Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

smox - Szperacz to dobre określenie. Miałem je zaproponować, ale mnie uprzedzono.

A co dotyczy " Он уже в курсе ", to " в курсе " oznacza: być na bieżąco, wiedzieć, być poinformowanym, znać.

Czyli tłumaczenie powinno wyglądać mniej więcej tak " On już o tym wie" lub "Został o tym ( Tobie) powiadomiony.

 

Tak jak przypuszczałem, te znaki przy pendrajwie i w PDA, to rodzaj szyfru, ale ze względu na częste ich pojawianie się w innych modach jako "krzaczków", trochę wprowadzają w błąd. Dobrze byłoby to zmienić na "zaszyfrowane" lub "zakodowane" . Inny wydźwięk miały przy zestawieniu z cyrylicą, a inny mają przy naszym alfabecie.

 

Piszecie, że za tory przejść się nie da. A ja tam mam w gospodarstwie, nagrodę 2000. do odebrania.

 Na razie jestem po wybiciu załogi posterunku i kilkukrotnie nadchodzącej odsieczy. Trupów multum, ale Szepta nie pamiętam. Gdzie on się może znaleźć? Jestem w kociarni i powrót na posterunek może być problematyczny.

 

Dodano.

 

Na Kordonie nie mam dźwięku. Tylko ja?

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kondotier, zacznę od tego, że w spolszczeniu jest błąd, zamiast Szept powinno być Poseł. Przy trupach żołnierzy mamy odszukać PDA Posła (jego zwłoki leżą przy przejściu) i zakodowaną fleszkę.

 

Wstawiam Patch 0.1 do spolszczenia. Poprawia wszystkie znalezione do tej pory błędy. Nowa gra nie jest konieczna. Problem jest tylko z tym Poszukiem zamienionym na Szperacza. Myślę jednak, że macie to już za sobą, a gracze zaczynający nową grę nie będą mieć problemu.

 

Link - http://www.sendspace.pl/file/d117be14f2b137ec5a389a0

 

Patcha 0.1 wstawiam też do pierwszego postu.

 

********

Też nie miałem dźwięku po wejściu na Kordon. Trzeba samemu zmienić w ustawieniach.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Problem z Szeptem rozwiązany. Zostanę przy Poszuku. Jak ktoś nowy zapyta o Szperacza, będę wiedział.

 

A jak pamiętam, pendrajwa i PDA Posła, mieli nie żołnierze, a trzej najemnicy którzy atakowali mnie przy tunelu. Dlatego po likwidacji - w takim przypadku niepotrzebnej - żołnierzy z posterunku i odsieczy, nic nie znalazłwszy, szukałem tego Szepta.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za Patch...wstawimy i gramy dalej. Rozpoczęła się wojna frakcji na Bagnach. Dziwny tylko epizod w bazie gdzie neutralni dotychczas Przybysze nagle stają się wrogami i trzeba zabić Atasze.

Z "obcych" pozostał Detal Naukowiec. Prowodyra i Rzeźnika zostawiłem przy życiu...dziwnie zabijać gostków którzy pomagają na początku.

/

Jeżeli chodzi o broń to jako łowca mutantów mam swoją strzelbę Protecta do tego śrut + strzałki i nic mnie nie rusza. Dobry efekt tej broni to, koleś trafiony z bliska który leci na kilka metrów w tył .

//

@kondotier suwak głośność efektów w menu gry zjechał do zera...popraw ustawienia i dźwięki otoczenia wrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Agropromie już przy pierwszej wizycie można zdobyć Sajgę. - lepsza od Protecty, bo szybciej idzie przeładować :)

A tak na marginesie - jakie pliki odpowiadają za nielimitowaną ilość pieniędzy u handlarzy ? Bo jak dla mnie, to mają ciut za mało kasy i szybko im się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Agropromie już przy pierwszej wizycie można zdobyć Sajgę. - lepsza od Protecty, bo szybciej idzie przeładować

Tutaj to się nie zgodzę wystarczy porównać siłę rażenia i celność...z  Protecty w tym modzie strzela się bez celowania. Przy dobrej wprawie...jeden strzał równa się jeden koleś.. :smile: ..ale wiadomo każdy ma swoje ulubione zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Kordonie. Po akcji na posterunku, pohandlowałem z milczącym na temat fabuły Sidorowiczem i rozmawiałem z Tarasiukiem, który dal zadanie na wojskowego w ATP.

Zadanie do wykonania i zrobiłem. Ale po rozliczeniu, mam się spotkać z Tassem, który powinien pojawić się w wiosce. Sporo odczekałem, pozaglądałem nawet do piwnic i nic. Czy pojawi się teraz, czy dopiero jak tu kiedyś wrócę?

I jeszcze takie coś. W przepuście siedzi Truś. Będzie potrzebny do gry z fabuła podstawki, czy można było już go sprzątnąć. Na razie nie gadałem z nim. Sprzątnąć go, będzie  zawsze czas. Wracając z ATP, spotkałem grupę stalkerów, proponujących wybicie wojska na ATP, w zamian za broń i amunicję z dostawy. Dla ciekawości wziąłem, z opcją ich pomocy za kasę. Kasę wzięli, nie pomogli, a gdy wracałem nie było opcji z pretensjami za oszustwo. No i na ATP skrzyń z bronią i amunicją też nie było.

czy to zadanie od Tarasiuka i to od stalkerów nie zrobiłem za wcześnie? Powtórzyłem kawałek gry, zadanie stalkerów odpuszczając, ale co z tym Tassem?

Nie problem wyjść z Kordonu bez zadania Tarasiuka, tylko po co, kiedy mod dał możliwość jego wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidorowicz gada dopiero po zrobieniu zadania dla Tassa na nowej lokacji. A Tass żeby się pokazał, musisz mieć zrobione wszystkie zadania na Bagnach.

W ogóle w tym modzie jest chyba zasada, że na lokacji najpierw robimy zadania z moda, potem z podstawki. Ale potem to się wszystko przeplata ? Na razie powtarzam moda, bo zawiesili mi się stalkerzy, i nie mogłem zdobyć bazy Bandytów na Wysypisku. Ale co dziwne, zadania pociągnąłem aż do podziemi Agropromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, zadanie ze stalkerami sądze że za wcześnie zrobiłeś bo jest powiązane z innym, i z ich usług skorzystasz dopiero po dotarciu do bazy stalkerów. Tam dostaniesz zadanie na odzyskanie walizki. To zadanie jest z podstawki.

W Czyste NIebo ostatni raz grałem z 2 lata temu, ale troszkę pamiętam. :smile:

A jeśli chodzi o Tarasiuka to nie pooge .

 

 

W tym modzie nie wolno robic zadań z podstawki za wcześnie bo są sytuacje gdzie dostajemy zadanie bez możliwości ich wykonania. Przykładem jest sytuacja @kondotiera, i ja też miałem podobnie na Agropromie, gdy wziołem zadanie od Pustelnika na przyniesienie PDA z domku na bagnach, to w domku nie było ciała choc wiem że powinno byc.Pewnie poprawnie skrypt zadziała wtedy gdy przyjdzie na to pora.

Moim zdaniem równie dobrym poradnikiem w tym modzie jest znajomośc gry Czyste Niebo.

Edytowane przez patryk38832
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od końca. Na Agro zadanie Pustelnika na PDA można zrobić, bo go zrobiłem i dostałem w nagrodę artefakt.

Skoro Tass pojawia się po zadaniach zna Bagnie, to nic straconego. Przecież tu przyjdę jeszcze.

 

Ale mam poważniejszy problem. Robię już zadania "nibypodstawki' dla Lebiediewa. Dotarłem na wieżę, po zabiciu Przybysza, świń, trzech wojskowych, dzików i ducha-zombiego. Karaś leży martwy. Czekam na emisję, ale jej nie ma. I nie mogę wrócić.

Zaczynać jeszcze raz od Lebiediewa? Lub co tam jeszcze trzeba wykonać. Mam już polonizację z patchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza nieoceniona tłumaczka @Yellow jako pierwsza rozwiązała zadanie z artefaktem dla kapitana Borodina. Nie chcę psuć Wam zabawy, więc nie podaję rozwiązania. Dodam, że warto zająć się tym zadaniem, bo otwiera ono sporo nowych zadań, a i kwoty za nagrody są spore.

 

******

Szabrownicy powinni być wrogami już wcześniej. Dostajemy przecież zadania na zniszczenie dwóch obozów Szabrowników. Z drugiej strony spotkałem Szabrowników na MW i byli neutralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Zacznę od przewodnika w bazie. Wczoraj już na takie sprawdzenie nie miałem sił.

 

Dam jeszcze informację, dotyczącą tego trudnego do znalezienia PDA naukowca od helikoptera. Będąc tam pierwszy raz, nie znalazłem go. Kiedy wracałem z Kordonu, przed rozmową z Prowodyrem, poszedłem go jednak poszukać i dzięki podpowiedzi patryk38832, znalazłem. Gdyby nie kropka na minimapie, znalezienie naukowca graniczyłoby z cudem. Pięknie wkomponowany kolorystycznie  w trzciny.

http://www.sendspace.pl/file/pic/ac0a4156e4c7dfe1edaab32/1
http://www.sendspace.pl/file/pic/d1a1d71656065ba49daf1bf/1

Ale do rzeczy. Kiedy znalazłem się w bazie CzN - rozmawiając z Attasze - dostałem dwie wersje dialogowe. Odsprzedać PDA za 1500, lub potargować się i zdecydować na spotkanie z Borodinem. Z tego wynika, że ci którzy z tym PDA byli na Agro i rozmawiali z Borodinem, nie musieli się tam go pozbyć. Ja, wiedząc o ciekawszej sytuacji oddania go Borodinowi, nie sprzedałem go. Do nowego PDA mam teraz wpisane zadanie spotkania z Borodinem.

Wniosek z tego jest jeden. Czas znalezienia PDA naukowców jest obojętny, byle tylko przed powrotem do bazy.

Po rozmowie z Lebiediewem, nie tylko ( ktoś już o tym pisał ) Attasze jest wrogo nastawiony, ale i wszyscy Przybysze. Na dodatek oszukują. Mój pierwszy spotkany Przybysz, udawał rannego i bez względu czy dawałem mu apteczkę czy nie, walił do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jeszcze jedna uwaga - Szabrownicy nie wszędzie będą wrodzy - ci na Starym Posterunku nie. W późniejszym etapie gry po rozmowie z Muraszką nie musimy brać jego strony a ująć się za nimi. Byli dla nas nader uprzejmi i wylewni - ja obroniłem ich przed atakiem i w zamian dostałem sowitą nagrodę :smile: . Ale walkę na Starym Posterunku radzę odłożyć na czas po Wysypisku i Dolinie Mroku. Na razie wykonujemy tylko zadania dla Szabrowników i po wyjściu ze SP na Kordon nie gadamy z Maruszką - odkładamy to na później,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest właśnie z tym problem, Maruszka podchodzi zbyt blisko na posterunek szabrowników i otwierają do siebie ogień, efekt jest taki że neutrał ciągle ginie, dość kłopotliwe. 

//

Póki co wszystko idzie dobrze, Maruszka chyba darował sobie wojowanie z szabrownikami i siedzi przy ognisku. Póki co zostawiam go w spokoju, lecę do Sida i na wysypisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mało grałem bo nie mam czasu, ale skończyłem Bagna i wróciłem na Kordon. Na Bagnach w czasie działań Celny od którego bierzemy kolejne zadania przemieszcza się i trzeba czytać dialogi by wiedzieć gdzie będzie jego nowa pozycja.

//

Tass jest na swoim miejscu i cierpliwie czeka w domku obok Sidorowicza.

Wnioski...

Zadanie zabicia Wojskowego na ATP można zrobić przy pierwszej wizycie na Kordonie i nie trzeba wchodzić na dach. Zamachu dokonać można nocą i strzelać z dołu, a dokładnie z ogrodzenia ATP. Jest tam miejsce gdzie widać wojskowego i można go odstrzelić. Można to zrobić bez noktowizora na wyczucie bo takowego nie posiadam... :smile:. Potem można zdać zadanie, ale na pojawienie się Tass nie ma co liczyć bo pojawi się później. Takie wnioski z mojego eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pierwsze powinno chyba robić się zadanie na zabicie tego oficera na ATP - niby tak wynika z rozmów. Ale ponieważ kolejność zadań jest prawie :P dowolna, IMHO najpierw lepiej zrobić zadanie dla Tassa, czyli szukanie PDA i sprawdzenie Starego Posterunku. Bo po drodze w tamtym kierunku możemy wziąć zadanie na wyczyszczenie ATP z wojska (coś z dostawą broni i amunicji dla wojska). A jak już wrócimy ze Starego Posterunku i wtedy dopiero weźmiemy to zadanie, to ten oficer do zastrzelenia siedzi sobie na ATP sam, i nie ma komu nawet podnieść alarmu ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie do końca się uda...przy pierwszej wizycie po fleszki, Tass jest nieobecny w wiosce. Miałem trochę stracha bo odstrzeliłem kolesia przy pierwszej wizycie, ale na szczęście nie zablokowało mi gry  z powodu braku Tassa. Moja uwaga to tylko koło ratunkowe gdyby, ktoś zrobił to zadanie razem z fleszkami i PDA Posła, a potem czekał wieki na kolesia Tass.. :smile:

//

Jak dla mnie jest to trochę błąd logiczny moda i zadanie to nie powinno być dostępne przy pierwszej wizycie. Inna opcja to uwaga w dialogu z Prowodyrem by nie wykonywać żadnych zadań na Kordonie tylko wracać zaraz po zebraniu fleszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się mod bardzo podoba. 

Takie pytanie mam, kończę zadania z podstawki na Kordonie i za chwila moment lecę na wysypisko do bandytów, aby zrobić kwesta od Tessa. Jeżeli pojawię się na wysypisku od strony kordonu to bandyci będą wyłudzać moje pieniądze ? Trochę mnie to martwi. Zastrzelę - reputacja się pogorszy. Oddam kasę - nie będę miał złamanego grosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jaki opisałem w #161 rozwiązałem. Najprawdopodobniej przyczyną są spawnujący się nie w tym czasie i nie w tym miejscu wojskowi. Każda zabawa w ich zabicie i całej reszty mutantów i zombi, kończyła się niepowodzeniem. Brak emisji. Dopiero dotarcie na wieżę biegiem, bez walki, z takim wyprzedzeniem wojska że nie weszli pod nią, dało mi emisję mimo że Karaś był martwy.

Ale wyszedł drugi problem. Razem z Celnym zająłem sporo bagien i stwierdzeniu że to wystarczy, poszliśmy  na Park Maszynowy. Ale po jego zajęciu ( jest informacja o zajęciu Bagien ) pojawiły się nowe miejsca do zajęcia. Nawet wtedy, gdy Celny przeżywa. A ci CzN nie chcą ich zabierać. Przychodzą, stoją na zewnątrz lub wewnątrz w postawie bojowej i nic. Atak z zewnątrz nie nadchodzi, aby im pomagać.

Mam zadanie rozmowy z Sidorowiczem na górnym pasku PDA, ale na dolnym cały czas "utrzymaj do zajęcia". Iść na Kordon?

 

DODANO INFORMACJĘ -PORADĘ.

 

Informacja, gdyby ktoś też miał taki problem.

I drugi problem też się sam rozwiązał. Są dwie możliwości jego zniknięcia.

1. Przejście na inną lokację i tam zrobienie zadania - choć ono nie miało wpływu na fabułę, bo inni nie robiąc go poszli dalej bezproblemowo.

Mając wiszące zadanie rozmowy z Borodinem - a wziąłem je odmawiając Attasze sprzedania mu PDA Larkina - poszedłem na Agro i tam zrobiłem przerwę w grze' po rozmowie z Pustelnikiem na Krwawą Brodę.

2. Albo reset komputera.

Kiedy wznowiłem grę i wróciłem na Bagna, było tam już wszystko uporządkowane  z zajmowaniem placówek i w obu PDA też porządek.

 

Ponieważ ja zrobiłem oba warianty jednocześnie, nie jestem w stanie powiedzieć który przyniósł pozytywny efekt. Ale ważne, że jest.

Mogę grac dalej.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.