Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mod naprawdę godny uwagi... Sam początek wraz z pierwszą wycieczką poza bazę ONZ - ciarki na plecach :) W Fotografie czuć, że Zona to średnio przyjemne i - co jeszcze bardziej widoczne - praktycznie niepoznane miejsce.

Zachłysnąłem się początkiem i chcąc dowiedzieć się, jaki jest dalszy ciąg, pobiegałem sobie po Korpusie, przegapiając te cholerne psi strefy, przez co potem dostawałem kurnicy. Zanim ogarnąłem w pełni system kryształów, także minęło trochę czasu i Sieriożka jak ostatni wariat stał w białej strefie, rzucając kryształy z pomarańczowej i... "kurrrr@#$% nie działa, dlaczego to nie działa?!"... Moja mina, kiedy zadowolony pobiegłem do Sacharowa z ukończonym zadaniem, a on dał mi kolejne, właściwie bliźniacze - bezcenna.

Ale ten problem wziął się z nieuważnego podejścia, czego Stalker, szczególnie modowany, raczej nie wybacza, stąd mądra rada dla kolejnych grających w Fotografa: grajcie z głową, bo inaczej będzie problem. To tyczy się również potyczek - kmioty od ukradzionego sprzętu położyły mnie dobrych kilka razy, zanim dałem sobie z nimi radę, a potem wcale nie było lepiej. Dwa, trzy strzały na klatę i bohater gryzie ziemię.

Osobny akapit dla mojej nieodżałowanej i niespełnionej miłości - Dziada Zapadło. Dziada, bo z niego taki "dziadek", jak ze mnie tramwaj. Nasze pierwsze spotkanie miało miejsce w tym małym bunkrze przy południowym posterunku Baru i nie wytrzymałem - z radością wpakowałem mu serię z Czeburaszki w ten pusty, złodziejski łeb. Wczytywałem save'a circa 20 razy, żeby ten manewr powtórzyć. Potem doczytałem na forum, że dziadyga w zasadzie jest jeszcze potrzebny, czym wywinął mi kolejny numer i musiałem cofać się xx zapisów wstecz. Kląłem jak szewc, ogarniając tę jego wnuczkę, a kiedy po akcji okazało się, że to ścierwo dalej okrada schowki, ręce mi opadły. Pewnej pięknej nocy nawet śniło mi się, że okrada mi mieszkanie :D

Generalnie Fotograf jak dla mnie wymagający i dłuuugi, ale ostatecznie satysfakcjonujący jak cholera. Mam za sobą raptem kilka modyfikacji, więc mogę być nieobiektywny, ale to idealna pozycja dla każdego, kto chce zaznać stalkerskiego włóczęgostwa, a jednocześnie z kota awansuje na nowicjusza ;)

Tłumaczenie: dużo tekstu, mało błędów. Panowie spisali się oczywiście na medal, aż chciałoby się postawić Kozaka, ale to raczej nie tutaj... ;) ZERO (!) wylotów, naprawdę ciekawa, dość nieoczekiwanie zamykająca się fabuła i stara-nowa Zona, w której naprawdę czuć "obcość" miejsca, w którym znalazł się nasz Fotograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier- wiem, to żaden problem, bo to był żart :) Powoli zaznajamiam się z funkcjami forum, a że nie zamierzam zniknąć w tajemniczych okolicznościach, to nie muszę tego robić już teraz, natychmiast, prawda?

 

@pacjent1972 - tyle modów? Raptem kilka. Spolszczenia brałem oczywiście z forum, bo nie tak dawno temu założyłem konto i po prostu naciągnąłem ile fabryka dała (nie-stare, dobre czasy internetu po kablu, teraz bieduję na mobilnym), a następnie kolejno ogrywałem. "Downgrade" sprzętu pozbawił mnie dostępu do tamtego konta, ale biję się w piersi; równo z założeniem tego konta, grzebię za loginem/hasłem celem usunięcia starego. Ot, cała tajemnica.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sierioża napisał:

@kondotier- wiem, to żaden problem, bo to był żart :) Powoli zaznajamiam się z funkcjami forum, a że nie zamierzam zniknąć w tajemniczych okolicznościach, to nie muszę tego robić już teraz, natychmiast, prawda?

 

@pacjent1972 - tyle modów? Raptem kilka. Spolszczenia brałem oczywiście z forum, bo nie tak dawno temu założyłem konto i po prostu naciągnąłem ile fabryka dała (nie-stare, dobre czasy internetu po kablu, teraz bieduję na mobilnym), a następnie kolejno ogrywałem. "Downgrade" sprzętu pozbawił mnie dostępu do tamtego konta, ale biję się w piersi; równo z założeniem tego konta, grzebię za loginem/hasłem celem usunięcia starego. Ot, cała tajemnica.

 

 

 

To może oświeć nas jaki miałeś nick tego "zaginionego" konta? 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie co mam zrobić by zapisywało mi logi? Bo miałem kilka logów teraz mam tylko jeden który cały czas jest pusty. Przy okazji wywala mnie co chwile z gry, przykładowo gram sobie spokojnie będąc na bagnach aż tu nagle jeb! Jestem na pulpicie. By ponownie włączyć grę muszę się wylogować z konta lub zresetować kompa. Jest to naprawdę męczące biorąc pod uwagę że wywala mnie średnio co 15 min. gry. Przy okazji powiedzcie mi czemu do k***y nędzy teleportuje mnie po lokacji? Zaczyna mnie to szczerze irytować gdy mam już przejść na inną mapkę gdy nagle cofa mnie do punktu z którego przyszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubassPl - Zapamiętaj te ukryte teleporty. Bez potrzeby nie właź, ale są przydatne dla szybkiego przemieszczania.

Nie wiem ile zapisów masz w katalogu, ale staraj się mieć zaledwie kilka. Zapisy zżerają kupę pamięci, a sam mod też jej sporo potrzebuje. Takie wyloty jak opisujesz, mogą być z jej braku,

Spróbuj trochę zwiększyć plik wymiany w systemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace nad napisami pod głosy + intro po polsku do Fotografa zostały ukończone. Nie ma co ukrywać, nie jest idealnie ale lepsze to niż nic. Link:

https://yadi.sk/d/wr4ZjwM4q5zdc

Znane błędy:

- słychać ciche piknięcie ale nie ma wiadomości.

Rozwiązanie : Przeczytać wiadomość w historii w PDA.

- niektóre wiadomości wyświetlają się podwójnie

- brak tekstu do niektórych głosów, ze względu na budowę niektórych skryptów nie udało mi się paru wstawić wiadomości

- pamiętam że jedna wiadomość była trochę dziwna ze względu na problem z tłumaczeniem

 

Autorzy:

Ranger801 - skrypty

kondotier - tłumaczenie

Allen - intro z polskim tekstem

 

Prosiłbym Administratorów/Moderatorów o wstawienie linka do paczki do stosownego tematu.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) W korpusie pokoju gdzie znajdujemy schowek z naszym aparatem natknąłem się na kontrolerów. Z początku byli oni oznaczeni jako neutrale więc myślałem że to stalkerzy. Udało mi się zdjąć z początku trzech zanim wszedłem do środka a później kolejnych trzech. Pokazywało że jest ich 7 później że nie ma nikogo w pobliżu. Zbliżając się do krat pokazuje mi na mapie że jest jakaś osoba (1). I tu pytanie: Jak dostać się do środka i kto jest tą osobą? I jeszcze jedno: Gdzie znajdę broń obcokrajowca na zlecenie z baru? Wiem że trzeba szukać w lesie ale przeszukałem każdą grotę, tunel i chyba każdy kamień na mapie i nie znalazłem ani broni ani ciała obcokrajowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o pomoc .Zainstalowałem grę zgodnie z instrukcją . Ładnie się wczytuje.GG stoi sobie na łóżku , krok do przodu i wylot do pulpitu .Odszukałem loga błędu .Tak wygląda

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...shadow of chernobyl\gamedata\scripts\xr_logic.script:624: attempt to call local 'func' (a nil value)
 

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skhi napisał:

Proszę o pomoc .Zainstalowałem grę zgodnie z instrukcją . Ładnie się wczytuje.GG stoi sobie na łóżku , krok do przodu i wylot do pulpitu .Odszukałem loga błędu .Tak wygląda


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...shadow of chernobyl\gamedata\scripts\xr_logic.script:624: attempt to call local 'func' (a nil value)
 

Pomóżcie

A na pewno wgrałeś wszystko dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fotografa grało wielu i nikt takiego problemu nie zgłaszał. Coś musi być nie tak u Ciebie. Przyczyn może być kilka. Po pierwsze wersja gry. Czy masz oryginalną grę z patchem 1.0004 czy degradowana z patcha 1.0006? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Czy ustawiłeś odpowiednie ustawienia, do możliwości komputera? Czasem mam takie dziwne wyloty, jeżeli ustawię za duże wymagania. Po zmniejszeniu problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skhi

W kwestii braku oznaczeń ciał - jak pamietam to - tak , to jest celowy zabieg . Ale mozna to zmienić w prosty sposób......

gamedata/config/ui/ui_map_spot_relation >> szukasz linii z tekstem deadbody i poprawiasz do np takich wartości :

<deadbody_mini_spot width="3" height="3" stretch="1" alignment="c"> 
        <texture r="168" g="168" b="168">ui_minimap_point</texture>
    </deadbody_mini_spot>

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzanie przy użyciu lornetki to by się przydało do śledzenia i rozpoznawania czy to wróg czy przyjaciel .Ktoś wie jak to można poprawić?:044:

8 godzin temu, boberm napisał:

W kwestii braku oznaczeń ciał - jak pamietam to - tak , to jest celowy zabieg . Ale mozna to zmienić w prosty sposób......

gamedata/config/ui/ui_map_spot_relation >> szukasz linii z tekstem deadbody i poprawiasz do np takich wartości :

<deadbody_mini_spot width="3" height="3" stretch="1" alignment="c"> 
        <texture r="168" g="168" b="168">ui_minimap_point</texture>
    </deadbody_mini_spot>

 

Coś nie tak .To chyba nie z tego moda ta próbka bo brak w pliku gamedata/config/ui  pliku ui_map_spot_relation .

Jest natomiast takie coś

gamedata\config\ui\ui_icons_map.xml a w nim linijka z tekstem <texture id="ui_icons_mapPDA_gps_stalker" x="0" y="0" width="32" height="32" />

Czy to tu powinienem zmienić dla widoczności ciał zabitych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.