Skocz do zawartości

Człowieczy Los. Krok w Nieznane: Deja Vu


Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier hmm? no już z pół dnia nad tym siedzę i nic, mam jakiegoś niefarta na sam koniec, no znikąd pomocy, żadnej podpowiedzi, co to za miejsce, jak wygląda chociaż by napisali, las już zwiedziłem wzdłuż i w szerz, to ma jakoś zaskoczyć? ma się coś stać? bo już sam nie wiem, nawet poszedłem do tego drugiego śmigłowca, tam też centymetr po centymetrze, we wszystkich kamieniach już chyba spałem :lol: wszystkich tam zabiłem, było 4 najemników i ze trzech bandytów w różnych miejscach, ehh

Taka ciekawostka przy okazji, nigdy nie zwracałem na to uwagi, te nibypsy co mają fantomy to mają takie śmieszne okulary pilotki? :biggrin:

ss_windows7_08-27-19_17-38-46_(puzir).jpg

ss_windows7_08-27-19_17-45-32_(puzir).jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Mod swoje pięć minut miał lata temu. Trudno spamiętać wszystko co w nim było, a jak sam widzisz, jest spory. Nie znalazłeś na żadnym filmiku tej sytuacji. Nie wiedząć w jakiej koleności odwiedzałeś lokacje i czyje zadania wykonywałeś, no i od koga jest to zadanie na tego łowcę, nikt Ci nie podpowie. A może znowu jak w tym X18, przechodzisz koło tego łowcy ( może być trupem, może nosi niewidziajkę ) nie zauważając go? Na wysokości tego śmigłowca, przy prawym skraju mapy są trzy takie wielkie skały. Zajrzyj za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier zadanie jest z pieczary od tego jurika? Czy jak on tam miał, nigdy nie mogę spamiętać tych ksyw, nie jestem teraz przed kompem to nie zajrzę jak on się tam nazywał, on coś mówił że jak wejdę w to miejsce to ten art się sam pojawi, bo to jest art a nie trup czy tam co innego :026:

Mam! Kwestia czy u mnie będzie tak samo? On gra w ta najnowsza wersje więc mam nadzieję, mniej więcej od 4:41:50

 

Edytowane przez cez137
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no niestety,  :023: nic z tego chyba nie będzie, albo ja jestem ślepy albo znowu coś jest nie tak, z resztą zauważyłem że jednak ta jego wersja trochę się różni, niewiele ale jednak, ma inny HUD niż ja, "w helikopterze" u niego rośnie jakiś krzak a u mnie go nie ma i jeszcze parę innych pierdół pewnie by się znalazło jakby tak dobrze popatrzeć więc też cholera wie w którą on gra wersję, może coś tam jeszcze pomodził, nie mogę znaleźć tego łowcy cieni, mogę jeszcze iść do doktora i z tymi jajkami się bawić ale to chciałem zostawić sobie na sam koniec, w poradniku jest jeszcze zadanie dla Słoneczka na gitarę i pewnie jeszcze kilka innych zadań by się znalazło ale to i tak już praktycznie koniec, jak znam życie i moje szczęście to zadanie z jajkami będzie wylatywać więc po mału zastanawiam się w co tu zagrać bo nie jestem pewien ale na mój toster to już tu chyba wszystko ograłem, zostały nowsze mody ale to muszę kupić kompa lepszego, spokojnie, cały czas mam na uwadze to co mi poradziłeś na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A próbowałeś wchodzić ponownie na lokację? Bo mnie zastanawia ten brak mutantów. A one są chyba powiązane z tym artem, aby trudniej go było znaleźć. Spróbuj nawet wejść z innej lokacji niż wchodziłeś teraz.

A to czy tam rośnie krzak, czy nie, nie ma znaczenia. Zależne jest to od jakości tekstur jakie są ustawione. A ty grasz chyba na minimalnych. On gra na wersji bez patcha na tę strzelbę na wysypisku. Tak że nie ma to wpływu. Możesz spróbować przed wejściem na lokację podwyższyć jakość tekstur i oświetlenia. Może "kalkulator" na ten krótki moment da sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ty wiesz? miałeś rację z tymi teksturami, na początku nic nie zmieniałem i poszedłem do DM z tego lasu i z powrotem przez wysypisko do lasu i nic, nic się nie pojawiało, już praktycznie zrezygnowałem ale przypomniałem sobie o tych teksturach, stojąc na helikopterze zacząłem się nimi bawić, od tak po prostu, szczegółowość tekstur i tam te inne, trochę je podwyższyłem, jakież było moje zdziwienie gdy zeskakując ze śmigłowca od razu pojawił się respawn mutantów a art leżał mi pod nogami, no to zawinąłem go i nogi za pas, dalej poszedłem na te nieszczęsne bagna przez przejście przy nasypie, przywitali mnie chyba najemnicy, nie wiem bo ciemno było i od razu wyleciałem przy wymianie ognia, spróbuje jeszcze kilka razy ale coś czuję że będzie lipa z grzybnią, pozdro i dzięki raz jeszcze za dobre rady.:t3m:

aha, gram na takich ustawieniach a taki log przy wylocie 

Destroying Direct3D...
* RM_Dump: textures  : 0
* RM_Dump: rtargets  : 0
* RM_Dump: rtargetsc : 0
* RM_Dump: vs        : 0
* RM_Dump: ps        : 0
* RM_Dump: dcl       : 0
* RM_Dump: states    : 0
* RM_Dump: tex_list  : 0
* RM_Dump: matrices  : 0
* RM_Dump: lst_constants: 0
* RM_Dump: v_passes  : 0
* RM_Dump: v_elements: 0
* RM_Dump: v_shaders : 0
refCount:pBaseZB 1
refCount:pBaseRT 1
DeviceREF: 1

ss_windows7_08-30-19_17-29-48_(puzir).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier od tamtej pory nic nie wywaliło, zrobiłem jajka i skończyłem wreszcie tego moda, czyli jednak okazało się że za wcześnie robiłem jajka, to powinno być ostatnie zadanie albo jedno z ostatnich, w poradniku jest ostatnie więc chyba tak najprędzej być powinno, o dziwo po rozmowie z doktorem nie miałem na żadnej opcji dialogowej napisów końcowych, może dlatego że zostało kilka zadań pobocznych? hmm? nie wiem, Wilka nie znalazłem, kilka screenów.

ps: sory ale nie nauczę się nigdy w życiu wrzucać tych fotek w spoiler, nie ma takie opcji, za każdym razem próbuję gdy mam więcej fotek i za każdym razem mi nie wychodzi, albo wychodzą z tego jakieś jaja jak tutaj, (gdy skasuje te fotki to i te ze spoilera znikają, a gdy edytuję to ich nie ma tylko są te w spoilerze) nie wiem dlaczego, może jestem tępy

Spoiler

ss_windows7_07-14-19_18-10-36_(l02_garbage).jpgss_windows7_07-14-19_18-10-41_(l02_garbage).jpgss_windows7_07-16-19_11-29-43_(l05_bar).jpgss_windows7_07-18-19_09-57-57_(l05_bar).jpgss_windows7_07-27-19_15-42-49_(l08_yantar).jpgss_windows7_07-28-19_15-59-03_(l03_agroprom).jpg

ss_windows7_08-04-19_17-08-44_(l10_radar).jpgss_windows7_08-06-19_15-43-43_(l12_stancia_2).jpgss_windows7_08-06-19_15-43-50_(l12_stancia_2).jpg

ss_windows7_08-06-19_16-01-28_(l12_stancia_2).jpg

ss_windows7_08-07-19_11-40-10_(l12_stancia_2).jpg

ss_windows7_08-08-19_17-21-59_(aver).jpg

ss_windows7_08-10-19_19-01-46_(atp_for_test22).jpg

ss_windows7_08-20-19_12-24-34_(l11_pripyat).jpg

ss_windows7_08-24-19_09-17-15_(l01_escape).jpg

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Z tego co pamiętam, moda kończy się w bazie na Bagnach. Tam z jakimś NPCem jest dialog w którym masz wybór. Kiedy wybierasz opcję że wszystko zrobiłeś, dostajesz napisy końcowe. Druga opcja pozwala jeszcze pochodzić po Strefie. Jak wtedy dostać napisy nie pamiętam, albo tego nie robiłem.

A co dotyczy spojlera. Powkładałem Twoje zrzuty, więc można. Robisz chyba ten błąd, że spojler masz za mały. Pisałem Ci, że po jego wstawieniu musisz Enterem go sporo powiększyć. Zrzut ekranu będzie się wklejał tam gdzie masz kursor. Musisz go więc mieć zawsze pod zrzutem już wklejonym, a pod spodem tyle miejsca aby się zmieścił następny. Musisz też pamiętać, że jeśli jakiegoś zrzutu nie wstawisz do wpisu, to on automatycznie sam się tam umieści na jego końcu. Jak Ci się takie coś przytrafi, to przechodzisz do edycji i po zwiększeniu spojlera łapiesz go PPM (zrobi się zamleczony ) przeciągasz do spoilera, albo pod wpisem tam gdzie został dodany, klikasz na koszu tego zrzutu i zniknie.

A z samego faktu "prawie samodzielnego dotarcia" do finału :brawo:. Jak chcesz, to potrafisz.  :t3m:.

A wyprzedzając Twoje kolejne pytanie, to proponuję jako następny mod, Przestrzenną Anomalię w ostatniej wersji. W razie problemów fabularnych, masz 1001 wpisów jak rozwiązać. A że mod zoptymalizowany, powinieneś pograć raczej bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

59 minut temu, kondotier napisał:

moda kończy się w bazie na Bagnach. Tam z jakimś NPCem jest dialog w którym masz wybór. Kiedy wybierasz opcję że wszystko zrobiłeś, dostajesz napisy końcowe.

Tak, to jest rozmowa z Doktorem, trochę połaziłem we freeplayu ale już nie ma nic do roboty, byłem na kilku lokacjach w tym w Barze no i nudy, ale mod bardzo fajny, dużo do roboty, człowiek się nie nudzi, jeden z lepszych jakie zrobiłem, co do spoilera to 

 

Godzinę temu, kondotier napisał:

Robisz chyba ten błąd, że spojler masz za mały

pewnie tak bo ja go nie powiększam tylko wstawiam foty tak jak są, spróbuję następnym razem

Godzinę temu, kondotier napisał:

proponuję jako następny mod, Przestrzenną Anomalię w ostatniej wersji

Spróbuję, czemu nie? robił ją mr filmister na yt jak dobrze pamiętam, ale ona jest chyba tylko na jednej lokacji, no ale lepszy rydz niż nic

 

ss_windows7_08-31-19_09-36-35_(marsh).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Filmister "skończył na jednej lokacji", ale to była pierwsza wersja moda, albo jak to on, zaczął a nie skończył, bo spieprzył.

Teraz tych lokacji jest już sporo i na każdej jest coś do roboty. Są też inne filmiki niż Filmistera, więc radzę się nimi posługiwać.

Choćby tą, dla 4.1 https://www.youtube.com/watch?v=0UeGyaZfSEY&list=PLv08KsDHOtWyg-2myN0AUDyEIRXnMCamv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

Hmm? Wygląda nieźle, nie powiem, jest klimat, ale czy to uciagnie mój toster, zobaczymy

15 godzin temu, kondotier napisał:

jak to on, zaczął a nie skończył, bo spieprzył

Haha, dobre:007: jak się coś spieprzy to przecież zawsze można zapytać ocb, po to jest fotum, mało razy ja coś pieprzylem? Jak coś schrzanie to wam d#pe zawracam a raczej tylko tobie haha bo już chyba każdy tutaj ma mnie dość haha

No nic, co tu gdybać? Jutro się tym zajmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  W temacie moda jest temat z link do repacka zawierającego tak podstawkę jak i moda. Możesz go ściągnąć.

Albo jakikolwiek inny mod na ZP, który nie ingeruje w bin. A czy ingeruje, dowiesz się z opisu moda jak postawić. Potem usuwasz z niego gamedatę i już masz ZP. Sprawdzasz czy działa i zabezpieczasz. Mody stawiasz na kopii.

Albo skorzystaj z OLX. Tu przykład: https://www.olx.pl/oferta/gra-pc-s-t-a-l-k-e-r-zew-prypeci-CID99-IDBa8rL.html#13c8e47785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier z olxem to różnie bywa, mam właśnie taki zew z olxa i okazało się że jest z nim jakaś lipa, niby wersja na kompa ale ma wykorzystany jakiś kod i nie da się tego zainstalować a ja nie potrafię tego obejść , już próbowałem kiedyś ale nic mi z tego nie wyszło, musiałby na to spojrzeć ktoś mądrzejszy w tym temacie ode mnie bo ja też sam nie wiem za bardzo czy to to czy co innego dlatego chciałem repacka.

Dlaczego tak słabo ciągnie mi ta mega? za każdym razem tak słabo ciągnie

 

Screenshot 2019-09-02 17-30-21.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Wrzuć temat w Bazarze Sidorowicza że kupisz ZP. Może ktoś z naszych forumowiczów będzie miał na zbyciu taki z nie wykorzystanym limitem instalacji.

Jak mnie się takie coś przytrafiło, to napisałem do wsparcia i przysłali mi coś ( już nie pamiętam co ) co odblokowało ten limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża hmm? a to ciekawe, nie wiedziałem że w sieci za darmo są udostępniane takie patche które likwidują zabezpieczenia, może to dlatego że gra po prostu jest stara, nie wiem, zainstalowałem ta moją grę i przy próbie uruchomienia i wpisaniu klucza dostałem takie komunikaty jak na foto, a po zainstalowaniu tego patcha i uruchomieniu gry, gra po prostu o nic nie pytała i nic nie chciała, uruchomiła się bez problemu, to tak ma być?

Screenshot 2019-09-03 09-16-14.jpg

Screenshot 2019-09-03 09-19-11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak uruchomiła się bez problemu to chyba tak ma być :p O to ci chodziło.

Znana sprawa z tym limitem instalacji i patchem.

A nie można sobie było już dawno temu wpisać w googla tego problemu z instalacją byś grał już od dawna. Od tego są patche żeby takie rzeczy naprawiać.

Czasami myślę, że macie te internety chyba tylko od szukania cycków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb od szukania cycków też :007:

21 minut temu, tom3kb napisał:

A nie można sobie było już dawno temu wpisać w googla tego problemu z instalacją byś grał już od dawna.

spokojnie, dopiero co deja vu skończyłem po drugie trzeba wiedzieć co wpisać a to też nie zawsze jest takie jasne, jak to ubrać w słowa, gdzie szukać, jest kilka niuansów których zwykły zjadacz chleba nie wie, musicie też to brać pod uwagę, nie każdy jest wziętym komputerowcem programistą wiedzącym co gdzie i jak i mającym wszystko w małym palcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cez137 napisał:

po drugie trzeba wiedzieć co wpisać a to też nie zawsze jest takie jasne, jak to ubrać w słowa,

Szukasz czegoś związanego z zabezpieczeniami Zewu Prypeci albo limitem aktywacji Zewu Prypeci. To jak w szkole - nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, to pytasz nauczyciela o doprecyzowanie. Tylko żeby to zrobił, to musisz mu powiedzieć czego nie rozumiesz. 

4 godziny temu, cez137 napisał:

gdzie szukać,

W internecie.

4 godziny temu, cez137 napisał:

jest kilka niuansów których zwykły zjadacz chleba nie wie

No to właśnie od tego ma Google, żeby sprawdzić.

5 godzin temu, cez137 napisał:

nie wiedziałem że w sieci za darmo są udostępniane takie patche które likwidują zabezpieczenia, może to dlatego że gra po prostu jest stara,

Nie tyle ze starości, co z powodu bezsensowności takiego systemu zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża uwziales się na mnie?

6 godzin temu, Sierioża napisał:

nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, to pytasz nauczyciela o doprecyzowanie. Tylko żeby to zrobił, to musisz mu powiedzieć czego nie rozumiesz.

Kogo rozumiesz jako tego nauczyciela? Siebie? I tak zadaje wam tu mnóstwo pytań

 

6 godzin temu, Sierioża napisał:

W internecie.

No coś ty?

 

6 godzin temu, Sierioża napisał:

No to właśnie od tego ma Google, żeby sprawdzić.

j/w

Pozdro

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwziąłem się, po prostu za każdym razem jak próbuję Ci coś podpowiedzieć, to z reguły staram się doprecyzować, żebyś pojął na przyszłość jak coś robić i właśnie nie zadawał wiecznie pierdyliona pytań, a powoli radził sobie sam - jak na dorosłego faceta przystało.

Nie uważam wszystkich za idiotów, więc z reguły nie tłumaczę jak pastuch krowie. Otwarcie przyznajesz, że nie umiesz korzystać z wyszukiwarki, więc napisałem jak do tego podejść, żeby wpisywać w nią właściwe hasła.

W odpowiedzi pytasz, czy ja siebie widzę w roli nauczyciela (?) :owieczka: Tak, widzę. W żonglerce na 100m przez płotki.

Dajmy temu spokój :047:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.