Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. R.M.A Restoration Mod


smox

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam duży problem z wejściem do laboratorium na Radarze w celu wyłączenia mózgozwęglacza...wywala mnie za każdym razem na pulpit z takim oto logiem:

 

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobylgamedatascriptsbind_stalker.script:516: attempt to concatenate field '?' (a nil value) 

 

O co tu chodzi, bo moja cierpliwość jest na ukończeniu... :sad:  :sad:  :sad:

Edytowane przez jerczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci @metek58 za zainteresowaniem się moim problem i za to leci plusik...rozwiązanie sam znalazłem nie oglądając się na pomoc innych forumowiczów...a tak na marginesie to stwierdzam, że jest to najgorszy mod, jakim grałem...fabuła może od biedy być ale pozostałe rzeczy, jak stabilność gry i wszelakie błędy obniżają w mojej ocenie notę temu modowi...serdecznie pozdrawiam... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto pytanie, a mianowicie, gdzie zdobyć śpiwór, który straciłem w Martwym Mieście...handlarze go w sprzedaży nie mają...bez niego jest naprawdę bardzo trudno funkcjonować...może by należało dopisać do sprzedaży, tylko nie wiem pod jaką nazwą on się znajduje....a pro po spawnera...jak się go uruchamia... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje dot. spawnera, a co do śpiwora to skąd mogłem wiedzieć, że mi w Martwym Mieście wszystko zabiorą....nie ma nawet namiastki jakiegoś chociaż skróconego poradnika...żebym miał nazwę tego śpiwora, to nie było by problemu... :sad:

P.s. Dlaczego z Jantaru nie ma przejścia na Bagna mimo, że jest ono na mapie...a ląduje się w Martwym Mieście... :sad:

Edytowane przez jerczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ahah. Polecam zagrać na poziomie: mistrz. Zacząłem grę oczywiście od zdobycia artefaktu dla Sidorowicza. Uciekając do jego bunkru przed większym kotem, byłem już nieźle napromieniowany i skrajnie głodny - życie słabło, wzrok zaburzony. Szukałem wódy i jedzenia. Po szybkim zaspokojeniu podstawowych potrzeb pobiegłem do Handlarza oddać artefakt, i wziąć kolejne zadanie. Kontynuacją była rozmowa z Wilkiem. Ledwie co zdążyłem odebrać od niego zadanie na bandytów w fabryce, znów odezwał się głód. Przerwałem rozmowę i wbiegłem do jednej z piwnic po chleb. W tym momencie Wilk zginął od granatu, a wraz z nim większość wioski. Uciekłem stamtąd i okrężną drogą ruszyłem do ludzi Wilka. Po wypiciu przez nich wódki ruszyliśmy do szturmu. Wszyscy polegli. Zdążyłem tylko szybko ograbić zwłoki i pobiegłem uwolnić Żwawego. W tym momencie na radarze pojawiło się (jak później zobaczyłem) 8 wojskowych. W trakcie rozmowy Żwawy dostał serię, i po sekundzie ja również zdrzemnąłem się obok niego.

 

Krwawy Szlak (Rzeźnia) przy tym, to Dom nad Rozlewiskiem.

 

Dotarłem na Wysypisko i zestawy naprawcze przestały działać. Też mieliście taki problem?

Edytowane przez Szarlatan
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam bardzo dziwny problem. Mianowicie zabrałem Dzikowi klucz do x18, wybiłem przy tej fabryce Monoliciarzy (trochę mi Burer pomógł  :huh:), schodzę do drzwi i... nie chcą się otworzyć. Wie ktoś o co biega? W PDA wyświetla mi się "znajdź wejście do x18" czy coś takiego, i za cholerę nie mogę tych drzwi otworzyć. :sad: A szkoda zaczynać wszystko od nowa, bo nie powiem, przeciwnicy są wymagający.

 

 

Żeby nie dublować: znalazłem nietypowe rozwiązanie. Otóż wykorzystałem starą jak sam Stalker sztuczkę polegającą na wsunięciu między drzwi jakiejś broni (w tym wypadku AN-94 nadał się idealnie). Wszedłem i na razie gitara.

 

PS: Zobaczymy czy uda mi się wyjść :ermm:

 

 

No i kicha, drzwi zablokowane... Wie ktoś co mogłem pominąć? W razie co poratujcie save'em po wyjściu z x18.

Edytowane przez Fryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Shadery odpowiadają za efekty graficzne. Jeżeli coś Ci by się wykrzaczyło to wystarczy podmienić na te z Restoration mod. Shadery przeważnie dotyczą tylko gry na dynamicznym oświetleniu. Folder r1 odpowiada za ustawienia na statycznym ustawieniu, natomiast r2 za dynamiczne. Ja używam shaderów Skygraphics, trochę dopasowanych pod siebie i w Dimas modzie, Tajnych  Ścieżkach, Priboyu i innych modach nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam kilka problemów z omawianym modem. 

Zaczną od tego jak go zainstalowałem:

Gra - patchowanie do 1.0006 - instalka RMA - spolszczenie od was - dodanie polecen do skrótu

 

Mod działa, jestem świeżo po Agro. Do tej pory miał wpadki, ale wystarczył wcześniejszy save i po kłopocie. Jednak po posprzątaniu bazy i skierowaniu się na wysypisko zaczęły się prawdziwe wyzwania. Mod zaczął wywalać (bez loga), a save od pewnego momentu po przejściu do synchronizacji również. Mod jest hardkorowy, więc wczytywanie częste, a nie możność zapisywania iście denerwująca. W końcu udało się wydostać z Agro, zapisałem save o dziwo działa, jednak gdy zaczynam walkę z bandytami za każdym razem wita mnie pulpit (chyba już z 6x) !

 

Mod naprawdę mi się podoba i jako osobie która z modami ma już pewne doświadczenie od razu się nie zrażam. Jednak brak loga uniemożliwia mi znalezienie przyczyny obecnego stanu rzeczy. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Jeżeli ktoś chce więcej danych to całą sytuację mam w archiwach twitch'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spróbuje i dam znać co i jak.

 

Wczytałem się w temat szukając rozwiązania mojego problemu i dowiedziałem się o ficzerze z celownikami. U mnie broń Biesa (tego co bronimy złomowisko razem z nim) niema funkcji nokto, chociaz w opisie jest napisane wyraznie

 

Wcześniej został tez wymieniany fix na martwe pola w inventory, jeszcze mnie to nie dotknęło, ale jako niepoprawny chomik chciałbym wiedzieć czy fix jest aktualny na obecną wersje moda.

 

Czy źródłem problemu mogą być pliki z oryginalnego ShoC'a, pliki text, bo z tego co czytałem ludzie mieli problemy i czy zostały te pliki wgrane do spolszczenia. 

 

Na piewrszych stronach tematu były wrzucone (niestety już niekatualne) jakieś fixy do katalogu bin, czy to zostało zaimplementowane do patch/spolszczenia? Czy mogłyby pomóc na obecną wersje moda.

 

Komputer jest dosyć mocny, klatki 60 + (na max wszystko) , ale zaraz spróbuję zmniejszyć i przejść kłopotliwy moment!

 

UPDATE - Niestety, ale nic to nie dało. Czy przyczyną może być sprzedaż stalkerom ubrań znalezionych u poległych? Czy jedyne wyjście to granie od nowa? W takim razie jeszcze na co zwracać uwagę i na co być gotowym by ustrzec się od innych bug'ow? 

 

Zaczynam od początku 

Edytowane przez bzykacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.