Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. 

Na naszym Forum jest co najmniej kilka modyfikacji, które nie wymagają podstawki (są tzw. samodzielnymi grami lub repackami).

W opisie instalacji zawartym w pierwszym poście (#1) danej modyfikacji jest zawsze umieszczona informacja w jakiej formie jest mod (osobne archiwum z modem czy repack). Proszę wyszukać w dziale "Mody przetłumaczone na język polski" odpowiedniej dla siebie pozycji.

Ciężko coś doradzić, ponieważ nie wiem w co już grałeś. Z czystym sercem mogę polecić: 

@Agrael @tom3kb proszę o przeniesienie/utworzenie odpowiedniego tematu dla takich dyskusji. "Nowe Mody" to nie miejsce dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŁośandGO przynajmniej parę razy takie mody były wymieniane.

"Ostatnio" znowu kilkanaście komuś na start podpowiedziałem, post z 27 marca. Oczywiście to nie wszystkie, reszta praca własna ;)

Zajrzyj też do ogłoszeń bo wśród ostatnio spolszczonych też kilka jest samodzielnych.

Słowo klucz mody: samodzielne, standalone, repack powinny ci przyspieszyć szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@mendrek94 nie ma takiego moda żeby ci działał na wszystkich częściach :) może jeszcze frytki do tego.

Ale przeróżnych weapon packów jest trochę do wyboru, do której części potrzebujesz aktualnie, no i czy musi być po polsku czy może być po angielsku, rosyjsku.

No i czy musi być tylko podmiana broni czy mod może też zmieniać inne rzeczy w gameplayu (ale jak najmniej w fabule)?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@kondotier dobrze pisze, z tego co pamiętam jak się wypakowało instalator lost alphy to tam był folder z dodatkami, już nie pamiętam jak się nazywał ale w nim był chyba directx, paczka bibliotek vc++, chyba coś od dźwięku w stylu openAl, możliwe, że też jakiś dokument pdf, który otwierał się podczas instalacji. Nie pamiętam.

Cały ten folder możesz przenieść gdzieś poza folder instalacyjny jeśli nie potrzebujesz ich instalować to instalator o nie nie zawoła, jakby co to później zainstalujesz je ręcznie.

 

Z drugiej strony na kompie dobrze mieć jakiś program do otwierania pdfów, czy to jakiś acrobat reader czy inny foxit reader jest tego dużo do wyboru i wiele darmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pobieram z ... i tam gdy rozpakowuje to jest tam dokument tylko przez PDF. Z kolei jak instaluje naszej pobieralni to "Albo jest albo nie jest" Przez PDF- błąd polega na tym, że wyświetla mi się komunikat że Nie mogę otworzyć tego dokumentu ponieważ " PDF nie obsługuje tego rodzaju plików albo załącznik został źle przesłany. 😤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

[Nie bijcie proszę za to, że tutaj pytam, ale nie wiedziałem gdzie napisać. A tutaj pewnie ktoś mnie znajdzie :) ] 

Z podobnym problemem jak mój poprzednik zwracam się do Was. Szukam jakiś nieskomplikowanych w instalacji, niezbyt wymagających pod względem sprzętu modów,  najlepiej z dialogami po rosyjsku i z polskimi napisami. W świcie szeroko rozumianych modów jestem kompletną nogą. Owszem, wiele razy przeszedłem wszystkie 3 części Stalkera jako podstawki. Z mdów zaś grałem jedynie w Autumn Aurora oraz Complete (do każdej części). Ucieszą mnie zarówno mody jedynie poprawiające grafikę, jak również te samodzielne, o innej fabule. Posiadam wszystkie podstawki zakupione na GOG, zatem Cień Czarnobyla mam w wersji 1.0006. Rodzi to o tyle problem, że mody na wersję 1.0004 u mnie odpadają.

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Milliradian wchodzisz do tego działu

https://stalkerteam.pl/forum/250-mody-przetłumaczone-na-język-polski/

 i przeglądasz sobie wszystkie mody po polsku, są gusta i guściki więc nie ma sensu po raz kolejny wypisywać polecanych modów bo takich tematów było już na pęczki.

Do Zewu Prypeci nie będziesz miał problemu odpalisz wszystko, do Czystego Nieba też nie powinno być problemu bo tu znowu za dużo modów nie ma ;)

Z Cieniem będzie problem bo od paru lat sam na sto procent nie jestem pewien czy da się robić downgrade GoGowej wersji gry np na v1.0004 więc tak jak napisałeś jesteś raczej skazany na mody na wersję 1.0006 trochę takich znajdziesz, w pierwszym poście zawsze jest napisane na jaką wersję gry jest mod.

Ale nie wszystko stracone ;) zainteresuj się też modami w wersji Repack (gra+mod w jednym, banalna instalacja bo tylko wypakowujesz i grasz bo wszystko już przygotowane) możesz też znaleźć takie w wersji 1.0004 czyli w takie, w które normalnie możliwe, że byś nie pograł.

Tutaj wrzucam listę takich "najlepszych" wg mnie ale nie wszystkich, więc sporo jeszcze znajdziesz. 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Milliradian napisał:

Nie bijcie proszę za to, że tutaj pytam, ale nie wiedziałem gdzie napisać

Skorzystałem z Mocy i przeniosłem wasze (twojego i @tom3kba) posty do moim zdaniem lepiej nadającego się do takich dyskusji tematu.

@Milliradian jeśli nie wiesz gdzie napisać post, to najpierw szukasz podobnych do Twojego tematów, a jeśli ich nie znajdziesz, to po prostu załóż nowy temat w możliwie jak najbardziej odpowiednim do tego dziale/forum. Staramy się tutaj być jak najbardziej pomocni nowym użytkownikom, dlatego jeśli ktoś dokładnie opisze swój problem, to zawsze zostanie mu udzielona stosowna pomoc. Odnośnie twojej prośby, to @tom3kb wyczerpał temat, więc mogę życzyć ci jedynie dobrych łowów, stalkerze:)

Edytowane przez Anton Gorodecki
literówki
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za radę! Jak również najmocniej przepraszam Was za skromny bajzel jaki spowodował na niniejszym forum mój post. Cóż, jestem tutaj nowy i za bardzo nie znam jeszcze topografii forum. Dlatego walnąłem taką gafę. Raz jeszcze dziękuję i przepraszam. Pewnie jeszcze gdzieś się tam nie raz odezwę :) 

Pozdrawiam

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Właśnie zainstalowałem Clear Sky i nie wiem który mod będzie lepszy czy  S.T.A.L.K.E.R. OGSM Extended. czy może Complete_1.1.3 ? Ogólnie interesuje mnie większy udźwig, możliwość całkowitego ulepszania broni, pancerzy i żeby się nie niszczyły bądź dały naprawiać. Oraz poprawiona grafika i by było to po polsku :)  Nie pamiętam już za bardzo jak ta gra wygląda, paręnaście lat upłynęło, więc proszę Was o malutką pomoc w dokonaniu wyboru. Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pelzakwoj  Nie jest to co wymagasz ale od siebie samego Polecam Arsenal Overhaul REDUX. W plikach gry możesz sobie zwiększyć udźwig. 
Z tych wymienionych to ci powiem tak, widzę że OGSM dodaje nową paczkę broni ale nie zmienia grafiki, Complete chyba tylko zmienia grafikę, ale jeśli o resztę co wymieniłeś to nie wiem.

Jeszcze mogę ci polecić Mystery, podobny do moda Misery ale jest dla Czystego Nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.