Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...- shadow of chernobyl\gamedata\scripts\xr_box.script:112: attempt to index field '?' (a nil value)

 

Co chwilke mi wywale gre z tym logiem

Mam za słaby komputer czy co? Gram na oświetleniu dynamicznym 1248*1024, detale na maksa.

Mój pc:

Amd Apu 4*2,6 gz, 8gb ram , grafa Radeon HD7750 1gb ram 256 bit

Edytowane przez bloodrise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reinstall moda wyleczył problem :). Anyway coś jest nie tak z grafiką w tym modzie...nawet na statycznym oświetleniu gra potrafi mocno przyciąć, a w Lost Alpha gdzie gram na pełnym rozszerzonym oświetleniu oraz z wszystkimi suwakami na maksa moje fpsy nie spadają poniżej 35 :o. Z innej beczki-magnetowid spawni się losowo w domkach na bagnach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie znaleźć zwierzęce części do wytworzenia Strażników ? Patrzyłem w solucji czego potrzeba to stworzenia Strażników i o ile do tych ze strefy 1 nie ma większego problemu (mam juz ten z ręka połamańca i kontrolera), to pazura bodajże elektrochimery nie mam, bo i elektrochimery jeszcze  nie spotkałem. Jak i pozostałych dziwnych potworów, których części są niezbędne do wyprodukowania obieriegów 2. One się gdzieś na jakichś lokacjach pojawiają czy jest jeszcze jakaś inna metoda pozyskania części tych mutantów ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zadaniem od Łukasza. Mianowicie miałem przeprowadzić jego grupę do hangaru, a po tym otrzymać od niego dalsze wytyczne. Problem polega na tym że po dotarciu na miejsce nie mogę z nim rozmawiać. Próbowałem metodę save/load, a gdy to nie pomogło przeinstalowałem moda na nowo, lecz bez żadnych rezultatów. Jakieś pomysły?? 

 

 

edit/

Rozwiązane. 

Edytowane przez bloodrise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej Zony wszystkim.
Mam małą prośbę do forumowiczów.
Chętnie bym połaził po Zonie w tego moda ale nijak go nie idzie pobrać bo wszystkie linki w anomalie wpadły i zdechły:)
Czy ktoś był by tak miło i je "ożywił".

Z góry dzięki i niech was Czarny Stalker szerokim łukiem omija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej Zony wszystkim.
Mam małą prośbę do forumowiczów.
Chętnie bym połaził po Zonie w tego moda ale nijak go nie idzie pobrać bo wszystkie linki w anomalie wpadły i zdechły:)
Czy ktoś był by tak miło i je "ożywił".

Z góry dzięki i niech was Czarny Stalker szerokim łukiem omija.

Żeby pobrać moda z rus strony, musisz zarejestrować się na Yandexie. Jest to darmowa rejestracja i nieszkodliwa oraz darmowe pobieranie. Linki z naszej Pobieralni działają i na Yandexie też, to nie wiem dlaczego piszesz takie rzeczy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINKI DO POBRANIA: https://disk.yandex.com/public/?hash=s1SKS9JSlvbJ8MZ4jnF62kB67lDnh3D0s3b13yjSqKk%3D , http://f-bit.ru/304794

 

Pierwszy link pokazuje mi się komunikat :File download limit exceeded. You can only save it to Yandex.Disk.
Drugi link (f-bit) :Informacja iż limit pobrań wyczerpany.
Yandex ( od kamil190)  https://disk.yandex.com/public/?hash=YXp2qdp4Ou%2Bot%2BImll1GzDVRSnLFT3LrOuOJCZgqH0Q%3D
Ten link:

Nothing found
The owner may have deleted the file or closed access to it.
Or you might have received a link containing an error.
 



Jedynie z ruskiego forum się da ale prędkość to zawrotne 50KB/s.

No to dla tego takie rzeczy piszę :).

Nowy na forum jestem także o wyrozumiałość dla "Gościa w Zonie" proszę :).
Zarejestruje się tam gdzie mówisz i zobaczę co będzie.

EDIT: Rejestracja na Yandexie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kondotier za namiary na zwierzęce komponenty do strażników z 2giej strefy. Podczas przemieszczania się teleportami przerzuciło mnie do podziemnych laboratoriów, gdzie znalazłem 2 nowe mutanty i pozostałości po nich. Spotkanie ze Szponem Śmierci zabawne - mentalny teleport do Fallouta :-) Mam natomiast jeszcze jedno małe pytanie w temacie. Mianowicie w jednych z podziemi spotykam bodajże ognistą chimerę. Walczy z zombiakami więc można ją na spokojnie obstrzelać czym popadnie w arsenale. Tak się niestety składa, że bez względu na to czym w nią walę ognista chimera przy każdym strzale "oddaje" mi swoje rany. Im bliżej strzału tym obrażenia od razu większe. Z daleka trzeba ją stuknąć kilkanascie razy by skasowała mi zdrowie do zera, z bliska 1 strzał z Sajgi i nie żyję. Jest jakiś sposób, by ją zabić nie szkodząc przy tym sobie ? Przydałby się pazur z truchła ognistej chimery, bo jest niezbędnym składnikiem jednego ze Strażników.

Sprawa rozwikłana. W X-18 spotkałem elektrochimerę. Ten sam bal. Każdy strzał z bliska kończył się zejściem śmiertelnym, moim. Poczekałem aż kanalia odbiegnie daleko i wtedy waliłem w nią z Vintara. Po jakichś 2o kulach i zdetonowanej obok niej beczce z benzyna zdechła. Teraz żałuje, że tak samo nie popróbowałem z ognistą chimerą.

 

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez jacekrowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie.
Co zrobić by ten mod nie był tak "ciemny".
Niestety nie wiem czemu próby "ustawiania" suwakami kończą się zawieszeniem kompa i resetem maszyny "na twardo" .
O ile ciemność w nocy poza źródłem światła jest zrozumiała to trochę się dziwnie gra jak jest 9:00 pada deszcz a w około ciemno jak w przysłowiowej pupie u murzyna (jak by była 1-2 w nocy).

Jak na razie siedzę na pierwszej lokacji i "poznaję okolice" (syndrom chomika który musi wleź w każdą dziurę).
Ale te ciemności trochę "męczą" gdy o 9 rano muszę z latarką po wsi chodzić bo nic nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja normalnie ustawiłem sobie powiększoną jasność w opcjach. Dziwi mnie to, że nie możesz tego zmienić.

Ewentualnie wejdź do gry, odpal konsolę i spróbuj następujące komendy:

 

rs_c_brightness [0.500,1.500] - Same as in-game Brightness option.

rs_c_contrast [0.500,1.500]- Same as in-game Contrast option.

rs_c_gamma [0.500,1.500]- Same as in-game Gamma option.

 

To są te same ustawienia co w opcjach, daj 1.500 i sprawdź czy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Godlike pomogło:)  W końcu coś widać w deszczową pogodę.
A co do suwaków to nie wiem czemu się tak dzieje , inne zmiany opcji działają poprawnie tylko zmiana "kontrast,jasność ,gama" szwankuje i po ruszeniu suwaków kom się całkiem zawiesza.
 

I jeszcze jeden krzaczek . Granaty mi się nie chcą z plecaka wyjmować:(. Dopiero po wielokrotnym klikani "1-5" za którymś razem przy kliknięciu 4 wyjmę granat.

 

EDIT:
Albo mi się zdaję albo wiele się po ostatnim patchu zmieniło. Chodzi mi głównie o schowki. Jak na razie nic mi się z poradnikiem nie zgadza.
Już tłumaczę co konkretnie.
Aktówka(czy raportówka ta teczka do jednego z zadań pobocznych) była nie w domku a na naczepie ciężarówki za sklepem w wiosce:biggrin:.
Schowek Marynarza . Jak na razie nie mogę go zlokalizować. W bajorku z "duchem" na łódce nie ma nic w plecaku. Natomiast bajorko koło koparki (tyły fabryki) złaziłem wzdłuż i w szerz i nic nie znalazłem , żadnego plecaka ,skrzynki nic  :blink:

 

Edytowane przez segal226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segal226  - Poszukaj jeszcze w takim miejscu.

Patrząc w kierunku bajorka z prawej strony fabryki, na jej wysokości za płotem są grupy kamieni. W jednej z nich ( szukaj koniecznie z włączoną latarką, nawet w dzień), jest plecak.

A w bajorku masz szukać dokumentów a nie schowków. O ile pamiętam, jest tam bańka na mleko. Koło niej.

Grałem w Fotografa daaaawno temu, więc mogę dokładnie szczegółów nie pamiętać.

Poradnik cichego pokazuje te rozwiązania jaki się jemu przytrafił. Ty możesz mieć inne. To efekt losowego spawnu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa oblazłem całą fabrykę , zajrzałem w każdy kąt pod każdy kamień ,krzak i pojazd i ni ma :confused:
Znalazłem 3 plecaki . Jeden za silosem (pusty) drugi na kominie (list od dziadka) trzeci pod rurociągiem (pusty).
A co do schowków to w opcjach idzie włączyć "klasyczne schowki" ale to chyba nic nie daje.
No cóż zacznę zabawę w fotografa od nowa .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie rozpoczynaj gry od początku. Warto czasem przetrząsnąć rosyjską część internetu :)

Luknij tutaj - https://www.google.pl/search?hl=pl&q=%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84+%D1%80%D1%8E%D0%BA%D0%B7%D0%B0%D0%BA+%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B0&gws_rd=cr,ssl&ei=Rz2RVYXWDcOysQGa56rIBQ#hl=pl&tbm=vid&q=%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84+%D0%B2%D1%81%D0%B5+%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8

 

Pod tym linkiem są na YouTube miejsca schowków w fotografie, jeśli nie możesz czegoś znaleźć to użyj translatora i sprawdź w google.ru

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno lecę od nowa :P Ale dzięki za info i linka przyda się na bank :)

PS: Da się jakoś wyłączyć ten efekt "buksowania" na liściach jak się jeździ samochodem po bezdrożach . Strasznie to kompa " żyłuje" i FPS spada masakrycznie.
Kompa mam leciwego trochę ale w podstawkę na full detalach grałem bez większych problemów .
A tu jak wjadę w las i zaczną mi z pod kół liście buksować to gra staje praktycznie w miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie wjeżdżaj w krzaki.

Łatwo powiedzieć jak się pędzi setką a tu nagle anomalia przed maską "wyrasta" więc kółka w prawo by ją ominąć i zonk .
Film poklatkowy a ekran usiany zieloną fontanną liści:biggrin:
W sumie to nie takie uciążliwe ale trochę irytujące.

Trochę z innej beczki . Udało się komuś zwiększyć udźwig w tym modzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.