Skocz do zawartości

Problem z lost alpha


Rekomendowane odpowiedzi

Pandeiro - a skąd ja mam widzieć, że Cię wywalono ze stalker.pl?

Ale jeśli również tam, na poradę odpowiadałeś pretensjami, to wcale się nie dziwię. Widocznie na to zapracowałeś.

Nie sadzisz chyba, że prowadzę ewidencję, kto co na forum robił.

A poradę o logu w kodzie dałem dlatego, bo wiem że oni tam na to są bardzo uwrażliwieni i łatwo złapać tam bana. I nie epatuj nas tu tym, że "jesteś niedoszłym informatykiem".

No i możesz być pewien, że ode mnie już żadnej innej porady nie dostaniesz.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo wygnano mnie nie z braku kultury, obrażania kogoś czy pretensjami za pomoc. Heh pomoc, zrobiłeś to na zasadzie urzędów, pójdzie pan do pokoju obok to pan załatwi.

 

Po drugie primo nie nie sądzę, bo napisałem to tylko poglądowo, że jak ktoś miał problem lub pytanie a ja znałem odpowiedź to odpisywałem konkretnie a nie odsyłałem na inne forum jak ty to zrobiłeś. Bo mogłeś napisać nie wiem idź na stalker.pl ale musiałeś dopisać odpowiedź, która mnie lekko wkurzyła.

 

Po trzecie primo no dałeś poradę marną ale dałeś, tylko po co ta szopka z tym odnajdywaniem tematu i forum, wiem jak są przewrażliwieni bo byłem tam zarejestrowany. Nawet jakbym nim nie był i miałbym nieukończoną szkołę podstawową i tak bym to znalazł. A ty się tak nie wywyższaj, bo tamtym postem to chyba zrobiłeś. Spojrzałeś na liczbe swoich postów i moich i myślałeś że jestem jakimś tępym łomem i to jeszcze ze wsi. Rzucasz trudnymi słowami, myślisz że jak tyle już  popisałeś na tym forum to jesteś jakaś burżuazja, a ja to minorum gentium otóż nie.

 

I po czwarte primo ultimo możesz być pewien, że żadnej porady od ciebie już nie chcę czy to w L.A. (bo już rozwiązali mój problem na stalker.pl) czy w innym temacie, a jak będę prosił o pomoc to przy każdym poscie będziesz miał specjalne pozdrowienia. A jak myślałeś że nie odpowiem to się przyliczyłeś, bo trafiłeś na równego przeciwnika. Pozdrawiam i licze na dalsze posty bo dawno mnie tak nie bawiła batalia słowna.

Edytowane przez Pandeiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pandeiro, jeśli sądzisz, że tu jest forum, gdzie można upuszczać wodze swoim butnym wypowiedziom, zapewniam Cię, że długo tu też nie pociągniesz. @kondotier udzielił Ci normalnej odpowiedzi, bez jakiejś złośliwości, a Ty to tak rozdmuchałeś, że aż wstyd to czytać. Jeśli uważasz, że nie była to dla Ciebie zadowalająca odpowiedź od @kondotiera, to po jakiego grzyba na niego siadłeś, zamiast dopytać się o dalsze szczegóły? Pohamuj się w publicznych atakach na kogokolwiek z tego forum, okaż w wypowiedziach więcej pokory, a życie Twoje i tu nasze stanie się mniej uciążliwe. Zapewniam Cię, że nie piszę tego z czystej złośliwości, a w zamiarze przywołania tu spokoju i normalności. Mam nadzieję, że nie obrazisz się tu na mnie - przemyślisz sprawę i całe to zamieszanie pójdzie w niepamięć.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pójść w niepamięć bo problem rozwiązałem na stalker.pl, tylko dziwi mnie fakt że na temat który został odrzucony w kąt dopiero po rozdmuchaniu inni ludzie zaczeli się interesować. A kogo miałem się pytać, szukać ludzi co mają 10 000 postów? Ale ok  spokój  nie kłoćmy się idźmy w pokoju, koniec tematu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pandeiro! i jego prawidłowa obsługa: pacze 3001, 3003, 3002, i 30013, wszystkie przerabialem jak gralem w lost alfę, i wiem, że oprócz sprzętu - ustawienia trzeba tez pogmerać w pierwszym ekranie gry - tym z opcjami.

Dałem nisko wszystko, oprócz gamy itd bo lubie jasniejszy ekran, inne tak na 20-25% suwaki blizej lewej strony ekranu opcji.

Mam do tego moda - samodzielny, ustawkę tauzen coś tam na 600-et coś tam, nieco jaśniej - w/w gama, statyczne, niskie itd i wyloty są do 15 % gry podczas gdy na wysokich ustawkach opcji było nawet do 80% czasu gry.

jesli chodzi o twoje mierne próby - świadome lub nie - "ataków", nie sil się, my tu gramy w stalkera i jego mody a przepychanki słowne to mamy z dialogami w grze nie z uczestnikami forum.

Jak mnie cos ciśnie to polecam też wyjście dla ciebie i napisz coś w formie opowiastki na części forum zwanej hajd parkiem - dział opowieści bez cenzury.

 

Udaczi w igrie!

 

:)

p.s.

Stosuje metodę którą tobie też polecam: gram wg. rady Gawrona!!!

 

Jak mi mod szwankuje w trakcie rozgrywki, stawiania itd/itp lub mam często bdb - but dupa brama czyli wyloty to sobie odpuszczam aż może kiedyś na pol lub rus stronie ktoś zmajstruje pacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

To ja mam ciekawy problem polegajacym na tym,że....obraz z lornetki zrobił mi sie mały i jest umieszczony w lewym,górnym rogu i to samo z celownikiem optycznym, lewy, górny róg.

Gra działała bez problemu (z dodanym spolszeniem ENB i SweetFX), przeszedłem na wysypisko i...takie kwiatki :)

Wersja standalone, spatchowana (0013 czyli ostatnia łatka) po tym jak nie chciała wystartować (msvcr120.dll).

Z patchem gra zadziałała normalnie, jedynym problemem jest ten obraz z lornetki czy też celownika optycznego.

Jakieś pomysły?

Screeny :  Dołączona grafika

Edytowane przez katalysator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem modderem, ale wydaje mi się, że to problem z teksturami. Miałem kiedyś podobnie jak wstawiłem teksturę celownika z moda do SoC do Zewu Prypeci. 

Wstaw sobie teksturę z jakiegoś moda do SoC - wpn_crosshair_bino.dds z gamedata/textures/wpn i sprawdź. Jeżeli będzie źle, to wstaw taką teksturę z moda do Zewu.

Jak już znajdziesz właściwą, to podmień też celownik.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szerokokątny monitor? To może być przyczyną, na jakim oświetleniu grasz? DX10 czy DX9?

Standardowy 1920x1080, gram na DX9 bo ENB i SweetFX chodzą tylko na DX9, no i jak juz pisałem wcześniej zanim przeszedłem w grze na wysypisko to wszystko działało normalnie i lornetka i snajperka :).

 

@smox "Wstaw sobie teksturę z jakiegoś moda do SoC - wpn_crosshair_bino.dds..."

 

A gdzie miałbym to wstawić jeżeli w nowej wersji Lost Alpha w folderze gamedata mam tylko spolszczenie? :)

Cała nowa wersja jest inaczej skonstruowana niz wszystkie stalkery (foldery appdata, bins...).

No i...kilka minut przed wejściem na wysypisko wszystko działało normalnie.

Edytowane przez katalysator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuję.

Napiszę jutro po pracy, bo wstaje o 5 rano, narka i dobranoc.

 

...Jest już jutro czyli dzisiaj ( niedziela)..link z plikiem,który mi podałes zawiera jedynie dokument z zawartością pliku xml, tekstur w nim niet :)

Folder config wygląda następująco :

folder creatures z zawartością actor.ltx (zmiania noszonego ustrojstwa :)),

folder text z zawartościa polskiego tekstu,

i dwa pliki: localisation.ltx (wiadomo) i system.ltx (to zwiazane z przenoszonym ustrojstwem:)).

Jakoś nie mam pomysłu gdzie moze byc błąd...

I nadmienię,że używam DX9, bo z ENB i SwettFX działa TYLKO z DX9.

Kolejny krok, dodałem to,co mi zapodałeś plus tekstury shoc scopes for LA i...nadal to samo.

 

MAM!

Znalazłem rozwiązanie.

W pliku,który mi podałeś (config>ui>wpn_scopes_16.xml) w ustawieniach kazdego celownika była rozdzielczość 1024x768...wystarczyło zmienic ją na 1920 x 1080 i działa elegancko...za podpowiedź dziekuję :)

Ps. Jednak nie jest aż tak dobrze jak myślałem, bo lornetka jest fajna i duża ale za to luneta snajperki ...jest owalna, rozszerzona na boki, lepsze to niz przedtem.

jednak na dłuższą metę nie jest to zbyt normalne, edytowałem plik wpn_scopes_16.xml(wszystkie wartości w pliku zmieniłem na rozdzielczość monitora,gry) i wygląda to tak : Dołączona grafika  .

Gdzie popełniłem błąd? :)

Edytowane przez katalysator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor 5:4 i czasem w nowych modach też nie mam okrągłych celowników.

Radzę sobie z tym tak, że otwieram konkretną teksturę w PaintNet, zostawiam tylko kropkę celownika (środek), a resztę wycieram gumką. Potem metodą prób i błędów robię koło. Po nabraniu trochę wprawy można zrobić sobie dużo ładniejszy, większy i pozbawiony zabrudzeń celownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor 5:4 i czasem w nowych modach też nie mam okrągłych celowników.

Radzę sobie z tym tak, że otwieram konkretną teksturę w PaintNet, zostawiam tylko kropkę celownika (środek), a resztę wycieram gumką. Potem metodą prób i błędów robię koło. Po nabraniu trochę wprawy można zrobić sobie dużo ładniejszy, większy i pozbawiony zabrudzeń celownik.

W tym wypadku wolałbym iść na łatwiznę ;)

Potrafię czasmi przesiedzieć godziny nad konkretnym problemem ale jak wielu z nas mam również rodzinkę (..i ptaki i psa i pracę po 12 godzin :))

Fajosko,że jesteście, obczaję edycję(a ddsy da się edytować w normalnym progu graficznym? mam photofiltre)

Zas dopiszę bo mi się dodało fdo bańki...w stalkera grywam od dawien dawna (od początku w sumie) ale czasami miewam kilkumiesięczne okresy zwątpienia (i tak wraca :)) więc od czasu do czasu... :).

Edytowane przez katalysator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję kotleta, mam crasha przy akcji z legowiskiem nibypsów przy wejsciu do baru, mod pobrany z moddb, win 7 ultimate, rozdzielczość 1024x960, oświetlenie statyczne, grafika - średnie, na wyższych mi sie tnie gra. Crash jest w różnych sytuacjach, najczęściej jak jestem blisko psów i walę w nie serię z karabinu, do tego pada deszcz, latarka pewnie też nie pomaga.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : error handler is invoked!
[error]Function      : handler_base
[error]File          : xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 777
[error]Description   : std: out of memory, usage: 439037 kb, used blocks: 38061056, free blocks: 14170112, heap: 439037 kb

 

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cez137 napisał:

Odgrzeję kotleta, mam crasha przy akcji z legowiskiem nibypsów przy wejsciu do baru, mod pobrany z moddb, win 7 ultimate, rozdzielczość 1024x960, oświetlenie statyczne, grafika - średnie, na wyższych mi sie tnie gra. Crash jest w różnych sytuacjach, najczęściej jak jestem blisko psów i walę w nie serię z karabinu, do tego pada deszcz, latarka pewnie też nie pomaga.


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : error handler is invoked!
[error]Function      : handler_base
[error]File          : xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 777
[error]Description   : std: out of memory, usage: 439037 kb, used blocks: 38061056, free blocks: 14170112, heap: 439037 kb

 

za mało pamięci masz.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.