Skocz do zawartości

Rozmowy o Stalker Online


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł ma trurl3 z poradnikiem - ja nie mam problemów z cyrylicą, ale języka już po prostu nie pamiętam zbyt dobrze. Wiedząc czego szukam jakoś pewnie bym się połapał, a jak nie - to dopytał. Nie widzę też problemu z porozumiewaniem się - jak nas trochę będzie, to na ewentualne negocjacje można wysyłać delegata, albo po prostu trzymać się swojego gangu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czernobyl10 - spróbuj, yo nic nie kosztuje @oloo - niestety, taka rzecz leży całkowicie poza naszym dostępem. Trzeba by się dogadać z właścicielem gry i stworzyć ekipę tłumaczącą. Chociaż z tego co czytałem, na angielski tłumaczy jedna osoba... czyli kto wie? Wszystko zależy od popularności gry w Polsce, bo prawdopodobnie stworzenie polskiego serwera tez wymagałoby jakichś kosztów. Gdzieś tam mignęła informacja, że powstaje niemieckojęzyczna wersja.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik to rzeczywiscie bardzo dobrypomysł, jednak największy problem to brak znajomości języka przez ludzi. @Trulu kiedyś próbowałem odpalić Metro online i strasznie muliło, wina leży po stronie sprzętu.

Edytowane przez czernobyl10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oloo - niestety, taka rzecz leży całkowicie poza naszym dostępem. Trzeba by się dogadać z właścicielem gry i stworzyć ekipę tłumaczącą. Chociaż z tego co czytałem, na angielski tłumaczy jedna osoba... czyli kto wie? Wszystko zależy od popularności gry w Polsce, bo prawdopodobnie stworzenie polskiego serwera tez wymagałoby jakichś kosztów. Gdzieś tam mignęła informacja, że powstaje niemieckojęzyczna wersja.

Czemu "poza dostępem"? Nie jesteśmy gorsi, niż Rosjanie.

Dogadanie z właścicielem można załatwić. Ekipę tłumaczącą mamy najlepszą w kraju. A serwer mam od paru lat, żaden kłopot wykupić większy transfer i domenę - o ile się nada.

Załatwcie sprawę z właścicielem i tłumaczenia, ja dam serwer.

To byłby wielki projekt. Może jednak warto choć spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oloo - spróbować nie zaszkodzi, ale weź pod uwagę, że to Rosjanie są właścicielami gry... jak się rozejrzę co i jak i złapię jakiś kontakt to spróbuję coś nakręcić. Ale najpierw musi się zebrać kilku chętnych i trzeba będzie założyć temat. jak w temacie pojawią się jakieś materiały, to może znajdą się kolejni chętni. Mamy na stronie weterana Stalkera on-line który gra już od ponad roku i ma wiele wiadomości o grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem temat. Ja w każdym razie jestem zainteresowany.

Dobrze by było mieć swój serwer, by wypracować tam jakieś zasady postępowania i nie wpuszczać matolstwa, które będzie napieprzać do wszystkich wokół...

W kwestii właścicieli gry - skoro używają zastrzeżonych znaków GSC - może nie będą robić schodów - z tego, co się orientuję, GSC nie ma nic przeciwko moddingowi, czy wykorzystywaniu pomysłów ze STALKER-a, ale nie godzą się na komercyjne ich wykorzystywanie.

Kilku chętnych, mówisz? Jak będzie szansa na polskiego klienta i polski serwer, to się nie opędzimy.. ;)

Właściciele gry mogą być zainteresowani jej tłumaczeniem i promocją, ale na pewno nie będą chcieli wypuścić z rąk dochodów.

A mają do tego prawo? Do czerpania korzyści z faktycznej własności intelektualnej GSC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają prawo? Do czerpania korzyści z faktycznej własności intelektualnej GSC?

A co stalker online ma do GSC ? stalker to tylko skrót/słowo, a grę zrobili sami. Mogą ja teraz rozpowszechniać do woli, jak już nałapią graczy to wprowadzą mikropłatności i zaczną na tym bić potężne sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stalker online ma do GSC ? stalker to tylko skrót/słowo, a grę zrobili sami. Mogą ja teraz rozpowszechniać do woli, jak już nałapią graczy to wprowadzą mikropłatności i zaczną na tym bić potężne sumy.

Hm...Być może, ale nazwali ją "stalker" a ta nazwa bez wątpienia jest zastrzeżona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Strugaccy byli pierwsi... a poza tym słowo Stalker nie zostało wymyślone, tylko wzięte ze słownika... ale skoro można opatentować zaokrąglone narożniki obudowy telefonu (Apple), to chyba można zastrzec słowo Stalker też... :) Naatomiast na grze już zarabiają - popatrzcie sobie na zakładkę PAYMENTS na stronie projektu. Tu jest kawałek cennika:

That you can buy: Clothing: sm.TTH reservation suit Shiz (helmet or helmet slot in glasses, pants, armor) = 50 EUR Jackal reservation suit (jacket, pants, armor) = 50 EUR Crow reservation suit forest (helmet, pants, armor) = 50 EUR reservation Clan Armor Loners = 90 EUR reservation RedCross Amor (bottom) = 65 EUR SNOW reservation tash = 7 EUR SNOW reservation spinach = 7 EUR Snow pants khaki = 5 EUR SNOW khaki jacket = 5 EUR viking helmet SNOW = 5 EUR SNOW backpack guerrillas (12kg) = 7 EUR backpack guerrillas (12kg) = 7 EUR CA Loners backpack (15kg) = 15 EUR quilted jacket = 9 EUR Weapons: Sig751 basis assault weapons groups = 90 EUR WA 2000 sniper weapons base groups = 40 EUR komuflirovannye options weapons Walter WA-2000 (steppe stone.) = 40 EUR Walter WA-2000 (winter stone.) = 40 EUR Walter WA-2000 (stone city.) = 40 EUR Walter WA-2000 (stone forest.) = 40 EUR Dragunov sniper rifle (steppe stone.) = 20 EUR Dragunov sniper rifle (kam winter.) = 20 EUR Dragunov sniper rifle (kam city.) = 20 EUR Dragunov sniper rifle (forest stone.) = 20 EUR Machine Gun MK 48 (kam city.) = 20 EUR Machine Gun MK 48 (stone forest.) = 20 EUR Automatic FN FAL (kam steppe.) = 20 EUR Automatic FN FAL (kam winter.) = 20 EUR Automatic FN FAL (kam city.) = 20 EUR Automatic FN FAL (kam forest.) = 20 EUR AS (special automatic rifle) "Val" (steppe stone.) = 20 EUR AS (special automatic rifle) "Val" (kam winter.) = 20 EUR AS (special automatic rifle) "Val" (kam city.) = 20 EUR AS (special automatic rifle) "Val" (forest stone.) = 20 EUR VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam steppe.) = 20 EUR VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam winter.) = 20 EUR VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam city.) = 20 EUR VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam forest.) = 20 EUR AK-74 (steppe stone.) = 20 EUR AK-74 (kam winter.) = 20 EUR AK-74 (city stone.) = 20 EUR AK-74 (stone forest.) = 20 EUR AK-47 (steppe stone.) = 20 EUR AK-47 (kam winter.) = 20 EUR AK-47 (city stone.) = 20 EUR AK-47 (stone forest.) = 20 EUR Other: glasses (cobra) = 8 EUR white robe Medical = 60 EUR white coat scientist = 60 EUR blue robe repairman = 60 EUR takes gray = 20 EUR takes commando = 100 EUR SWAT takes a maroon = 100 EUR

Jak się ktoś zapali to może wydać niezła kasę na akcesoria, a wszystkie wirtualne... ale z GSC i Stalkerem jako takim nie ma to żadnego związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Strugaccy byli pierwsi... a poza tym słowo Stalker nie zostało wymyślone, tylko wzięte ze słownika... ale skoro można opatentować zaokrąglone narożniki obudowy telefonu (Apple), to chyba można zastrzec słowo Stalker też... :)

Naatomiast na grze już zarabiają - popatrzcie sobie na zakładkę PAYMENTS na stronie projektu. Tu jest kawałek cennika:

That you can buy:

Clothing: sm.TTH

reservation suit Shiz (helmet or helmet slot in glasses, pants, armor) = 50 EUR

Jackal reservation suit (jacket, pants, armor) = 50 EUR

Crow reservation suit forest (helmet, pants, armor) = 50 EUR

reservation Clan Armor Loners = 90 EUR

reservation RedCross Amor (bottom) = 65 EUR

SNOW reservation tash = 7 EUR

SNOW reservation spinach = 7 EUR

Snow pants khaki = 5 EUR

SNOW khaki jacket = 5 EUR

viking helmet SNOW = 5 EUR

SNOW backpack guerrillas (12kg) = 7 EUR

backpack guerrillas (12kg) = 7 EUR

CA Loners backpack (15kg) = 15 EUR

quilted jacket = 9 EUR

Weapons:

Sig751 basis assault weapons groups = 90 EUR

WA 2000 sniper weapons base groups = 40 EUR

komuflirovannye options weapons

Walter WA-2000 (steppe stone.) = 40 EUR

Walter WA-2000 (winter stone.) = 40 EUR

Walter WA-2000 (stone city.) = 40 EUR

Walter WA-2000 (stone forest.) = 40 EUR

Dragunov sniper rifle (steppe stone.) = 20 EUR

Dragunov sniper rifle (kam winter.) = 20 EUR

Dragunov sniper rifle (kam city.) = 20 EUR

Dragunov sniper rifle (forest stone.) = 20 EUR

Machine Gun MK 48 (kam city.) = 20 EUR

Machine Gun MK 48 (stone forest.) = 20 EUR

Automatic FN FAL (kam steppe.) = 20 EUR

Automatic FN FAL (kam winter.) = 20 EUR

Automatic FN FAL (kam city.) = 20 EUR

Automatic FN FAL (kam forest.) = 20 EUR

AS (special automatic rifle) "Val" (steppe stone.) = 20 EUR

AS (special automatic rifle) "Val" (kam winter.) = 20 EUR

AS (special automatic rifle) "Val" (kam city.) = 20 EUR

AS (special automatic rifle) "Val" (forest stone.) = 20 EUR

VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam steppe.) = 20 EUR

VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam winter.) = 20 EUR

VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam city.) = 20 EUR

VSS(special sniper rifle) "vintorez" (kam forest.) = 20 EUR

AK-74 (steppe stone.) = 20 EUR

AK-74 (kam winter.) = 20 EUR

AK-74 (city stone.) = 20 EUR

AK-74 (stone forest.) = 20 EUR

AK-47 (steppe stone.) = 20 EUR

AK-47 (kam winter.) = 20 EUR

AK-47 (city stone.) = 20 EUR

AK-47 (stone forest.) = 20 EUR

Other:

glasses (cobra) = 8 EUR

white robe Medical = 60 EUR

white coat scientist = 60 EUR

blue robe repairman = 60 EUR

takes gray = 20 EUR

takes commando = 100 EUR

SWAT takes a maroon = 100 EUR

Jak się ktoś zapali to może wydać niezła kasę na akcesoria, a wszystkie wirtualne... ale z GSC i Stalkerem jako takim nie ma to żadnego związku.

Czytywałem Strugackich :). Chodziło mi jednak o to, że stalker online czerpie pomysły z gier GCS, a na to mogą nie patrzeć przychylnie. Z drugiej strony jednak, jeśli stworzyli całą grę od podstaw..może i GSC gie do tego.

U nich wszystko możliwe. Spróbuj u nas uszyć buty i nazwać je "Nike" ;)

Ale mniejsza o to. Ważne, by udało się coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...Być może, ale nazwali ją "stalker" a ta nazwa bez wątpienia jest zastrzeżona.

Stalker nie jest nazwą zastrzeżoną i raczej nigdy nie będzie. W różnych społecznościach przyjęło się jako określenie eksploratorów, różnej maści wagabund, a nawet złomiarzy. W innych kręgach oznacza prześladowców, a gdzie indziej po prostu złodzieja.

Zastrzeżoną nazwą natomiast jest S.T.A.L.K.E.R. i o to GSC mogłoby się dopieprzać. A tak poza tym nie oni stworzyli to universum więc powinni raczej zamknąć japy niż pruć się o takie drobnostki. Trza było zrobić Stalkera 2 normalnie, a nie bawić się w ciuszki, seriale, figurki, kalendarze i inne pierdolety. Nie dziwota, że się rozpadła im ekipa, a inni chcą wykorzystać dobre pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to się nie bój, zawsze się znajdą ludzie gotowi zapłacić by być w jakimś tam rankingu. Ale też nie można zapominać, że serwer swoje kosztuje, ktoś go musi serwisować, trzeba wykupić łącze internetowe. To wszystko są koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze należy brać ze strony źródłowej. Tu masz link:

http://download.stal...tup_0838_en.exe

Naprawdę polecam klienta En. Nawet nazwę postaci mozna wpisać alfabetem łacińskim.

Jesli masz juz konto na stronie Stlker-online, wystarczy zainstalować klienta En i zalogować się tym samym loginem co w Rus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wielkość i nazwa jest identyczna, ale pobiorę z źródła. I dupa zbita, szlak mnie trafi z tym, na forum czy to w rus czy w eng się loguje, na forum gry też wchodzi, w ruskim kliencie działa a w angielskim nie, zły login lub hasło. :wallbash: :wallbash: :wallbash: do tego jeszcze zainstalowałem specjalnie na lapku, by wyeliminować ewentualne zgrzyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze prócz was będzie próbował swoich sił w Stalkerze Online? Jakby co, to ja dziś 25 tysięcy rubli uzbierałem i będę kupował lepsze pukawki oraz ciuchy. Mogę parę groszy i jakieś znaleźne fanty dla was odłożyć. Trurl, mikrofonu jeszcze nie mam i najpewniej dziś mieć nie będę, ale jakby co, to pisz na GG. Jakby trzeba jakieś rubelki czy razem spacerek po fanty, to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.