Jump to content

malakas
 Share

Recommended Posts

imageproxy.png
Tytuł Oryginalny: HARDWARMOD 3.2 "Трудная война"
Platforma: Czyste Niebo 1.5.10
Autor: Warwer, Kirgudu
Data premiery: 23.03.2011r
Spolszczenie: @metek58, @yellow, @Yurek, @smox

Długość moda: Przeciętna (około 20 godzin)

OPIS:

Spoiler

Jedna z niewielu modyfikacji fabularnych do Czystego Nieba. Jakie cele przyświecały Najemnikom ? Z kim zostali powiązani przez swój ostatni kontrakt i do czego doprowadziły ich działania ? Odkryjemy to w miarę zbliżania się do CEA. Odwiedzimy ich bazę oraz poznamy lidera. Dowiemy się również, dlaczego Szrama wstąpił w ich szeregi przed wydarzeniami z gry. 

Główne Zmiany:

• Stylistyka moda jest zbliżona do gatunku detektywistycznego 
  • Nowa fabuła oraz 5 dodatkowych ugrupowań 
  • Eksperymentalny PDA oraz automatyczne zapisy po kluczowych zadaniach
  • Pojawiły się nowe artefakty oraz anomalie 
  • Nowe tekstury, pogoda, shadery 
  • Zadania poboczne
  • ... I wiele więcej 

PORADY:

Spoiler
  • Nowe zadania u znanych NPC pojawiają się po spełnieniu określonych warunków 
  • Należy często zaglądać do obydwóch PDA 
  • Dokładnie przeszukujcie lokacje  
  • Rozważnie dokonujcie wyborów 

SCREENY:

Spoiler

11.jpg14.jpg13.jpg12.jpg333.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:
1. Czyste Niebo 1.5.10
2. Zawartość pobranego archiwum umieszczamy w głównym katalogu gry
3. Zmiana pliku fsgame.ltx w grze na: $game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata
4. Pobieramy i umieszczamy spolszczenie oraz patch w głównym katalogu gry

LINKI DO POBRANIA: 

Spoiler

Mod
https://zone.stalkerteam.pl/file/264 - Nasz Serwer ( Wersja FULL: Zawiera moda + spolszczenie i patcha )

https://mega.nz/file/zIECFYSL#PMVV6EB1q_sCwFOozls7YR_ZIgFDS7q9k0LI6g5jZV0 - MEGA
https://zone.stalkerteam.pl/files/31 - Nasz serwer

Spolszczenie
https://zone.stalkerteam.pl/files/34 - Nasz Serwer

Patch do Spolszczenia
https://zone.stalkerteam.pl/file/344 - Nasz Serwer     /    Patch końcowy.7z

Autorzy spolszczenia moda ( @metek58, @yellow, @Yurek, @smoxNIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie / publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl.

Źródło: AP-PRO.RU AMK-TEAM

• Dodatnia 16

Sprawdzałem ten ostatni fix, w jednym pliku tekstowym (w PDA) dopisana linijka tekstu, w reszcie literówki lub są te same. Nie ma strachu w polonizacji. Jedyny problem, to nagminne teksty rozmów różnych postaci, ale większość (a jest to spora ilość) to bandycki żargon. Tu wyższa szkoła jazdy się zaczyna i tym bardziej ciekawsze rozmowy. U nich, np. - "Posadit na piero", to "Ożenić komuś kosę".

• Dodatnia 2

• 3 weeks later...

Ukończyłem tego moda i poradnik do niego dzisiaj. Zapewniam, że da on wiele dni dobrej i trudnej rozgrywki na wysokim poziomie, szczególnie kiedy będzie po Polsku :D . Rzuci Was na "glebę" w pozytywnym znaczeniu tego sformułowania :woot: - przednia rozgrywka dla każdego. I to Hard.

Spoiler

Dołączona grafika Dołączona grafika

Praca powoli dobiega do końca, ale jak wiadomo, jeszcze po przetłumaczeniu - testy. To jeden z tych modów, co trzeba dyńkę mocniej wytężyć, aby coś osiągnąć. Krucho ze wszystkim. Na początku spacerujemy tylko w sweterku z lumpeksu i ze śrubą w łapie. Co dalej, to dowiecie się... grając. Trochę jeszcze cierpliwości.

Jeśli Mystery 2.0 wprowadza zmiany tylko w grafice - można będzie połączyć mody. Mod powinien zawierać jedynie folder textures oraz plik który konfiguruje tekstury czyli textures.ltx. Nie powinien zawierać skryptów - chyba że zmienia pogodę, wówczas może zawierać skrypt, który ją reguluje. Musisz sprawdzić jakie foldery zawiera Mystery 2.0 - jeśli tylko tekstury? - wówczas można je będzie skopiować do katalogu moda i łączenia będzie wymagał w/w plik tekstur.

W folderze levels znajdują się również tekstury - skoro mod jest graficzny, meshes - zmienia modele, być może zostały im przypisane nowe tekstury?. Jeśli chodzi o skrypty i configi - nie koniecznie muszą kolidować z plikami moda - foldery są co prawda te same, ale pliki mogą dotyczyć innych funkcji. Trzeba by sprawdzać foldery obu modów pod kątem występowania tych samych plików - zrobić ich listę a następnie łączyć. Nie widziałem tych modów, wiec trudno mi się wypowiadać. W pierwszej kolejności - trzeba porównać zawartości obu modyfikacji.

• Dodatnia 1

• 2 weeks later...

Dziś dałem zgłoszenie polonizacji tego moda. Po wielu dniach męki, mod został spolonizowany. Mieliśmy problem z wyświetlaniem tekstu, w tym Eksperymentalnym PDA, ale zaświtał mi pewien pomysł, który po wprowadzeniu w życie, przyniósł pożądany efekt. Polecam ten mod, jest ciekawie ustawiona fabuła, zadania jak zawsze - ciekawe. To zobaczysz i się dowiesz, jak wejdziesz grając, w ten klimatyczny mod. Zaznaczam, nie będzie o wszystko łatwo...

Życzymy przyjemnej gry.

• Dodatnia 7

W temacie są dwa fixy, a w opisie instalacji nie ma o nich mowy...Pytanie do tłumaczy...

...czy są one potrzebne, czy fix 13.08 zawarty w spolszczeniu jest kumulowany i ma te poprawki w środku ? 

...czy wersja moda w linku 1 postu jest poprawna i zgodna z tłumaczeniem ?

Na początek chciałem podziękować za spolszczenie - jak zwykle świetna robota.

Ale u mnie jednak jest coś nie tak. Zaczynam nową grę, chciałem ominąć pierwszy filmik z gry ale się nie dało, żaden klawisz na klawiaturze nie działał, myślałem że tak ma być więc cierpliwie czekałem. 

W końcu można grać, problem polega na tym że.. w żaden sposób nie mogę się ruszyć ani wrócić do głównego menu, tak jakby klawiatura się popsuła bo nie sposób nic zrobić. Jedyne co mogę robić to rozglądać się po pokoju w którym bohater się ocknął. Miał ktoś taki problem ?

Miałem to samo, po prostu nie kopiuj pliku ''fsgame'' zawartego w modzie, a zmień tylko w podstawce fsgame ''false'' na ''true''.

Plik fsgame zawarty w modzie nie ma przypisanych ustawień sterowania, a co gorsze nie można ich przypisach.

Jeśli mam racje to warto by poprawic plik fsgame zawarty w modzie lub go usunąc.

Edited by patryk38832
  • Dodatnia 4

Aktualnie gram z plikjem z podstawki i jest ok. wklejam plik fsgame z moda i w ustawieniach sterowania są tylko kropeczki. Jeśli nam obu przytrafił się ten sam problem to może warto sprawdzic.

A tak przy okazji, to pierwsze wrażenie z moda że tak powiem zarąbiste.Szaro, ponuro,niewidzialna anomalia elektro,jeden cios kolbą i zgon, i takie klimaty mi odpowiadają. No i oczywiście podziękowanie naszym niestrudzonym i perfekcyjnym polonizatorom. :smile:

Edited by patryk38832