Skocz do zawartości

LA nie uruchamia się


Schturm

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, taki temat w końcu musiał powstać. Lost Alpha nie uruchamia mi się ponieważ gdy klikam dwukrotnie na .exe pojawia się następujący diabelski tekst:

 

 

 

XR_3DA.exe - Zły obraz

 

Program D:STALKER LOST ALPHAS.T.A.L.K.E.R. - Lost AlphabinsMSVCP120.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd. Zainstaluj program ponownie używając oryginalnego nośnika instalacyjnego, albo skontaktuj się z administratorem systemu lub dostawcą oprogramowania w celu uzyskania pomocy.

 

 

Po kliknięciu OK następuje cisza po czym pojawia się tradycyjne w Windows Vista: "XR_3DA.exe przestał działać bla bla bla..."

 

Wiem, że to LA dopiero powstało i tak dalej. Zainstalowałem dokładnie jak trzeba, ściągnąłem z MODDB itd. Chyba było tam napisane, żeby usunąć te pliki msvcp120.dll i jakieś inne, co nie pomogło tylko zwaliło sprawę bo ich potrzebował, więc je przywróciłem. Pomóżcie, jeśli macie jak, mam wielką chrapkę na LA :P

 

EDIT:

Taa, system mam 32 bitowy.

Edytowane przez Wasilij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma działać na każdym 64 bitowym systemie. U mnie na Win7 64bit zasuwa jak tralala. Nie było problemu z instalacją ani uruchomieniem. To dziwne co pisze Wasilij, ale problem ma.

Edytowane przez ***Holligans***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasilij ja zrobiłem to w ten sposób.Mam cztery party.Otworzyłem 1part i wypakowałem  wszystkie cztery party na pulpit.Następnie utworzyłem umownie folder gamedata i do tego folderu zainstalowałem Lost Alpha instalatorem z folderu do którego wypakowałem moda.

A po co tworzyłeś folder gamedata? Normalnie - zrób folder i nazwij go np. Lost Alpha. To do niego daj wskazanie i powinna Ci odpalić się gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa Windows XP będzie w pierwszym patchu, który zostanie wydany 1 Maja.

 

Czekam więc na ten patch bo np. u mnie próba uruchomienia moda kończy się komunikatem: XR_3DA.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu win32

 

Mam na dysku zainstalowaną Soljankę+AA dodatkowo mam SoC +AA2 i wszystko odpala się poprzez plik  XR_3DA.exe  bez problemu (btw. POLECAM SoC + AA2!!!!!)

 

A tak swoją drogą to nie najlepiej świadczy o twórcach moda którzy zapomnieli o starym XP którego nadal używa i używać będzie wielu graczy. Cały czas mam wrażenie że mod LA został wydany na siłę...

Skoro gracze (fani STALKERA) czekali tak długo poczekaliby jeszcze trochę a teraz będzie jak z Windowsem jest system ale dopiero SP1 sprawia, że daje się go w miarę normalnie używać ;)

 

Dla tych którzy być może zechcą odnieść się do moich uwag:

Czym innym dla mnie jest błąd LUA...... itd. a czym innym brak możliwości uruchomienia moda na dzień dobry..     

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to może być przyczyną tych wszystkich problemów, ale instalacja przebiega dość długo, i zapewne w zależności od szybkości kompa, bo ponad 20 minut. Trzeba też sprawdzić wielkość pobranego archiwum, a jest to 6,2 GB, a po wypakowaniu - 5,99 GB. Dziwne z tym wypakowaniem, ale po zainstalowaniu - 14,8 GB. Po takich parametrach, gra odpaliła bez problemu, z tym, że mam system windę 7 i 64 bit. Na pewno to ułatwia sprawę, ale sądzę, że powinno to też pójść na XP, bo niby dlaczego nie, jak ciągnie inne, też mocniejsze gry. @Agrael może w tej sprawie dużo powiedzieć, ale nie musi.  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam więc na ten patch bo np. u mnie próba uruchomienia moda kończy się komunikatem: XR_3DA.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu win32

 

Mam na dysku zainstalowaną Soljankę+AA dodatkowo mam SoC +AA2 i wszystko odpala się poprzez plik  XR_3DA.exe  bez problemu (btw. POLECAM SoC + AA2!!!!!)

 

A tak swoją drogą to nie najlepiej świadczy o twórcach moda którzy zapomnieli o starym XP którego nadal używa i używać będzie wielu graczy. Cały czas mam wrażenie że mod LA został wydany na siłę...

Skoro gracze (fani STALKERA) czekali tak długo poczekaliby jeszcze trochę a teraz będzie jak z Windowsem jest system ale dopiero SP1 sprawia, że daje się go w miarę normalnie używać ;)

 

Dla tych którzy być może zechcą odnieść się do moich uwag:

Czym innym dla mnie jest błąd LUA...... itd. a czym innym brak możliwości uruchomienia moda na dzień dobry..     

 

Twórcy wydali MOD,a ponieważ wyciekłą BETA i mogli go robić dalej wiedząc że inni ukradną ich rozwiązania albo właśnie wydać tak jak jest.

 

Nie wiem, czy to może być przyczyną tych wszystkich problemów, ale instalacja przebiega dość długo, i zapewne w zależności od szybkości kompa, bo ponad 20 minut.

 

2 min na 3 letnim blaszaku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu to udało mi się go naprawić. Jak to zrobiłem? Usunąłem plik msvcp120.dll oraz user.ltx + wyłączyłem tryb zgodności we właściwościach i LA zasuwa jak tralala. Mam Windows Vista 32bit.

 

Więc posiadaczom Vista radzę zrobić podobnie jak ja. Co do posiadaczy XP z tym problemem: możecie spróbować - może się uda, a jak nie to poczekajcie na patcha 1 maja. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu to udało mi się go naprawić. Jak to zrobiłem? Usunąłem plik msvcp120.dll oraz user.ltx + wyłączyłem tryb zgodności we właściwościach i LA zasuwa jak tralala. Mam Windows Vista 32bit.

 

Więc posiadaczom Vista radzę zrobić podobnie jak ja. Co do posiadaczy XP z tym problemem: możecie spróbować - może się uda, a jak nie to poczekajcie na patcha 1 maja. :yes:

 

Miałem ten problem:

XR_3DA.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu win32

nie pomogło usuwanie plików dll za to pomogła instalacja LA na Win 7 64-bit

Wszystko działa ale i tak czekam na patch do XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie w/w problemy sa powodem dlaczego gram tylko w mody którym "niczego" nie brakuje, mają wszystkie fiksy, pacze itd/itp, tez mam xp i nie będę zmieniał systemu dla czegos tak małostabilnego/obcego jak 7 czy 8, wersja gry którą ma koleś więc i niedługo ja to 6,4 gb a co rozpakowywania to polecam izarc, zawsze bez problemów.

p.s. czekam na 1 maja!!! ;)

  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh tyle czekania na LA mam dokładnie ten sam błąd nie jest prawidłową aplikacją systemu bla bla bla jeśli można jest już 1 maja a ja nie mogę znaleźć tego patcha chociaż już straciłem nadzieję że jeszcze w to pogram jeśli możecie pomóc będę bardzo wdzięczny za pomoc.Ponadto 4 razy instalowałem z mizernym skutkiem i tym samym błędem.

Edytowane przez arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma na to rady. Trzeba czekać na patcha, który pojawi się dziś wieczorem, albo nawet jutro. Ewentualnie możesz poexperymentować z usuwaniem msvcp120.dll i innych plików podanych na moddb. 

 

Mam bugtrapa przy przejściu z wysypiska do baru. Możecie pomóc, proszę?

 

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default::Compile
[error]File          : BlenderDefault.cpp
[error]Line          : 62
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: stonston_bort_j01
 
 
stack trace:
 
001B:6DD3462F xrCore.dll, xrDebug::fatal()
Edytowane przez Wasilij
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Emi 411

 Miałem dosyć dawno temu podobny przypadek. Wtedy pomogło :

a/  sterowniki- zainstalowanie najnowszych ( nie tylko do karty grafiki ale całości )

b/  zainstalowanie wszystkich Net Frameworków

Spróbuj także to:

http://pomoc.cdp.pl/entries/21709276-Aplikacja-nie-zosta%C5%82a-w%C5%82a%C5%9Bciwie-uruchomiona-0xc000007b-

Pozdrawiam

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.