poziomie musisz znaleźć ukryty właz do dolnej części. Jest on w korytarzu do którego wejście znajduje się pod schodami. Schodzisz na dół, kawałek dalej leżą dokumenty.

Dołączona grafika

wejście do korytarza pod schodami

@LordDino, potwierdzam, wywala z różnymi błędami przy zapisywaniu lub wczytywaniu gry. Masz coś porządnie pokręcone.Ja widzę jedno wyjście.Cofać się w grze aż będzie można zapisywać, i tyle. Może zrobiłeś jakiś zapis podczas emisji albo co.Nie wiem.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce ulepszyć tłumik na tę snajperkę:


FATAL ERROR

[error]Expression    : fatal error
[error]Function	  : CInifile::r_string
[error]File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrCoreXr_ini.cpp
[error]Line		  : 513
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments	 : Can't find variable silencer_light_color in [wpn_vintorez_nimble]
stack trace:
001B:69737365 nvd3dum.dll

Image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z tym questem atak bandytów na Skadowsk. Co bym nie robił to lubią mnie Bandyci. Doszedłem do ostatniej fali i zostało mi kilku do usunięcia, zaroiło ich się w Skadowsku i żaden nie chce się stamtąd ruszyć, a w środku są nieśmiertelni. To, że wszystkich bandytów zabiłem zielonych i na chwile mnie Skaowsk nie lubił, to już nie wspomnę. To badziewne zadanie nie chce mi się zaliczyć, jak ich wywabić ze statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zadania trzeba się dobrze przygotować. W nocy większość neutralnych stalkerów i bandytów wraca na statek, więc najlepiej przespać do 22 i poczekać godzinę, aż wszyscy wejdą do środka, rano o godz. 7 znowu wychodzą na łowy, więc gdy zaczniemy o 22 powinno spokojnie wystarczyć czasu. Zbieramy najlepszy sprzęt jaki tylko mamy, bo w tym queście nie ma czasu do stracenia. Egzo ulepszone, elitarne apteczki, artefakty, wkładki kevlarove, jako broń polecam Grozę ulepszoną pod względem magazynka i celności. Jako celownik optyczny najlepszym rozwiązaniem jest ten z namierzaniem termowizyjnym, bo dzięki temu nie marnujemy czasu na używanie lornetki i ułatwia identyfikację neutralnych stalkerów i bandytów do których nie wolno strzelać. Przed questem warto przeprowadzić optymalizację w menu SGM i można zmniejszyć ustawienia graficzne bo pod koniec questa zdarzaja się ścinki, sejw i w drogę. Sprint do zaznaczonego punktu i zaczynamy, u mnie pierwsza grupa była obok pogłebiarki, następna obok dźwigów- Groza pozwala na przyjemne koszenie wrogich grup- przyszedł komunikat o kolejnej grupie- sprint na wzgórze obok Skadowska, bandyci pojawili się obok Szewczenki, później od strony spalonego gospodarstwa. Po tych grupach wbiegłem na samą góre Skadowska- koniecznie zwrócmy uwagę czy w środku pojawili się wrodzy bandyci- jeśli tak warto cofnąć, ale jeśli zabilismy szybko wszystko powinno być ok. Drugą rzeczą na którą musimy zwrócić uwagę są komunikaty radiowe ze statku- jeśli ciagle słyszymy ostrzeżenia, żeby schować broń itd.to znaczy że wszystko jest ok, ale jeśli pojawi się komunikat,że 'Skadowsk został zaatakowany i trzeba zaryglować drzwi'- znaczy to że któryś z neutralnych stalkerów lub bandytów dostał kulkę i wtedy od razu Sowa, Pilot i wszyscy ważni stają sie wrodzy i znikną ostrzeżenia o schowaniu broni- trzeba cofnąć sejwa. Likwidujemy z góry statku wrogich bandytów, snajpeów i atamanów, u mnie spawnowali się w innej kolejności niż u Yurka i koniecznie zwracamy uwagę na te komunikaty radiowe. To chyba wszystko, ja tez długo walczyłem z tym questem, dzięki tym poradom musi się udać, ja zaliczyłem na jednym sejwie i żaden ze Skadowska nie zrobił się wrogiem. Po właściwym zaliczeniu tego questa, wszystkie inne będą się wydawać bardzo proste, a zadanie z falą mutantów Noe będzie 5 razy łatwiejsze, nie zginął mi w czasie tego questu żaden stalker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandyci czy stalkerzy są twoimi sojusznikami ? Mówię, że trzeba likwidować tylko wrogie grupy bandytów, a miedzy nimi moga sie pojawić neutralni do których nie strzelamy- celownik termowizyjny na Grozie ułatwia rozpoznanie. Nie można czekać obok drzwi, bo jak wejdzie któryś do środka to trzeba cofnąć sejwa. Z mostka na statku mamy bardzo dobry przegląd sytuacji i dobrze słychać te komunikaty radiowe. Ja zrobiłem w ten sposób, który opisałem powyżej i zaliczyłem w 100% tego questa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz spawnujących się grup bandyckich są jeszcze bandyci generowani przez podstawkę. I ci są neutralni, a że sporo się dzieje z tymi bandytami to grze się miesza, dlatego są takie cuda że stalkerzy na Skadowsku biorą cię za wroga. Uwierz że wcale nie trzeba do nikogo strzelać by na Skadowsku wywołano alarm a ty zostaniesz przemianowany na wroga. wystarczy ze będziesz w okolicy a któryś bandyta neutralny strzeli do mutanta.Dlatego olej statek.Da się wszystko zrobić bez wchodzenia do środka.Jak zrobią się wrodzy to im po jakimś czasie przejdzie.W tym poście masz kolejność pojawiania się wrogich grup Biegnij na miejsce i strzelaj tylko do czerwonych.Wykończysz jedną grupą, biegnij na następne miejsce, nie ma ich tam-poczekaj albo biegnij tam skąd słyszysz strzały. I nie strzelaj do neutrałów, to może ci posypać skrypty. Jak w środku w barze na Skadowsku będą bandyci na czerwono to wcześniej czy później stamtąd wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnia misja Monolitu, dostaje się ją w Księgarni od Wolanda po queście Potwora. Ja ją robiłem ciągiem z wszystkimi zadaniami monolitu a dopiero potem uruchomiłem operację wulkan. A jednak mimo wybicia monolitowców w Prometeuszu ci w Księgarni są dalej neutralni.I jak pamiętam w czystym SGM też tak było.Czyli teoretycznie można ten quest dostać też później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak znajdujemy tego stalkera od min i tam są wybuchy portem. Pojawiają się bandyci. Jest ich 5 idą od strony dźwigów i są przyjacielscy, jak ich nie ruszę to znikają za jakiś czas i nikogo więcej nie ma, jak ich zlikwidowałem, to pojawiały się kolejne fale ale za każdym razem przyjacielscy, żadni nie są na czerwono. Mam likwidować wszystkich bandytów?? (tak robiłem i teraz część stoi w Skadowsku i nie chcą wyjść)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz przynależność frakcyjną LD? Czy przypadkiem nie bandyta? Rozwaliłeś bandę Czapajewa? Póżniej wspólnie z Mieczem zapobiegłeś transakcji między bandytami i Morganem? Niedobrze jak podchodzisz do tego zadania z bandytami na zielono.Powinni być przynajmniej neutralni.Inaczej dzieją się cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tek będę mordował wszystkich bandytów których napotkam i postaram się żadnego nie wpuścić do Skadowska może mi zaliczy. Odkryłem patent kiedy leciałem do tego rannego stalkera to mi kilku Bandytów właziło do Skadowska, teraz sobie czekam wszystkich wybije i dopiero potem pójdę załatwiać sprawy, a wrogość Skadowska jak mówiłeś zneutralizuje czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bez sensu ja odchodzę trochę od Skadowska to w środku spawnują się przyjaźni Bandyci i tam siedzą jakby nigdy nic. Jest to spowodowane małą ilością stalkerów na statku i on nabijają ilość. Da się jakoś zdjąć tę nieśmiertelność z postaci w Skadowsku wiele pewnie problemów to rozwiąże na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ korn 06

Chyba wiem jak naprawić zgłoszony przez Ciebie błąd z tą snajperką AS 50. Jak poprawka zadziała, będzie w następnym patchu ;)

@ LordDino

Porada dla Ciebie:

На Затоне стали появляться группы бандитов-врагов (хорошо вооруженных и экипированных), даже если через Дипломатию у Вас с Бандитами достигнута договоренность, просто их убиваем. Частенько враги стали проникать во внутрь Скадовска, ГГ они не трогают, а спокойно беседуют между собой, кого это очень раздрожжает ставим файлик. Кстати этот файл можно использовать и при выполнении квеста "Оборона Скадовска".

1. Скачать файл : http://narod.ru/disk..._logic.ltx.html

2. Разместить его тут: gamedataconfigsscriptszaton

3. Спокойно перебить врагов внутри Скадовска

4. После прохождения квеста файл удалить. Если не удалите то тоже ничего страшного, в файле только бессмертие не ключевых НПС убрано.

Автор: Intego

И спокойно режем их ножичком, тревоги нет.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.