Skocz do zawartości

Wasz pierwszy mod


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem dzisiaj kolejny post na naszym FB odnoszący się do najstarszych modów do Cienia. 

Spoiler

Pamiętacie, w jakiego moda zagraliście po raz pierwszy ? :)

Cień Czarnobyla ma już 13 lat, ale zaraz po jego premierze zaczęły powstawać modyfikacje.

Obecnie większość z nich nie robi zbyt dużego wrażenia, ale nawet pomimo upływu czasu wciąż wielu z nas do nich wraca. Cofnijmy się dzisiaj do przeszłości i przyjrzyjmy najstarszym z nich.

" ABC Inferno "
Data Premiery: 18.12.2007

W tej modyfikacji zmian było naprawdę sporo. Przede wszystkim usprawiono podstawowe elementy gry. Dodano wiele nowych przedmiotów, a nawet przywrócono wycięte mutanty. Warto także wspomnieć o takich szczegółach jak nowa paczka broni czy poprawiona sztuczna inteligencja. Ciekawostką jest również to, że autor " ABC Inferno " pracował nad jego drugą częścią. Niestety nigdy się ona nie pojawiła.

" Nuclear Snow "
Data Premiery: 20.06.2007r

Relikt przeszłości, który tak naprawdę nie oferuje nic więcej poza zmianami w grafice. Mod zmienia krajobraz Zony w ponury czarno-biały film.

" Horror In Chernobyl "
Data Premiery:
Początek 2008r

Mod stworzony przez.. naszego rodaka i jak sama nazwa wskazuje, jego głównym celem było wprowadzenie mrocznego klimatu. Dodano również nowe przedmioty, mutanty, a nawet przerażające dźwięki. Zadbano również o rozmaite szczegóły jak nowy HUD czy tekstury.

" Complete 2009 "
Data Premiery: 2.10.2009r

Tworząc tę skromną listę, nie mogłem zapomnieć o " Complete 2009 ". Modyfikacja w znacznym stopniu ulepsza grafikę, a dzięki nowym efektom ( chociażby ) pogody mod po dziś dzień prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Jest też lubianą pozycją przez niedzielnych graczy, którzy prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z istnienia modów fabularnych.

Oczywiście starszych modów, którymi warto się zainteresować, jest znacznie, znacznie więcej.

.. I sobie pomyślałem czemu by nie stworzyć takiego tematu na naszym forum. Zaciekawiło mnie jaki był wasz pierwszy mod  :hammerdrill:

Jeżeli chodzi o mnie to chyba.. ABC Inferno albo Horror In Chernobyl. Nie pamiętam już. 
Swoją drogą można poprawić temat z tym drugim modem ( jest wstawiony na forum ), ale nigdzie nie ma aktywnego linka do jego pobrania. Może ktoś z was posiada ? 

  • Super 1
  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Ciekawy pomysł, więc się podpinam.

Moim pierwszym rozegranym modem do stalkera był "Powrót Szramy". Na forum już parę miesięcy byłem zarejestrowany, ale tylko jako bierny podglądacz. Jakoś nie mogłem się przekonać do modów już istniejących. I mimo tego, że mod nie najłatwiejszy i miał wtedy jeszcze sporo niedoróbek, ukończyłem go, jako jeden z pierwszych. Moja gra pomogła też tłumaczom, m.in. @Yurek wyłapać sporo niejasności i dała możliwość zrobienia kilku czitów, n.p. na nie pękający plecak. I nadal uważam go za jeden z lepszych modów, a szczególnie ten z oficjalnymi poprawkami P.Sz.2.

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem grać w Stalkera, to mody dopiero zaczęły się pojawiać. Pamiętam ile uciechy miałem z "moda" zwiększającego udźwig:) Potem pojawiały się kolejne malutkie "mody" na śpiwór, remont broni, lepszą grafikę, weapons packi, pogodę i inne rzeczy na które dzisiaj grający nawet nie zwracają uwagi, bo większość modów już to ma.

Pierwszym większym modem był pewnie któryś z pierwszych modów jakie powstały, ale który to był - nie pamiętam. Natomiast pierwszym modem zmieniającym fabułę, był bez wątpienia Priboi Story.

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przygodę z modami do Stalkera zacząłem całkiem niedawno, w 2015 roku. Bardzo dużo było już wtedy modów, ale pierwszym w jakiego zagrałem to Kroniki Czarnobyla. To ten mod "wkręcił" mnie w temat tak bardzo, że zacząłem grać w modyfikacje do Stalkera i gram do dzisiaj:)

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie (było to w 2011 roku), ale moim najpierwszym (najpierwszym w jakiego zagrałem) modem był S.M.R.T.E.R. Mod do Zewu Prypeci. A jeśli chodzi o pierwszy mod do podstawek to do Czystego Nieba był Zmeelov Mod, a do Cienia Czarnobyla był Oblivion Lost.

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priboi Story... Zrobił na mnie tak wielkie wrażenie że aż go nie ukończyłem i czekałem cierpliwie na Lost Alpha. Czekałem tyle, że mój komputer zdążył się zacnie zestarzeć i odpalenie Lost Alpha tak żeby przyzwoicie działało graniczyło z cudem.

Udało się dopiero kilka miesięcy temu poskładać nowy sprzęt i teraz nadrabiam resztę modów.

Zacząłem od Lost Alpha i się zawiodłem... Symulator spacerowicza.

Aktualnie próbuje Anomaly na zmianę z Dead Air.

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba priboi story. Widziałem gdzieś filmik na YouTube i zaciekawił mnie bo widziałem pojazdy. Wcześniej nie wiedziałem, że w ogóle istnieją mody. Myślę że innego raczej nie było, nie pamiętam czy instalowałem coś innego. Za to na pewno wiem że drugim modem był SGM

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też napiszę. W mody zacząłem grać jakieś cztery lata temu. Pierwszym była Lost Alpha. Niestety, musiałem przerwać gdzieś w połowie, przez ogromną ilość wylotów. Pierwszym jakiego skończyłem była albo Apokalipsa albo Tajne Ścieżki. Nie pamiętam dokładnie. Stawiam jednak, że były to Tajne Ścieżki.

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.