Skocz do zawartości

Wygasające linki do patchy, poprawek i fiksów w modach.


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę tu poruszyć problem wygasających linków do wszelkiego rodzaju fiksów, poprawek itp. Jak wiadomo, zrobiona polonizacja przechodzi wstępne testy i jest wstawiana do pobieralni. Po jakimś czasie są zgłaszane błędy przez graczy i wychodzi jakiś patch, fix, czy inna poprawka, i w pierwszym temacie dodawany jest link do tych wszelkiego rodzaju poprawek, ale linki (nie te z jakichś premium) z biegiem czasu - wygasają. Mam pytanie, czy istnieje możliwość dodawania tych poprawek do pobieralni (bo zwykle są to bardzo małe pliczki), aby skrócić męki potencjalnych graczy, którzy po jakimś dłuższym czasie (linki zdążą wygasnąć), chcą grać w jakiegoś moda, a tu ich krew zalewa, bo mod jest dobry i wciągający, a tu brakuje fixa lub patcha, który by pozwolił pchnąć grę dalej. Sami doświadczyliście na sobie, ile potem to kosztuje nerwów takie poszukiwanie kogoś na naszym Forum, by znaleźć patch, czy fixa do rozpoczętej gry w moda, do którejś z wersji Stalkera. Proszę wszystkich (administrację, jak i forumowiczów) o zabranie głosu w tej sprawie, by się nie okazało, że niepotrzebnie to poruszałem - z powodu braku zainteresowania tym problemem. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł, jak tylko znalazłem to forum to od razu zacząłem pobierać mody i wypalać na płytkach. No i w bardzo wielu przypadkach brakuje jakiegoś fixa czy łatki do polonizacji. Człowiek się lekko wkurza ;) bo ściągnie z pobieralni kilkugigowego moda, potem parę patchy, a polegnie np na kilkuset kilobajtowym fixie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w pełni pomysł ekipy. Ważne jest to również w przypadku modów rosyjskich których jest wiele na forum. Dostaje wiele pw z zapytaniami o linki z patchami do modów z rosyjskich stron gdzie okazuje się że wiele linków wygasło i nie są nigdzie dostępne. Wiadomo że żadnego wpływu na obcojęzyczne strony nie mamy. Nie wszystkie mody są przetłumaczone i będą przetłumaczone. Proponuję aby na stronie głównej portalu umieścić informację że: forum nie ma żadnego wpływu na dostępność modów, patchy i materiałow pochodzących ze stron zagranicznych.

 

@Vidkusen

Zgadza się że można posługiwać się innymi stronami tylko nie raz na rosyjskich stronach można znaleźć podobnie nazywające się mody które jednak nie są tymi samymi modami.

Edytowane przez czernobyl10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo, że nie macie wpływu na dostępność modów, patchy na innych stronach ale jeśli, macie jakieś mody w swoiej pobieralni, robicie do nich spolszczenia, dokładacie patche, fixy itd to takie rzeczy po pojawieniu się na jakimś hoście powinny byc dodawane do pobieralni żeby był porządek. Wiadomo, że jak ktoś wrzuci to na jakiś sendspace to po miesiącu nie będzie po tym już śladu. N Jak się ma swój download modów na stronie to dobrze dopilnować takich rzeczy. No chyba, że w pobieralni nie ma miejsca to nie ma tematu.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są patche na rus forum, ale nic nie zastąpi naszych patchy, fixów i temu podobnych poprawek. Jak wiadomo, podczas tłumaczenia moda, wychodzą często na wierzch, niedociągnięcia twórców moda i my w trakcie tłumaczenia, testując grywalność, odkrywamy to i często z pomocą naszych kolegów, robimy różne fixy, patche itp. To o te rzeczy mi chodziło, gdy pisałem ten temat. Jak napisał @tom3kb, zassał mody, ale siły mu opadły, jak z podanych linków do wszelkich poprawek, posypał się jeno kurz. Mnie też by czerwona zalała, gdybym miał fajnego moda, do super fajnej gry Stalkera i albo wylot, albo zawiecha. Apeluje o ustanowienie możliwości dodawania poprawek, do spolonizowanych już modów. Brak dostępu do poprawek, jakby niweczyło nasz spory wysiłek włożony w polonizację wielu modów. Nie jest moją intencją skarżyć się, czy krytykować administrację - bo nie ma w nich winy. Ten temat kiedyś w jakimś poście poruszyłem, ale nie dał większego rozdźwięku. Za to teraz zapewne głośniej będzie, bo większa liczba forumowiczów wypowie się na ten temat. Chyba nie bez racji nawołuję, co?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa . Cóż można dodać , chyba tylko tyle , że przed zassaniem MODa do uruchomienia  którego , są niezbędne  poprawki, warto zacząć od tych drugich . Najlepiej sprawdzić czy wszystkie linki działają .Oszczędzimy czas i nerwy .

Edytowane przez gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.