Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. R.M.A Restoration Mod


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Agrael - możesz temu zaradzić zmieniając wartość run_coef ( linia 24 ) w pliku actor.ltx. Powyżej 2.5 jest szybki.

Bieg zmieniasz w sprint_coef (25) . Przy 3.3 to sprinter.

Aby do tyłu też szybciej się poruszał, zmień run_back_coef ( 26), do 2.0.

Aby lepiej Ci wchodził na kamienie i inne przeszkody, podnieś climb_coef, ale nie więcej niż do 0.7, bo przy wyższych wartościach jest problem z przejściem z drabiny na poziom.

Nie ruszaj crouch_coef. To szybkość przesuwania się na boki przy kucaniu i podwyższenie przeszkadza przy przesuwaniu za ukryciem.

Jeśli podczas biegu pojawią się sygnały uszkodzenia GG, zmieniamy wartość ( 49 ) ph_crash_speed_max na np. 40 lub 50.

Z tymi i innymi parametrami możesz poeksperymentować ( oczywiście najpierw kopia actor.ltx ), i ustawić wartości w zależności od upodobania i potrzeb.

 

A przy okazji.

Niech mi ktoś podpowie, czego dotyczą wartości zawarte w:

1. walk_back_coef; (27)

2. air_control_param; (28)

3. walk_accel;(29)

4. ph_mass.(51)

bo tego to ja nie wiem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niech mi ktoś podpowie, czego dotyczą wartości zawarte w:

1. walk_back_coef; (27)

2. air_control_param; (28)

3. walk_accel;(29)

4. ph_mass.(51)

1. walk_back_coef - szybkość poruszania się przy skradaniu do tyłu

2. air_control_param - stopień kontroli kierunku w locie (przy wartości "0" nie mamy żadnej kontroli, jak w realnym świecie)

3. walk_accel - przyspieszenie z jakim się postać rozpędza aż do osiągnięcia prędkości skradania/chodu/biegu

4. ph_mass - masa postaci [kg]; im większa, z tym mocniej można np. przepychać skrzynki itp. Niestety nie pozwala przepychać innych stalerów.

 

Dołączam się do głosu przedmówcy; czy dałoby się zrobić jakiś reupload? Linki powygasały, a torrent od wczoraj się z nikim nawet nie połączył.

EDIT: torrent się namyślił i działa.

Edytowane przez test_012
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gamedata/config/creatures/actor.ltx

 

Do każdego poziomu trudności masz podane następujące parametry:

 

burn_immunity        = 0.65       strike_immunity      = 0.65 shock_immunity        = 0.65 wound_immunity        = 0.65 radiation_immunity      = 0.65 telepatic_immunity      = 0.65 chemical_burn_immunity    = 0.65 explosion_immunity      = 0.65 fire_wound_immunity      = 0.65

 

Przy czym wartość 0 to nieśmiertelność, natomiast 1 to najwyższe obrażenia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wie ktoś, dla czego kiedy zmieniam na pelne oświetlenie dynamiczne, to przy celowaniu za pomocą celowników zmienia się ich kolor ? Chodzi o to, że przy celowaniu np. z RPG obraz w celowniku jest cały czerwony a przy celowaniu z ACOG zielony ?

po zmianie na oświetlenie statyczne bład został zlikwidowany, lecz ja wolał bym grać na dynamicznym, bo całe piękno dodatku autumn zostaje odebrane.

Edytowane przez Sovat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Zaciekawił mnie opis więc:

Właśnie pobrałem moda z  http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3492765 który się nazywa S.R.M_1.0F.exe

może ktoś wie czy to jest  mod z patchami?

ewentualnie może macie  jakieś namiary na potrzebne patche

link do spolszczenia w pierwszym poście nie działa

proszę o pomoc                                              

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link do torrenta co podałem wyżej jest właśnie z http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3492765  tylko już bez rejestracji.

Ten link z 1 postu działa. - Link do spolszczenia + dodatek dla słabszych PC - https://dl.dropbox.c...a_slabych_PC.7z

lub - http://www17.zippysh...51062/file.html

Spolszczenie zawiera wszystkie potrzebne patche.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź !

Mam jeszcze pytanie:

Rozumiem że podane powyżej linki do spolszczeń prowadzą do takich samych plików z tym, że w pierwszym poście

jest pod linkami dopisane:
Mocno zredukowany wygląd (drzewa bez liści, brak trawy itp.)

Czy to oznacza, że po zainstalowaniu spolszczenia będą ograniczenia w wyglądzie czy trzeba jakoś inaczej dodawać spolszczenie?

Ten http://www17.zippysh...51062/file.html u mnie nie działa - komunikat o skasowaniu pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz , torrent dziala i jest seedowany , niestety obydwa linki do spolszczenia nie dzialaja.

Wersja z torrenta jest angielska ? nie umiem czytac cyrylicy , a bardzo zalezy mi na tym modzie bo jest podobny do paradise lost ( ataki psioniczne mutantow psy itd ) 

EDIT

Wywala mi na wersji steam cos czepia sie do rosyjskich plik

Expression    : fatal error
Function      : CStringTable::Load
File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
Line          : 53
Description   : <no expression>
Arguments     : string table xml file not found ui_st_mm_mp.xml, for language rus

 

Edytowane przez darksquall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darksquall na stronie 7 tego wątku dwa ostatnie posty smox i metek58  z 5 gru 2012 mogą Ci pomóc rozwiązać problem

***************************************************************************************************************************************************************

Właśnie udało mi się zainstalować moda i wszystko śmiga :)

Dla zainteresowanych wrzucam wypakowane pliki moda gotowe do podmiany na mojego Yanka za około 30 minut dodam link do pobrania.

Sposób instalacji:

1. Instalacja podstawki w wersji 1.0006 PL

2. Folder gamedata, bin, userdata_rma i plik fsgame umieścić w folderze z grą z zamianą wszystkich plików.

   https://yadi.sk/d/VbRrBzW6hpHY8

3. Zainstalować spolszczenie:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/74311156/spolszczenie_beta_v.0.7z

lub

https://dl.dropboxusercontent.com/u/74311156/spolszczenie_wersja_dla_slabych_PC.7z

Nie wiem czy te dwa spolszczenia się różnią (wagą na pewno ;) ) ja użyłem spolszczenia z górnego linku

4. Plik user.ltx pobrany ze spolszczeniem kopiujemy do userdata_rma.

5. Do skrótu gry na pulpicie dodajemy -noprefetch -mblur -nointro (opcjonalne)

 

                                                                                                                                                                                          

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie nie udało się uruchomić gry, instalowałem moda 2 razy i starałem się zrobić wszystko zgodnie z zaleceniami, być może źle wpisuję do skrótu -noprefetch -mblur -nointro, wklejam log, proszę o pomoc.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'intro\intro_gsc-wp'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie nie udało się uruchomić gry, instalowałem moda 2 razy i starałem się zrobić wszystko zgodnie z zaleceniami, być może źle wpisuję do skrótu -noprefetch -mblur -nointro, wklejam log, proszę o pomoc.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'intro\intro_gsc-wp'

W folderze z modem nie ma pliku tekstury intro_gsc-wp więc spróbuj we właściwościach skrótu zrobić tak:

Snap1.thumb.jpg.a34a02a982ab1738247c0e15  

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.