Skocz do zawartości

KORONAWIRUS, WAŻNE - PRZECZYTAĆ


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jeszcze zamknąć wszystkie miejsca pracy a do roboty na nas wysłać madki, unfluzje..ów, szlachciców nie pracujących  .... cale te/to wypacykowane tałatajstwo z różnych tv/insta coś tam/zbuksrejsów i innej knagozy .... oraz sztajmesów spod budek.

Jak powiedział "księciunio" z 1 części Smutasa (Das Schrecklich - Shrek - Smutas):

Wielu z was zginie ale stać mnie na takie poświęcenie!

Ciekawe kto będzie na to robił.

:biggrin:

 

Agrael - jako archiwista mam zawodowy kaszel, niczym locher - górnik z przodka, he he he, miejscówka dla mnie jest zawsze!!!

:biggrin:  ;) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłady pracy też trzeba zamknąć bo ktoś z rodziców musi tych dzieciaków pilnować w domu, przynajmniej małych ;) żeby grzecznie siedziały w domu, a nie watahy latały po dworze bo pogoda wiosenna ;)

Na razie wszyscy mówią "od tego są dziadkowie" tylko czekać jak wszystkim się przypomni, że parę dni temu mówiono, że dzieciaki często przechodzą bezobjawowo, a znowu dziadki mogą padać jak muchy :D

Czyli coś w teorii spiskowej o ZUSie może być jednak na rzeczy :047:

@Agrael ty się ciesz, że ktoś nie zadzwonił na pogotowie i nie zamknęli tramwaju na parę godzin zanim ktoś by przyjechał i temperaturkę wam pomierzył.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb nie będę dyskutował na ten temat. Raczej chodziło mi o to, że ludzie panikują aż tak, że sięgneło to nawet StalkerTeam.:happy:

W mediach społecznościowych mówią o tym aż za dużo.:happy: A co do tego

5 minut temu, tom3kb napisał:

w modach do Stalkera mogłeś się zarazić różnymi chorobami i wirusami. Może prorokowali

Wirus wziął sie z Chin, nie z Rosji, więc moja mała główka jest spokojna:happy: U mojego kompa nie zauważyłem kaszlu, kataru ani podwyższonej temperatury, więc mody z Rosji są ok:happy:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Agrael napisał:

Wczoraj w godzinach szczytu jadąc tramwajem złapał mnie kaszel palacza. 
Efekt był tego taki, że nawet miejsce siedzące się znalazło, bo parę osób uciekło. 

Nawiązując do kaszlu @Agrael - lepiej  teraz głośno w srodkach komunikacji masowej walnąc bąka , niż cicho kaszlnąć. 

BTW: Agrael - jak czytam ( kaszelek poranny) to widac że nie trzymasz sie nowomodnych rozwiązń typu - palenie jest passe , latte bezkofeinowe jest OK ,  etc... Tak trzymać:020:

Co do wirusa - no cóz- cynicznie powiem - Czarna Smierć toto nie jest . Jeszcze.  Przeleci ze dwa razy po całej kuli ziemskiej , a potem sie ucywilizuje i zamieszka z nami po wsze czasy. Jak grypa. I inne paskudztwa. 

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest dyscyplina, prowadzi do celu.

W naszym kraju jest to bardzo trudne ale wykonalne, nam się udało (plotki, panika itd/itp) - Junio Valerio Scipione Ghezzo Marcantonio Maria dei principi Borghese

(książę, stopień - kapitan korwety - płk.) - dowódca X Flottiglia MAS - angole nigdy mu nie wybaczyli Gibraltaru. 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vidkunsen napisał:

Najważniejsza jest dyscyplina, prowadzi do celu.

 

Sentencja jak najbardziej poprawna , ale .... określenie "dyscyplina" i "polak"  niezbyt sie dodają. :020:

Wole ciut bardziej fatalistyczne - przeżyje ten kto przeżyje , umrze ten kto umrze ...i niech się dzieje co ma sie dziać. Nie dajmy się zwariowac mediom . Zyjmy normalnie i "czniajmy" na tego wirusa - jak mniemam ani pierwszego ani ostatniego w historii homo sapiens.

Wedle najnowszych szeptanych dobrych rad ... tylko to nas uratuje:

unnamed.jpg.5562ae0a8111df1099d3545a134781ca.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom3kb napisał:

@boberm a malinówka i wiśniówka też się nada? :)

 Jak szepcza "stare" baby - ponoć cały sekret w voltażu:wykrzyknik:. Jak mniemam -  malinówa i wiśniówa też pewnie ujdzie , tyle że trzeba częściej ponawiac kuracje. Dwukrotnie czesciej:020:. No chyba,  że owocki macerowane czystym spirytusem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wariat napisał:

@tom3kb nie będę dyskutował na ten temat. Raczej chodziło mi o to, że ludzie panikują aż tak, że sięgneło to nawet StalkerTeam.:happy:

W mediach społecznościowych mówią o tym aż za dużo.:happy: A co do tego

Wirus wziął sie z Chin, nie z Rosji, więc moja mała główka jest spokojna:happy: U mojego kompa nie zauważyłem kaszlu, kataru ani podwyższonej temperatury, więc mody z Rosji są ok:happy:

 

Nie słucham telewizji a lekarzy. Rząd wszystkiego nam nie mówi, gdyby to była zwykła grypa to by nie podejmowali takich decyzji jak zamknięcie szkół i rożnych placówek publicznych jak kina. Odwołali również imprezy masowe, jeśli ludzie będą to lekceważyć i wychodzić z domu do miejsc publicznych jakby nigdy nic to będziemy mieli problem. Założyłem nowy post z linkiem do wypowiedzi lekarza, który przedstawia to wszystko z jego strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Monolithalian napisał:

Nie słucham telewizji a lekarzy.

A Ty myślisz, że przed kamerą lekarz prawdę Ci powie? Wątpię. Powie to, co mu każą, a to czego nie wolno powiedzieć nie powie, albo zostanie wycięte. prawdy się nie dowiesz. No chyba że osobiście zapytasz jakiegoś lekarza co się na tym zna, w cztery oczy, to inna sprawa.

Tak to wygląda moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wariat napisał:

A Ty myślisz, że przed kamerą lekarz prawdę Ci powie? Wątpię. Powie to, co mu każą, a to czego nie wolno powiedzieć nie powie, albo zostanie wycięte. prawdy się nie dowiesz. No chyba że osobiście zapytasz jakiegoś lekarza co się na tym zna, w cztery oczy, to inna sprawa.

Tak to wygląda moim skromnym zdaniem.

Ale to nie znaczy że mamy ignorować ich ostrzeżenia. Nie możemy też wszędzie doszukiwać się jakiegoś spisku. Zawsze kiedy coś się dzieje złego to ludzie doszukują się interesu ze strony rządu, jakby to oni mieli na tym zarobić. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3036392573072367&id=100001049632985

Wolę słuchać takich ludzi jak w tym linku, niż ignorować wszystkie ostrzeżenia i potem płakać leżąc w szpitalu. 

 

 

Gospodarka kraju też na tym traci, dużo ludzi ma problemy z pracą bo tracą klientów ( np biura podróży czy jakieś masowe placówki rozrywkowe jak parki, kina, siłownie, imprezy itp ) Szkoły też oczywiście i przedszkola. 

Rząd uspokaja bo nie chcą robić paniki, jakby powiedzieli prawde to za chwile komune będziemy mieli, w sklepach coraz większe pustki, gospodarce się dostaje jak cholera, trzeba będzie później to nadrobić chyba że z unii kase dostaniemy ale nie wierze w to. 

Mamy też problemy z sprzętem ( ograniczona ilość ) i boje się że może dojść do sytuacji iż na leczyć się będą tylko najbogatsi, bo reszty nie będzie stać. 

 

 

Decyzja o zamknięciu szkół itp to dobra decyzja, musimy zapobiegać tragedia zanim powstaną bo inaczej byśmy mieli to co we Włoszech np. 

Podobno jak przyjdzie lato to ten wirus zniknie ale na tą chwile będziemy się męczyć. 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim prosiłbym o niezakładanie więcej tematów związanych z Koronawirusem. Jeden nam w zupełności wystarczy. 

@boberm Moda w tych czasach jest przerażająca. Wegetarianizm, bycie eko i noszenie obcisłych ubrań ( najlepiej żeby były jak najbardziej damskie ) to podstawa większości dzisiejszej młodzieży. 

Sytuacja z wirusem może i nie wygląda kolorowo, ale ludzie sami sieją panikę. Media o niczym innym nie mówią. W kółko jedno i to samo. Trzeba mieć swój rozum, a nie podążać ślepo za stadem, które prowadzi donikąd. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się zachowują jakby wpieprzali ze 3 wiperze na śniadanie, z 8 na obiad, i z 2 na kolację. Ot takie zakupy. A i jeszcze z 2 tony makaronu! 
A tak poważnie to na zapasach codzienny czyli to co się ostąło w lodówce i zamroziłem to te 2 tygodnie jak nie dłużej idzie przeżyć jak panicz. Nie wiem czy wszyscy mają pustą lodówkę czy co? Patrząc na to ile kupują w soboty to powinni mieć zapasy na III i IV WŚ.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 14:17, Agrael napisał:

Przede wszystkim prosiłbym o niezakładanie więcej tematów związanych z Koronawirusem. Jeden nam w zupełności wystarczy. 

@boberm Moda w tych czasach jest przerażająca. Wegetarianizm, bycie eko i noszenie obcisłych ubrań ( najlepiej żeby były jak najbardziej damskie ) to podstawa większości dzisiejszej młodzieży. 

Sytuacja z wirusem może i nie wygląda kolorowo, ale ludzie sami sieją panikę. Media o niczym innym nie mówią. W kółko jedno i to samo. Trzeba mieć swój rozum, a nie podążać ślepo za stadem, które prowadzi donikąd. 

 

 

Zauważ że to nie jest telewizja, to są normalni obywatele którzy też sami mówia żeby nie słuchać mediów. 

Wyżej nagranie osoby przebywającej we Włoszech. 

Aktualnie u nich panuje czerwona strefa, jest jak za komuny w skrócie. Więcej szczegółów w nagraniu.

 

To jest forum stalkera, ale sytuacja jest poważna i trzeba uświadomić ludzi żeby siedzieli w domach, wyjątek ważne sprawy, ale nie wyjście z kumplem na piwo. 

Czy ty siedząc w domu tracisz na czymś ? Stajesz się od tego biedniejszy ? Kumpel z piwem może poczekać.

Nie róbmy głupich rzeczy bo będziemy później płakać i zwalać wine na rząd, albo na illuminatów.

Edytowane przez Monolithalian
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.