Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po Placu maszynowym podobnie jak w podstawce jest obowiązkowe zajęcie Południowego posterunku ...te zadania utrzymuj są dodatkowe i fakt czasem trzeba czekać bardzo długo na pojawienie się kolesi z CN. Po pewnym czasie same zmieniają się na zielone gdy dotrą tam sprzymierzeńcy. Fakt tracisz chyba trochę nagrodę za każdy punkt do utrzymania.

Najwięcej ataków ja miałem na plac maszynowy, ale po zajęciu wioski obok przejścia na Agroprom i te ataki ustały. Na końcu wybiłem Szabrowników i to był koniec wojny. Ja myślę, że możesz iść na Kordon bo i tak nic się nie zmieni...Lebiediew ma jakieś 2 zadania poboczne i Zimny paczkę jedzenia dla Sidora.

//

Zadanie w głównym PDA...Porozmawiaj z Sidorem... pojawia się wcześniej i nie trzeba na to zwracać uwagi. Tak czy inaczej nawet na Kordonie nie pogadasz z nim szybko bo czekają zadania od Tass.

W post # 169  @apg2312 dał mały zarys tego co jest do zrobienia.

///

Ja mam jeszcze pytanie...Czy robiliście zadanie od Szabrowników (nowa lokacja) na poszukiwanie ich człowieka w Dolinie Mroku. Gdzie tego kolesia szukać bo znaleźć nie mogłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier a czy przypadkiem ci zamurowani żołnierze nie stoją w Ruinach Wioski ?

Bo też miałem taki przypadek że całe Bagna były pod kontrolą Niebowców a zadanie :{odeprzyj wrogi atak,        Ruiny Wioski} miałem niezaliczony, i w przypadkiem byłem obok wieży z detektorem i tam nadziałem się na stado mięsiaczy,po likwidacj ich o dzio zadanie zaliczyło.Tak sobie pomyślałem. co ma stado mięsiaczy znajdujące się na drugim końcu lokacj wspulnego z zadaniem? Widocznie taki urok moda.  Może też byś musiał pobiegac po Bagnach i znaleśc to zagrożenie i zlikwidowac, wtedy zadanie zostanie zaliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szabrownik, Sioma który poszedł do Doliny Mroku chowa się na wzgórzu, obok bajora przy fabryce. Jak tamtędy pochodzisz to zauważysz jakby taki kanał, w który leży nasz szabrownik. Uważaj tylko bo chodzi tam sporo mutantów, zanim mu pomogłem męczyłem się z chimerą, bardzo dużo śrutu na nią wywaliłem. Jak mu pomożesz to przeszukaj w tej okolicy ciała stalkerów, w jednym z nich będzie fleszka z informacją na ulepszenia broni. 

//

Czy po zadaniach na Wysypisku, dla Tessa to trzeba się wracać na Bagna do Prowodyra ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malakas - uzupełniłem swojego posta #175 o rozwiązanie.

Ja się męczyłem z zdaniem zajmowania płn- wsch gospodarstwa i przystani łodziowej, czyli całkiem nie w tą stronę, co płd-wsch gospodarstwo z przejściem.

Ale wyszło mi na dobre, bo teraz nie odpuszczę zadania na arte dla Borodina. Choć mogłem tylko wziąć kasę i byłby spokój.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zadaniach na Wysypisku, dla Tessa to trzeba się wracać na Bagna do Prowodyra ?

 

Prowodyr wyniósł się z Bagien. Tass wspomina o tym w dialogach.

//

Chodziłem obok tego kanału ale nie wpadłem na tego Szabrownika..Teraz jestem na Wysypisku więc poszukamy później, a jak nie będzie to też dobrze. Mutanty wybiłem w całej DM ot tak dla sportu.. :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, że po zrobieniu zadań z podstawki na Agropromie przy próbie przejścia na Jantar gra się zawiesza i przestaje działać? W logu patrzyłem, nic nie ma, powroty do wcześniejszych zapisów też nic nie dają. Gra zawiesza się na wysokości podejścia do radioaktywnego jeziora na Agropromie. Próbowałem także pójść do innego przejścia na Jantar, jednak tak samo gra się zawiesza. Zmieniałem także ustawienia graficzne, nawet na najniższe niestety gra cały czas odmawia współpracy. Połączyłem także tego moda z modem Mystery 2.0 w celu lepszej optymalizacji silnika gry, jednakowoż dalej gra się zawiesza.. Ma ktoś może pomysł co na to można zaradzić? Z góry dzięki za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy objaw zapętlenia się gry przy tym modzie. Trzeba wykonywać zadania z podstawki i nowe na wszystkich lokacjach od początku gry. Musiałeś czegoś wcześniej nie zrobić i taki jest efekt.

Lekarstwem na to jest wczytanie dużo wcześniejszego zapisu i zrobienie brakujących zadań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo zostały mi zadania do zrobienia na Jantarze. Chociaż mam jedno zadanie na znalezienie najemników na Wysypisku i Bagnach, ale chociaż po usilnych poszukiwaniach nie mogłem ich znaleźć.. Ale cóż wrócę do poprzednich zapisów tak jak sugerujesz, może pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy, autor poradnika do tego moda pisze tak - Jeżeli zacznie się grać nie robiąc zadań z podstawki nastąpi zapętlenie fabuły - i wywałka do pulpitu.

Tedyt, który ukończył moda kilka razy pisze - Nie unikajcie zadań z podstawki- niektóre są  KONIECZNE ! do popchnięcia fabuły !!!

 

Ja też ukończyłem tego moda. Trzymanie się ściśle poradnika nie jest konieczne. Zadania poboczne można zrobić nawet we free playu. Jednak zadania główne trzeba wykonać.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko odnośnie nagrody od Zasa za pomoc w obronie przed Neutralnymi. Po walce, Zas coś wspominał o schowku w Dolinie Mroku, gdzie on dokładnie się znajduje ? 

Przypomniało mi się to gdy dotarłem do bazy Wolności za Kłem, przydałoby się zobaczyć co takiego zostawił w podzięce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael ten schowek jest w budynku nad X18. Przy schodach prowadzących na wyższe piętra, po prawej stronie, jest takie betonowe coś  :smile: , z tego czegoś wychodzą rury i jest to czerwone pokrętło. Musisz wskoczyć po rurach na "dach" tego czegoś. Przypomnij sobie co powiedział Zas, że gdyby prezentu tam nie było, to musisz udać się do...  :biggrin:

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W #158 pisałem o wątpliwości, czy za pierwszym pobytem na Kordonie można wykonać zadanie dla Tarasiuka, bo Tass  się nie pojawiał.

Dalsza gra pokazała, że można. Po wykonaniu zadań na Bagnach i powrocie na Kordon, Tass grzecznie czekał i dał zadania. Po ich wykonaniu Sidorowicz przemówił.

Wygląda na to, że obojętnym jest kiedy wykonamy zadania Tarasiuka. Tylko, że wg mnie lepiej zrobić je za pierwszym podejściem, bo za drugim, za dużo zadań będzie na raz do wykonania.  A i biegania w te i nazad,  dwa razy więcej.

No i przy zadaniu stalkerów na amunicję. Mimo oferowania pomocy za kasę, nie przyłączyli się do walki. Straciłem tylko 500ru ( sprawdzone 2 razy ). Rezygnujemy z pomocy i załatwiamy sprawę samodzielnie.

Ostrożnie należy postępować przy Biegaczu w Dolinie Mroku. Stoi koło spalacza, który łatwo aktywować. Wtedy on ginie i nie mamy istotnej słownej informacji i kasy w nagrodę. Z trupa możemy wziąć pendrajwa na naprawę. A informacja wg mnie, jest istotniejsza do pendrajwa. On to nagroda pocieszenia.

Ale najistotniejszym jest to, że przynajmniej ja, kiedy razem zginęliśmy, nie mogłem wgrać sava sprzed rozmowy. Wylot na pulpit z Fatal Error z powodu handlarza. Dopiero wcześniejszy save pozwolił grę uruchomić, ale za każdym razem Biegacz już płonął w spalaczu, bez możliwości uratowania.

Na Starym Posterunku, przyszło mi szukać Pontona nocą. Makabra. Zgoniłem cała lokację. Lepiej to zadanie robić za dnia, bo jako tako go widać pod tym świerkiem, nawet stojąc przy Zasie.

Robię już zadania z podstawki dla Sidorowicza. Sadzę, że to właściwa kolejność, przed zadaniem Tassa na wizytę na Wysypisku. Tym bardziej, że otwiera to krótszą drogę na wskazany teleport na Agropromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Wysypisku jest Dolina Mroku, a dopiero potem Agroprom...choć zastanawiam się czy nie zrobić najpierw zadań dla Borodina by nie było tam natłoku zadań. 

Pytanie iść do DM z fabułą, czy iść najpierw na Agroprom i zrobić Borodina oraz część z poszukiwań klucza do skrzynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak. Wybrałem się na wysypisko, zrobiłem kwesty dla Tessa tam związane. Wróciłem na Kordon, tam oddałem mechanikowi co miałem oddać, porobiłem zadania dla Zasa na nowej lokacji i teraz mam lecieć na Agroprom. Ale przyłączyłem się do stalkerów, pozabijałem bandytów na wysypisku, poleciałem zgodnie z fabułą z podstawki do Dolny, tam zrobię wszystko co mam zrobić i już na Agroprom - Jantar ;)

Wszystko po kolei, ale zawsze zadania z moda robię pierwsze na każdej lokacji przed tymi z podstawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. 

Jestem na Agropromie, kwesty z podstawki na Wysypisku oraz w Dolinie Mroku wykonałem. Najpierw zaszedłem do bazy powinności, w niej zauważyłem że jest  dwóch wrogo nastawionych powinnościowców do mnie, no cóż - nie pozostawili mi wyboru i ich zabiłem, co ciekawe nie pogorszyła mi się reputacja w tej frakcji. Potem zajrzałem do bazy samotników na tej samej lokacji, był tam jeden stalker wrogo do mnie nastawiony, lecz tym razem z frakcji Przybysze, kropnąłem go i tyle. Mam nadzieję że to nic takiego.

 

Ale pomijając tamto mam poważniejszy problem, otóż w tej bazie samotników stalker o ksywie Wasian ? coś na W, cały czas wchodzi w anomalię elektryczną na drugim piętrze budynku. Problemu by nie było, ale zawsze gdy ginie pojawia mi się wpis w tym nowym PDA o jego śmierci, jest to jakaś ważna postać ? Mieliście podobny problem ? Za nic nie wiem co zrobić, aby ten typ nie właził w tą anomalię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael, Przybysze są w każdej frakcji. Po przybyciu do Zony rozleźli się jak pchły po wszystkich ugrupowaniach. Więc możesz spodziewać się spotkania z nimi praktycznie wszędzie. Tych dwóch z Powinności, których zabiłeś to też Przybysze.

 

Ten na "W", który ginie w budynku z elektrami nie jest kluczową postacią. Gdyby żył to mógłbyś wziąć od niego zadanie na znalezienie arta w budynku. To jest całkiem poboczne zadanie i nie ma wpływu na grę. Teraz art jest do Twojej dyspozycji :smile: .

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrael - Wasian, to poszukiwacz artefaktów. Ja miałem z nim dialog, w którym mnie poinformował, że jest tam arte, ale detektor który go pokazuje, nie wskazuje piętra. Wiem, bo go znalazłem, jest na 1. piętrze.

Spróbuj z nim pogadać, to Ci opowie.

Są tam elektry, ale również psi oddziaływanie. Idziesz z detektorem w ręce, z lewej strony po takich leżących kwadratowych rurach i za filarem z prawej, albo zaraz przy nim, lub trochę w głąb jest arte. Chyba to Bateryjka. Wracasz biegiem tą samą drogą. Pilnuj poziomu życia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania z serii gdzie jest i w jakiej kolejności...

1..Gdzie szukać Pustelnika ?

2..Czy można zaraz na początku gry zalać podziemia dla Powinności bo nie pamiętam z podstawki. Jak to się ma np. do poszukiwań pistoletu TT dla jednego z kolesi itd ?

Teoretycznie do Podziemi jest inne wejście więc nie powinno być problemu, ale lepiej zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pytanie drugie to gdy byłem wcześniej na Agropromie, każdy chyba był bo musiał szukać te PDA dla Prowodyra. Tak czy inaczej wziąłem zadanie na mapę wtedy od powinnościowca, która rzekomo była w podziemiach, próbowałem wejść każdym możliwym wejściem, ale pisało że jeszcze nie można. Więc, do podziemi będzie można zejść dopiero po rozmowie z liderem powinności, wtedy zalewamy tamten tunel i robimy jednocześnie to co mamy zrobić. 

//

A co do tamtego gościa - Wasiana. Nie mogę mu pomóc, gość cały czas wchodzi w anomalię elektro. No ale trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2..Czy można zaraz na początku gry zalać podziemia dla Powinności bo nie pamiętam z podstawki. Jak to się ma np. do poszukiwań pistoletu TT dla jednego z kolesi itd ?

Teoretycznie do Podziemi jest inne wejście więc nie powinno być problemu, ale lepiej zapytać.

W tym modzie o ile zauważyłem jest zasada - na danej kolacji najpierw robisz zadania z moda, potem z podstawki. A czasami nawet wyprzedzasz podstawkę o 2 czy 3 lokacje.

I nie ma raczej sensu robić na siłę zadań z podstawki ani zbyt wcześnie szukać zadań pobocznych - można się nie wyrobić z czasem, i zadania przepadają.

Zanim wejdziesz do podziemi Agropromu, warto wszystkich powinnościowców przepytać na zadania i skrytki. Po zalaniu już nie będzie możliwości wejścia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrael - tak jak pisała Yelow, nie przejmuj się nim. Tak jak Ci opisałem, poszukaj tego arte. Dowiemy się, czy bez wskazówek Wasiana, art też jest do odnalezienia.

 

I pytanie, czy też się komuś przytrafiła utrata nagrody za zadanie poboczne. Od Ojca Waleriana, przed pierwszym wejściem na wysypisko, wziąłem zadanie na zbicie ważnego bandyty. Wykonałem, zaliczone i informacja o nagrodzie. Zrobiłem  zadania na Wysypisku, w Dolinie Mroku i wróciłem na Kordon. I tu ból, nagrody nie ma. Kontrolnie, idąc już na poszukiwanie klucza do walizki, wziąłem zadanie podobnie brzmiące. Tylko lokalizacja bandyty jest inna. Pierwszy był przy teleporcie w rurze, a nowy jest na szrocie. Ciekawe, czy będzie nagroda do odebrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.