Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim wpisie zapomniałem dać kilka bardzo ważnych informacji.

Wszystkie artefakty jakie znajdujemy ( dowiadujemy się o tym sporo później, już po niewczasie ) podlegają brukowieniu. Nie ma o tym żadnego ostrzeżenia czy wcześniejszej informacji. Dopiero informacja "Przebrałeś z udźwigiem" mówi nam, dlaczego nasz protagonista utknął i się nie może poruszyć. Czas w grze, przez jaki mamy z nich pożytek jest różny, bo zależy nie tylko od czasu noszenia, ale też wpływ ma ilość wczytań zapisów. A ilość śmierci GB może być spora, spowodowana pułapkami moda, nie zależnymi od naszej gry.

Ratunkiem dla artefaktów jest pozostawianie zbędnych, aktualnie nie wykorzystywanych w schowkach, skrzyniach plecakach, lub tych istniejących w modzie, w szkieletach, drzewach, kamieniach itp. zaznaczanych na minimapie zieloną kropką. Aby o nich nie zapomnieć wkładamy GPS. A te które używaliśmy ratujemy pozostawieniem w schowku i przejściu tradycyjnym teleportem na inną lokację i tak samo teleportem powrót do schowka.  Jeśli jest to teleport z którego po drugiej stronie mamy powrotny, możemy nawet ( jak w pobliżu nie ma jakiegoś stoku do teleportu ) wyrzucić je na ziemię. Wrócić i zabrać te "odratowane".

Miałem kilka przypadków, że po teleportacji skoczkiem, ubywało mi w inwentarzu jednego. Też one w zależności od ilości użyć zanikają. Musiałem wracać w zapisach i drałować na piechotę, aby mieć wszystkie. W czasie gry zdarzy się, że nagle przy naszych nogach ( przypadkowo ) pojawi się skoczek duplikat. To nie jest bug, a uzupełnienie skoczka zabranego na lokacji Barykada. A jeszcze drugi skoczek duplikat znajduje się w skrzyni umieszczonej nad wejściem do sztolni w Rudym Lesie. Do czego on ma służyć, nie dowiedziałem się. A Galenitowy skoczek, mimo że nie ma tego w opisie, pozwala na szybką teleportację z ominięciem ogałacającego teleportu z Wysypiska na zwykły Kordon.

Skoczność GB pozwala na przeskakiwanie płotów (zamiast przenikania, jak było w Artefaktach Śmierci ) co pozwala na omijanie niewygodnych miejsc, lub ratunek przed mutantami.

Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dołożę.

DOKŁADKA.

Plecak ma ograniczoną pojemność i nawet jeśli artefaktami uzyskamy półtonowy udźwig. Jeśli bierzemy pojedynczo, to jest sygnalizacja na ekranie i możemy się zatrzymać. Ale kiedy weźmiemy hurtem, to będzie problem, bo z plecaka też mogą nam wylecieć rzeczy istotne. A odnalezienie ich w stercie barachła, może być problematyczne.

Jeśli ulepszamy kombinezony, to każde ulepszenie zwiększa jego wagę. Stając przed rusznikarzem z zamiarem ulepszania, trzeba mieć odpowiedzi zapas udźwigu, albo artefakty które różnicę zniwelują.

@DaarMoo  Tłumaczenie takiego moda jest niezmiernie pracochłonne. Ze względu na filozoficzne dialogi zawierające treści z historii alternatywnej, astrofizyki, fizyki molekularnej, oraz używanie słownictwa naukowego, żargonów i "słowotwórstwa", aby nie zmienić sensu dialogu, tłumacze muszą się mocno nagłówkować.  Tak wić wszyscy czekający na spolszczenie, muszą uzbroić się w sporo cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę @kondotier. Praca iście benedyktyńska. Cierpliwość to przecież jedna z cnót stalkera, także wytrwamy. Grając w spolszczoną wersję wiem, że będzie wiele niejasności, wątpliwości jakie rozwiązania obrać aby pójść dobrą drogą. Ale warto poczekać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Pancerniak77  Najaktualniejszą wersją moda jest v.20.05.

A @Szczepan9205 pobrał z Yandeksa i dostał v.20.01 .  Wersja 20.05 jest konieczna, bo w niej usunięto nieprawidłowości z finalną rozmową GB z Kartografem na Bagnach.

Sprawdż proszę, czy ta v.20.05 jest w odsyłaczach z #1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pancerniak77  Wersja którą ja pobrałem, nie instalowała się setapem i bez poprzednich na kompie, a ważyła 7.95GB.

Po rozpakowaniu był kompletny mod.

To co znalazłeś, jest widocznie tylko łatą dającą 20.05

Gdzieś wyżej jest mój wpis, w którym dałem odsyłacz do tej pełnej wersji.  Patrz Dodano

@wariat  Ty chyba pobierałeś Źródło z tego mojego odsyłacza. Pamiętasz gdzie on był?

DODANO

No i może być problem tą kompletną wersją. Bo ja ją pobrałem z Baru Samotnego Stalkera, kiedy była dostępna bez rejestracji. Teraz tak z Yadeksa jak i GD dostęp jest tylko dla zarejestrowanych. Znów zaczęły się restrykcje, jak na forum ERa.

Albo trzeba będzie finalną wersję składać z kawałków. A może ktoś ją znajdzie jeszcze gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem swoje wpisy i przypomniało mi się, że pobierałem moda z dwóch różnych forum i w efekcie dostałem to samo.

Sprawdziłem i na apro-ru   https://ap-pro.ru/forums/topic/270-reborn-dvoyniki-«istok»/

jest aktualny dostępny odsyłacz do tej wersji ważącej 7.95GB i zaktualizowanej wszystkimi łatami do v.20.05.

https://disk.yandex.ru/d/lI5jXfc4naNngQ

На данный момент это самая актуальная версия! Все последние патчи и все запускающие файлы находятся в полном комплекте.

Tłum. W tej chwili jest to najbardziej aktualna wersja! Wszystkie ostatnie łaty i pliki uruchamiania są w pełnym komplecie.

(Wyjaśnienie: dla różnych konfiguracji komputerów, są do wyboru pliki uruchamiania. Grający wybiera.)

Sądzę, że oni tego dostępu nie ograniczą rejestracją. No i mają też przy modzie ciekawą dyskusję, z której korzystałem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. 
Z tym może być problem, bo aż tak się nie interesowałem Źródłem i nie wiem, czy są jakieś obszerne i przede wszystkim sprawdzone poradniki w internecie. Naszych jeszcze nie ma, ale można bazować na postach @kondotier. Tylko jemu i @Anton Gorodecki udało się przejść tego moda. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Reborn: Duplikaty - cz2. Źródło

No więc pozwólcie że was pomęczę jak to zrobiłem przy 1 części :)
W barze jak się biegnie za striełokiem i wbiega w teleport na wysypisko, to mam iść za nim czy dalej w barze zostać? Bo szczerze mam tu wątpliwości. I też jak już zacząłem pisać to dla zobaczenia poszedłem na wysypisko i tam spotkałem takie dziwne drzewo przez które można przejść, ma mapie jest zaznaczone taką zieloną kropką. Wie ktoś co to cholera jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Przecież z rozmowy z nim i podpowiedzi od moda wiesz, że dostałeś kilka dób na wyposażenie się w "fioletowy sprzęt". A jest to wszystko to, co w opisie ma jak najwięcej fioletowego koloru. NIE RUSZAJ ABSOLUTNIE TEGO TRANSPORTERA, co stoi na tym polu, będzie konieczny wiele później.

Wracasz więc do baru ( uważaj, aby za sobą nie pociągnąć pseudogiganta ) i rozmawiasz z Woroninem, zgadzając się na poszukiwanie powinnościowców, dostajesz za to świetne wyposażenie jak na początek. Następnym do rozmowy jest Pilot. Pamiętaj, aby z nim i każdym następnym przeprowadzić komplet dialogów jakie się pojawią. to istotne. Kolejny to Barman po zapisie. Dlatego, że z nim może być potrzeba powtarzania dialogu, aż trafimy na kolejność w której da nam detektor artefaktów. Niby mamy go dostarczyć, ale praktycznie jest nasz. Kolejny to Arni. Na koniec zostawmy sobie Azota. To wędrowiec i może być w kilku miejscach, choć powinien być w baraku na terenie Powinności. Po wszystkich dialogach możemy usprawnić swoją strzelbę. Aby dostać opcję naprawy i ulepszania, mając okno dialogowe z nim, naciskamy klawisz pod którym mamy bieg. To dotyczy wszystkich rusznikarzy, a przy niektórych enpecach daje opcję handlu.

I tu zaczyna się właściwa gra. Kierunek Wysypisko. Idziemy drogą, choć można też przez ten teleport co był na otwartym polu. Będąc na Wysypisku nie kombinować z ominięciem pułapki na bramie, a dać się obrabować.

Czyta kto chce.

Spoiler

Sprzęt odzyskujemy bardzo łatwo. Gadamy z enpecami na ruinach, dowiadujemy się że jest w tunelu. Idziemy do niego i zabieramy wszystko co mieliśmy w plecaku.

Jest ważne, bo przy kolejnych pokonywaniach tego miejsca, już nie będziemy obrabowywani, a pokonamy go sporo razy.

Wracamy i bierzemy pierwsze zadanie na biomateriał psa. Jest to bardzo ważne, bo otwiera linię tych zadań, bardzo istotnych dla gry. Każda frakcja ma ich określoną ilość i tylko ona je daje. Inaczej niż w OŚ, gdzie można było wybierać od kogo weźmiemy.

Po zrobieniu zadań na wysypisku, choć może być problem z likwidacją maruderów ukrywających się po zakamarkach lokacji, wg. mnie najwłaściwiej jest teraz iść na Kordon, ale nie wolno zapomnieć o zabraniu piwa z piwniczki pod ruinami. Na Kordonie będzie pierwsza niespodzianka. Znów obrabowanie. Ale nie ma strachu. Jak odzyskać sprzęt wie @wariat ( już o tym pisał i dał zrzut ), ale niech on tę poradę odnowi. Nie dowiedziałem się, jak odzyskać sprzęt w RL. Musiałem więc pamiętać i skkać przez mur.

A dalej, to jak z'ONA poprowadzi, a my zdecydujemy.

Tymi zielonymi kropkami są oznaczane schowki, ale nie tylko. Jak taki schowek jest pusty, to możesz przez niego przejść. Ale będąc wewnątrz drzewa, nie jesteś chroniony od mutantów. Zwracaj uwagę na wszystkie leżące szkielety. To pozostałość po enpecach i bardzo często pozostał przy nich ich sprzęt.

Jeśli ktoś chce się posiłkować wideoporadami, to sugeruję tę od Starego Stalkera. Gra bez kombinowania, "jak ZONA przykazała". Ale najlepiej kierować się własnym rozumem. I nie pchać się na Zaton, dopóki nie pośle nas tam Angel (Anioł?), bo spowoduje to niepotrzebne bieganie bez potrzeby wte i nazad. Warto natomiast z takich wybiórczych, jak pokazanie teleportów na Martwej Pętli.

A tym co już zaczęli grę, życzę :viva: . Moda skończyłem, więc można.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84 A w plecaku zamiast tych artów, nie pojawiły Ci się takie bezużyteczne skorupy z artefaktów? 

Arty w tym modzie ulegają degradacji po około 10 godzinach używania (10h czasu w grze, coś koło tego) niezależnie od tego, czy masz je tylko w plecaku, czy używasz na pasie.

Jest patent na naprawę artów u mechaników (!) ale można je też zregenerować zostawiając je w schowku i zmieniając lokacje. Wychodzisz z lokacji na inną, wracasz, bierzesz arty ze schowka i są jak nowe. 

Było już o tym pisane w temacie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84  A razem z zombiakami nie biegały takie małe zielone ludziki krzyczące "oddaj dieńgi"? Musisz na nie uważać, bo to złodzieje. Wystarczy że taki się z tobą zetknie i już czegoś w plecaku nie masz. Wystarczy takiego zabić i swoje odebrać. Tyle tylko, że jak coś ukradnie, to ucieka ile sił w nogach. Wtedy gonisz, z możliwością wpadnięcia na następnego, albo powtarzasz grę. A spotkasz ich prawie na wszystkich lokacjach.

Dlatego warto robić sporo szybkich zapisów. Te consolowe szybkie od @scigacz1975 działają i nie psują moda.

@wariat  Naprawa artów u rusznikarzy, to kolejne oszustwo ERa. Dostajesz info o naprawie, ale czas do degradacji pozostał nie zmieniony. Tylko pozostawienie ich na jednej lokacji i przejście - ale koniecznie przez teleport, przez Skoczka nie działa - powoduje regenerację. Niekoniecznie trzeba chować do schowka. Jak nie ma w pobliżu enpeców i konfiguracja terenu nie spowoduje ich odtoczenia się do teleportu lub zona wie gdzie, można je po prostu wyrzucić na ziemie. Ale przy wyrzuceniu, teleport musi dawać możliwość szybkiego powrotu z drugiej strony. Takie w schowku mogą czekać na zabranie dowolny czas.

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie dzięki @DaarMoo że przypomniałeś

Spolszczenie jest źle zapakowane, 2 razy jest w gamedata zrobiona

image.thumb.png.7b66aee29977651ac785fae00c101d44.png

image.thumb.png.d7cd37211ff9919c8dd750a3b64405b8.png

image.thumb.png.263135c87c9a13481ff5e925913b58ce.png

 

image.thumb.png.af361aa18942d9bdb87a7d80ec4cb772.png

Przy okazji bardzo fajna godzina 

image.png

 

 

ROZWIĄZANIE JEST TAKIE
Po prostu trzeba wrzucić ten drugi folder gamedata do źródła i tyle

Edytowane przez Suseł
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo No to nie wiem.....ja to wrzucałem o 3:00 w nocy i jak zobaczyłem że 2 zapakowane w gamedata jest to mnie takie nerwy wzięły bo chciałem źródło pograć że ja po 20 razy wrzucałem tą polonizację i nagle zadziałało. A spróbuj może osobno wszystkie foldery z gamedata wrzucić ręcznie do folderu z źródłem.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka zdań na temat czitowania w tym modzie. Tylko gdzie znaleźć pliki typu actor, weapons, item ?  W tradycyjnym config ani ani. Nie ma za bardzo co rozpakowywać. W .db są tylko tekstury. Nie żebym się rwał, ale lubię pogmerać. Co prawda ostrzeżenia są solidne, ale kto nie grzebie ten nie wygrzebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo to wszystko zapakowane jest właśnie w .db ER lubi trochę plątać w plikach. Sam go rozpakowywałem i były właśnie te pliki o które wspomniałeś. 

W ogóle to ostatnio oglądałem film właśnie z tego moda i gość miał normalnie zainstalowanego władce zony i spawnował sobie przedmioty tylko teraz nie mogę tego filmiku znaleźć ale bardzo mnie to zdziwiło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.