Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer, a raczej dysk piszczy jak włączam menu stalkera więc nic mnie już nie zaskoczy. Zmniejszyłem wszystko do minimum, jednak problem wciąż występuje. Gra się wysypuje od razu wtedy, gdy wyskakuje informacja o wczytywaniu danego save'a. 

 

Znalazłem logi.

Ciężko mi się z tego rozczytać, brakuje mi jakichś plików?

Pozdrawiam

PS Korzystam z różnych zapisów i często robie hard, tylko że prawie większość się zrypała.

errorlog.log xray_Szaman.log

Edytowane przez DuzySiuraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi się odnieść do loga, może jakiś Mechanik się wypowie. Plików raczej nie brakuje.

Wiem jedno, jeżeli zrobisz szybki zapis, wczytasz go a potem zrobisz "twardy" zapis, to nie jest ok. Trzeba robić "twarde" zapisy od początku gry.

Spróbuj przeczyścić system i rejestr. Zdefragmentuj dyski, jeżeli masz HDD i wyłącz zbędne procesy i usługi.

Mod zawiera kilka modów graficznych, które znacznie podnoszą wymagania odnośnie komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja specyfikacja kompa to 8gb ram, i5 6400 i gtx 960. Nie miałem wielkich problemów, fpsy spadały na wysypisku ale po tym jak z samotnikami pozbylem się bandytów to wszystko wróciło do normy. Problemy są w dolinie mroku jak mam questa żeby znaleźć kla, od tego momentu nie mogę zmienić lokacji. Moje zapisy się kolejno sypią. Raz mogę wczytać a raz nie. 

Postaram się w domu wszystko zobaczyć. Dziękuję za pomoc, dam plusiki. 

EDIT:

Nie rozumiem trochę tego co wysłałem w załączniku. Innych informacji o błędach nie posiadam

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez DuzySiuraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za post pod postem.

Wygląda na to że znalazłem swoje rozwiązanie. Działały mi zapisy tylko zrobione przez grę więc postanowiłem wczytać moment w którym muszę gonić kła. Tu pokusiłem się o małą zmianę, olałem całkowicie questa dla wolności żeby wysadzić tunel. Nie zacząłem go i nie zrespiło się milion najemników. Rezultat? Nooo jak na razie gra działa. Mogę przechodzić miedzy lokacjami oraz wczytywać zapisy sprzed questa. Także problem może być w queście/silniku gry który nie daje rady z taką ilością ciał i akcji na mapie. Dziwne, bo gra całkowicie nie zacina i działa super na ultra. Wcześniejsza zmiana wszystkiego na ultra low plus oświetlenie statyczne również nic nie dała. Może to coś z gry, kto wie. Piszę tą wiadomość dla potomnych którzy tak jak ja będą mieli problem po 7 latach powstania wątku.

 

PS Okazuje się że stalker nie tylko bawi ale i uczy. Właśnie się dowiedziałem o czymś takim jak piszczenie cewek w karcie graficznej i to one wydają taki dźwięk gdy włączam menu stalkera. Z tego co czytałem to niegroźne.

Pozdrawiam

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No, i zakończyłem tego moda. Ładna grafika i wiele urozmaiceń rozgrywki typu dokumenty, system zadań pobocznych i nowe mutanty. Zauważyłem, że została poprawiona mechanika wojny frakcji - stalkerzy bez problemu pozajmowali przyczółki na Wysypisku oraz Skład, a w podstawce zatrzymywali mi się zawsze na wejściach na Wysypisko i nie parli dalej. Czyste Niebo także zajmuje całe Bagna włącznie z północnymi obszarami. Zmian w fabule nie było, chyba że miałbym do nich zaliczyć skakanie z budynku na CEA po EM1, bo się nie spodziewałem, że trzeba będzie go osobno wziąć najpierw z dołu przed wejściem na górę. Mod dobry dla powtórzenia podstawki z niewielkimi zmianami.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 4.05.2019 o 13:08, czarnpm9 napisał:

Też szukałem wczoraj linka do pobrania.

https://stalkerportaal.ru/load/chistoe_nebo_novyj/chistoe_nebo_globalnye_modifikacii/ogsm_extended/138-1-0-2849

Jest na tej stronie, z Yandexa.

A dało by radę reupload zrobić? Ponieważ tam jakieś dziwne logowania są, trzeba zakładać nowe konto, a po rosyjsku dobrze nie wszyscy potrafią mówić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jatsumoto  Masz tam taki zegarek, trzeba odczekać aż się wyzeruje i wtedy masz serwer do pobrania.

A zarejestrować się na Yandeksie jest prosto i darmowo. Warto, bo jak chcesz pograć w mody, do będziesz musiał z niego często korzystać. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu masz wielokrotnie większy transfer i moda szybko masz u siebie na dysku. Możesz pobierać bez rejestracji, ale to czasami trwa wieczność.

To zsyłka bezpośrednio na Yandeksa: https://yadi.sk/d/-rvBgX9Q3VPYcu

Nie ściągamy modów na nasz serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeszedłem, bardzo przyjemne doświadczenie choć trochę za łatwe. (można wyjść z bagien mając już 100k rubli). Jedyny problem jakiego doświadczyłem przy tym podejściu (oprócz crashy) to niezwykle świecące tekstury. Paskudne, białe powierzchnie mieniły się światłem. Czy to w podziemiach czy na zewnątrz, ciągle tak samo. W spoilerach parę screenów z mojego przejścia oraz widok tych tekstur. Ktokolwiek będzie na pchlim targu w południe to radzę zmniejszyć jasność xD 

 

 

 

 

Spoiler

20190717151933_1.jpg20190718120717_1.jpg20190720110939_1.jpg20190717150758_1.jpg

Edytowane przez DuzySiuraq
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie dane mi było za długo pograć w tego moda, choć początek był bardzo pozytywny. Niestety od początku był problem ze spaniem, tj gra się zawieszała podczas snu. Niestety jak na Wysypisku zdobyłem bazę bandytów i musiałem spać, od tego momentu wszystkie nowe utworzone save'y nie były już możliwe do odczytu - gra zawiesza mi się przy linii "wczytywanie xxx.sav". Przy czym niestety nie wywala do pulpitu tylko taki zwis, że choć można się dostać do pulpitu to nie można na win10 uruchomić mendżera i wyłączyć CS i pozostaje tylko reset kompa. Próbowałem oczywiście stare pliki ale zawsze po zdobyciu bazy i śnie było to samo. Oczywiście nie dało się też opuścić Wysypiska bo przy nowej lokalizacji też następuje odczyt i kolejny zawis. Ponieważ nie było to wywalanie do pulpitu to nie powstawał żaden wpis w logu. Save'y wykonywane zarówno z menu jak i quick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie problem polega na tym, że na vadi.sk cały czas wyświetla mi się komunikat o "przekroczeniu limitu pobierania". O dzieki z googla działa. 

Edit: Mniam. Próba rozpoczęcia nowej gry: 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\Layers\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 113
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find model file 'actors\stalker_neutral\stalker_neutral_2_7.ogf'.

Edytowane przez theStreelokv2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theStreelokv2  A na Yandeksie jesteś zarejestrowany? Bo tam jest taka sytuacja, że masz limit 10GB i ten limit trzeba odświeżać. Po prostu to co kiedyś pobrałeś wisi Ci cały czas. Musisz to przenieść do kosza i kosz wyczyścić. I jak pobierasz, to po zapisaniu na swoim komputerze, nie czekać aż wyczerpiesz limit, ale od razu pobrane do kosza i opróżnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przy próbie odpalenia moda wywala taki błąd:
 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 443
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'zero_immunities'
 

stack trace:

Nie bardzo rozumiem czego stalker, który siedzi na dysku G szuka w partycji E... której nie ma.

Wersja gry: 1.5.10, pudełkowa.

Edytowane przez PainChiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.