Skocz do zawartości

PROBLEMY TECHNICZNE w Odrodzony - Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

@Nuclear Messiah - Czy pobierałeś tego repacka z Mega? Nie ma na forum tego co go wstawiał, więc nie wyjaśni, ale nie wiem czy on przez przypadek  nie dał go razem z podstawką. A lubił czasem dodać coś od siebie. I jeśli stawiasz na swoją podstawkę, to może się coś gryźć.

Dobrze robisz, decydując się na samodzielne stawianie. Masz pewność, co wstawione do moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam taki problem: po rozmowie z Zerga trafiam do podziemi. Zabieram karabin, pda, odczytuje kod, biegne do skrzynek po reszta amunicji i apteczke i próbuje otworzyc drzywi do nibyolbrzyma, ale gdy podchodze do panelu aby wpisac kod to nic mi sie nie wyswietla! Zadne wcisnij f czy cokolwiek, pustka. Jak podchodze do drzwi i probuje je otworzyc to dostaje komunikat ze drzwi zamkniete. Co robic?!

Edit: dobra wystarczylo krazyc kolo panelu i napieprzc f na klawiaturze. Przepraszam za moje nierozgarniecie. Post mozna usunac.

Edytowane przez Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikt  Ponieważ w tym modzie pojawi się wiele nicków w podstawkach lub innych modach niespotykanych, prosząc o poradę staraj się pisać je prawidłowo. Bo inaczej nikt nie dojdzie o co pytasz.

Ta z którą rozmawiałeś to nie Zerga a Zarka, przybysz ze świata równoległego. Wielokrotnie zetkniesz się z pojęciami ZONA i z'ONA. To nie błąd, a przedstawicielki dwóch różnych światów. A stojący obok siebie dwaj jednakowi NPCe, są wytłumaczeni już w nazwie moda.

Na końcu gry w tym pierwszym podziemiu, kiedy porozmawiasz z tym przezroczystym i on będzie odchodził, jest sytuacja jakby zawieszenia się moda. Musisz przeczekać aż ten przezroczysty zniknie, bo wtedy odzyskasz ruchliwość. Te takie kontrowersyjne sytuacje tak w tej lokacji jak i następnych były mocno wałkowane. Są opisywane w temacie moda, więc jak coś Ci się nie będzie zgadzało z logiką, to poszukaj odpowiedzi. Bo może akurat jesteś w świecie z'ONY, a tu wszystko przebiega inaczej.

A przede wszystkim gratulacje z decyzji wyboru moda :brawo: i jednocześnie życzenie :viva:w jego przechodzeniu.

Nie pamiętam, czy grałeś w Reborna FF. Bo jeśli nie, to możesz mieć na początku gry problemy ze zrozumieniem o co biega. Bo ten mod to powiązana z FF kontynuacja fabuły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Nie gralem w Reborn FF, ale juz sam poczatek mnie zaintygowal, a po twoim opisie jeszcze bardziej bierze mnie chetka na dalsze odkrywanie tajemnic tego moda :D. Mogbys chociaz troszke streścić mniej wiecej o co chodzilo w poprzednij wersji? Niestety ale czasu mam za malo, aby to wszystko ograc(i tak juz mam wyrzuty sumienia ze poswiecam czas grze, ale to przeciez stalker ;) )

Zastanawiam sie, bo nie pamietam dokladnie, czy w podstawce bandaze tez byly takie op, ze po ich uzyciu zycie samo sie regeneruje (gram oczywiscie na poziome "desperat"jak kazdy szanujacy sie stalker)

I pijawki jakies dziwne są. Jeżeli nie dam sie jej dziabnac w jakims odpowiednim miejscu to moge pomarzyc o ukatropienie tej zarazy. Pociski przenikaja ją, nic jej nie robia jak z podwyższenia pruje. Dziwne :hammerdrill:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikt  Miano "desperata" w modach Reborn przysługuje każdemu kto w nie gra. Nawet na trudności początkujący, są to mody mordercze. Tak że możesz śmiało i bez wstydu zjechać z trudnością gry, bo ( tfuu, tfuu ) możesz paść.

Skomplikowanej fabuły FF nie da się krótko opisać. Mod dawał umiejętności bardzo potrzebne w Duplikatach, dla zrozumienia dlaczego nie ma teleportów choć powinny być, dlaczego jak raz jesteś na Agropromie to jest inny niż ten jak wejdziesz na niego z innej lokacji. Dlaczego ciągle słyszysz kobiecy głos "Wozrażdjenyj, ty mienja nużen". No i dlaczego pijawki są takie z jakimi się spotkałeś, a nie inne. To samo będzie z innymi "przemieńcamia". I jak po wykonaniu zadania nie masz grzmotu, to zadanie niezaliczone, coś było sknocone. Trzeba grać go od nowa, albo sprzed błędu.

I mimo braku czasu, radził bym Ci jednak najpierw zagrać w FF, bo pozwoli Ci to uniknąć wielu błędów w Duplikatach i straty czasu gry. Wczytaj się w sens tego co pojawia się na ekranie, kiedy robisz zapis. Ma to głęboki sens. A w Duplikaty gra się długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Sidorowiczcz  Taka wola autora moda. On jeszcze krzyczy, że nie ma broni, ale jak go walniesz, czasem znajdziesz przy nim nie-najgorszą. Jest w modzie wiele podobnych zdarzeń ( chyba zauważyłeś już, że niektórzy NPCe chodzący parami, są lustrzano podobni? ) . Sam tytuł moda wiele wyjaśnia. A na samym początku, zaraz po intro, miałeś dodatkową pisemną, informację. Ten mod jest nie tylko s-f , ale można powiedzieć, że z pogranicza "normalności". Przeplot dwóch światów, materialnego i kwantowego. Nigdy nie wiesz gdzie są te okna przenikania i co z innego świata się może pojawić. I kiedy GB ( czyli Ty ) znajdziesz się w świecie noosfery.

 Ale to co poruszyłeś, raczej nie jest problemem technicznym, a fabularnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem. Nie wiem czy jest on natury technicznej czy fabularnej. A mianowicie. Czy w Otchłani, Npc otwierają wszystkie drzwi, czy tylko te pierwsze? Pytam bo otworzyli pierwse i stanęli przed nimi i nic nich nie chce ruszyć. Wczytywanie save nie rusza ich z miejsca. Co można z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loner12  To otwarcie najniższych drzwi przez NPCów, to nie dla Ciebie. To "obrońcy" Twoi przeciwnicy. Wyszli zgtować Ci "gorące powitanie". A skoro tego nie robią, to za wcześnie, albo bez zadania tam jesteś. Te drzwi musisz sam otworzyć za pomocą kodu wcześniej zdobytego. A to wychodzi z zadań. Jak sam tam polazłeś, to trzeba wyłazić innym sposobem. A drzwi aż do samej góry będziesz musiał i tak pootwierać, aby dostarczyć NPCów których musisz ożywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kondotier napisał:

@Loner12  To otwarcie najniższych drzwi przez NPCów, to nie dla Ciebie. To "obrońcy" Twoi przeciwnicy. Wyszli zgtować Ci "gorące powitanie". A skoro tego nie robią, to za wcześnie, albo bez zadania tam jesteś. Te drzwi musisz sam otworzyć za pomocą kodu wcześniej zdobytego. A to wychodzi z zadań. Jak sam tam polazłeś, to trzeba wyłazić innym sposobem. A drzwi aż do samej góry będziesz musiał i tak pootwierać, aby dostarczyć NPCów których musisz ożywić.

To teraz pytanie, w jakim zadaniu zdobyć te kody bo od dłuższego czasu stoję w miejscu i nie wiem jak ruszyć dalej z fabułą. Ale to chyba pytanie na problemy fabularne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loner  Popatrz jak tu się wyświetla Twoja ksywka. Ponieważ niedopuszczalne jest cytowanie całych postów, a tym bardziej bezpośrednio pod nimi, zamiast tego cytatu wywołujesz tylko piszącego posta. A robisz to bardzo prosto. Wpisujesz @ibezodstępów zaczynasz wpisywać nicka tego, do kogo się zwracasz. Po kilku wpisanych literach, rozwinie Ci się lista, z której kliknięciem wybierasz rozmówcę.

A co do meritum pytania. Tak jest to problem fabularny i tam z nim się trzeba udać. Ale się nie przejmuj, bo w tym modzie można sobie pozwolić na wiele luzactwa. A że trzeba "zwiedzić" wszystkie lokacje ( chociaż ja nie radzę wchodzić na Topiele, a zakończy ich szukanie po grzmocie na teleporcie na nie), możesz spokojnie wykonywać inne zadania, wybrać się na inne lokacje czy do metra.  Dokładnie nie pamiętam, to za duży mod i dawno grałem, ale jest to coś z klasyki modów, czyli spotkanie z Górnikiem, czy innym NPCem tu go zastępującym.  Popatrz do poradnika cichego, na pewno napisał jak się w pieczarze znalazł i dlaczego. Chyba że ktoś z tych co moda przeszli nie tak dawno, zapamiętał. Filmików do niego nie ma, bo za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał problem już na pierwszej lokacji z klawiaturą do drzwi wyjściowych - podchodzę i jest nieaktywna, nie wyświetla się więc nie mogę wbić kodu. A może aktywizuje się dopiero po wybiciu wszystkich snorków lub zrobieniu czegoś jeszcze ?

Problem rozwiązany - trzeba ustawić się pod odpowiednim kątem do klawiatury i zadziała.

Edytowane przez mirzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal  Punktu wywołującego opcję pozwalającą na wpisanie kodu szukaj nieco nad klawiaturą. A jeśli jesteś już w tym pomieszczeniu gdzie był tuptuś, to tam jest kilka pulpitów, może więc szukasz na niewłaściwym. Gaz włączyłeś i wyłączyłeś? Bo skoro piszesz o jeszcze żywych snorkach, to masz jakieś zaległości. Filmik z tego labu oglądałeś? A w temacie moda jest podpowiedź, który z widzianych pulpitów jest właściwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem techniczny - po przeprowadzeniu bliźniaka Brody na Jantar  zaczyna sie emisja (czy tak wszyscy mają ?) Wracam na Agro i tu problem - wywala mnie do pulpitu bez żadnego buga itp. Ot po prostu koniec gry.  Przypuszczam, że to coś z pamięcią - zwiększyłem udźwig do kilkuset kg i mam sporo w plecaku drobiazgów, a poza tym po powrocie na Agro zmienia się grafika bo podobno wchodzimy do alternatywnego świata (równoległej rzeczywistości). Tylko raz czy dwa udało mi się załadować lokację bez wyrzutu na pulpit. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal  - Kto będzie pamiętał taki szczegół? Trochę chytrości się przyda. Zanim zaczniesz prowadzić bliźniaka, odczekaj ten czas do emisji i przeczekaj ją w bezpiecznym miejscu. Ale chyba przed teleportem, ten bliźniak żegna się z Tobą, tak że nie idziesz za nim na Jantar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kondotier napisał:

@mirzal  - Kto będzie pamiętał taki szczegół? Trochę chytrości się przyda. Zanim zaczniesz prowadzić bliźniaka, odczekaj ten czas do emisji i przeczekaj ją w bezpiecznym miejscu. Ale chyba przed teleportem, ten bliźniak żegna się z Tobą, tak że nie idziesz za nim na Jantar.

Poradzę sobie tylko myślałem, że trzeba się trzymać ścieżki przedstawionej w poradniku Cichego. Próbowałem przeczekać emisję na Agro ale się nie da bo ona następuje po wejściu na Jantar; co gorsza po powrocie na Agro najbliższe schronienie przed emisją zaznaczone jest w Rudym Lesie więc chyba nie wejdę na Jantar  (bliźniaka i tak tam nie ma) albo jak wejdę pójdę na Dzicz, co już testowałem z pozytywnym skutkiem.

Pozostaje obawa czy odstępstwo od ścieżki podanej przez Cichego cyt."Musimy się dostać do równoległego świata. Wychodzimy na Jantar i ponownie wchodzimy na Agroprom. Teraz jesteśmy w realności Cienia Czarnobyla. W schowku Strzelca znajdujemy teleport - wchodzimy w niego. W kolejnej realności odnajdujemy następny artefakt przewodnik." nie zaburzy poprawnej sekwencji zdarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.