Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

@Rexio - Takie problemy występują gdy masz zaległości w wyrównaniu nitek zadań. Muszą być prowadzone równolegle, bo w pewnym momencie się zbiegają. Mod tego pilnuje.

Możliwe że to właśnie zadanie z telewizorem blokuje resztę. Nie musisz się wracać. W opcjach moda masz mozliwość kupienia nowego telewizora. Jak to zrobić było już wiele razy omawiane. Nawet jest zrobiony czit, aby go kupić za kilka rubli.

A szukać na forum potrzebnych rzeczy chyba potrafisz? Szukajka, prawy górny róg ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rexio- linia questowa Kota czyli linia Czarnego Doktora warunkuje pojawienie sie informacji o przejściach na Czerwony Las i Limansk. Czyli  - finalnie-  dlaszy ciąg Twojej przygody wisi na telewizorze. W grze masz zaszyty spawner i za jedyne 200 000 kupisz tenże. Nazwa własna tego itemu to "televizor".

BTW: jest chyba cheat na niższą stawkę za spawnowane itemy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy mam ponad 700k i to nie jest problem. Problem jest taki że nie wiem jak tego spawnera odpalić. Znalazłem jak na razie 2 pliki od OldMan na telewizor i spawner ale on używa wersji  1.0004 a ja  1.0006. 

Czy możesz mi napisać krok po kroku jak to odpalić. Za jakolkolwiek pomoc bardzo dziękuje.

Dobra ok znalazłem działający spawmer i telewizorek już oddałem dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Przeglądałem poradniki ale nie pomogły. Chodzi mi o zadanie z PDA żołnierza, zaczynając na Kordonie (w tunelu?), potem w Dolinie Mroku a teraz utknąłem na punkcie trzecim. Z tego co czytałem powinienem ubić najemnego w Magazynach Wojskowych, z którymi pracował Pawlik z wolnościowców. Mam jego PDA.

Pojawia się jednak problem - PDA Szarego nie ma w moim ekwipunku. Znalazłem Szarego w Dziczy, zabrałem jego PDA, zaglądam do swojego plecaka i nie ma go. Użyłem spawnera i też nie pojawia się. To chyba nie problem z obciążeniem (mam SKATa, miałem 120/160kg gdy zabierałem PDA). Nie mogę więc iść z nim do Chudego/Docenta. Spawnera mam dodanego bo w zadaniu z radiostacją dla Wilka Tolik nie chciał rozmawiać ze mną na ten temat.

Obecnie skończyłem linię fabularną Cienia Czarnobyla, z NPCów pojawił się Duch, Kieł oraz Arahna między innymi. 

Nie mogę też oddać Medalionu Doktora, zadanie dostałem, Kopalnię zwiedziłem. Myślałem o zrobieniu pozostałych zadań ale czy na pewno ta „blokada" na postęp w modzie (w przypadku utknięcia - rób inne zadania) nie obejmowała otrzymywania zadań a nie - jak u mnie - ich kończenia?

Ostanie pytanie - czy w NS2016 znajdziemy detektor do artefaktów, który jak w starszych wersjach Solanek, pokazuje ich położenie na (mini)mapie? Mam jedynie ten podstawowy który dostałem w ramach pocieszenia od Sidorowicza.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZapomnialemLoginu - w kwestii PDA - miałem podobny problem z fleszką dla Ducha zabraną od Sowy- trzeba usunąć część przedmiotów z inventory i problemu nie będzie;

W kwestii Medalionu - jeżeli grasz z patchem 2018 - nie będziesz miał rozmowy z Docem na ten temat - oddajesz bezpośrednio Górnikowi,  i mimo iż zadanie wisi jako nieskończone - scenariusz popchnie Cię dalej.

W kwestii detektora - jest chyba coś takiego jak Detektor Absolutów (?) .

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego nieszczęsnego PDA - próbowałem podmienić obiekty w spawnerze na jego PDA, próbowałem wrzucić to w asortyment Barmana. Bez efektu, a nic nie wskazuje w plikach .ltx na jakiekolwiek nieprawidłowości. Dziwne.

I to wszystko bez żadnego przedmiotu w ekwipunku, ale tylko takich co można przerzucić do innego plecaka. W swoim plecaku mam transmutator artów od majora, Strelokowe notatki i fleszka oraz notatki Charona.

Miałeś rację, Górnik potrzebował dowodu i ten medalion za niego posłuży. Podobnie detektor - tu zwany detektorem Izoslomów czy coś w ten deseń. Podobnie jak w starej Solance pokazuje pozycję artefaktów na (mini)mapie choć ma krótszy zasięg, tam w starej pokazywało od razu położenie na całej lokalizacji, nic tylko przeczesywać kursorem... 

Niby trzaskam klawisz zrzutu ekranu i staram się uważniej niż zazwyczaj czytać dialogi ale to mi umknęło. To i kod z popsutego przez speców PDA z ostatnią, trzecią częścią kodu do X-8.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, boberm napisał:

@ZapomnialemLoginu  -58813972:041:

Przepraszam, zapomniałem wspomnieć że kod znalazłem tutaj, na tym forum, załączyłeś w tamtym temacie zrzut ekranu który powinienem mieć w katalogu „screenshots" gry ale go nie miałem.

Wiem że to PDA Szarego jest częścią jednej z nowych serii zadań w Solance, chodzi tu o poszukiwanie Zaginionej Ekspedycji. Sacharov wysyła mnie do X-10 bym tam poszukał ocalałych, Duch posłał po dokumenty Zwierza a Kieł naprowadził mnie na Warlab na Radarze. Także postaram się zakończyć tą gałąź i zobaczę czy zadanie z PDA zniknie z mojego dziennika.

edytka: 

Zainstalowałem moda ponownie, tym razem używając instalatora z GOGa, wrzuciłem łatkę 1.0004. Dobra wiadomość jest taka, że nie wywala się we Wschodniej Prypeci, zarówno po wejściu jak przy wczytywaniu gry.

Zła jest taka że są nowe problemy. Z tych mniejszych bubli - cała mapa ma żółte zabarwienie. Z tych gorszych -  co jakiś czas zdarza mi się wpaść pod mapę. Szturm na Jubilat z Powinnościowcami powtarzałem kilka razy, jak nie ostrzał Monolitu to zapadanie się pod ziemię Striełoka.

 

ss_luk_08-23-18_14-50-19_(pripyat).jpg

Co do zadania z PDA - nie zniknęło. Gałąź zadań o nazwie Poszukiwanie Zaginionej Ekspedycji zakończyła się ale zadanie na poszukiwanie PDA żołnierza nadal wisi, PDA Szarego nie ląduje w plecaku.

Medalion Bagiennego Doktora zaniosłem do Górnika, on nie bardzo się tym przejął ale zabrał medalion i oddał Serce Poltergeista. Zadanie z Medalionem nadal wisi. Poszedłem do Bagiennego, użyłem spawnera na medalion ale go nie przyjmuje. 

Cóż, było miło i zrobiłem w tej Solance więcej niż poprzednich próbowanych przeze mnie razem wziętych. Ważne że Kieł i Duch są cali a artefakt wrócił do mnie. Ale chyba zrobię sobie dłuższą/definitywną przerwę od moda i zajmę się OGSE0693. Za pomoc i tłumaczenie dziękuję, to była świetna przygoda.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@creatures Nie jest go zbyt łatwo znaleźć. Masz od Łysego zadnie na znalezienie? Jeśli tak to zrób dwie rzeczy. Dodaj do moda - jeśli jeszcze nie masz - mapki pieczary z zaznaczonymi drogami. Są w tym temacie pliki do pobrania.

I obejrzyj te filmiki. To to samo od różnych gameplayowców.

https://www.youtube.com/watch?v=V8zVZzuTLLg

https://www.youtube.com/watch?v=uTClqSXMV2Q

https://www.youtube.com/watch?v=fRwL27NG6YA

Sądzę, że pomoże. Czasem jest słabo widoczny przy złym ustawieniu się w stosunku do takiego niby stalagmitu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@creatures, @kondotier - jezeli gra się na najnowszym patchu to w/w skarb ma tendencję do "niepokazywania się". Oględnie mówiąc - czesto wpada pod tekstury i to bez związku z działaniami Striełoka. Wiele razy musiałem włazić na lokacje aby w końcu  uzyskac ten "skarb".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z mojej strony.

Ktoś może mi powiedzieć gdzie znajdę broń dla Freemana?
Tunel w dziczy to już na pamięć znam, a i w różnych dziwnych miejscach szukałem...

+ nie mam pojęcia gdzie znaleźć radiostacje dla wilka na magazynach wojskowych, zagadałem z tolikiem na kordonie i ślad się urwał, na posterunku na kordonie znaleźć również nie mogłem.

 

Edytowane przez creatures
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam nie lada problem i nie wiem jak go rozwiązać, mam zadanie od naukowców z Jupitera na jakieś dozymetry z X8, z tego co pamiętam z podstawki to żeby tam wejść to trzeba było uruchomić windę a żeby to zrobić trzeba było włączyć generator na najwyższym piętrze, co też próbuję zrobić ale...nie mogę, i nie wiem czy może jakoś inaczej się tam wchodzi czy ja mam coś skopane w modzie, bo gdy podchodzę do generatora nic się nie pokazuje w sensie że "włącz" czy coś takiego natomiast gdy wchodzę do windy na parterze i celownik kieruję na panel z przyciskami to pokazuje mi "przeszukaj" i gdy wciskam "F" kompletnie nic się nie dzieje, co robię nie tak?

ss_windows7_09-21-18_09-33-11_(pripyat).jpg

ss_windows7_09-22-18_21-05-18_(pripyat).jpg

ss_windows7_09-22-18_21-05-45_(pripyat).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.