Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję raz jeszcze. Postaram się w weekend w chwili wolnej pokombinować z tą degradacją do 1.0004. A jak się nie uda? Cóż, poczekam do przyszłego roku aż – może w końcu – ukaże się S.T.A.L.K.E.R. 2 :) Choć szczerze przestałem w to wierzyć... Ale będę miał przynajmniej pretekst do wymiany sprzętu, gdyż mój stary laptop z A.D. 2018 średnio już daje radę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 22:55, kondotier napisał:

Daję Ci paczkę z najprostszym sposobem degradacji, od naszego forumowicza Kobala, sposobu którym degradowało większość forumowiczów. Jak zdegradować, masz w niej pliki tekstowe.

Kobal.7z 65.82 MB · 1 pobranie

Tę zdegradowaną grę do v.1.0004 traktuj jak świętą krowę. A do stawiania modów używaj znów jej kopii, z nazwą zmienioną na nazwę moda. Tyle tylko, że będziesz jeszcze musiał dokonać zmian w pliku fsgame.ltx ścieżki zapisów tak, aby mod nie pchał się do folderów gry oryginalnej, a robił zapis w modzie. Tu masz przykład takiego fesgame.ltx. Możesz go wykorzystać.

fsgame - MODY.ltx 1.03 kB · 1 pobranie

Ale w sporej ilości modów, ich autorzy już dodają taki zmieniony plik. Katalog z zapisami może mieć inną nazwę, przeważnie appdata.

Z tak zmienioną ścieżką, możesz mieć równocześnie postawione kilka modów, wymagających tej samej podstawki. Po zakończeniu gry w moda, wywalasz go normalnie do kosza, bez potrzeby deinstalacji.

 

A zatem, ściągnąłem Cień Czarnobyla z GOG w wersji 1.0006. Bardzo proszę raz jeszcze o łopatologiczne (jak typowemu idiocie - co gdzie wrzucić, co gdzie skopiować) wytłumaczenie co zrobić by zdegradować w/w wersję do wymaganej. 

Przepraszam, dziękuję i pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 Tego Cienia ściągniętego z GOGa nie degraduj. Niech zostanie nie naruszony. Zrób natomiast jego kopię najlepiej na inny dysk, niż ten na którym go teraz masz. Kopii zmień nazwę np. na Cień04.

W paczce od Kobala masz katalog poprawka 1.0006 na 1.0004, a w nim plik tekstowy, w którym Kobal omawia jak doszedł do sposobu degradacji, a ostatnie 6 linijek tłumaczy jak to zrobić.

Inaczej mówiąc, w tej przemianowanej kopii gry dokonujesz takich zmian.

1. Przemianowujesz lub usuwasz oryginalny folder bin i wklejasz ten bin z paczki Kobala.

2. Do folderu głównego dodajesz plik gamedata.dbr z paczki.

3. Dokonujesz zmian w pliku fsgame. ltx, aby zapisy były robione w nie w Moje dokumenty, lecz w tej kopii.

Tu masz taki już gotowy plik, możesz go wykorzystać, albo mieć na wzór jak zmienić w nim pierwszą linię. Zamiast tego słowa ZAPISY możesz dać swoje, które bardziej Ci odpowiada.

fsgame.ltx

4. Od silnika z nowo wklejonego bin, zrób skrót pulpitowy i zmień mu nazwę np. na CCz04. Teraz jest wskazane, choć niekonieczne zrestartowanie komputera. Po restarcie ze skrótu pulpitowego uruchamiasz wersję 04. Jeśli nie chcesz bez przerwy oglądać tej sceny filmowej z trupiarka i znalezieniem się w bunkrze Sidora, to w skrócie pulpitowym. w wierszu Element docelowy, za ścieżką jaka tam jest, dodajesz po spacji -nointro.

Tyle tylko, że ja nie znam wersji z GOGa, a ona ponoć się czymś różni. Coś może zgrzytnąć.

A jak nie zgrzytnie i gra się uruchomi, to zrób ustawienia pod swój komputer i klawiszologię, zacznij nową grę, a kiedy już będziesz w bunkrze u Sidora, zapisz bez gry i wyjdź.

I TU DUŻYMI LITERAMI. Tak zdegradowana kopia gry w v.1.0004 musi zostać "świętą krową". Jeśli będziesz potrzebował na niej postawić moda, to znów robisz jej kopię, nadajesz nazwę moda i dokonujesz tego co jest w Opisie Instalacji dla tego moda. Grasz. A jak moda ukończysz, albo Ci nie przypadnie do gustu, to katalog z tym modem przenosisz do kosza. Wszystko w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Wracam po dłuższym czasie z powrotem do STALKERa i poszukuję moda lub modów. Tym razem nie szukam modyfikacji typu freeplay, hardcore lub zmieniające mechaniki i podstawowe elementy gry; te zazwyczaj znajdywałem z łatwością.  Teraz chciałbym się skupić na modyfikacjach, które wprowadzają nową lub diametralnie zmienioną fabułę, która przyciągnie do monitora jak do dobrej książki i nie da odejść. Ciekawe opowieści, interesujące wątki poboczne, dobrze rozbudowane dialogi są czymś, czego szukam w tym momencie. Mam tylko nadzieję, że nie oczekuję zbyt wiele i da się coś takiego znaleźć. Chciałbym poznać opinie uczestniczących w temacie, które mody przyciągnęły was najbardziej i, być może, nie dawały spać? A może dawały dużo do myślenia?  Albo może po prostu świetnie się je "czytało", przechodziło...

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stalker1997 Pewnie niektóre tytuły znasz albo nawet ograłeś bo na forum od dawna jesteś ale ode mnie na pierwszym miejscu Złota Kula za całokształt

ex aequo z nią OGSR

lub starsza wersja OGSE 2.0 Final.

 

Jak lubisz klimat laboratoriów w Zonie to poniżej cały mod rozgrywający się w nich.

SFZ Project Episode Zero to tylko prolog,  rozgrzewka przed główną historią ale świetny horrorkowy klimat i wykonanie.

A dalej to już kilka ciekawszych modów fabularnych z ostatnich lat, które najlepiej wspominam.

Jakbym miał je oceniać to tak 8-9/10 zaczynam od dziewiątek ;)

Ciekawie też wypadają krótkie mody od Vivient Team.

https://stalkerteam.pl/forum/603-modyfikacje-od-vivient-team/

Tylko przechodź w kolejności jak wychodziły bo się łączą fabularnie.

Ps. Wspomnę jeszcze o modach Zaurusa, a szczególnie o czwartej i piątej części czyli Upadłej Gwieździe i Ostatnim Stalkerze tylko, że najpierw musiałbyś przejść podstawową trylogię bo wszystkie części łączą się fabularnie. A pierwsze trzy wypadają najsłabiej bo to praktycznie graficznie czysty stalker, a i gameplayowo jest na początku przeciętnie. Ale widać z każdą częścią jak autor się uczył robić mody i każda kolejna jest coraz bardziej przemyślana i rozbudowana. No i fabuła rozpisana i łącząca wątki i bohaterów w pięciu modach też fajna.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stalker1997

Ja z kolei podpowiem Martwe Miasto Przełom v.3.0, z kompletnie nową grafiką i fabułą.

https://stalkerteam.pl/topic/14704-martwe-miasto-przełom-v30/

Również i Проект "Отступник" (Projekt "Odstępca"), w którym wszystko jest nowe.

https://stalkerteam.pl/topic/14782-проект-отступник-projekt-odstępca/

Takiego czegoś nie wolno odpuścić.

Ten drugi kończy się jednak małym niedosytem, bo choć ma logiczne zakończenie, jest przygotowany na kontynuację fabuły.

Jeśli kiedykolwiek grałeś w Dejavu, to jest teraz jego nowa wersja Outfater-addon, na nowym silniku i mocno rozbudowana o zadania poszukiwawcze schowków, prawie jak w OP.

https://stalkerteam.pl/topic/13275-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu-outfater-addon/

Jest modem na długie granie.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stalker1997 napisał:

Teraz chciałbym się skupić na modyfikacjach, które wprowadzają nową lub diametralnie zmienioną fabułę, która przyciągnie do monitora jak do dobrej książki i nie da odejść.

Od siebie mogę jeszcze polecić:

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, metek58 napisał:

Myślę, że takim modem może być "Powrót Szramy 2", który właśnie kończymy i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pojawi się niebawem na naszym Forum.

Dziękuję, pozycja wydaje się być bardzo ciekawa, więc będę czekać z niecierpliwością.
 

7 godzin temu, tom3kb napisał:

@stalker1997 Pewnie niektóre tytuły znasz albo nawet ograłeś bo na forum od dawna jesteś ale ode mnie na pierwszym miejscu Złota Kula za całokształt

Dziękuję bardzo za obszerną listę, z pewnością będę wracał do posta próbując moda za modem. Jeżeli Złota Kula jest rekomendacją, to chyba zacznę od niej.
Co do SFZ: Project Zero, ten akurat ograłem i pamiętam, że bardzo mi się spodobał. W szczególności klimat i fabuła były tym co pamiętam najbardziej.
Jeżeli chodzi o "W potrzasku" i "Przestrzenną Anomalię", nie zagrałem w nie tylko z tego względu, że miałem problemy z instalatorem. Wiem, że jakikolwiek instalator "Przestrzennej Anomalii" wywalał mi błąd CRC przy wypakowywaniu plików, a pojawiało się to już na 3 komputerach, które testowałem. Co do "W potrzasku", to dokładnie nie pamiętam, ale może spróbuję w przyszłości jeszcze raz.
W OGSR tylko tknąłem. Może spróbuję jeszcze raz w późniejszym czasie.
Resztą pozycji też jestem zaciekawiony, więc spróbuję wszystkich modyfikacji, oczywiście jeżeli czas pozwoli.
 

3 godziny temu, kondotier napisał:

@stalker1997

Ja z kolei podpowiem Martwe Miasto Przełom v.3.0, z kompletnie nową grafiką i fabułą.

https://stalkerteam.pl/topic/14704-martwe-miasto-przełom-v30/

Również i Проект "Отступник" (Projekt "Odstępca"), w którym wszystko jest nowe.

https://stalkerteam.pl/topic/14782-проект-отступник-projekt-odstępca/

Takiego czegoś nie wolno odpuścić.

Ten drugi kończy się jednak małym niedosytem, bo choć ma logiczne zakończenie, jest przygotowany na kontynuację fabuły.

Jeśli kiedykolwiek grałeś w Dejavu, to jest teraz jego nowa wersja Outfater-addon, na nowym silniku i mocno rozbudowana o zadania poszukiwawcze schowków, prawie jak w OP.

https://stalkerteam.pl/topic/13275-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu-outfater-addon/

Jest modem na długie granie.

 

Dziękuję bardzo za dobraną listę. Szczerze powiedziawszy wszystkie pozycje wydają się ciekawe i nawet nie wiem, od której miałbym zacząć jako pierwszej. Prawdopodobnie spróbuję od "Odstępcy".
 

3 godziny temu, Agrael napisał:

Dziękuję za rekomendację. "Cudowny Kryształ" wydaje się być ciekawą pozycją, a jedna lokacja może być dla mnie nawet i zaletą. Co do "Pozostawiony Śmierci", na razie jestem wsiąknięty w uniwersum STALKERa, ale jeżeli mi uzależnienie trochę odejdzie, to z pewnością zajmę się tym modem, bo wydaje się być ciekawą odskocznią.

Bardzo dziękuję za sugestie. To bardzo pomogło mi w doborze tytułów, w szczególności, że na forum pozycji jest dużo, a nie wiedziałbym, których najlepiej spróbować.

Edytowane przez stalker1997
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem bracia Stalkerzy!

Podobnie jak moi poprzednicy w tym wątku, wracam do Zony po bardzo długim niebycie. Co tu dużo pisać – szukam jakiegoś moda. Jakiego? Hmmm… sam nie wiem…

Moje dotychczasowe doświadczenie w modach? Bardzo ubogie. Podstawki wszystkich trzech części serii znam raczej na wylot. Kiedyś przeszedłem wszystkie części wzbogacone o mody Complete. Grałem też w jakiś mod zamieszczony ładnych parę lat temu na płycie w CD Action. Kompletnie nie pamiętam co to był za tytuł ale nie zrobił on na mnie szczególnego wrażenia. Kilka lat temu zagrałem też w Cień Czarnobyla Autumn Aurora. Mod bardzo mi się spodobał graficznie ale kompletnie nie pamiętam już czemu nie udało mi się go ukończyć.

Jakie są moje preferencje? Na zbyt gęstej fabule mi nie zależy. Choć jak wiemy, jakaś tam fabuła być musi. Zależałoby mi na przyjemnej dla oczu grafice. Niektóre oglądane przeze mnie mody na YouTube maja grafikę uboższą niż podstawki. Robią tez na szybko rekonesans na YT, widziałem też różne udziwnienia jak, gigantyczne pająki, zmutowane łaciate krowy czy hordy „zombiaków” rodem z tanich amerykańskich horrorów ;) To według mnie psuje klimat. Ale co kto lubi. Zależałoby mi także na mówionym rosyjskim i polskich napisach, bo j. angielski nie jak nie pasuje do Stalkera.

Jestem otwarty na wszelakie propozycje ;) Nie wiem czy ma to znaczenia, ale podstawki mam z GOG. Ktoś parę postów wcześniej wspominał o problemach przy instalacji modów na te podstawki, dlatego o tym piszę.

Dziękuję za porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 ten mod na płytce z CDA to na pewno Priboi Story.

Od razu ci powiem, że w 99,9% masz same napisy, nie ma dubbingu, jest niewiele modów z nagranymi dialogami, a jak są po rosyjsku to nie licz na polski dubbing. Tylko napisy.

Także nawet jeśli dorzucony będzie polski lektor M.Utta to usłyszysz tylko jeśli w modzie są wykorzystane jakieś zadania/rozmowy z podstawowej gry.

Z gogowymi wersjami możesz mieć problem tylko z Cieniem (downgrade gry pod mody na wersję 1.0004) z resztą nie.

Jak masz małe doświadczenie i mody mają być ładne te bierz się za jakieś do Zewu Prypeci, spokojnie możesz sobie na próbę brać jakieś np z ostatnich tu polecanych.

Np posty z 11 listopada.

A i jeszcze jest coś takiego jak samodzielne mody, niewymagające gry to też może ci się przydać, kilka wymieniłem tutaj:

Ale to nie wszystko oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem @hebel447

Z tego, co może ewentualnie wpaść w Twoje gusta, to omawiany już w tym temacie kilka razy mod Anomaly. Spolszczenie dostępne tutaj na forum. Jeżeli nie szukasz czegoś zobowiązującego jeżeli chodzi o fabułę, to jest tam usprawniona grafika na silniku 64-bitowym, systematyczne generowanie zadań pobocznych, dużo lokacji. W modzie raczej przeważa zimna paleta kolorów, więc wydaje się być on jeszcze bardziej ponury w porównaniu do Cienia Czarnobyla. Ogółem mod traktowałbym jako freeplay i tak najlepiej jest w niego grać.  Możliwość zagrania 9-cioma frakcjami na początku, plus 2 ukrytymi po zakończeniu głównego wątku, który i tak nie jest jakoś przesadnie długi, ale doposażenie się przed pomyślnym wykonaniem może zająć jakiś czas. Grind w grze jest bardzo odczuwalny, ale jest tym z rodzaju pozytywnych, bardzo przyjemnych i nagradzających. Poziom trudności, zależny od tego, jak ustawisz suwaki, a jest ich całkiem sporo. Tryb wojen frakcji, freeplay, fabularny. Mutanty tylko te, które zostały wycięte sprzed premiery gry - koty, zwykłe zombie, itp. Prawdopodobnie już je widziałeś w modach z serii Complete. Jest jeden dodatkowy mutant, który zachowanie ma podobne do chimery, ale nazwy nie pamiętam.
Bardzo duża baza add-onów dostępna na ModDB, których instalacja jest prosta. Strona po angielsku.
Jeżeli niestraszny Ci prosty angielski lub rosyjski, to polecam zbiór add-onów w postaci repacka - Escape from Pripyat - link do Discorda, który posiada najnowsze aktualizacje (bo repack aktualizowany dość często). Tak jak sugerowałem wyżej, repack nie posiada osobnego tłumaczenia, a byłoby potrzebne, ponieważ posiada nową paczkę zadań, broni, przedmiotów itp. Upiększa również grafikę Anomaly jeszcze bardziej. Serwer Discorda po angielsku, lecz sam repack dostępny również w wersji rosyjskiej.

Gameplay Anomaly z repackiem EFP:


Jeżeli się skusisz, to życzę miłej gry bez wylotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447  Sądzę, że w twojej sytuacji najwłaściwszym będzie zacząć od któregoś Dejavu. Outfater nie wymaga podstawki, więc jeden problem z głowy. A ich treść, to scenariusze z wszystkich trzech podstawek ( mocno zmienione ), plus lokacje z modów i akcja na nich. Podstawowy Dejavu, ma już swoje lata, ale nadal jest atrakcyjny.

https://stalkerteam.pl/topic/12619-człowieczy-los-krok-ku-nieznanemu-dejavu/

Jego nowsza wersja, Dejavo Outfater, ma lepszą grafikę i jest uzupełniona o poszukiwanie schowków, dokumentów, przedmiotów mocno zakamuflowanych.

A mod o kolorach "bijących po oczach", tylko że nie czysty stalker, lecz na jego motywach, to Pozostawiony Umierać. Też nie wymaga podstawki.

https://stalkerteam.pl/topic/11451-pozostawiony-śmierci-left-to-die/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam! Moi drodzy, bardzo dziękuję za wszelkie komentarze!

Idąc zatem chronologicznie:

@tom3kb Chodziło mi jedynie o to by język mówiony w grze był językiem rosyjskim, a nie angielskim. Do tego rzecz jasna polskie napisy. Na polskim lektorze – choć jego głos jest zdecydowanie klimatyczny – aż tak mi nie zależy. Zaś mody polecane w poście z dnia 11.11. br. przejrzałem i kilka mnie zainteresowało 😉

@stalker1997 Wskazane przez Ciebie Anomaly 1.5.1 to może być rzeczywiście coś dla mnie J Taka „piaskownica” (a przynajmniej tak to rozumiem), czyli wykonywanie zadań, zdobywanie środków na nowe giwery i stroje, zwiedzanie nowych lokacji itp. A wszystko to bez jakiejś gęstej linii fabularnej, kiedy to w połowie gry nie pamięta się już od czego się to wszystko zaczęło 😆 Jest jednak jeden mały problem – nie wiem czy mój wybitnie „non-gamingowy” laptop ze zintegrowaną kartą graficzną udźwignie coś takiego?

@kondotier Zaproponowane przez Ciebie DejaVu również wygląda obiecująco. Tylko, że jak rozumiem jest to mod instalowany na podstawkę Cienia Czarnobyla 1.0004. A ja posiadam podstawkę z GOG’a czyli 1.0006. A jak czytałem parę postów wyżej, w takim przypadku mogą dziać się różne jaja z instalacją.

Zaś mod „Pozostawiony umierać”, no cóż. Wygląda to mi bardziej na jakąś parodię, wręcz pastisz Stalkera 😁Ale ja się tam nie znam.

A co sądzicie o takich tytułach (z wątku z dnia 11.11. br.) jak:

- SPECTRUM PROJECT: Droga we mgle

- Kroniki Czarnobyla

Dziękuję raz jeszcze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 Spectrum Project bardzo fajny, szczególnie dobre wrażenie robiły przerobione mapy. Może finał trochę "za szybki" na ostatniej mapie. Nie jest też długi.

Kroniki Czarnobyla też bardzo dobry, niezadługi więc się nie znudzisz. Trochę mało zadań pobocznych, szczególnie na ostatniej lokcji gdzie ciśniemy już szybko do finału. Plus kilka cutscenek co jest rzadkością w modach.

 

Ps. Pozostawiony śmierci jest fajny szczególnie jeśli ktoś lubi klimaty zombie apokalipsy 🧟🧟🧟🧟

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hebel447 napisał:

@stalker1997Jest jednak jeden mały problem – nie wiem czy mój wybitnie „non-gamingowy” laptop ze zintegrowaną kartą graficzną udźwignie coś takiego?

Czołem ponownie, @hebel447

Szukając dobrej grafiki jak to określiłeś, spodziewałem się, że będziesz mieć blaszaka z przynajmniej 2-gigową dobrą i indywidualną grafiką. Niestety, jeżeli grasz na zintegrowanej, to w większości pozostaje Ci grać na oświetleniu statycznym z DirectX 8, przynajmniej jeżeli spodziewasz się stabilnej i płynnej gry. Na szczęście, pomimo faktu, że Anomaly jest dość wymagającym sprzętowo modem, to jest dobrze zoptymalizowany. Polecam sprawdzić mojego pseudo-benchmarka opisanego w moim poście TUTAJ. Więc reasumując, jeżeli nie oczekujesz wodotrysków, Anomaly pójdzie Ci bez problemu. Indywidualnie według swojego sprzętu, radzę testować suwaki i ogólne ustawienia grafiki. Gra powinna Ci pójść bez problemu, jeżeli nie oczekujesz zbyt wiele.

Edytowane przez stalker1997
  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 
Pozostawiony Śmierci, to świetny mod, ale ze stalkerem nie ma nic wspólnego. Jeżeli lubisz apokalipsę zombie, to się odnajdziesz. 

Jeżeli szukasz dobrej fabuły, to polecam Cudowny Kryształ. Podarowany przez Gwiazdy. Ewentualnie sprawdź SFZ Project: Episode Zero (nie musisz posiadać Cienia Czarnobyla, bo mod jest w wersji repack :)). 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 Piszesz, że chcesz mieć mody z polskim lektorem, ale dialogi po rosyjsku.  Nie znajdziesz takich. Mody są w zdecydowanej większości rosyjskie. I dialogi pisane i głosowe są po rosyjsku. Aby były grywalne, robione są do nich tłumaczenia, gdzie wszystko co pisane masz po polsku, ale gadanina jest po rosyjsku.

Modów w całości po angielsku, jest tyle co kot napłakał.

Co dotyczy Twoich podstawek. Dla modów na bazie CCz, wybieraj sobie takie, które w #1 wstawki moda mają napisane, że mod jest repackiem, lub normalnie, że nie wymaga podstawki. I masz po sprawie. A z ZP nie ma problemu, bo mody do niego wymagają najwyższego patcha.

Dałem Ci propozycję dwóch Dejavu. Ten drugi Otfatter-Addon podstawki nie wymaga. Zawiera ją w sobie.

A na zintegrowanej karcie graficznej, to niewiele modów będziesz miał do dyspozycji. Wiele z nich wcale nie ruszy, a jak ruszą, to będziesz musiał grać na jak najniższych ustawieniach grafiki, a i tak będą problemy. Też tak jak @stalker1997 przypuszczałem, że masz komputer przystosowany do gier, z dedykowaną kartą grafiki.

Tak więc teraz odsyłam Cię do modów zaurusa, Apokalipsa, Poszukiwacze i kolejne, bo one były robione na słabe komputery i powinny Tobie pójść. Nie zaglądam Ci do kieszeni, ale jak chcesz grać też w najnowsze mody na sinikach x64, to musisz mieć lepszy komputer. Bo laptopa raczej aż tak nie ulepszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kondotier napisał:

A na zintegrowanej karcie graficznej, to niewiele modów będziesz miał do dyspozycji. Wiele z nich wcale nie ruszy, a jak ruszą, to będziesz musiał grać na jak najniższych ustawieniach grafiki, a i tak będą problemy. Też tak jak @stalker1997 przypuszczałem, że masz komputer przystosowany do gier, z dedykowaną kartą grafiki.

Tak więc teraz odsyłam Cię do modów zaurusa, Apokalipsa, Poszukiwacze i kolejne, bo one były robione na słabe komputery i powinny Tobie pójść. Nie zaglądam Ci do kieszeni, ale jak chcesz grać też w najnowsze mody na sinikach x64, to musisz mieć lepszy komputer. Bo laptopa raczej aż tak nie ulepszysz.

Co do zintegrowanej karty graficznej, nie spisywałbym od razu kolegi na straty. Jest na szczęście mało modów, które nie lubią DirectX 8, to jest oświetlenia statycznego. Dopóki kolega będzie trzymał się statyka, nie powinno to robić większych problemów, zakładając przy tym że jest to rozsądny układ graficzny; to jest nie starszy niż 10-cio letni. Nowsze zintegrowane grafiki radzą sobie całkiem całkiem z nowszymi tytułami, np. układ Vega lub Intel UHD. Z tego co widziałem, to niektóre mody do STALKERa latają na pełnym dynamicznym, tak długo póki trzymamy się rozsądnych ustawień, np. omijamy SSAO, dużej jakości cienie, wymaksowaną trawę, MSAA, itd. Dlatego też każdą sytuację i sprzęt należy brać indywidualnie. Tutaj jedynym problemem jest to, że nie wiemy jaką na prawdę grafikę ma @hebel447.

Edytowane przez stalker1997
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spisuję go "na straty", dlatego ukierunkowałem go na początkowe mody zaurusa, które bez większych problemów powinny pójść. A oprócz modów zaurusa, jest też sporo takich, które bazują na komputerach sprzed 10 lat, bez dedykowanych kart, lub patrząc z dzisiejszej perspektywy bardzo słabych.

Sądzę, że @hebel447 szybko się połapie, które z modów na forum są dla niego, a którym na razie musi dać spokój. Trzeba mu w tym jednak pomóc, wskazując mody o małych wymaganiach sprzętowych, a nie utwierdzać, że na integrze można wszystko.

Przekonałem się sam, bo kiedy padła mi karta grafiki i z konieczności musiałem wsadzić GTX 410, jaką męczarnią było granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam i ja zwykle dziękuję Wam za odzew 🙂

Ech, toście mnie moi mili zmartwili… 😟Parametry mojego jakby nie patrzeć 3-letniego już laptopa to zintegrowana karta Intel UHD Graphics 620 oraz 8 giga RAMu. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale podstawki na niepełnym oświetleniu dynamicznym chodzą bez zarzutu. Także modyfikacja Autumn Aurora 2.1 jakiś czas temu również na dynamicznym oświetleniu (z rzecz jasna wyłączonym EBN czy jak się to tam nazywa?) chodziła u mnie płynnie.

Co zaś się tyczy wymiany sprzętu… Ponoć w kwietniu 2022 ma się ukazać Stalker 2. Choć szczerze w to wątpię. Może i będzie to w kwietniu – gdyż miesiąc to zdecydowanie czarnobylski – ale którego roku? 🤣Więc kiedy wreszcie się ukaże, planuję zakup konsoli Xbox. Póki co, musi mi wystarczyć to co mam 😟

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.