Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 4GB RAM-u.

EDYCJA: Aktualizowałem grę z wersji 1.0004 do 1.0005. Gra uruchomiła się bez zarzutów. Po zapisaniu stanu gry, ponownym jej uruchomieniu i wczytaniu zapisu pojawił się Bug Trap.

 

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil
 

stack trace:

W wersji 1.0004 gra wywalała do pulpitu podczas ładowania menu.

W wersji 1.0005 gra wywala w momencie próby wczytania.

W wersji 1.0006 gra wywalała w momencie końca ładowania nowej gry, tzn. synchronizacji.

 

 

 

@EDIT: Znalazłem błąd. Wersja którą posiadam, mimo iż była wydana w czasie wydania patcha 1.0006, była w wersji 1.0!
Po instalacji patcha 1.0004, gra chodzi bez zarzutów.

Edytowane przez KubassPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w opcjach ustawienia klawiszy, nie ma czegoś takiego jak "Uruchom". Pytam, bo od grania w moda opłynęło wiele czasu.

W wielu modach silnik można zapuścić klawiszem do którego przypisany jest detektor. Czasem po wejściu do auta, jest dodatkowa informacja o kierowaniu nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania - 

1. Wziąłem zlecenia na odnalezienie magnetowidu na bagnach od sidora. No więc zostawiłem je na potem i zająłem się misjami na poligonie dośw. i gdy miałem już wracać do Brauna na KP zaszedłem na bagna i we wskazanym miejscu w poradniku magnetowidu nie znalazłem. Przeszukałem całe bagna ale na daremno. Przy okazji poszukałem anomalii dla naukowca i znalazłem ciało martwego naukowca a magnetowidu ani widu ani słychu. Co więc z magnetowidem? Czy to jakiś błąd?

2. Gra wczytuje mi się normalnie na zapisie gdzie ledwo wszedłem na bagna lecz gdy już trochę przeszedłem i pobawiłem się z tymi anomaliami i zabrałem jakąś notatkę dla profesorka od doktorka na bagnach to gry już wczytać nie mogę i wywala mnie do pulpitu wraz z komunikatem o tym że program STALKER został zamknięty. Co może być problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.  Spawn przedmiotów może nastąpić w 5 różnych miejscach, jeśli nie znalazłeś czegoś tam gdzie pokazano w videoporadniku to nie błąd.

Ad 2. Zapoznaj się z tym tematem https://stalkerteam.pl/topic/6615-poradnik-jak-sprawdzić-logi/ i wstaw loga z wylotu. Bez tego nikt nie będzie Ci w stanie pomóc. Juz raz o tym pisał Ci @Anton Gorodecki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem już na barze i wykonuje zadanie mające na celu oczyszczenie tego terytorium z mutantów. Nie wiedzieć czemu za 1 razem Lewsza normalnie zszedł na dół do bazy powinności i nic. Nie zaliczyło mi zadania. Wczytałem się do momentu gdy zaczynaliśmy atakować i poczekałem chwile przy wejściu na Lewszę i jego ludzi. Gdy wchodziliśmy już na terytorium baru nagle wyskakuje komunikat że "zadanie nie powiodło się" :blink: Wczytałem znowu na początek i prawie sam rozprawiłem się ze stworami, Lewsza wchodzi do bunkra i znowu "zadanie nie powiodło się". No i o co tutaj chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem... Gra co chwile mi wywala. To znaczy, jak na razie, wywaliło mi parę razy przy wczytaniu zapisu i przy pierwszej rozmowy z Sidorowiczem. Jest na to jakieś lekarstwo?

Po za tym jest jeszcze druga sprawa. Dlaczego GG ma taki wielki jump? Jest to celowo zrobione czy po prostu komuś się coś pomyliło w parametrach? Bo obecnie normalnie można wskoczyć na drugiego stalkera, ba! Nie kiedy można po nich skakać i nie spaść na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logów otóż nie ma. Jest ćwiartka ekranu cała czarna (reszta to pulpit) i wyskakuje ''Zamknij program''. Jeśli te logi sprawdza się w inny sposób, powiedzcie a je wam podeśle. Co do parametrów komputera to:

Karta graficzna: Intel(R) HD Graphic

Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-3240 CPU @ 3.40 GHz x4

Pamięć RAM : 4GB

Miejsce na dysku: 500GB

Chciałbym dodać że grę odpalam bez problemów, nic nie ścina na maksymalnych (Bawiłem się ustawieniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Natrafiłem na ogromny błąd. Mam już aparat od Lewszy i biegne do smitha w KP. Tuż przy tym jak miałem zacząć z nim rozmawiać zmieniłem ustawienia na "pełne oświetlenie dynamiczne" i dosłownie parę sekund po tym wywaliło mnie z gry. (Wątpię by ustawienia mogły by mieć wpływ na spowodowanie tego błędu) Wczytałem grę ale bez skutecznie gdyż znowu mnie wywaliło. Tak więc wczytałem grę gdy jeszcze byłem w promzonie i już wchodzę do miejsca gdzie przenosi nas do KP i znowu mnie wywala. Próbowałem z innymi zapisami i teraz na każdym z nich przy próbie przejścia na inną lokacje wywala mnie do pulpitu. 

 
[error]Expression    : data
[error]Function      : CVirtualFileReader::CVirtualFileReader
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 462
[error]Description   : d:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\textures\amk\hud_gaz.dds
[error]Arguments     : Not enough storage is available to process this command.

 

Edytowane przez KubassPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejną porcje pytań dla was stalkerzy:

1. Czy jest jakieś dokładne miejsce położenia modyfikowanego SPAS-12 ze zlecenia Łukasza?

2. Te "schizy" których działanie bierze się od kryształów będą trwały cały czas?

3. Nie wiem czemu ale teleportuje mnie. Np. byłem koło góry śmieci na promzonie i strzelałem do kotów aż tu nagle jestem w bazie dezerterów tzw. wolnościowców. Jak to się dzieje i od czego? Dodam że to nie pierwszy mój teleport.

4. Co by było gdybym zrobił zdjęcia uczonym w martwym mieście i pokazał je Woroninowi? Zapomniałem całkowicie o zdjęciach a przecież można je spieniężyć u Pana Tao.

5. Gdzie po rozmowie z Irokezem mam się udać? Na jakim drzewie jest ten zasrany kombinezon? Trochę ich tam jest a obskoczyć każde z osobna trochę zajmie.

Edytowane przez KubassPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.