Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po wzięciu zadania na artefakt od Borodina, trzeba pogadać z Pustelnikiem w bazie stalkerów na Agropromie. Jest w podziemiach, wejście jest pomiędzy takimi 4 okrągłymi zbiornikami. Daje pogmatwaną podpowiedź, a chodzi o to, by na Bagnach odszukać pijawkę, która ma ten artefakt. Jednak ten artefakt nie jest w zwłokach pijawki, a w takiej mazi pozostałej po pijawce, która eksploduje jak podejdziesz blisko. Tam będzie art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jeszcze nie tę pijawkę spotkałem. Żadna nie eksplodowała, a trzeba było je odstrzelić i leżały ich truchła. Gadkę z Pustelnikiem o Krwawej Brodzie przeprowadziłem zaraz po wzięciu zlecenia od Borodina. Czyli że, jeszcze czegoś na tym Jantarze nie zrobiłem i mod mnie trzyma na skryptach.

Albo jest inne miejsce jej spawnu, gdzie jej nie szukałem. Idę więc dalej, a pijawka poczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier detektor zaświeci....gdy zbliżysz się w odpowiednie miejsce z detektorem (u mnie betonowe rury w centrum wyspy na mapie opisanej jako Barykady na brzegu) art wyskoczy z pisaku w górę. Osiągnięcia na Jantarze ...o tych nic nie wiem poszedłem tam po zabraniu zadania od Borodina i rozmowie z Pustelnikiem który daje wiersz zagadkę o potworze z brodą umazaną krwią.

EDIT>>>

Ponieważ @smox opisał wcześniej temat artu (czytałem omyłkowo stronę nr 5)...dodam od siebie że pijawki na wyspie wybiłem wiele godzin gry wcześniej. Po powrocie na wyspę art czekał na mnie tam gdzie pisałem.

//

Z tym mostem sam nie wiem co jest. Pobiegałem trochę po nim tam i z powrotem. Po chwili kilku ruszyło, a Lebiediew z nimi, niestety jeden koleś został. Niby są dialogi przez PDA z najemnikami, ale sam Lebiediew niewiele miał do powiedzenia i czerwony znacznik nie zniknął.

W PDA mam zadanie..Pomóc zdobyć most. Nic idę po dysk i apteczkę dla doktora. Po drodze Kieł na MW. Czas pokaże co będzie ponieważ obawiam się blokady fabuły podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ukończyłem tego moda. Mogę śmiało stwierdzić że jest to najlepszy mod do CS w jakiego grałem. Ale moim zdaniem fabuła w nim jest tak jakoś pogmatwana że w niekiedy zastanawiałem się o co chodzi. Byliśmy jednym z najemników, który wziął zlecenie na zabicie Prowodyra, potem nagle darujemy mu życie, dostajemy emisją i nic nie pamiętamy. Najpierw była mowa że o Strieloku że postępuje słusznie, a na końcu Prowodyr każe nam go powstrzymać. Wszystko to jakoś ze sobą dziwnie koliduje, i powstaje mętlik w głowie. 

Wiele też było nieprzemyślanych rzeczy, załóżmy z Panem Marcepanem, ma klucz który jest niezbędny do ciągnięcia fabuły, a sam zombiak u jednych się pojawia a u innych go niema. 

Potem, zalać podziemia przed pójściem na Jantar, czy dopiero Po ?  Jeżeli coś się źle zrobi - boom i blokada fabuły. 

 

Bez porad innych graczy tutaj, wątpię bym samodzielnie ukończył tego moda. 

Ale tak jak pisałem - mod warty zagrania  :happy:

 

Teraz biorę się za Tajemnicze Ugrupowanie do SHOC. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrael - przy Tajemniczym Ugrupowaniu sobie psychicznie odetchniesz. Szkoda, że mod jest taki krótki.

 

A co do pijawki. Na Bagna to dopiero po Czerwonym Lesie i tym co z nim związane.

Ganiałem po tych wysepkach i w okolicy zabitych pijawek przy dobrej widoczności. Żaden art się nie pojawił.

Tylko co skończyłem rozmowę z Prowodyrem i Limem, czas po dyskietkę.

Czy ci dwaj NPC też u Was stali w tak mocnym promieniowaniu, że mimo udoskonalonego skafandra +50 i artów +12, nie byłem w stanie na raz spokojnie przeprowadzić rozmowy. Konieczność dodatkowego użycia antyradów. Trzeba było na raty. Czy znowu mam coś, jak to psi na Jantarze. Utrudnienie tylko dla mnie.

No i pytanie. Co mówi taka końcówka loga

0023:0045E250 xrEngine.exe, CInput::MouseUpdate() [error][       8]    : W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.

po wylocie do pulpitu, przy próbie zmienienia pancerz. Pancerze na full, mam ich  w inwentarzu cztery. Nosiłem i więcej pancerzy, gdy łupiłem zwłoki i nic się nie działo. Dopiero teraz, przy tunelu w CzL. Mogłem grać, po pozbyciu się jednego pancerz i SIGa, lub dwu pancerzy.

Pierwsze wrażenie, że to udoskonalenie pancerzy daje taki skutek.

 

DODANO:

 

 Obozowisko na pustkowiu, Barykada na brzegu to dwa różne miejsca. Hobby pisał o wyspie. Wszedłem do moda i bardzo dokładnie jeszcze raz sprawdziłem te miejsca. W nich tłukłem pijawki. Artu ani śladu. Coś mi się widzi, że będzie z nim tak jak z detektorem przy wieży. Jeszcze inne miejsca spawnu  :teehee: .

A bagna nie małe :whistling: :confused: :wacko: , buty trzeba będzie przemoczyć :sad: .

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wierszyk od Pustelnika ? Wyspa jest jedna i na niej posterunek Barykady na brzegu.

//

Ja z nimi to ciekawie miałem. Raz stali razem, raz stali daleko od siebie, a najlepiej było gdy jeden był w tunelu a drugi w lesie... :D . Wszystko zmieniało się gdy ładowałem zapisy i robiłem próby z mostem.

Promieniowania jednak w tych miejscach tunelu nie było.

//

Taki log to przeważnie brak zasobów sprzętowych. Obniż ustawienia np. cienie, wygładzanie krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę musiał do Pustelnika jeszcze raz zajrzeć, bo nie pamiętam czy to był wierszyk. Mówił o bagnach i kimś kto krwawą brodą art ochrania.

 Najwyżej jeszcze raz pijawki postrzelam. Mam już wprawę i sposób na nie, aby się zmaterializowały.

Dla sprawdzenia, wejdę raz jeszcze do CzL i zobaczę, czy to promieniowanie będzie,czy zniknie.

Oj dolo, moja a dolo, przez ciebie nogi bolą  :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem wejście do Czerwonego Lasu kilkukrotnie. Za każdym razem Liman i Prowodyr byli w innych miejscach.

Dwukrotnie nie byłem się w stanie do nich zbliżyć. Raz, bo znowu było to promieniowanie. Dwa, byli jeszcze głębiej w tunelu i tam nimi trzęsły elektry.

Czyli za moim pierwszy razem i te dwa powtórzenia, to zbyt głęboki spawn NPCów, w miejscu gdzie w tunelu od podstawki jest to promieniowanie i anomalie. Rada na to, ponowne wejście na lokację. Dobrze że to tylko kawałek drogi.

Za kolejnym razem obaj znaleźli się w różnych stronach lasu, jeden razem z pijawką. Nie ma mowy o dialogu. Znowu mod dał mi za pierwszym razem i w tych trzech sytuacjach, tylko coś dla mnie :D .

Dopiero za kolejnym wejściem, ładnie i grzecznie czekali obok BTRów, choć daleko od siebie. Można było spokojnie przeprowadzić dialogi.

 

A z pijawką i artem, mogę mieć głupią sytuację. Rozmowę z Pustelnikiem pamiętam ( tę o krwawej brodzie ), ale mogę jej nie mieć, bo Agroprom powtarzałem chyba trzy razy i mogłem na koniec zgubić zapis z tą rozmową. Podejdę do niego jeszcze raz, a mam okazję idąc z dyskietką do Kreta i porozmawiam. I wtedy na Bagna, na tę wysepkę na płn od Barykady na Brzegu. Choć ja pijawkę miałem na samej Barykadzie. Też tam poszukam, jak i na Obozowisku. Tam inna pijawka też się mi nawinęła po lufę.

Zmiana ustawień nie pomogła przy wylotach. Przyczyną jest znaleziony pancerz CzN, naprawiony i udoskonalony. Jak mam go na grzbiecie i chcę zmienić, wyloty. Pójdzie do Sidorowicza, bo nikt go kupować nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @agrael. W moim PDA jest 88 wpisów (4 czerwone) do mostu w Limańsku więc jest OK myślałem, że zgubiłem dużo zadań, ale widzę że nie. Na pewno jeszcze jakieś będą bo nie rozmawiałem z Prowodyrem w tunelu.

//

Tydzień się zaczął i dalej czasu mało na grę. Szukałem wczoraj dysku z oprogramowaniem, ale nie znalazłem. Według opisu ma być obok wejścia przez mur lub obok anomalii. 

Teren przeszukany obok anomalii, również za murem bo gostek mówi o wyprawie z Lewszą i rezultaty marne...pewnie jak zwykle jestem ślepy i chodzę koło niego... :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dysk znalazłem, idąc tak jak idziemy z Leszym otwierać zawory. Nie było łatwo, choć on pomagał. Wybuchające poltergeisty, kontroler, skutecznie utrudniają. Poltergeisty pokazują gdzie dysk. Kontroler uniemożliwia dojście do niego. Na kontrolera tylko Protekta. Granaty, podlufowy i inna amunicja oraz nóż, przynajmniej u mnie były na niego nieskuteczne. Bydlę było nie do pokonania.

Dysk leżał na samym końcu tego dojścia. Z lewej strony mamy takie dwie przybudówki i poziomy zbiornik. Musimy się dostać za niego i wejść na te przybudówki. Na drugiej dysk.

Ale wg innych "znalezisk", może być o wiele wcześniej, w kolumnie opon, gdzieś w połowie dogi od przejścia przez mur do poziomego zbiornika.

A kolejne miejsce opisywane, to tam gdzie szuka się dokumentów i walizki. Na jednej z podpór ściany.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mutki zawsze śrut najlepszy. Na pierwszej przybudówce byłem, ale na drugiej nie... więc może tam. Opony sprawdzałem bo to w miarę logiczny schowek i nic tam nie było. 

 

EDIT...

Coś nie tak z tym moim dyskiem. Znam już od @kondotier trzy miejsca spwanu i dysku niema...

1...podpory ściany budynku 

2...przybudówka  nr 2

3...opony za murem

Czy są inne, czy mam znów pecha jak  z Marcepanem...ten Jantar mi nie służy..  :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art č.1 pro Borodina.Borodin-Poustevník-art-Poustevník-Borodin.

Nevím jak se vkládají skreenshoty,tak zde je postup pro art č.1.Musíte s ním jít nejprve za Poustevníkem,ten Ti o něm něco řekne a potom za Borodinem.

 

http://ulozto.cz/xdxH3ot7/screenshots-zip.

 

Ja pomogę wstawić fotki.

Na fotkach droga zdobycia pierwszego artefaktu dla Borodina...po zdobyciu artu najpierw idziemy do Pustelnika, on powie o nim kilka słów, a potem do Borodina.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika  

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie u mnie go niema..ale nie podoba mi się jego opis. Proponuję zmienić to na ...Dysk z Oprogramowaniem Skanerów.

Jestem na MW i szukam zestawu dla Czarnego Doktora, może dysk pojawi się po powrocie na Jantar...podobnie jak zombi.

Edit...

Cuda w Zonie się zdarzają...dysk się pojawił po powrocie na Jantar. Leżał sobie na przybudówce nr 2. Za karę nie mam zestawu dla Bagiennego Doktora...  :ermm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dla Bagiennego Doktora jest w budynku sztabu na pierwszym piętrze, od schodów w prawo, do pomieszczenia na lewo, takiego z wywalonym oknem. W samym kącie, kolorowy.

 

Ja za to nadal nie mam arte dla Borodina. Nawet screen Hobby nie pomógł.

W PDA nowym, mam tę rozmowę o krwawym brodaczu, czyli art powinien być. Zadanie Pustelnika na PDA dziwnego stalkera, też zrobione, nagroda art Bateryjka. W miejscu od Hobby nic nie ma ( detektor w ręce, powoli  krok po kroku i nic ). Z tym, że ja pijawkę rąbnąłem z drugiej strony  barykady i wiedząc że zmienia się w maź, rzuciłem na nią zepsute konserwy, tak że teraz mam dokładne miejsce jej padnięcia.

 Czy mieliście spawn tego arte, tam gdzie Hobby, czy tam gdzie padła pijawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @kondotier... wiem od @Agrael gdzie miał być zestaw, podpowiedź przyda się innym..nie ma go nie szkodzi, inna opcja to to, że były inne miejsca spawnu medykamentów. 

//

Ja nawet nie wiem gdzie była pijawka bo jak pisałem wyżej..pijawki umarły podczas wojny frakcji, a po artefakt poszedłem dużo później. Mimo wszystko czekał tam na mnie.

U mnie był dokładnie w miejscu na foto, może inni gracze mieli to w innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę na Kordon z MW, to znowu  zajrzę na barykadę. U mnie jest taka sytuacja.

http://www.sendspace.pl/file/pic/37266a34457df843d7b531b/1

http://www.sendspace.pl/file/pic/798c3ed4af409463eeba99d/1

Przewidująco, na pijawkę wyrzuciłem zepsute konserwy i dobrze zrobiłem. Za następnym przyjściem, już jej nie było tylko konserwy zaznaczały miejsce.

Tylko że, zwłoki NPCów stalkerów, u mnie leżą gdzie indziej niż u tych, co znaleźli. A oni trupki mieli w tym samym miejscu. Poszukam przy trupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO :D

No i moja gra w tego moda też dobiegła końca. Został free play i sprzedaż Gaussa. Ale to już sobie podaruję.

Przedmiotowa "Trudność" z tytułu, nie była aż tak wielka. Jeśli ktoś, komu przytrafiło się wykonać wszystkie zadania, zrobi "mapę drogową" dla tego moda, przejść go będzie mógł każdy.

Na koniec w nowym PDA mam:

80 zadań wykonanych.

6 zadań otwartych. ( żółte)

3 zadania zawalone. (czerwone)

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod klasa sama w sobie. Uważam, że HardWar to obowiązkowa pozycja do CS i na pewno wart był tłumaczenia. Szacun dla Waszej pracy Panowie Tłumacze.

Mod pozbawiony problemów technicznych i wylotów. Wszystkim lubiącym pomyśleć i postrzelać na pewno się spodoba.

// 

Ja kończę mod na elektrowni, ale nie dają mi spokoju nieścisłości w dialogach podczas rozmowy z Imamem w Podziemiach Prypeci.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika 

 

Ponieważ jest to trochę dziwne ułożone mam kilka pytań...

1...Dlaczego jest mowa o wyłączeniuzniszczeniu mini instalacji  w Limańsku ? Nic takiego nie miało miejsca w grze.

2...Strzykawka w plecaku po co ona jest ? GG nie wykorzystuje jej do zrobienia sobie zastrzyku.

3...Czy dialog w którym Imam mówi o jedynej strzykawce w Zonie, podczas gdy GG ma drugą w plecaku,  nie powinien brzmieć inaczej ? NP. Specjalnie dla ciebie schowałem jedną z ostatnich strzykawek z preparatem. (nie chodzi mi jakość tłumaczenia bo jest doskonała, ale o sens tekstu)

4...Słowa stalkera w tunelu. Koleś opowiada o Najemnikach chcących wejść na dach, a potem dodaje..Powiedz Szramie, że to czego szuka jest nad piwnicą...czego dotyczą ?

Trochę bez sensu bo do pomieszczenia nad piwnicą wejść nie można. Chyba, że mowa o innej piwnicy niż ta z karabinami w N. Soljance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.