Skocz do zawartości

Rozmowy o Stalker Online


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam - bo rozumiem, że spolszczenie klienta jest możliwe - oglądał już ktoś tego exeka? Resource Hacker radzi sobie z otworzeniem pliku, ale większość zawartości, to pliki zerojedynkowe - *bin chyba. Zajrzałem z ciekawości, mając cichą nadzieję na znalezienie plików tekstowych, ale chyba to był głupi pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...to teraz trzeba jeszcze jedno forum - dla błędów etc. Jak na razie zniknęła mi broń - najpierw się zepsuła i co strzał, trzeba było przeładować, a potem po prostu wyparowała mi z plecaka. Dostałem od Mnicha PM - ale przy prawokliku nie ma opcji "EQUIP", jest tylko "frame", "divide" i "info"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyparowała Ci bo najprawdopodobniej zniszczyłeś. Zmęczyłeś materiał, nie naprawiałeś, nie konserwowałeś i takie są tego efekty. Każdą część ekwipunku trzeba naprawiać regularnie. Co do tej PM od Mnicha, to aby na pewno właściwy PM czy może rękojeść i łoże, które są po prostu częścią do craftu, ale wyglądają jak normalny pistolet? I jeszcze jedno. Może umówmy się na TS, żeby wspólnie pograć. Będzie mi łatwiej to i owo pomóc, wytłumaczyć etc etc. Dodatkowo mogę wam na początek pomóc finansowo, tak żebyście mogli szybciej kupić pierwszą broń główną i kamizelki. Aktualnie jestem w Zonie poza miastem, nieopodal wioski Stalkerów i mam zamiar się wybrać po kilka artefaktów, to być może jutro miałbym coś koło 70-80 tysięcy rubli. Jak ustalicie kiedy razem na TS, dajcie mi tutaj znać, to wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny nawet zniszczona broń powinna być widoczna w ekwipunku.Ja miałem to samo co @oloo-znikła ,a pojawiła się dopiero po drugim zalogowaniu. Napisz co i jak z tym TS3 ściągnąłem,zainstalowałem i nie wiem co dalej. Rubli ja nie chcę( jak na razie). Mam pytanko ,a może nawet dwa ; Czy jest w tym biała broń(jakakolwiek) typu scyzoryk, toporek, katana,łom itp.; Gdzie sprzedawać a gdzie kupować jestem na 2-giej mapce (każdy zaoszczędzony rubel dobry) do jutra w online :devil: P.S. @Czujny jaki masz nick w SO? // Z @oloo chodziliśmy na "pałe" po mapce i coś tam wychodziło :thumbsup:

Edytowane przez "Mnich"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj też 'wyparował' PM, ale musze przyznać, że go zajeździłem i możliwe, że nastąpiło 'zmęczenie materiału'. Zapędziłem się do tego stopnia, żę w Posterunku Milicji nie miałem ani broni ani amunicji i sprintem gnałem do Lubeczy, gdzie na szczęście oloo zdjął ze m,nie 2 szczeniaki. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyparowała Ci bo najprawdopodobniej zniszczyłeś. Zmęczyłeś materiał, nie naprawiałeś, nie konserwowałeś i takie są tego efekty. Każdą część ekwipunku trzeba naprawiać regularnie.

Co do tej PM od Mnicha, to aby na pewno właściwy PM czy może rękojeść i łoże, które są po prostu częścią do craftu, ale wyglądają jak normalny pistolet?

I jeszcze jedno. Może umówmy się na TS, żeby wspólnie pograć. Będzie mi łatwiej to i owo pomóc, wytłumaczyć etc etc. Dodatkowo mogę wam na początek pomóc finansowo, tak żebyście mogli szybciej kupić pierwszą broń główną i kamizelki. Aktualnie jestem w Zonie poza miastem, nieopodal wioski Stalkerów i mam zamiar się wybrać po kilka artefaktów, to być może jutro miałbym coś koło 70-80 tysięcy rubli. Jak ustalicie kiedy razem na TS, dajcie mi tutaj znać, to wrócę.

Nie wiem, co mam - wygląda jak broń, ale nic z nią się nie da zrobić - może to faktycznie tylko część. Ma opis "PM Frame"

Ta zepsuta - wiem, nie działała. Ale po prostu znikła mi z ekwipunku. Mniejsza o to, dałem radę ale jak kto nie ma broni, ammo i kasy, niech lata między domami i szuka trashy i innych cudów. Trochę to trwa, ale można nazbierać świec zapłonowych, nakrętek, izolacji itp rzeczy. Sprzedawać na posterunku - jak na razie tam nieźle płaci.

Miejsce, gdzie kasa leży na ulicy, to budynek niedaleko posterunku milicji - z pająkami i szczurami. Są dość "miękkie", więc można natłuc od groma i sprzedać fanty. Dobrze też chodzić po domkach i strzelać te stworki - można przez okna, wtedy nie atakują - to podpowiedział Trurl.

PS - kasy też nie chcę, dam radę. Dobre rady za to mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wagonach kolejowych można co jakiś czas znaleźć elementy pistoletu do montażu - ramę, magazynek, suwak. Brakuje tylko dwóch rzeczy żeby zmontować PM-a - olejarki i skrzynki części. Można to kupić u Mechanika na stacji. Ale poza tym trzeba mieć Umiejętności żeby samemu zmontować pistolet. A można też te części sprzedać. Czasem trafiają się uszkodzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM Frame. Czyli tak jak myślałem. To po prostu część do craftu. Możesz ją sprzedać, albo odłożyć i zrobić to co poradził Trurl. Znajdź jeszcze zamek i magazynek, potem dokup olejarkę i dodatkowe części u mechanika na stacji i masz własnego Makarova. Co do innych pytań. Broni białej nie ma, a przynajmniej nie było jak grałem na serwerach RU. Wydaje mi się jednak, że nie wprowadzili czegoś takiego. Mutanty w tej grze są bardzo wymagające i ubicie ich za pomocą czegoś takiego byłoby raczej niemożliwe. W grze mam nick Kuba. Co do TS, to po ściągnięciu i instalacji programu uruchamiamy go, rozwijamy menu z lewego, górnego rogu, klikamy połącz (lub connect w zależności od wersji językowej) w okienku server adress wklepujemy adres ip a na dole swoją ksywę. Hasła nie potrzeba, bo serwer nie jest zamknięty. Po zalogowaniu w lewym panelu (okienku) pokazuje się lista kanałów. Wyszukujecie kanał 122 i gotowe. Hasło do kanału podam zainteresowanym poprzez PW. Kto chce grać i wejść na TS, niech napisze mi priva. I jeszcze jedno. Na razie starajcie się nie zapędzać dalej niż do posterunku. Lepiej nabierzcie doświadczenia i nazbierajcie rubelków. Przed wyruszeniem podziemiami w Strefę, trzeba być naprawdę dobrze uzbrojonym i lepiej ubranym, bo widzę, że twórcy trochę jakby podnieśli poprzeczki. Na razie udało mi się załatwić kilka toreb medycznych, dla każdego chętnego po jednej.Te torby droga zabawa, a wczoraj akurat trafiłem we wiosce stalkerów na dwa zwalczające się klany, które prowadziły dość mocną wymianę ognia, a że czasami komuś coś wypadnie... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trurl w budynku policji lub w teatrze(nie pamiętam) stoi kolo: Clan Registrav(też nie pamiętam-za dużo masła jem) na parterze, może on ma coś wspólnego z założeniem grupy? Coś brzdąkał o wysłaniu wiadomości przez konsole chat ;/ claninvite bądź daninvite name. Jak będziesz grał to zajrzyj do niego-Ty więcej zrozumiesz niż ja :turned: // Dzięki @Czujny.

Edytowane przez "Mnich"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie - mogę. Tyle że u mnie większość z opisanych zadań nie bangla. Papierosów dla Prochora barman nie ma, Kola ma mnie w nosie, Grek nie chce gadać, nie mam zadania na broken screen. I paru innych. Zły jestem, szczególnie, jak poczytałem, że za te zadania jest sporo kaski. Widać ominąłem coś ważnego i linia fabuły się rozjechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te zadania też nie działają, poza fajkami dla Prochora. Mogę Ci je kupić, to wtedy przynajmniej ten quest zaliczysz. Z tego co widzę, to problemy dotyczące niedziałających zadań dotyczą chyba tylko tylko tej części miasta.

Jeśli po tym kwescie odblokuje się coś innego, to spoko, chętnie.

Doszliśmy z Mnichem do innego miejsca, z pomnikiem Lenina - jak się nazywa ta lokacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oloo zadanie na Broken Screnn chyba zaliczyłeś-sprawdź w zakładce zaliczonych. Papierosy można kupić w budynku policji (po prawej handlarz,a po lewej kolo i u niego kupisz) za ok 1200 r. Mi też wiszą w zakładce zadania do zrobienia. Dzisiaj polatam i zobaczę ile się da jeszcze uratować. @Czujny- czy skype nadawałby się jako komunikator w grze?

Edytowane przez "Mnich"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.