Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po wgraniu nowych plików w postu wyżej, gra uruchomiła się. Przeszedłem rozmowę uzbroiłem się i zapisałem grę. Wyłączyłem ją. Potem włączyłem ją ponownie i dałem by wczytało save. Obraz znikł zrobił się czarny. Musiałem menadżerem zadań wyłączyć grę ale wcześniej pojawił się taki błąd.  Mam jeszcze plik zip z raportem błędu jakby co. 

bład.jpg

błąd1.jpg

Edytowane przez BrodAPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemao koledzy STALK i ERZY

Juz  nie jestem mlodzieniaszkiem, ale chetnie wracam do stalkera, aby pograc w takie mody jak np: TAJNE ŚCIEŻKI 2 etc. Teraz kolej na LOST ALPHA DC 1.4 oczywiscie z ruskim glosem, a dlaczego ?

BO STALKER TO NAJBARDZIEJ WYJEBANA GRA, ZARAZ PO STREET FIGHTER 2 SUPER TURBO !

Pytanie do @FeRu :

Czy jak pobiore ta wersje PL "Spolszczenie Lost Alpha DC 1.4007 z dodatkami + 7 hotfix " to czy w tej paczce sa juz twoje poprawki polonizujace, czy musze sciagac każdą z nich Hotfixy: po kolei do PRM, PRACTICLE co dusza zapragnie. Wiem to dodatki do wyboru, ale czytajac wszystkie komentarze zaczalem juz sie gubic.

Reasumując sciagac Twoje PL z hotfixami czy dodatkowe hotfixy z pierwszej strony ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega umie czytać ze zrozumieniem? W pierwszym poście jest napisane wyraźnie, że link na MEGA zawsze jest aktualna wersja spolszczenia z wgranymi fixami.

Dwa posty wyżej też masz aktualną wersje wraz z wersją weapon pack, ktora jest na pewno kompatybilna ze spolszczeniem.

Wrzuc ja do folderu mods i zastąp istniejaca wersje i nie aktualizuj więcej weapon packa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też sie czepiasz :P  bo wystarczy kliknąć w link i po tytule paczki widac ile fixów zawiera. Z resztą  3 posty wyżej jest ta sama aktualna wersja, jeśli ktoś ma wątpliwości.

Gdybym mógł jeszcze dokonywać edycji wątku poprawiłbym opis i dodał słowo "zawsze" po MEGA a przed będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FeRu napisał:

A kolega umie czytać ze zrozumieniem? W pierwszym poście jest napisane wyraźnie, że link na MEGA zawsze jest aktualna wersja spolszczenia z wgranymi fixami.

Dwa posty wyżej też masz aktualną wersje wraz z wersją weapon pack, ktora jest na pewno kompatybilna ze spolszczeniem.

Wrzuc ja do folderu mods i zastąp istniejaca wersje i nie aktualizuj więcej weapon packa.

Pobralem twoje PL+ 7 HOTFIX i na dokladke tego weapon packa . Dzieki ! Dobra robota !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zrobilem tak, zainstalowamem LA DC FINAL+7hotfixow, wrzucilem do gamedaty polonizacje, pozniej RPM+ jej polonizacje, gadajace miesacze, particle i c*uj dupa gesty grzebien.

W menu gry za kazdym razem probuje zmienic z english na pol, pomimo ustawien w GAME w konfiguratorze ( launcherze).... i jest brak odpowiedzi xraya...trzy proby. a do tego jest brak funkcji z GAME zniknely, dostaly nog " no setting file found"

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : false
[error]Function      : CXml::Load
[error]File          : xrXMLParser.cpp
[error]Line          : 87
[error]Description   : XML file:text\pol\stable_dialogs_bar.xml value: errDescr:Error reading end tag.

@FeRu jak masz jeszcze sile o tej godzinie pomoc...

 

Edytowane przez sstachu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem gdzie jest bład, wrzuciłes sposlzczenie weapon packa i tam jest jeszcze starsza wersja pliku bar z tym błędem. Pobierz hotfix 7 i wrzuć go i będzie ok. W spolszczeniu wrzuciłem poprawiony plik ale  tylko do samego folderu spolszczenia, a zapomniałem zaktualizować też ten w weapon packu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FeRu napisał:

Już wiem gdzie jest bład, wrzuciłes sposlzczenie weapon packa i tam jest jeszcze starsza wersja pliku bar z tym błędem. Pobierz hotfix 7 i wrzuć go i będzie ok. W spolszczeniu wrzuciłem poprawiony plik ale  tylko do samego folderu spolszczenia, a zapomniałem zaktualizować też ten w weapon packu.

zgadza sie. pomoglo. lecz w configurator-> GAME nie ma zadnych ustawien

ooooooooooo....wszystkie ustawienia wrocily GAME i Graphic po polsku

Edytowane przez sstachu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma żadnych ustawien? co ty pleciesz. Skopiowałes te 2 pliki ini zamieniajac orgynalne?

Jeśli zrobiłeś wszystko jak am być musisz mieć tak jak na screenie. Jeśli nie, to cos krótko mówiąc zj3bałeś

Link do spolszczenia z wyeliminowanym błędem.

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randomowe dialogi NPC nigdy nie były tłumaczone i nie będą tłumaczone, tak było jest i będzie, nie ma żadnego powodu by je tłumaczyć.

Co do przerywników, to twórcy LA mogli by przemyśleć to lepiej i napisy mogłyby się wyświetlać w dolnym rogu ekranu jak wiadomości PDA. Teoretycznie dałoby się to zrobić, jednak to już poważna ingerencja w skrypty i nikt nie będzie się w to bawił, ja tym bardziej. Możesz wyłączyć dodatek na rosyjskie dialogi to będziesz miał przerywniki po angielsku. Z resztą dialogi są napisane tak, że nawet ledwo władając angielskim czy rosyjskim zrozumie się o co biega.

Jeśli nawet z tym masz problem, to może czas podszkolić się w którymś z tych języków, zwłaszcza, że wiele nowych modów zawiera nagrane kwestie dialogowe jak chociażby świetna Przestrzenna Anomalia 4.1 czy Narodnaja Soljanka 2016 i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dla Trikstera tłumaczenie tych żartów opowiadanych przy ogniskach. On to dołożył tekstowo do któregoś wersjowego tłumaczenia. Chyba się nie pogniewa ( można z nim przecież pogadać ), jak się tamto dołoży do tego tłumaczenia.  Mam zachowane tłumaczenie  części z nich. Mogę udostępnić. Te żarty się powtarzają w różnych ugrupowaniach, są więc uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że z powodu modyfikacji pliku config/system.ltx spolszczenie nadpisuje moda Extra Hardcore Survival, przynajmniej w kwestii udźwigu :sad:

EDIT: jednak nie chodzi tu wcale o config/system.ltx (BTW: ten plik pochodzi od nowych tekstur krwi, jak się okazuje)

Jak się okazuje winowajcą jest config/lost_alpha/la_skills.ltx

1) @FeRu, jak tak patrzę to chyba można nawet wyrzucić ten la_skills.ltx, bo i tak nic nie spolszcza
2) Jaka jest najwyższa wersja Weapon Packa, do której zrobiłeś hotfixy?

Edytowane przez DAWHAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na 1.4007 PRM Weapon z polonizacją @FeRu, odpaliłem i wszystko działa pięknie.

Grafika tła - nie stalker. Wszystko żyje. Krzaki, drzewa, mgła przewalająca się przez drogę - dla mnie - inny wymiar.  Pięknie. A deszcz ? Leje tak jak powinien. Nie jakiś erzac. 

Czyli co ?

Gramy. I cieszymy się.  

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • FeRu przypiął/eła ten temat

UPDATE: Trwają prace nad przystosowaniem polonizacji w pełni do PRM DLC v2.64. Jak tylko skończymy to pojawi się nowa wersja polonizacji z tą wersją weapon packa do pobrania. Oprócz tego w spolszczeniu poprawione zostały wyłapane błędy interpunkcyjne oraz kilka innych mniejszych robaczków. Nie będziemy aktualizować polonizacji co chwilę do tego PRM, jednak raz na jakiś czas będzie wychodził update.
Oprócz tego planuję przystosowanie polonizacji do dodatku storyline changes, które zmienia nieco fabułę i wycina z niej wszystkie krzywe momenty, jak sen gdzie sterujemy Gordonem itp.
Na tą chwilę to wszystkie nowości dotyczące Polonizacji LA DC Final

Jeśli chodzi o poprzedni post to: Plik la_skills Wrzuciłem bo wiele osób się pyta na forach jak zmienić udźwig itp więc dałem ten plik by nikt nie musiał kombinować z rozpakowywaniem. Sam z resztą w każdym modzie zmieniam udźwig oraz parametry biegu czy skoku, bo bardzo wiele modów mających się za realistyczne ma tyle wspólnego z realizmem co pokemony, ten realizm to tak na prawdę "widzimisię autora". 

Spolszczenie było przystosowane pierwotnie do weapon packa który jest wrzucony. Co prawda spolszczyłem póki co wszystkie zauważone zmiany z weapon packa w wersji 2.63 ale nie daję żadnej gwarancji, że pod koniec gry coś się nie będzie zgadzać w kwestiach dialogowych, bo ostatnia wersja PRM miesza w zadaniach i dialogach na kilku lokacjach o czym napisałem już wcześniej w wątku.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu

Przy próbie uruchomienia moda z PRM 2.64 dostaje taki wylot:

Expression    : false
Function      : CXml::Load
File          : xrXMLParser.cpp
Line          : 87
Description   : XML file:text\pol\stable_dialogs_bar.xml value: errDescr:Error reading end tag.

Próbuję włączyć grę, nie wczytuje starych zapisów.

@edit  

Czekaj pobrałem spolszczenie z naszej pobieralni, a nie z mega, A w pobieralni jest starsze, daj cynk adminom żeby zmienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.