Skocz do zawartości

Gothic: Modyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w Dolinę Zombie rok temu i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała. Później pojawił się patch Ewolucja, a we wrześniu niewielki update, dzięki którym moda przeszedłem po raz kolejny. 

W odświeżonej wersji dostaliśmy kolejne zadania, wątek z orkami, sporo nowych NPC, bronie itd. 
Dolinę Zombie polecam i jest to według mnie jeden z lepszych modów do G1. Nawet uchował mi się screen z końcowych statystyk (przed walką z Asternathem). 

Spoiler

REz1tI9.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo przepadam za modami typu "total conversion" do Gothica, ale nie mam nic przeciwko rozszerzeniom podstawowej gry (nie, nie jestem fanatykiem Mrocznych Tajemnic, nie trawię tego moda) nu i wyjątkiem jest rzecz jasna Odyseja, ale kiedyś pamiętam, że chciałem zagrać w Podróżnika, który powinien sporej rzeszy społeczności przypaść do gustu. Łapcie obrazek i cechy moda z Gothicpedii!

905284357_Podrnik.webp.cc619516ec50de30fa9c908e35f372ff.webp

  • Oryginalna fabuła, nie powiązana w żaden sposób ze światem Gothica, na około sto dwadzieścia godzin gry.
  • Zwariowany humor, zadania parodiujące filmy, wydarzenia z życia, anegdoty.
  • Nowe lokacje.
  • Broń palna w dwóch rodzajach:
  • Niestandardowa broń do walki wręcz (np. rurki, butelki lub widły).
  • Hełmy i inne nakrycia głowy.
  • Możliwość spotkania polityków, gwiazd muzyki i kina, bohaterów z filmów (np. Mistrz Yoda) itp..
  • Nowe zwierzęta (np. kury), przeciwnicy oraz przedmioty.
  • Ponad pięćdziesiąt zadań i ponad stu NPC-ów.
  • Respawn potworów zależy od postępów fabularnych.
  • Soundtracki z największych hitów amerykańskiego kina (np. Gwiezdne Wojny, Terminator, Mission Impossible).

 

A tu dwie ciekawostki dla was Stalkiery. ;)

 

  • Gra nawiązuje do postapokaliptycznych serii gier Fallout oraz filmu S.T.A.L.K.E.R. dodając Schronienie nr 13 i wątek spełniarki życzeń oraz postać tajemniczego Stalkera i jego towarzyszy. Poza tym obecne są charakterystyczne dla Fallouta pustkowia i przemierzające je agresywne mutanty.
  • Jest to jedna z niewielu modyfikacji (jak i gier) która łączy w sobie broń palną, broń białą oraz magię.

Gothic-Fandom - Źródło

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bractwo Spolszczenia zaprasza do pobrania Dirty Swamp ! :) 

Trochę o samym modzie: 

Spoiler

Dirty Swamp opowiada o niewolniku, który rozpoczyna swoją historię w jednej ze znienawidzonych przez siebie świątyń. Jak zwykle musi odwalać całą brudną robotę dla swojego nadzorcy, Sancheza. Potem jednak historia przybiera całkowicie inny obrót, a bezimienny protagonista ląduje w mrocznym świecie pełnym zadań i nieznanych postaci, w którym zmuszony jest odnaleźć się na nowo.

* Ok. 30 godzin rozgrywki
* Nowa historia, potwory, umiejętności, zaklęcia, soundtrack
* Różnorodne i satysfakcjonujące walki z bossami
* Ciekawa ścieżka maga
* Cztery poziomy trudności
* Trudne zagadki
* Łamanie czwartej ściany
* 36 osiągnięć na Spine
* Pełna polska lokalizacja 
— i wiele więcej —

To największy dubbingowy projekt BS. Zresztą.. Sprawdźcie sami: 

Spoiler

 

 

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 08:54, Darrien napisał:

@smox Pamiętam, że udało mi się uzyskać w Velayi żeńską wersję szaty magów ognia jako najlepszą zbroję,

 

Tak, szatę kupujemy od Isgarotha i dopiero po przeróbce i jego akceptacji możemy jej używać. O ile mnie jednak pamięć nie myli, to najlepszy jest pancerz z płytek pancerzy pełzaczy. Jak go zdobędę, to porównam i dam znać.

obraz_2021-12-06_095501.png 

Tak jak myślałem, pancerz z płytek pancerzy pełzaczy ma znacznie lepsze właściwości obronne (oprócz magii i ognia).

Pancerz.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darrien Znasz takie powiedzenia:

1. Mężczyźni rządzą całym światem, ale nimi rządzą kobiety.

2. Mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta szyją, która tą głową kręci.

No i fakty, że największe wojny w historii świata były o kobiety, lub przez nie. Poczynając od Heleny Trojańskiej. A i nasza Pani Walewska pchnęła Napoleona na Moskwę, życząc sobie widzieć ja u swoich stóp.

A  klasyk wypowiedzi o rządzeniu - Lenin - powiedział, że na czele socjalistycznego państwa może stać i kucharka. U nas to powiedzenie się spełniło trochę inaczej. Na czele państwa stanął mąż kucharki.

A tym bardziej w bajkach, czarownice, wiedźmy, złe i dobre królowe zawsze sięgały po najwyższą władzę. Vivat Velaja !

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kondotier napisał:

@Darrien Znasz takie powiedzenia:

1. Mężczyźni rządzą całym światem, ale nimi rządzą kobiety.

2. Mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta szyją, która tą głową kręci.

No i fakty, że największe wojny w historii świata były o kobiety, lub przez nie. Poczynając od Heleny Trojańskiej. A i nasza Pani Walewska pchnęła Napoleona na Moskwę, życząc sobie widzieć ja u swoich stóp.

A  klasyk wypowiedzi o rządzeniu - Lenin - powiedział, że na czele socjalistycznego państwa może stać i kucharka. U nas to powiedzenie się spełniło trochę inaczej. Na czele państwa stanął mąż kucharki.

A tym bardziej w bajkach, czarownice, wiedźmy, złe i dobre królowe zawsze sięgały po najwyższą władzę. Vivat Velaja !

Oj znam, znam! :) Po prostu na fanowskich serwerach Role Play z Gothica, zawsze rządzili faceci, a jak się pojawiały jakieś kobiety, to też grane przez facetów... W zasadzie po cichu liczę, że wątek kobiet zostanie w ewentualnym "rimejku" Gothica II i III rozwinięty, bo do tej pory ich rola ograniczała się do bycia handlarzem, informatorem (informacje ogólne plus nawigacja po mieście), kucharką (Thekla, Edda), prostytutki, zielarki i chłopki oraz złodziejki,(Cassia), czy właścicielki hotelu (Hanna) Nie powiem, fajnie byłoby zobaczyć rozbudowaną rolę kobiet w mieście. Koniec końców jest, tak jak mówisz i np. taki quest z uzyskaniem poparcia dla Hanny, żeby ta dostała się do rady miasta, mógłby być dosyć ciekawy. Ba, rozwinięcie ich ról mogłoby też nadać miastu status bardziej żywego niż jest w rzeczywistości. :) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do premiery Kronik Myrtany zostało trochę czasu, więc postanowiłem poszukać jakiegoś moda dla zabicia czasu. Wybór padł na moda Velen 2.0 PL - https://bractwospolszczenia.pl/showthread.php?tid=1130 i tu niespodzianka - jestem bardzo mile zaskoczony, bo to bardzo fajny mod przynajmniej na początku. Zobaczymy co będzie dalej.

Velen.jpg 

Młyn.jpg

 

DODANO

Pograłem dłużej i zmieniam zdanie o tym modzie. To nie jest fajny mod, ten mod to REWELACJA, oczywiście moim zdaniem. Nowa mapa, nowe zadania, nowe postacie. Czapki z głów.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AgraelNiespodzianka! Najwidoczniej obie produkcje są dość solidne i mają ciekawe lore oraz dość wierną społeczność. ;)

@kondotier Jak chcesz, to możesz Gothica kupić na G2A. Tu masz link do trylogii za 7,05 złoty:

Gothic Universe

albo sam Gothic II Noc Kruka za 5,78 złoty:

Gothic II Noc Kruka

 

Sama instalacja modów jest dość prosta, będzie potrzebny system pack oraz playerkit. :D A potem instalator z modyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod Velen 2.0 PL ukończony🙂 Podtrzymuję moją opinię, że to rewelacyjny mod i gorąco go polecam.

Screen z podziemi zawalonej starożytnej świątyni. Niby normalka, ale tam ciągle słychać głośne chrapanie. Aż ciarki chodzą po plecach🙂

Świątynia.jpg

No i końcówka. Jeżeli nie zrobiliśmy wszystkich zadań, to można grać dajej.

Koniec.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael promuje ten temat
  • Agrael przypiął/eła ten temat

Jak pewnie wiecie lub nie ;) Kroniki Myrtany na początku miały nie powstać :) Duża ekipa pracowała nad modem o nazwie ,,Dzieje Khorinis" mod ten pomimo rozłamu ekipy nadal jest tworzony i podobno ma być w końcu wydany w przyszłym roku.

Popatrzcie ile podobieństw jest do Kronik ;)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.