Jump to content

Początek przygody. Dyskusja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 31.01.2016 o 12:51, kondotier napisał:

Na końcu powyższego posta powinno być jeszcze jedno zdanie:

"Ja, początkujący stalker przyjmuję do wiadomości powyższe rady, będę je stosował, co potwierdzam dając autorowi posta + w reputacji."

Ja, początkujący stalker przyjmuję do wiadomości powyższe rady, będę je stosował(a), co potwierdzam dając autorowi + w reputacji.

A na poważnie: bardzo przydatne rady, za które pięknie dziękuję. Ruszam w Zonę! Czasami MOŻE wrócę, a nóż pojawią się kolejne ;)

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawy poradnik i na pewno przyda się nie jednemu kotu w zonie. Jednak, w moim przypadku to nie przechodzi... Sprzęt mam nieco gorszy niż napisałeś, tam u góry, i nie spotkałem się z taką modyfikacją, która by mi nie poszła na Normalnych ustawieniach :) Zmienianie parametrów GG to głupota, tak samo jak cheatowanie. Nie dość że psujemy sobie tym grę, to jeszcze powoli uzależniamy się od tych ułatwień i zaczynamy szukać sposobów na szybkie przejście moda.

Ja jeśli nie mogę dotrzeć do danego schowka, to go po prostu sobie odpuszczam. Choć jakimś Weteranem zony nazwać się nie mogę, mimo to poszukuję coraz to trudniejsze mody mody (I wcale nie zaczynałem od jakiś łatwych), które mocno utrudniają grę. Wtedy jestem w swoim żywiole. Naprawdę rzadko szukam informacji o danej misji/modzie, tylko w przypadkach gdy siedzę nad tym więcej niż 12 godz i dalej fabuły popchnąć nie mogę. Jeśli chodzi o czytanie dialogów i innych treści to się zgadzam w 100%, jednak ja to robię, nie żeby przejść misję, tylko z ciekawości. Dosłownie wszystko czytam co pojawi mi się na ekranie.

Jeśli chodzi o porady już na obszarze zony, to pięknie się rozpisałeś na ten temat. Osobiście, to ja mam tak, że zawsze gram w miarę ostrożnie, no bo w końcu jesteśmy w zonie, śmierć czyha zaraz za rogiem... Nie robię auto safe co 5s i gdy widzę dwie pijawki to zazwyczaj się do nich nie zbliżam jeśli nie ma takiej potrzeby lub nie mam odpowiedniego ekwipunku. Kiedyś gdy sam byłem najzwyklejszym kotem to przed taką walką robiłem F5 i bez eq z samym nożem potrafiłem skakać na najtrudniejsze mutanty, i tak do skutku. W grze kieruję się sumieniem i z dosyć dużą moralnością, czyli nie zabijam stalkerów, nie współpracuję z bandytami i nie robię misji, które mają zły charakter.

To jest moja mikstura na grę, która mi bardzo odpowiada. Nikomu nie narzucam takiego stylu grania ani nie krytykuję pracy autora tematu. Mój post nie miał na celu pouczać nikogo z czytających, po prostu napisałem, to jak lubię grać i gram w gry/mody z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.A. Dziękuję :)

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Poradnik jak najbardziej potrzebny szczególnie dla zaczynających przygodę z zona chociaż ranga na forum "kot" akurat nie musi świadczyć o poziomie zaawansowania gracza i jego umiejętnościach, niektórzy zapewne sporo zdążyli poznać zonę i jej zawiłości grając wcześniej w podstawki i znalezione mody w necie a dopiero później dołączyli do tego forum. Sama nazwa "kot" akurat mi specjalnie do gustu nie przypadła ponieważ jestem rocznikiem który akurat odsłużył całą służbę wojskową dawno temu a tam ten termin akurat nie był zbyt miły, trzeba było zagryźć zęby robić swoje i po prostu przeżyć ten pierwszy rok ale to taka moja dygresja bo na pewno ta nazwa nikogo nie miała obrażać ani dołować. Oczywiście każdy gra po swojemu i jak mu pasuje ale podstawowe zasady grania w mody muszą być zachowane żeby go udało się skończyć bez piany na ustach i obgryzania paznokci z nerwów. Gra ma być przyjemnością a to forum na pewno się do tego przyczynia.

Pozdrawiam braci stalkerów

Link to comment
Share on other sites

Jacek, ja i wielu innych jesteśmy najmusami i mamy przed sobą zadanie a nie działalność charytatywną, jest kwit na kogoś lub coś to się go wykonuje ;) .

Nikt nikomu nic nie karze, nakazuje itd/itp, grasz tak jak chcesz, nikt tez się na nikogo nie obraża jak używa kodów bo to jest gra indywidualna, to nie sieciówka która zazwyczaj sprowadza się do rzeźni w stylu kanter strajka czy innej army, tu jestes ty i strefa.

Na początek każdemu nowicjuszowi który chce się sprawdzić polecam NS5 TT2 :

https://stalkerteam.pl/forum/290-mody-na-bazie-tajne-%C5%9Bcie%C5%BCki/

tamże może zaliczyć w trakcie rozgrywki obie strony barykady - monolit i reszta, jak weźmie moda z najmusami to np. najmusy są zielone a rozbójniki żółte itd/itp, lub pogra jako zombi - też jest taki mod, że grasz jako zombie lub chwilowo w którejś części czasu sojuszu.

Każdy sobie coś znajdzie w tych wręcz Biełazach modów dla siebie, określi się w klimacie jego spojrzenia na strefę, a mod to ułatwienie lub poprawienie oryginału więc kolejne poprawki czy ułatwienia są po prostu częścią moda.

Link to comment
Share on other sites

Ja was w 100% rozumiem, tylko obawiam się że wy mnie nie do końca. Ja odradzam,a nie rozkazuje, używanie cheatów/zmiany parametrów, ponieważ psuje to immersję. I nie dla tego bo to nie uczciwe wobec innych, bo tak jak kolega wyżej powiedział, "to jest gra indywidualna''. Mi zależy po prostu aby ludzie poczuli to co większość weteranów zony swoich czasów - jeśli wiecie co mam namyśli. Też nie wiem jak można się tak bardzo denerwować w tej grze. Osobiście może raz czy dwa się tak dosyć zdenerwowałem ale to nie przez gameplay tylko przez to że mod zjadł mi zapisy, no i może parę razy byłem sfrustrowany no ale nie żebym chociaż tupnął w podłogę :) Oczywiście dziękuję za dyskusję :)

Link to comment
Share on other sites

Poradnik świetny i jako początkująca Stalkerka pochłonęłam i przyjęłam do wiadomości każde słowo. Jestem świeżo po skończeniu Zewu, i czuję tak wielki niedosyt, że powoduje aż fizyczne, niezbyt przyjemne, odczucie. Jestem zakochana w Zonie i chcąc przedłużyć sobie zabawę, postanowiłam przyjrzeć się bliżej modom :)

EDIT: za radą  Antona pragnęłabym się przywitać. Może tak krótko o mnie. Ania, 29 lat (ehh). Kielce/Kraków. Uwielbiam klimat post apo, a S.T.A.L.K.E.R to mój numer jeden, potem Fallout, a na końcu seria Metra. Zoną jestem zainteresowana od kilku lat, marzy mi się wycieczka do Prypeci. Także żałuję, ze gra nie oferowała mozliwości zwiedzania bloków i nie oferowała więcej lokacji w samym mieście (choćby by móc obejrzeć choć kilka mieszkań (tu akurat wychodzi ze mnie klasyczna, stereotypowa baba, wiem :P)). Jeśli chcielibyście wiedzieć coś więcej, śmiało - pytajcie :) 

Edited by kinia_as
  • Dodatnia 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity