Skocz do zawartości

Rozmowy o Stalker Online


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jedna polska grupa graczy. Wspólnie urządzamy rajdy po artefakty, eksplorujemy jaskinie (samemu nawet nie ma co marzyć, że da się radę) i gernerlanie razem gramy. Jest nas tam pięciu i jakoś dajemy sobie radę. Sami rosjani piszą na forach, że jesteśmy jedyną tak dobrze zorganizowaną grupą obcokrajowców. Dobre uzbrojenie, wyposażenie, zaplecze finansowe. Pisałem, że gra jest trudna, a sama Strefa niebezpieczna ze względu na anomalie, mutanty i odblokowane PVP. I że tak sobie pozwolę zapytać... wydaje wam się, że w prawdziwej Strefie łaskawie wasi oponenci czekaliby aż się uzbroicie i wyjdziecie naprzeciwko nim do uczciwego pojedynku? Wbrew pozorom Stalker Online nie jest tępą strzelanką, gdzie OD RAZU po instalacji lecisz na pałę i zaliczasz questy. Trochę wyobraźni, koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujny ja rozumiem że bandyta może sobie czekać przed wejściem do zony i strzelać sobie do nowych ale że wszędzie jest coś co wygląda jak trzecia wojna światowa to pozbawia klimatu tą grę już wolę mody ale to kwestia gustu jedni wolą zonę jako pustkowia inni zapełnioną :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest tylko tuż obok obozów i w noobowni. Cała reszta, to pustkowia, gdzie od czasu do czasu napatoczą się jacyś maruderzy. :) Grze warto dać szansę, a nie narzekać po pierwszych minutach, jak co niektórzy pewnie robią (nie wskazuję nikogo konkretnego więc proszę nie brać tego do siebie :thumbsup: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zainteresował mnie ten temat. jak przebrnę przez rejestrację, to może spróbujemy razem... jeśli znajdzie się chociaż czterech chętnych to można będzie podziałać razem. Ale najpierw spróbuję, jak to wygląda. Nigdy nie byłem fanem strzelanek on line, ale to STALKER... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, pomimo zadeklarowanego 'baku zainteresowania' :biggrin:.Jeśli jednak chociaż trochę Cię interesuje, możemy spróbować stworzyć team i temat na forum gdzie mogę potłumaczyć instrukcje ze strony rosyjskiej... a jest tego trochę.

O.K. Klient pobrany, konta pozakładane, idę do Zony.

Pierwszy zonk przy konfiguracji - nazwa postaci tylko cyrylicą. Uzycie alfabetu łacińskiego jest nieakceptowane. Co prawda potem w samej grze widziałem postaci z nazwami w łacińskim alfabecie, ale nie wiem jak to zrobić. Może opcja zmiany imienia? Ale to kosztuje 500 rubli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trurlu klienta jeszcze nie pobierałem, konto mam założone na forum i w grze. Ta gra miałaby sens gdyby dało rade założyć polski serwer i zrobić spolszczenie. Niestety to ogromna praca bo trzeba przerobić całóą gre. Trochę poczytałem, niby darmowa gra a za ulepszenia(z wyższej półki) trzeba płacić. Opłaty w rublach. Ciekawe co na to forumowi spece od sprzętu. Drugi problem to pojawiające się poprawki do klienta gry, te też trzbaby spolsczcyć. Mało ludzi zna rosyjski a to podstawa, na rosyjskich serwerach nie pogra się konfortowo bo "autochtoni" nas zniszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, chociaż nie gram, ale wiem trochę jak działają gry on-line... Tutaj sprawa polega na moim zainteresowaniu nowością :smile: . Trzeba by trochę więcej pobiegać, żeby ocenić, na jak długo starczy tego zainteresowania. Na razie trochę popycham, bo znam rosyjski, ale bez czytania tekstów nie ma się co brać do gry... Póki co zdarzyło się dwóch oszołomów którzy strzelali do każdego jak leci i nie wiadomo po co, bo nie mam na razie nic cennego co by się mogło komuś przydać. Jednego dopadłem. Jednak interesuje mnie, jak to wygląda dalej. Będę zdawał relacje. Grafika jak na mój gust niespodziewanie dobra, gra jest w miarę płynna. Ciekawie byłoby dobrać kogoś do wspólnej podróży. Może pobierz te 1.3 GB klienta i spróbuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, może znajdą się chętni... Zasadniczo każdy musi zacząć sam i samemu zdobyć podstawowe umiejętności (z ew. pomocą poprzez forum). Potem można stworzyć grupę spotykającą się w określonych terminach. Na razie próbuję sam. Utworzenie oficjalnego klanu wymaga sporych środków, które trzeba zgromadzić w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, Kpuc się zachęcił...

Ja tę grę odpalałem już dość dawno, jeszcze w alpha ?, Beta ?, testach, ale nieznajomość cyrylicy mnie blokowała. Wczoraj mi tłumaczyłeś napisy to jakoś kawałek poszło ;) Jak bym mógł je jakoś kopiować do schowka i potem do Google translate, a tak to nawet tego nie przepisze ;/

czernobyl10@ Instaluj i dawaj, w 3jke raźniej :) Może ktoś się jeszcze podepnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego ta gra wymaga łącza i transferu? Czy jest konieczne częste logowanie, czy też można spokojnie pograć raz czy dwa razy w tygodniu po godzince? Pomysł bardzo mi się podoba, w Stalkerze zawsze brakowało chociaż tych 2 - 3 osób do zastosowania jakiejkolwiek taktyki. Jeśli da się oddalić poza zasięg oszołomów z kałaszami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 20/1Mb/s, i działa, nawet da się pograć. Logujesz się do gry i grasz, dopóki nie wyjdziesz to cię logowanie nie obchodzi(całą gre pobierasz na dysk, więć pewnie i przy łączy 1Mb/s by dało się grać, bardziej o ping chodzi.). Możesz grać kiedy chcesz, sam albo z znajomymi, każdy przechodzi to co chcę, czyli ja sobie biorę zadanie od dowódcy na szczury i ty też możesz. robimy to zadanie oddzielnie ale na jednej mapie, w tym samym czasie. Więc można powiedzieć ze to taki coperation ale każdy zalicza sobie zadania osobno. Całym plusem tego jest to, że gdy grasz z kimś to on może ciebie poratować np. amunicją. Zdobywasz levele w grze, po zdobycie jakiejś rangi możesz założyć gang/klan. Samemu też możesz grać, ale czy uda się w pojedynkę zakończyć grę ? Pewnie będzie bardzo trudno. I czy ta gra kiedykolwiek się kończy ? Pewnie będą dodawać nowe zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się gra bardzo dobrze. Zdarzają się oszołomy, które strzelają do Ciebie bez dania racji, ale to raczej wyjątki. na forum przestrzegają przed oszustwami w handlu, ale to na razie nie grozi - nie mam czym handlować :). Póki co odrabiam zadania wokół dworca w Lubechu. Moim zdaniem atmosfera jest OK, i grafika nawet niezła. Jeśli zginiesz, odradzasz się w najbliższym bezpiecznym miejscu, albo możesz 'odleżeć' na miejscu. Ale po odrodzeniu masz tylko 1/3 'życia' i trzeba się i tak udać do bezpiecznego obszaru i pogrzać przy ognisku albo mieć apteczki. Wydaje mi się, że na etapie dworca w Lubechu i tak lepiej jest wykonywać zadania samodzielnie a grupę stworzyć dopiero do eksploracji dalszych terenów. Można by założyć nowy temat, gdzie byłyby informacje o zleceniach i terenie w miarę jak będziemy posuwać się w głąb map. Na rosyjskich forach są opisy zadań i postaci które je dają. Można zacząć tworzyć poradnik po polsku i uzupełniać dane przetłumaczone z rosyjskiego. No i pozyskiwać nowych chętnych do eksploracji Zony On Line. Dość istotne są rozmowy z postaciami, bo można się z nich dowiedzieć sporo o tym, co się dzieje w okolicy. To też można by umieszczać w temacie. Teraz dobrze byłoby wiedzieć ilu jest chętnych do gry. Jesli chodzi o wymagania, to na sieci 20MB/1MB chodzi płynnie bez problemów , a i tak część pasma zajęta jest na co innego. Sprzęt to AMD Phenom II X4 Quad core 3,6 GHz plus GF8800 GT. Chodzi w oknie i na cały ekran 1280x1024 - bez problemów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Gdyby był polski klient, zapewne sporo z nas poszło by tam powalczyć. Dla mnie osobiście cyrylica jest nie do przełknięcia. Rosyjski też nie bardzo. Rozumiem, że stworzenie polskiej wersji jest trudne? A może jednak dałoby się coś zdziałać? Pytam, ponieważ nie grywam w gry online (kiedyś kumpel pokazał mi CS - ale taka bezmyślna strzelanina, to nie dla mnie). Co byłoby potrzebne do stworzenia własnego serwera/wersji gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.