Skocz do zawartości

Moja praca inspirowana serią S.T.A.L.K.E.R.


Skryty

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja 8.12.21

Kolejna aktualizacja i tym razem przedstawiam szkic pokazujący kolejny gatunek mutanta występującego w Strefie. Jest nim dobrze Nam znany i charakterystyczny Snork :D . Mały szkic wykonany w ciągu 30 minut za pomoca cienkopisu i ołówka HB. Skrótem, kolejny bazgroł tworzony na szybko. :) 

CCF08122021_00000.thumb.jpg.e6d1d9c1b14bd90ee84cedd8a0d85f50.jpg

 

 

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Dzięki :) . Czasami różnie wychodzi z moimi rysunkami. Bywa tak, że mam ochoty wywalić kartki ze szkicami w diabły. Z drugiej strony, jak już, wolę zostawić i też opublikować ot tak. Lepsze to niż nic. Choćby zrobić wrzutę dla zapoznania, opinii, a nawet krytyki. :)

Edytowane przez Skryty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja 27.12.21 ;)

Korzystając z wolnej chwili od pracy, różnych obowiązków postanowiłem naszkicować w wersji mini jednego z wielu naukowców, bądź jak kto woli, profesora Krugłowa, działających w Strefie. Miałem do tej frakcji sentyment iż mimo słabego wyposażenia, uzbrojenia, poświęcali siebie i innych w imieniu nauki, tajemnic, jakie ze sobą skrywała Zona. :D 

CCF27122021_00000.thumb.jpg.3d411b794d8d85ba561fbeae6f874927.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Aktualizacja 27.12.22

No i trzeba jakoś wrócić po miesiącu z hakiem do przodu, po zabiegu w szpitalu, do obowiązków, dawnych zainteresowań, chociażby rysunku. 

Mały, dość szybki szkic postaci z uniwersum S.T.A.L.K.E.R. Anonimowy stalker po robocie, a konkretnie po polowaniach na artefakty. ;)

Czarny cienkopis.

IMG_20221227_141725.jpg

Edytowane przez Skryty
  • Super 1
  • Dodatnia 4
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 29.12.2022 i ostatnia w tym roku.

Ostatni w tym roku i w ekspresowym tempie wykonany, maluśki szkic. Rysunek przedstawia mojego pomysłu, artefakt z uniwersum S.T.A.L.K.E.R-a o nazwie Babie Lato. :)

Czarny cienkopis, jeśli chodzi o wykonanie. :)

Rysunek robiony na odwal się praktycznie i byle jak, także nie ma specjalnych efektów, wrażeń. :)

IMG_20221229_170833.jpg

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Meta napisał(a):

@Skryty A wymyśliłeś jakie właściwości mógłby mieć ten artefakt? ;)

Myślałem nad tym, że zgodnie z obrazem Józefa Chełmońskiego o tym samym tytule, ma właściwości uspokajające, usypiające, a to dzięki "nitkom" wystającym ze zbitej kuli artefaktu. Zawierają substancje uśmierzające ból przy kontakcie z gołą skórą użytkownika. W krótkim odstępie czasu może być dla użytkowników tegoż znaleziska korzystne dla zdrowia psychicznego i samego organizmu. Jednak z drugiej strony piękno cech artefaktu może być niebezpieczne, gdyż dłuższe korzystanie z arty może spowodować zaburzenia koncentracji uwagi, myślenia. Artefakt można znaleźć wśród anomalii zwanych "Pajęczyną", które znajdują się wśród budynków, zazwyczaj we wnętrzu ewelacji. :)

 

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron Powodzonka. Detektor się przyda jak najbardziej, ale też pojemnik na arty z solidnym zamknięciem, bo banditosy wszędzie czyhają na stalkerów i ich artefakty. 

Panaceum na bóle, dolegliwości, stres występujący w Zonie musi być, ale przyda się również na Dużej Ziemi, poza Strefą. :D

A tak, postaram się stworzyć rysunek powiązany z "Babim Latem", a konkretnie "Pajęczyną". Nie ukrywam, że coś było podobnego w "Pikniku na skraju drogi" Strugacckich. Póki mam chęci, czas, humor i wenę, to sobie coś na kartce naskrobię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja: 16.01.2023

Od bardzo długiego czasu ilustracja, czy dzieło Marca Stewarta, którego odnośnik do jego dzieł załączę poniżej, tkwiło mi w głowie. Ból, bezradność, zaskoczenie, przerażenie, tak widziałbym emocje u gości, którzy wpadli w śmiertelną pułapkę anomalii. Dlatego przedstawiłem swoją wersję takiego wydarzenia, którego właśnie inspiracją jest praca Marca. 
Szybki, mały szkic, dość odtwórczy, ino przedstawiający z innej perspektywy. Czarny cienkopis jeśli chodzi o jej wykonanie. :)
 

Tak, tak, miała być anomalia Pajęczyna. Pamiętam o niej, by przedstawić w formie rysunku, szkicu. Jest tak, że człowiek zmienia schemat, natchnie coś i stworzy co innego, a tamto odstawia na bok. :P

Odnośnik do prac Marca Stewarta: https://meshcarver.artstation.com/projects/VJ1lR

IMG_20230116_143301.jpg

marc-stewart-nova-zona-anomaly-01.jpg

Edytowane przez Skryty
  • Super 2
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja 2.02.2023 

Miała być anomalia Pajęczyna inspirowana tym samym zjawiskiem występującym w Pikniku na Skraju Drogi od braci Strugacckich i jest w końcu. 

Jest i owszem, aczkolwiek narysowana dość szybko i w biednej wersji. Jak ktoś z czystej ciekawości zapyta, w jaki sposób działa ta anomalia, już wyjaśniam. 

Anomalię "Pajęczynę" możemy znaleźć w "opuszczonych" budynkach, przejściach, tunelach. Z początku wydaje się Nam, stalkerom, turystom i tak dalej, niewidoczna. Doświadczony bywalec Zony może ją wykryć dzięki paru zjawiskom. Jeżeli wokół "Pajęczyny" występują instalacje, urządzenia elektryczne np. jarzeniówka, które w wyniku braku zasilania, nie mają prawa działać, a wykazują ją w obecności tejże anomalii. Gdy występuje "Pajęczyna", wokół niej świecą się lampy, jarzeniówki, panele sterowania, cokolwiek, co wymaga prądu, elektryczności, działa. Stalker w miarę podejrzeń, podjęcia kroków ostrożności, może też rzucić niedziałający sprzęt w kierunku "Pajęczyny", np. zepsutą latarkę, radio, te zaczną działać. 

Jakie są skutki uboczne w wyniku zetknięcia się z anomalią i jak można ominąć, usunąć "Pajęczynę"? Człowiek, istota żywa, dotykając nici "Pajęczyny" po chwili miewa halucynacje wzrokowe, słuchowe, niepokojące wizje, których nie powinno mieć miejsca. Ostatecznie może dojść do śmierci ofiary (samobójstwo, nieszczęśliwy wypadek, rany odniesione w wyniku szaleństwa) i przebywających z nim osób (zabójstwa, postrzał). Anomalii nie można usunąć, trzeba ją ominąć. 

IMG_20230202_104312.jpg

Edytowane przez Skryty
  • Super 1
  • Dodatnia 2
  • Klimatyczne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja 28.02.2023

Póki co, ostatni szkic z uniwersum S.T.A.L.K.E.R-a, bo samo to moje szkice w napływie weny i wolnego czasu, odbiegają od klimatu. Jednakże chcę jak jest taka możliwość, przerzucić swą wyobraźnię na papier. :D

 

Stalker-weteran: Szron

Czas i wykonanie: 20 minut i czarny cienkopis, którego uwielbiam nim rysować.

Własna wyobraźnia. :)

IMG_20230228_171914.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja (8.03.2023) Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet! 

Finalna wersja szkicu, z modyfikacją rozmycia w tle, dla efektu. 🙂

Soldat działający w misji mającego na celu ochronę i eskortę naukowcy w Strefie, który dokopał się niewygodnych tajemnic Zony i próbuje spełnić swoją misję naukową do końca. Inspiracja wzięła się od autora książki Piotr AP pt: "Długi Rajd".  

Czas wykonania: może ze 2-3 godziny. 
Cienkopis czarny, ołówek HB dla podkreślenia kilku kresek, cieni
Próba przerzucenia na papier broni Bullpup Grozy OC-14, oraz ciężarówki ZIŁ-130 w tle.

IMG_20230308_145734.jpg

Edytowane przez Skryty
  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Agrael Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest zupełnie przypadkowe 😀 . Nie myślałem o tym, a jak już, to opierałem się na głównej postaci Diegtiariowa z Zewu Prypeci. Nawet wojen-stalker może być wobec siebie i innych stalkerów, osób, w tym różnych frakcji występujących w Zonie, w porządku. Akurat, jeżeli mowa o Sztychu z Kulikowa, to darzę go sympatią. Konsekwentny gość i zachowujący zimną krew w każdej sytuacji, w końcu to też wojak. 🙂

Aktualizacja 26.05.2023

Kolejna część ze szkicownika wojskowego stalkera. Szybki szkic wykonany za pomocą cienkopisu. Tajemnicza persona w bandyckim płaszczu, w oczekiwaniu na podejście nieznanego przeciwnika.

IMG_20230526_120821.jpg

Edytowane przez Skryty
Emotikony nie chcą się wyświetlać po wpisaniu paru znaków, ino trzeba z panelu wybrać odpowiednią minkę.
  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aktualizacja 13.06.2024

Przedstawiam niedokończony szkic, stworzony w ramach koncepcji, z nudów wręcz. Przedstawia mutanta zwanym Mięsaczem. Chciałem sprawdzić sobie cienkopisy różnej grubości, które posiadałem od dawna. Nie miałem możliwości, by na spokojnie tworzyć. Mam takie momenty, że coś zrobię, stworzę rys, a nie skończę jej. Potem to leży gdzieś odłogiem między innymi papierami, na półkach, wśród książek, teczek. 😐

IMG_20240612_191847.jpg

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.