Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kamil190 Da się zabrać po wybiciu żołnierzy, co wcale takie trudne nie było.Stałem za rogiem INB od strony garaży, a oni po kolei podstawiali się na strzał.

A o tym przeniesieniu na pas, to całkiem zapomniałem. Jeden z jutuberów chodził bez walki z wojskiem ( widocznie z tym przyrządem na pasie ) i w ogóle nawet jednej skrzynki nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mod ukończony.

ss_fred_12-06-20_19-12-59_(l09_deadcity_ogse).thumb.jpg.b4694fe76cea45c5a7f33b9ece4477f1.jpg

Klawiszem Esc podczas końcowych wyliczanek autorów moda, przeszedłem do wolnej gry. Ale nie było co robić, bo do czasu końcowej rozgrywki, wyczyściłem PDA. Trochę pobiegałem, dotarłem na Wysypisko i ... ... i tam był koniec.

Tak mnie przywitała friplejowa strefa.

ss_fred_12-06-20_19-13-07_(l09_deadcity_ogse).thumb.jpg.2ec999ac168728ca0f0bf5c568eccbf9.jpg

Zachęcam wszystkich, kto z tym modem i jego wcześniejszymi wersjami się nie zetknął, do dania mu szansy.

  • Super 2
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie, że do posta #1 został dodany link do ostatniej już - finalnej wersji polonizacji. Dzięki @kondotier udało się wyłapać chyba wszystkie błędy, które trzeba było poprawić, zadbano o odpowiednie logo dla moda w menu głównym oraz o to by wszelkie notatki, kartki i książki znajdowane przez GG i z którymi można wejść w interakcję były w języku polskim.

Z tego co wiemy to w modzie są jeszcze chyba 2 (lub jedna) książki, które można przeczytać, a które nie są przetłumaczone - jeśli ktoś dobrze ogarnia photoshopa i chciałby się zająć przetłumaczeniem ich (chodzi oczywiście o przeróbkę tekstury), na język polski to niech da znać, a jeśli nie no to trudno - te książki z tego co wiem nic ważnego do fabuły nie wnoszą - są jedynie takim smaczkiem, który poszerza trochę imersję.

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest nieprzetłumaczona książka którą grający ( GB ) otrzymuje od Dziadka w Parowie. Są to tylko opowiadanka stalkerów, o takiej samej wartości, jak te opowiadane przy ogniskach. Jest tego kilkanaście stron i huk roboty z tłumaczeniem, oraz "napisaniem" stronic po polsku. A mało prawdopodobne, aby ktoś to przeczytał w całości. Tak więc, jak ktoś na to natrafi, niech wie, że nie jest to błąd, a celowe zaniechanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Wróciłem do Stalkera aby pograć pobrałem  Mod z fixem finalnym z   https://disk.yandex.ru/client/recent?idApp=client - Yandex

dodałem spolszczenie finalne z Nasza Pobieralnia .

Podczas grania jest chyba brak spolszczenia albo jakiś problem dokładnie mi chodzi o tego dziadka z piwnicy co naprawia giwery i ulepsza.

Gdy była emisja na kordonie pokazały takie wiadomości nie przetłumaczone:   

ss_pan lew jacek_12-09-20_17-34-09_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-09-20_17-34-11_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-09-20_17-34-23_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-09-20_17-35-18_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-09-20_17-35-41_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-10-20_01-10-25_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-10-20_01-10-31_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-10-20_01-10-44_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-10-20_01-10-57_(l01_escape).jpg

ss_pan lew jacek_12-10-20_01-13-02_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACEKLEW72 Tak ma być - to nie są nie przetłumaczone wiadomości tylko podobnie jak dynamiczne wiadomości mają nadać więcej życia Zonie i zwiększyć imersję - tak sobie to wymyślili twórcy z tymi wiadomościami, a te konkretne na Twoich zrzutach mają przedstawiać zakłócenia/awarie PDA podczas trwania emisji. 

Z kolei jeśli chodzi o dziadka - w tłumaczeniu moda OGSE 0.6.9.3 został przetłumaczony jako Rusznikarz, a opcje dialogowe z nim, które są na czerwono to opcje, które nie działają i nic nie dają - OGSR nie jest w 100% skończonym modem bo został porzucony przez autorów i nie dokończyli oni pewnych mechanik, które miały być dostępne podczas rozmowy z Rusznikarzem i konkretne dialogi z nim do niczego nie prowadziły, ani niczego nie dawały - jedynie wprowadzały grającego w zakłopotanie więc zostały usunięte.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACEKLEW72 No akurat w tym przypadku tak, ale dla większości broni ta mechanika nie działa.

Oryginalnie Rusznikarz miał w dialogu, że może ulepszyć karabiny AK i Vepra-12, miałem wszystkie z tych broni w inwentarzu, a według niego nie miałem potrzebnej broni więc w przypadku tego AK może wszystko zadziałało jak powinno, ale dla reszty rozmowa z nim nic nie daje bo twierdzi, że nie masz przy sobie potrzebnej broni mimo, że masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACEKLEW72 Witaj na forum.

I pierwsza informacja. Do wpisu wstawiamy nie więcej niż 2 zrzuty ekranu. Jeśli jest potrzeba pokazać więcej, to pozostałe wstawiamy do spoilera.

Natomiast na temat tych "znaczków " zamiast liter. Niedokładnie czytałeś informacje na ekranie na początku emisji. Tam masz sygnalizowane, że zrywa się łączność i PDA przestaje działać. A w trakcie emisji, jak otworzysz mapę, to jej nie zobaczysz. Po emisji znów są napisy o przywracaniu łączności. Tu masz o tym informację w temacie moda:

 

Opis zrzutu i kolejny wpis.

Z rzeczy nieprzetłumaczonych - ale to świadomie opuszczono - jest książka jaką dostaniesz od Leśnika z Parowu. Są to nic nie wnoszące do moda "bajeczki" stalkerów. A przetłumaczenie ich i zrobienie książki ( to robota graficzna ) zajęłoby więcej czasu, niż robiono oryginalne.

DODANO: Na AK74N-2 i na coś tam jeszcze, można nałożyć celowniki natowski, po kupieniu u np. Pietrenki takiej podstawki i zamontowaniu jej. Dopiero na nią celownik. Ale wtedy nie założysz takiego celownika z noktowizorem, bo tej podstawki się zdjąć nie da. Ta część moda z ulepszaniem broni i nakładaniem celowników jest niedopracowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 13:40, vidkunsen napisał:

Zwinny - muszę cię zmartwić ale tam nie jest łatwo, Sacharow ma dla ciebie parę misji w tym laboratorium.

Co cie czeka: kontroler, zombie strzelający, anomalie.

I tak za każdym razem a misji jest około 10 w tym laboratorium.  :biggrin:

Grałem w op dla mnie nie ma trudnych gier :) trochę kulek i po kontrolerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie kłopot z dodawaniem celowników optycznych do broni : (AK 102, AEK 973 takie bronie są dodane ) albo innych.

13 minut temu, kondotier napisał:

@JACEKLEW72 Witaj na forum.

I pierwsza informacja. Do wpisu wstawiamy nie więcej niż 2 zrzuty ekranu. Jeśli jest potrzeba pokazać więcej, to pozostałe wstawiamy do spoilera.

Natomiast na temat tych "znaczków " zamiast liter. Niedokładnie czytałeś informacje na ekranie na początku emisji. Tam masz sygnalizowane, że zrywa się łączność i PDA przestaje działać. A w trakcie emisji, jak otworzysz mapę, to jej nie zobaczysz. Po emisji znów są napisy o przywracaniu łączności.

Z rzeczy nieprzetłumaczonych - ale to świadomie opuszczono - jest książka jaką dostaniesz od Leśnika z Parowu. Są to nic nie wnoszące do moda "bajeczki" stalkerów. A przetłumaczenie ich i zrobienie książki ( to robota graficzna ) zajęłoby więcej czasu, niż robiono oryginalne.

DODANO: Na AK74N-2 i na coś tam jeszcze, można nałożyć celowniki natowski, po kupieniu u np. Pietrenki takiej podstawki i zamontowaniu jej. Dopiero na nią celownik. Ale wtedy nie założysz takiego celownika z noktowizorem, bo tej podstawki się zdjąć nie da. Ta część moda z ulepszaniem broni i nakładaniem celowników jest niedopracowana.

Przepraszam ale tego nie wiedziałem ze tylko można dodać  2 zrzuty ekranu. Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACEKLEW72 Ogólnie jest tak - na dużo broni da się założyć celowniki bez kupowania adapterów/podstawek od osób typu Rusznikarz, ale są też takie, które wymagają odpowiedniej podstawki/szyny/adaptera i wtedy musisz patrzeć po handlarzach - niektórzy handlarze sprzedają takowe rzeczy, po prostu mechanika ulepszeń i kupowania niektórych dodatków konkretnie u Rusznikarza jest zepsuta stąd czerwone napisy, że opcja nie działa bo sprawdzałem kilka razy i zawsze wyświetla się ten sam dialog, a reszta techników w innych frakcjach nie posiada podobnych dialogów więc pewnie autorzy moda zaczęli ją dodawać zaczynając od Rusznikarza, a później nie dokończyli, porzucili mod i zostaliśmy z tym co widać :P Można kupić u niego jedynie tłumik własnej roboty i chwyty taktyczne do pistoletu Stieczkina i broni produkcji zachodniej i używanej przez NATO. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny  A nie dodawałeś jakiegoś pakietu sprzętowego? Bo ja z OGSR też widoku przez maski też nie miałem. Wstawiłem sporo zrzutów, więc możesz to sprawdzić. 

I jeszcze jedno pytanie, dla rozwiania wątpliwości. Nie grasz przypadkiem w OGSE, bo chyba w nim takie coś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny Oj kłania się umiejętność czytania plików tekstowych zawartych w paczce ze spolszczeniem :unsure:

Punkt 8 w pliku opisującym funkcje konfiguratora brzmi: 

"8. Dynamiczny HUD - włączony/ wyłączony ( Dynamiczny HUD to m.in widok maski przeciwgazowej lub hełmu z widoku pierwszoosobowego po założeniu wcześniej wymienionych w menu ekwipunku, a także inne efekty wizualne);"

Więc odpowiadając na Twój "problem" - musisz wyłączyć tą opcję to nie będziesz mieć widoku przez maskę.

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.