Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

470ba85f10.png
 
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 06.12.2015 r.
Autorzy: Chernobyl Chronicles Team
Autorzy spolszczenia: @kondotier, @smox
Śr. długość rozgrywki: (ok. 15 godzin)


OPIS:

Spoiler

Poznajcie Klima, doświadczonego stalkera, który od 3 lat zajmuje się poszukiwaniem oraz handlem artefaktami. Nie chcąc ryzykować własnym życiem, z reguły nie podejmuje się bardziej skomplikowanych oraz dobrze płatnych zleceń. Pomimo tego, że cieszy się dobrą opinią wśród pozostałych stalkerów, to tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego przybył do Zony. 

Klim skrywa pewną tajemnicę - przed katastrofą w 1986 roku mieszkał w niewielkim miasteczku Czarnobyl-1, znajdującym się niedaleko Prypeci. Pewnego dnia w dość niejasnych okolicznościach wszedł w posiadanie listu, który jak się okazało, opisywał wypadek w elektrowni, a 20 lat później kolejną katastrofę i powstanie Zony. Klim decyduje się opuścić dom wraz z rodziną. Zaledwie kilka dni później, 26 kwietnia 1986 roku o godzinie 1:23 w elektrowni atomowej w Czarnobylu, reaktor nr. 4 ulega zniszczeniu..

Bohater postanawia wrócić do opuszczonego miasta i zmierzyć się z duchami własnej przeszłości.


Cechy moda:

  • nowa fabuła i 3 lokacje,
  • cutscenki,
  • usprawniona sztuczna inteligencja,
  • optymalizacja balansu rozgrywki,
  • zmiany w oprawie graficznej,
  • nowe modele broni,
  • 2 HUD-y do wyboru.

SCREENY:

Spoiler

 

xrEngine_2016-02-20_22-08-23-71.png

6647231b46.jpg

f83311d35b.jpg

AEEKvddQpa4.jpg

VIDEO:

Spoiler

Recenzja od AP-PRO:

INSTALACJA:

Spoiler

Modyfikacja jest dostępna w dwóch wariantach - Repack (wersja samodzielna) lub "klasyczna". 

Repack:

  • Pobrane archiwum należy rozpakować i można grać.

Wersja "klasyczna":

  • Zew Prypeci 1.6.02
  • W głównym katalogu gry usuwamy folder bin
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum umieszczamy w głównym katalogu gry
  • W gamedata/configs umieszczamy plik localization.ltx

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Repack:

Wersja "klasyczna":

  • Yandex - [KLIK]
  • Torrent - [KLIK]
  • Mod w formie instalatora (MEGA) - [KLIK]
  • Fix na odrzucenie wyboru oryginalnego balansu gry:

Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]
  • Link zapasowy (MEGA) - [KLIK]

Autorzy spolszczenia moda NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie / publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl


Źródła:  AP-PRO_LOGO.png  LOGO_STALKERMOD.png moddb_alt-logo.png

 

  • Dodatnia 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vidkunsen po co piszesz w temacie o modzie to samo co autor tematu. Gdybyś wstawił opis własnych wrażeń z gry to rozumiem. Jest opis ale jak dla mnie i innych taki chaotyczny i wybacz nie jest napisany po polsku. Super że władasz językiem gwarowym, nawet nie wiem jakim???? chorwackim, serbskim wybacz nie podejmę się zgadywania ale jeżeli piszesz o czymś co Twoim zdaniem powinni poznać inni to przez szacunek dla innych użytkowników forum napisz po polsku. To tak jakbym ja w opisie misji do ARMA3 napisał:

"SOCOM musi zniszcyć HVT w punkcje....." i o co chodzi??? Przepraszam za "nie na temat" ale jakoś tak sama sytuacja zmotywowała mnie do napisania tego posta.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wideo - świetny motyw z kontrolerem, który zmusza Cię do wbicia sobie bagnetu :D

Bardzo ładnie (w co najmniej 60 klatkach na sekundę) śmiga ten mod na tym filmiku... Chyba trzeba będzie zacząć zbierać na nową kartę graficzną albo do Mikołaja się ładnie pouśmiechać coby zafundował albo dorzucił się chociaż :052:

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka refleksji powstałych przy stawianiu moda:

Pobrałem moda z Yandeksa, trwało to kilkanaście minut i wypakowałem setapem do oddzielnego katalogu.
Pobieranie fixów momentalne.
Po wypakowaniu, do instalacji mamy setap, w robaczkach.

Zawartość moda to:

1. kat bin

2. kat data

3. kat gamedata

4. aplikacja Stalker-COP.exe

5. plik unis000.dat

6. aplikacja unis000.dat

oraz plik informacyjny.

Na rus stronie przechodzenia moda, jest wytłuszczona informacja, aby przed postawieniem moda na zainstalowaną grę, usunąć z niej katalogi bin i jeśli jest, gamedata.
Sugeruję, aby katalogu bin z gry nie usuwać, a tylko przemianować, lub przenieść poza moda. Chyba że gramy na kopii gry.
Jest też sugestia, aby nie stawiać moda na dysku, czy partycji systemowej.

plik Stalker-COP.exe ma ścieżkę tam, gdzie wypakowano moda. Na pulpicie pojawia się skrót, też prowadzący do miejsca wypakowania.

Z dyskusji na rus forum wychodzi, że pozycji 4, 5, i 6, nie należy kopiować.
Do gry przenosimy tylko bin, data i gamedata. Pamiętajmy, że oni stawiali na wersję rus, różną od naszej.

W bin jest rosyjski silnik. Na razie nie wiadomo jak na nim zachowa się gra.

Tym sposobem moda nie postawiłem.

Kolejno pobrałem repack moda, też z Yandeksa (zarejestrowany).

To trwało sporo dłużej (ok. 40 min.). Z początku szło tragicznie, po max 40KB, ale po kilku minutach był skok. Pobieranie powyżej 1MB z długimi chwilami po 2MB i chwilowymi skokami do 3MB.

Dostałem paczkę skompresowaną zip. Po jej otwarciu, kolejna skompresowana rar. Po wypakowaniu powstał instalator setapem.

Na nie systemowej partycji utworzyłem katalog z nazwą moda i uruchomiłem setapa. Setap uruchomiony jest w robaczkach. Stawiałem intuicyjnie.
Pierwsze "Dalej" (Arlle czy coś podobnego" ) i nowe okno. W nim mniejsze z możliwością wyboru katalogu do instalacji. Wybrałem swój i z pokazanej ścieżki usunąłem "Chronicles mod".
Zatwierdziłem. Do końca instalacji same robale.  
Zatwierdziłem końcową instalację. Chyba zaśmieciłem "program files", bo wsadził się do menu Wszystkie programy.

Uruchomiłem moda ze skrótu powstałego na pulpicie.
W repacku, zapisy są robione w modzie, kat users. Nazwę można w fsgame.ltx zmienić na własną (wcześniej kopia pliku).

Nie wiadomo jaka jest w repacku grafika, ale można porównać user.ltx, z tym który jest w fixie. Można podmienić.
Ja nic nie podmieniałem, mod ruszył bezproblemowo.

Dokonałem ustawień. Nowa gra.
Mamy inwokację ze zdjęć z CEA i słowno głosowe wyjaśnienia. Pojawia się obraz, widzimy kontrolera, jesteśmy sparaliżowani. Słyszymy własne myśli - Moja głowa, oj moja głowa . Słyszymy strzał, kontroler zmienia kierunek patrzenia, paraliż ustępuje.
Trzeba wtedy podbiec do niego i zabić. AK mało skuteczne. Padłem.
Za drugim razem był nóż. Skuteczny. Chwila ciemności i gdzieś jesteśmy. Od razu mamy dialog. Pierwszy zapis można zrobić dopiero po dialogu.
Wg. mnie, to całkiem nowa lokacja, podobna do zakładów Rostok.

Sugestia do wstawiającego moda. Ponieważ mod "ożył", temat moda zamknąłbym od wpisów, a to co już się pojawiło, przeniósł do tematu Dyskusja o modzie.
Daję kilka screenów.

ss_user_12-12-15_14-03-45_(mainmenu).jpg

ss_user_12-12-15_14-51-53_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_14-52-26_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_14-54-06_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_14-54-11_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_14-54-18_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_14-54-20_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_15-04-40_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_15-05-22_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_15-11-43_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_15-17-43_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_15-18-11_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-12-15_15-20-17_(la17_outskirts).jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem moda tego z opisem 1 - 6. Wszystko, co wypakował setup do wcześniej utworzonego folderu - skopiowałem do głównego katalogu gry łącznie z bin ( robiąc wcześniej kopie zapasowe podmienianych plików). Nałożyłem poprawki i wszystko śmiga,  co widać na screenach w #3 tematu. Trzeba tylko wcześniej wskazać skrótowi na pulpicie, który utworzył mod,  lokalizację naszej podstawki, albo prościej - utworzyć na pulpicie skrót pliku  Stalker-COP .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmutacja artefaktów.
 

Spoiler

Najpierw podpowiedź.

72c86d6c6c37e05390da440550b749b125f8ff23

Teraz po kolei. Transmutację możemy przeprowadzić tylko w wyznaczonych strefach.

33492c8dd839e3ceebb375379c017f8225f8ff23

Musimy mieć w inwentarzu potrzebne artefakty, w moim przypadku jest to kulebiak i kryształ.

3097db8d13878cce365cf01b813fd8b925f8ff23

Klikamy na lampkę nad artem, który chcemy otrzymać.

617b49d73e64bbaf6de36fdb46c4a95725f8ff23

Zatwierdzamy.

acaa0236977cd0ceea67c25eaed06a1f25f8ff23

fb75a7b9eb5c2be2cdc3c615b39bf35525f8ff23

aa000d9b77b7ad0a83372aa8f974a38925f8ff23

9c5a6232ecdd710c4b3c4f955895236325f8ff23

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sporo popchnąłem tego moda. Akcja powoli się rozkręca i mod staje się coraz ciekawszy. Ale biegania w te i nazad nie brakuje. Oprócz transmutacji, obsłużyłem jeszcze urządzenie podsłuchowe - Gewara bardzo dokładnie opisuje jak go uruchomić. W trakcie gdy mamy ten dialog, radzę zrobić screena. Jak ktoś od rozmowy do uruchomienia zapomni, screen pomoże.

Trzecie urządzenie, to detonator min, przy zadaniu Szerloka. Zapis przed uruchomieniem i dwa przyciski do wyboru. Przy okazji, z pomocą gameplaya, znalazłem chyba 10 wartościowych schowków. 1 na terenie zakładu, a pozostałe w miasteczku i cerkwi.

I zagadka z tego moda. Kto ją rozwiąże teraz, w modzie będzie miał jak znalazł. Co to jest: Rano chodzi na czterech, w południe na dwóch, a wieczorem na trzech.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce, może skorzystać z podpowiedzi, gdzie się znajdują prawie wszystkie schowki na lokacji Czarnobyl 1.

Spoiler

Oglądamy sam początek, a następnie od 18 min.

https://www.youtube.com/watch?v=2xNBnmMSNps

Nieznajomość rosyjskiego w niczym nie przeszkadza. Schowki są znajdywane jeden po drugim. Trupy pojawiają się losowo, tak jak i ich wyposażenie. Ilość artów i rodzaj w anomaliach, też losowy.

Mając Welesa, ganiamy po wszystkich anomaliach, jakie są na mapie.

 

A teraz kilka screenów.

 

ss_user_12-13-15_13-27-16_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-13-15_14-02-13_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-13-15_17-46-32_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-13-15_21-40-30_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-14-15_12-19-52_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-14-15_12-23-26_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-14-15_12-27-31_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-14-15_12-27-46_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-14-15_12-28-17_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-14-15_12-48-09_(la17_outskirts).jpg

ss_user_12-14-15_12-48-35_(la17_outskirts).jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pacjent1972 podpiął/eła, odpiął/ęła, zablokował(a) i odblokował(a) ten temat
  • cichy zablokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.