Skocz do zawartości

LA nie uruchamia się


Schturm

Rekomendowane odpowiedzi

XP - Lost Alfa działa bez zarzutu ( na razie ;) ), Gawron !!! działa i obsługę mam tak na 75 % po rosyjsku, śmieszne jest, że postacie np. sidor mówi do mnie po angielsku...

 

Załączam foto z gry. ;)

Dnia 30.04.2014 o 23:47, gawron napisał:

O tym , że jest po angielsku wiedziałem , ale nie znam angielskiego . Nie wiedziałem tylko , że korzystanie z XP jest złym pomysłem .

 Z 98 na xp przeszedłem dopiero wtedy gdy wyszła druga poprawka, a jest ich trzy vide xp sp3, to samo bedzie z 7 i 8, gejts posłucha biadolenia i jak zwykle niezwykle odplatnie wyda poprawki... .

 

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Witam jestem tu nowy i mam problem z LA . Instalacja przebiegła bez problemu ale  gra się nie włącza               

Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    Lost Alpha Configurator.exe
  Wersja aplikacji:    1.0.2501.18345
  Sygnatura czasowa aplikacji:    9debdeb5
  Nazwa modułu z błędem:    KERNELBASE.dll
  Wersja modułu z błędem:    6.1.7601.17514
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    4ce7bafa
  Kod wyjątku:    e0434352
  Przesunięcie wyjątku:    0000b727
  Wersja systemu operacyjnego:    6.1.7601.2.1.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    0a9e
  Dodatkowe informacje 2:    0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Dodatkowe informacje 3:    0a9e
  Dodatkowe informacje 4:    0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Mój system to Win 7 64 bit.  Chciałem jeszcze zaznaczyć że odpalanie jak admin nie działa.

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotruś

a masz zainstalowany Net Framework w wersji 4 lub wyżej i poinstalowane VC++ różne, bo tak widzę, że z tymi błędami "KERNELBASE.dll" to w przypadku gier przeważnie to jest problemem.

Tu masz temat odnosnie bibliotek VC++, nawet jesli masz system 64bitowy to niektóre gry i mody wymagają i tak żeby zainstalować VC++ dla wersji 32bit dodatkowo.

No i czy poinstalowałeś te wszystkie dodatki, które chciała instalować Lost Alpha na końcu, tam też były biblioteki VC++ wymagane do grania. Być może to wystarczy.

Jeśli nie to znajdziesz je w folderze moda, folder ->3rdparties.

 

Ps. Jeśli planujesz pobierać inne biblioteki VC++ to proponuje u źródła czyli ze stron Microsoftu, dla bezpieczeństwa. Tylko najpierw zerknij czy nie masz już ich zainstalowanych w systemie ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kiedyś tam nie uruchamiał pierwszej wersji LA, a nie grał też w mody oparte całkowicie na porzuconych częściach trylogii, to może mieć problemy.  Pierwsza LA zawierała w sobie instalator z bibliotekami VC++ i inne. Na tej podstawie zrobiono temat, drogę do którego pokazał @tom3kb . Tak więc, jeśli są tacy co przygodę z LA zaczynają od ostatniej wersji LA DC, lub dopiero się na forum pojawili i nie chcą mieć problemów też z innymi modami, powinni nie czekając aż się one pojawią dograć brakujące elementy z podanego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie mam tyle czasu by grać ale jak znajdę to gram. Męczarnia z instalacją , w starą wersje LA grałem i też miałem problem z odpaleniem który  rozwiązałem bez większy przeszkód a mianowicie wywaliłem plik 120 dll  i szło . Biblioteki VC ++ mam jak co zainstalowane , po kolejnych katorgach okazuje się że  Cannot find file gamedata config system.Itx. Grałem w różne mody i problemów nie było obecnie pogrywam OLR :)  Lecz w najnowszą wersje LA chciałem pograć ponieważ poprzednie wyglądały tak a nie inaczej , biorąc pod uwagę  że jest to darmoszka robiona przez fanów dla fanów ciesze się że mod w ogóle wyszedł na światło dzienne ludziska czekali na tą grę wiele lat . LA broni się  rękami nogami  na moim sprzęcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Piotruś napisał:

a mianowicie wywaliłem plik 120 dll  i szło

Jak wywaliłeś i szło? :D Przecież brak msvcp120.dll to jedna z częstszych przyczyn, że mod nie działa, bo to jest właśnie brak odpowiednich VC++? to ja już nie wiem :062:

@edit 

A już wiem to było w starej LA z tym kasowaniem plików.

" Anyone who uses 32bit operating system should remove the msvcp120.dll, msvcp120d.dll and msvcr120.dll from the game's bins directory. That will solve many problems. Also before game start, you can delete the user.ltx too and let the game create a new one based on your system specs. "

 

Co do tego " Cannot find file gamedata config system.Itx "

To zajrzyj do gamedata\config i zerknij czy tam jest.

Jak nie to możesz wrzucić np mój.system.ltx

I sprawdzić czy to coś zmieni. Możliwe, że coś ci się źle pobrało ale z drugiej strony instalator ci zainstalował moda.

Nie wiem, a mnie zainstalowałeś np na partycji systemowej w Program files? Tak już strzelam trochę. Jeśli tak to spróbuj zainstalować na innym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piotruś - mam 2 dyski każdy po 1 TB (to jakieś tam tera bajty czy coś tam), oba dyski podzieliłem i 500 GB to systemowy, do gier, do pracy a 1 (500 GB)tylko do Stalkera.

Stawiasz podstawki a potem je kopiujesz/klonujesz aby każda kopia była do innego moda, gra i buczy bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotruś  Ja mam nicka kondotier. A "nestor" to mój status, tak jak u Ciebie "Gość w zonie". Z czasem dostaniesz kolejne.

A z partycją postąpiłeś prawidłowo, bo modów nie powinno się stawiać na tej części dysku, gdzie jest zainstalowany system. Nie wiem jaki duży masz dysk, ale to 30GB dla partycji na mody, to trochę mało. Mogą Ci się nie zmieścić dwa większe mody. Ale to już Twoja broszka.

I tak jak pisał już @vidkunsen  , mody stawiaj na kopiach podstawek. Oryginały traktuj jak święte krowy. Możesz zrobić kilka kopii tej samej podstawki równocześnie i mieć postawionych tyle różnych modów. Nie dotyczy to LA, bo to samodzielna gra, tak jak podstawka. Często teraz zdarzają się mody, które od razu zawierają w sobie podstawkę. Z nimi też nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.