Skocz do zawartości

Gość Diegtiariow

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, tom3kb napisał:

@Sabre3PL ale co ma steam do tego moda jak on jest samodzielny? Nie instalujesz go na grę tylko oddzielnie bo gra+mod w jednym.

Ja wiem, rozumiem tylko można zrobić tak że usuwa się pliki Cienia Czarnobyla i po prostu wrzuca się moda w to miejsce, tylko że steam potrzebuje X3_DA.exe z folderu bin i własnie dlatego pytam się czy można jakoś uruchomić OGSR z naliczaniem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tom3kb napisał:

Coś mi świta, że takie sztuki to z jakimiś modami (Lost Alpha?) to @Agrael robił? Jeśli to on to jak zajrzy to może podpowie.

Tak, ja też tak zrobiłem z Lost Alpha tylko tam jest normalny zwykły Exe który jest ze steam i to nie problem podmienić pliki bo jest tam folder bin i XR_3DA czy jakoś tak a przy OGSR jest bin_x64 i xrengine.exe... nie wiem może ktoś coś wie, poczekam na odpowiedź bo fajnie byłoby zagrać z naliczaniem czasu i overlayem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja lubię, gdy gra nalicza godziny. 

Owszem, trochę się bawiłem w stawianie modów na steamie. Zazwyczaj robiłem to w taki sposób, że usuwałem całą zawartość folderu na steam i potem wrzucałem tam repack ( wyjątkiem była Lost Alpha, bo posiadała instalator ).

1 godzinę temu, Sabre3PL napisał:

a przy OGSR jest bin_x64 i xrengine.exe...

Właśnie dlatego nie chciało mi się kombinować z OGSR na steamie. Hm.. A spróbuj po wrzuceniu wszystkiego na steam w elemencie docelowym xrengine.exe dopisać na końcu -steam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agrael napisał:

Widzę, że nie tylko ja lubię, gdy gra nalicza godziny. 

Owszem, trochę się bawiłem w stawianie modów na steamie. Zazwyczaj robiłem to w taki sposób, że usuwałem całą zawartość folderu na steam i potem wrzucałem tam repack ( wyjątkiem była Lost Alpha, bo posiadała instalator ).

Właśnie dlatego nie chciało mi się kombinować z OGSR na steamie. Hm.. A spróbuj po wrzuceniu wszystkiego na steam w elemencie docelowym xrengine.exe dopisać na końcu -steam

Tak też sprawdzałem, nie wiem może coś źle zrobiłem ale mi tak nie zadziałało. Teraz zrobiłem coś smiesznego, przecież Zew Prypeci ma w sobie xrengine.exe, a bin_x64 mozna zamienić tak samo jak bins w Lost Alphie, to zamieniłem bin_x64 na bin i tadaaa, OGSR działa z steam overlayem ale jako Zew Prypeci na steam, lepsze to niz nic :D

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie? orientujecie się może czy ta wersja OGSR różni się czymś od tej? https://www.moddb.com/mods/ogsr-mod-repack-from-serega-lus-with-english-patch/downloads/repack-by-sl-stalker-ogsr-mod-ck-english-patch Porównywałem i mają te same wersje moda i silnika ale może posiada on jakieś inne mody czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@deerstalker

Na ModDB pisze, że nieoficjalna wersja 1.0.10 zawiera w sobie kilka poprawek i eliminuje awarie, a więc spolszczenie chyba powinno być kompatybilne. 

Moim zdaniem każdy powinien zacząć od przejścia podstawowej wersji Cienia Czarnobyla, a dopiero potem zabierać się za mody. Akurat OGSR znacząco rozszerza podstawkę. 

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@tom3kb  Ten odsyłacz do paczki z oprogramowaniem który jest w "Linki do pobrania", sugeruję dać tam jako pierwszy z informacją o obowiązku instalacji wszystkich trzech opcji z niej, jeśli gracz nie zainstalował ich wcześniej. No i czy to jest taka paczka jaką wstawiłem w Powrocie Szramy?

I sądzę, że @Wojtas989 powinien zainstalować całość, bo info jakie dostał, jest sygnalizacją tylko pierwszego znalezionego braku. Później wyskoczą mu następne. A jak wgra całość, będzie miał spokój raz na zawsze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za pomoc, teraz mogę włączyć grę, ale w ustawieniach jest tylko maksymalna rozdzielczość 1280x720, a ja mam wyświetlacz 1920x1080. No i gdzie się tu włącza napisy? Menu jest polskie i napierdzielają mi po rosyjsku, ale po prostu napisy nie są wyświetlane. Trzeba jakąś opcję włączyć? 

Edytowane przez Wojtas989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtas989 To jest mod i tu napisów nie włączysz. Tzw. informacje głosowe i dialogi głosowe będziesz miał po rosyjsku. Żeby były dodatkowe napisy, trzeba je do moda dodać. A to robienie moda od nowa. I nie każdy mod na takie napisy pozwala.

I jeszcze takie coś. Jesteś nowy, nic o Twoim obyciu z modami nie wiemy. I mamy sytuację jak w bunkrze Sidorowicza ze Striełokiem. Dawać Ci odpowiedzi jak dla kota, czy takie najbardziej podstawowe rzeczy odpuszczać. Napisz, czy i ile modów masz zaliczone.

A podziękowania za pomoc na forum składa się wykorzystują to serduszko z prawej strony okna wpisu. Po najechaniu na niego, rozwinie się okno z przyciskami. Słowo "dziękuję" jest ukryte pod symbolem klucza. Po najechaniu na każdy z symboli, masz opis co robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, jest wyraźnie napisane, że spolszczenie dodaje napisy, a nie że spolszcza tylko menu gry, więc pogubiłem się już. To co to za spolszczenie, które nie spolszcza? Ja nie mam w sumie żadnego obycia w modach. Tak sobie chciałem powrócić do starej gierki z jakimiś "nowymi" rzeczami, żeby było coś świeżego. No i dlatego postanowiłem wgrać tego moda i myślałem, że normalnie będą dialogi po polsku

A nie dobra, nie było problemu. Tutaj wchodzi się w okienko rozmowy i wszystko jest napisane po polsku. Myślałem, że w ogóle nie jest spolszczone, bo jak wszedłem do gry, to mi nawijał po rusku i ja takie "co on gada do mnie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtas989 

99% robionych modów do stalkera ma tylko sam tekst, mało kto nagrywa dialogi do modów bo to kupa roboty. A nawet jak rosyjski mod ma swój dubbing to nie licz, że ktoś, będzie nagrywał dialogi po polsku. Po pierwsze jak już wcześniej pisałem to dużo pracy, po drugie nie ma do tego chętnych.

Było kilka modów z napisami do nagranych rosyjskich rozmów np w cutscenkach ale to nie zawsze. Czasem dało się to zrobić czasem nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.