Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

@boberm

@OldMan Kiedyś ktoś się pytał właśnie o questy od kabla z baru że on coś tam wspominał o jakimś gawrze, ale naprawdę mi nic takiego nie mówił i po akcji z pda dla kabla nie miałem więcej zadań, to samo mam z niezbadanymi terenami, nadal nie mam tam znacznika a zrobiłem zadania dla górników, nie wiem ale podejrzewam że może mam tego moda skopanego jakiegoś, tym bardziej że mam 2 przejścia z jupitera do wsch Prypeci nie w tym miejscu w którym powinno być, nie mam pojęcia o co chodzi z tym modem, pierwszy raz zdarza mi się coś takiego, wgl kilka zadań mi wisi bez sensu tak jak gwiazda wieczorna dla sidora, mam 2 sztuki ale on nie chce ich brać, zadanie od krysiuka też mi wisi pomimo skończonego questa, i nadal mam w zadaniach żeby dogadać się z barmanem a krysiuk siedzi na bagnach. To sąmo z kucharzem z wolności, quest dla Woronina już daaaaawno zrobiony na tego buldoga a na mapce nadal mam żółty znacznik żeby pogadać z kucharzem, nie wiem po co? Byłem u niego gadać kilka razy i ciągle coś belkota po pijaku bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 - w kwestii Gwiazdy Wieczornej dla Sidora -  jak nie znalazłes jej z samego poczatku gry - to raczej bez spawnega juz nic nie zrobisz. Bo ten artefakt jest ciut inny niz standartowe GW.

               - w kwestii X8 i NT-  jak nie zamkniesz questu na zabójców Kła ,  gra dalej cię nie puści scenariuszowo poniewaz  personaż Kła jest zaimplementoway w dalszej części rozgrywki .  Ergo - nie bedzie NT , nie będzie Starej Wsi , Limańska etc....nie poznasz losów swojego bohatera. I intrygi usnutej wokół jego postaci.

               - w kwestii błedów w grze. Zasadniczo żaden z tych błedów nie przeszkadza w dalszym ciągu rozwoju historii . Akurat żółty znaczek na MW miałem tez. I akurat jak sie Krysiuk nie pojawi - (btw - a rozmawiałes z nim po penetracji schowka w DM? )- to nikt po nim nie bedzie płakał.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm dobra, w kwestii gwiazdy wieczornej to już dawno to odpuściłem, tak tylko wspominam bo mi wisi

Co zrobić teraz żeby nitka o zabójcach Kła się odblokowała? z kim gadać? w barze nikt nic nie chce mówić, co tam jestem to zagaduje a to do barmana, a to do kabla, do Freemana, no do wszystkich.

1 godzinę temu, boberm napisał:

(btw - a rozmawiałes z nim po penetracji schowka w DM? )

Jego schowek był przecież w Agro przy jeziorku a nie w DM, a czy rozmawiałem to nawet nie pamiętam, pamiętam natomiast że mam 2 zadania dla barmana niezrobione, tylko tyle że ich nie ma jako zadań w PDA tylko on mi to kiedyś zlecił, pamiętam że kiedyś dałem mu jakieś popsute PDA (już nie pamiętam kogo to było) i on chciał za to łzy ognia, a potem chciał za coś symbion, obu tych artów ode mnie nie otrzymał (bo nie umiem ich zrobić,nie mam transmutatora a w anomalii nie umiem), może dlatego fabuła wisi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Mod pozwala na zrobienie artów w anomalii bez posiadania recepty. A może Sacharow ma akurat potrzebne Ci do sprzedania?

Jeśli nie ma, lub nie chcesz do niego ganiać, poszukaj w temacie wstawionych tu przepisów na arty. Pozbieraj komponenty do tego potrzebne, znajdź odpowiednią anomalię i je powrzucaj. Przed wrzucaniem koniecznie twardy zapis, bo jeśli zdarzy się np. emisja, to komponenty razem z anomalią przepadną.

Ale też nie wszystkie anomalie potrzebne do zrobienia artu się sprawdzają. Niektóre jakby do tego jeszcze nie dojrzały. Jeśli po prawidłowym wrzuceniu komponentów nie dostaniesz takiego białego olśnienia, zabierz je i idź szukać następnej anomalii.

A takie bezzadaniowe zatrzymanie fabuły występuje przy nierównomiernym prowadzeniu wątków. One z czasem muszą się zbiegnąć, więc jak z którymś odstajesz, nie ma dalszej gry.

Jeśli dobrze pamiętam, miałeś chyba jakieś problemy z Kuzniecowem. Spróbuj ten transmutator sobie dospawnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier No wiem że jest jak piszesz :(, po prostu liczyłem że jak zadania z artami nie są kluczowe to jakoś je ominę jak to z zabójstwem dla Łysola z baru było

Tak, był problem z Kuzniecowem, dobrze pamiętasz, zginęło mu się na samym początku :) powiem Ci że nie jestem zbyt "kumaty" w grzebaniu w plikach, nie wiem nawet jak to się robi, a gdzie go później szukać jak go dospawnuje? on się pojawi w plecaku z automatu czy jak?

Przepisy mam, przecież wszystko jest tutaj na forum, część składników też mam, a jak nie mam to zaraz będę miał, tylko ciekawy jestem czy nawet jak zrobię jakimś cudem te arty to czy Barman będzie chciał je wziąć? żeby nie było czasem tak jak z Sidorem, bo minęło sporo czasu od tego momentu jak on mi to zlecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 W plikach nic nie musisz grzebać, bo w modzie jest spawner. Potrzebne rzeczy można sobie dokupić. Na samym dole któregoś z menu jest okno, do którego wpisujesz nazwę przedmiotu i pokazuje Ci się kwota do zapłacenia. Masz ją, płacisz i przedmiot w plecaku. Tyle tylko, że ja grałem z Kuzniecowem i nie wiem jak ten transmutator się nazywa. Ale ukłoń się @OldManowi, to Ci pomoże. Bo już nawet robił zmniejszenie ceny, chyba za telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dobra, na razie nie potrzebuje tego spawnera bo trochę ruszyłem z fabułą, zawziąłem się i powiedziałem sobie że muszę ugotować ten symbion, próbowałem kilka razy i...jest!, o wiele łatwiej wrzuca się itemy do galarety niż do elektry, do galarety bez mała można wejść, więc zadanie jest ułatwione trochę, no więc dałem mu ten symbion i wreszcie zaczął gadać o Duchu, wysłał mnie do Krugłowa na Jantar a ten do Ankary na Agro po komputer jakiś, i taki widok zastałem gdy dotarłem na miejsce? nie mogę zrobić żadnej interakcji z żadnym z tych przedmiotów, chłopa nie ma, wtf?

@boberm Ale nic mi nie da kod jak nie mam na mapie znacznika do X8

wrzucam screeny jak to u mnie wygląda.

ss_windows7_09-24-18_12-04-52_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-24-18_12-06-13_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-24-18_12-20-13_(l06_rostok).jpg

ss_windows7_09-24-18_12-43-37_(l03_agroprom).jpg

ss_windows7_09-24-18_12-46-06_(l03_agroprom).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Archary nie masz na Agro w zaznaczonym miejscu, bo nie zrobiłeś jego zadań na Bagnach. Idź tam, zrób jego zadania, to on przyjdzie na Agroprom. Tak mod reaguje na nie konsekwentne wykonywanie zadań. Ja też się na tym naciąłem i musiałem na nowo sporo pobiegać. A te Abakany i flaszki to dekoracja. Chyba pozostały po zadaniu uwalniania w tym miejscu jakichś NPCów. Podczas robienia tu zadań z Archarą, powinien po SMSie w pobliże tunelu przylecieć handlarz na śmigłowcu ( nie zawsze ). Masz 5 min czasu gry, na rozmowę i handel. Tak że przeklikaj dialogi i handluj na szybko. Dialogi przeczytaj póxniej w PDA.

I nie odmawiaj zadań jak z Łysolem. One się tylko wydają pobocznymi. Nie wykonanie ich utrudnia grę, bo za wykonanie można dostać podpowiedź lub coś, co pchnie nas na właściwą ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm dobra ale jak on wygląda i gdzie on konkretnie jest?

@kondotier jedyne zadanie jakie dostałem typowo na bagnach to zadanie od diakona żeby uratować jego ziomka, zrobiłem to i "przygoda" na bagnach się skończyła, potem chodziłem tam tylko do krysiuka i dezertera, to wszystko, nie dostałem tam od nikogo żadnych innych zadań, aha przepraszam, spotkałem tam jeszcze doktora, jak dostać te zadania no i od kogo? Łysol nie chcę ze mną wgl gadać, cały czas jest w barze.

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny

@boberm dzięki za wskazówki ale nie mam pojęcia gdzie jest ta baza, obszedłem bagna dookoła i jedyni z czystego nieba byli właśnie Ci od Diakona, no ale to jest przecież zaraz za przejściem Kordon - Bagna, byli jeszcze chyba jacyś inni ale oni wgl nie chcieli specjalnie gadać, w podstawce byli zdaje się w lewym górnym rogu mapy no ale tam jest Dezerter przecież, osada obok jest opuszczona i nic tam nie ma, natknąłem się jeszcze na Kałmuka i zrobiłem dla niego zadanie, chciał mi dać maść ale akurat nie mam wódki, znowu utknąłem, pójdę chyba do MW ogarnąć tego Gawra, jak go znajdę oczywiście, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Baza jest klasycznie tam, gdzie w podstawce i we wszystkich modach. Na południe od Rybackiej wioski za płotem.

Jak do niej wejść, masz od 10 min.

http://www.youtube.com/watch?v=wXHp3zN3TmA

Ale radzę obejrzeć filmik do końca, nawet jeśli nie zrozumiesz dialogów i komentarza, zobaczysz gdzie i czego szukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na północnym zachodzie masz tę pieczarę koło mostu. Będzie jakieś zadanie w niej, ale skoro jesteś na Bagnach, możesz do niej zajrzeć. Jest bardzo łatwy sposób znalezienia dziury w płocie ukrytej w szuwarach. Z pewnej odległości patrzysz na podpory trakcji elektrycznej. Dziura jest na środku pomiędzy drugą a trzecią podporą. Tak idąc trafiasz prosto w nią.

A na wysokości pieczary, ale jeszcze przed płotem masz stanicę łodziową. Też tam coś będzie. Trudno wszystko spamiętać. A na Bagnach długo sobie pograsz i nie raz tu wrócisz. NS2016 nie jest liniówką, huuurrra i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - To dojście do pieczary. A że wielu ma problem ze znalezieniem tej dziury, to podpowiadam jak jej szukać. Już nie pamiętam ( zbyt wiele podobnych modów w głowie siedzi ), czy nie będzie tam przy rzece przejścia na inną lokację. Będziesz wiedział, jak tam dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier hmm? trochę mnie zaintrygowałeś tą pieczarą i oczywiście poszedłem to sprawdzić, zgodnie z tym co piszesz to miedzy druga a trzecią trakcją jest rzeka, centralnie między tymi trakcjami przepływa rzeka, oczywiście jeżeli przyjąć że pierwsza trakcja jest na tunelu, tym z napisem (nie wiem co tam jest napisane bo nie znam rosyjskiego) szukałem tej pieczary zarówno przy ogrodzeniu jak i za ogrodzeniem w zaroślach, są tam takie zarośla właśnie między 2 a 3 trakcją, niestety nic nie znalazłem, a tak przy okazji, jak się nazywa ta anomalia z foto?

ss_windows7_09-26-18_13-01-10_(marsh).jpg

ss_windows7_09-26-18_15-01-56_(marsh).jpg

ss_windows7_09-26-18_15-03-31_(marsh).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.