Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, kondotier napisał:

w katalogu z savami masz ich więcej niż 5

Kondotier w porównaniu do tego jak pisałeś wcześniej,  200 savów to dość sporo różnica chyba sam przyznasz. Pomijając cała resztę silnik tej gry jest bardzo chimeryczny i czasami bez kozaka lepiej do niego nie podchodzić :smile_bessm:. Można tylko sobie i innym życzyć jak najmniej problemów z modami i jak najwięcej  przyjemności z grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był skrót myślowy uwzględniający to, że wiedziałem na jakim etapie gry bolo się znajduje. Teraz każdy zapis waży u niego co najmniej trzy razy więcej, niż np. pierwszy zapis.

A "tajemnica" ciężkich zapisów jest na forum znana od dawna, tak że trudno pytać każdego, czy wie o tym.

A po naszej polemice, sądzę że sporo nowych stalkerów, zapamięta historię z savami i nadwagą. Aż przyjdą kolejni nowicjusze i historia się powtórzy  :037:.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MOS napisał:

Na lokacje Bar, Limańsk, opuszczona wioska i szpital idzie się dostać w którymś momencie fabuły? Jestem w elektrowni(mam zejść do podziemi). No i tak się zastanawiam wtf.

Niestety nie, nie ma tam przejść z żadnej z przechodzonych w modzie lokacji. Może w następnej wersji moda zostaną dodane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to grasz na Repacku Komy, Przejrzyj pierwsze strony tego tematu bo w późniejszych etapach gry mogą być problemy. Ja też na nim grałem ale jestem na początku. A wrzuciłeś spolszczenie gry na tego Repacka bo smox też gdzieś pisał na początku, że spolszczenie moda było robione na polskiej wersji gry i jak wrzucasz moda na rus podstawkę to mogą być problemy, to tam gdzieś na

stronach  <- 5 ->

Tak czy siak radzę przejrzeć pierwsze kilka stron tematu.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie po kilkumiesięcznej prezerwie ukończyłem tego moda.

No to małe podsumowanie ;)

Plusy:

Długi, bardzo dużo różnych zadań. Fajna fabuła.

Kupa nowych broni z fajnymi dźwiękami (w tym sporo staroci z 2 wś :) ), pancerzy, przedmiotów, nowy wygląd postaci, nowe mutanty, dodano parę lokacji.

Bardzo ładny graficznie, chyba z tych wszystkich modów do SoC, w które grałem ten mi się najbardziej pod względem grafiki podobał.

3.jpg

Minusy:

Trochę bugów w zadaniach, niektóre trzeba było powtarzać bo coś nie zaskoczyło, niektóre nie znikały mi z pda pomimo tego, że je gra zaliczyła.

Słabe opisy do zadań, mamy w pda np, że trzeba coś znaleźć dla kogoś ale przydałby się jeszcze jakiś krótki opis w stylu "Józek chciał, żebym znalazł mu skrzynkę z wódką na Kordonie", niby w rozmowie o tym wspomina ale potem w pda już brak dokładniejszego info,  ja np po kilkumiesięcznej przerwie w paru zadaniach utknąłem.

Nie podobało mi się też to, że postać miała podbite parametry biegu i skoku przez co czułem się jakbym na jakichś cheatach trochę grał, było momentami za łatwo. ;)

Trochę różnych wylotów do pulpitu od czasu do czasu ale nic strasznego. No za wyjatkiem tych na czarnobylu, jakbym nie rozwiązał problemu to bym moda porzucił bo tam crashe nawet co 20 sekund :D

Trochę słabe wyjaśnienie, a w zasadzie jego brak kim byli "główni źli", co chcieli robić itp

W sumie to nie minus ale "Główny zły" ukryty w takim pomieszczeniu, że laboratorium chyba ze 20 razy obleciałem zanim go znalazłem :)

 

Spolszczenie bardzo dobre, jakieś małe błędy mi wpadły w oko ale było ich dosłownie parę. Nic wielkiego i do zgłaszania.

UWAGA

Grałem na Repacku od Komy bo mi się nie chciało płytki wkładać i po wejściu na mapę Elektrowni zaatakowały mnie te wyloty co są opisane na początku tematu, że niby do gry potrzebna jest wersja 1.0004 ale nie degradowana. No to się trochę wystraszyłem ale pomogło na nie zejście na ustawienia niskie i oświetlenie dynamiczne. Problemy ustały. Przedtem całego moda przechodziłem na maks ustawieniach.

Także sprawdziłem przy okazji czy nie będzie problemów na wersji od Komy :)

 

Moja ocena 8/10

Pomimo kilku wad jeden z fajniejszych modów do Cienia w jakie grałem.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem mianowicie dostałem od Sidora zadanie dostarczenia walizki Jodze ale nie mogę do niego podejść ponieważ zaczynają do mnie strzelać choć z opisu rozmowy z sidorem nie powinni. Wczytałem sejwa sprzed wzięcia zadania i nie pomaga:/ czy jest jakieś rozwiązanie tego zagadnienia i czy dostarczenie tej walizki jest ważne fabularnie ????Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy graliście w tego samego moda co ja, ale na pewno nie zgadza się z większością waszych opisów. Masa bugów, zadania to jakaś zgadywanka. Wyloty przy zapytaniu o pracę, lub podczas samego chodzenia drogą. Jeśli to jest finalna wersja moda to ja podziękuję. Jeśli będzie to ulepszane to może do niego wrócę.

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2016 o 16:31, Khorne85cze napisał:

Witam, mam pewien problem mianowicie dostałem od Sidora zadanie dostarczenia walizki Jodze ale nie mogę do niego podejść ponieważ zaczynają do mnie strzelać choć z opisu rozmowy z sidorem nie powinni. Wczytałem sejwa sprzed wzięcia zadania i nie pomaga:/ czy jest jakieś rozwiązanie tego zagadnienia i czy dostarczenie tej walizki jest ważne fabularnie ????Proszę o pomoc

Pewnie postrzeliłeś któregoś z bandytów z ekipy Jogi i teraz są wrogami, nie wolno strzelać do bandytów w paltach na wysypisku, można rozwalać tylko tych dresików, w kurteczkach o ile pamietam. dokładnie opisane to jest na pierwszych stronach tematu.

13 minut temu, Jastrząb napisał:

 Masa bugów, zadania to jakaś zgadywanka. Wyloty przy zapytaniu o pracę, lub podczas samego chodzenia drogą.

To nie jest Cod gdzie przez mapę idziesz z punktu, A do B. W stalkerze czasem trzeba też pokombinować z questami ale akurat w tym modzie były raczej proste, bugi zawsze się mogą trafić ale jak nie masz jakiegoś konkretniejszego info kiedy/co/gdzie no i wpisu z loga to nie ma szans żeby coś poradzić.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy ja jakąś wersję beta pobrałem czy co. U bandytów na wysypisku od kolesia co naprawia przy zapytaniu o prace wylot. Hunter od poszukiwaczy zleca zadanie: Oczyszczaliśmy tunele i kurde felek 6 typa zostało... Spoko uratuje ich, ale gdzie są tunele? Wojskowy prosi o paczkę z konserwami 3 godziny jej szukałem, bo w dialogu znajdę je w SPO? SPC? Nie pamiętam już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem w swoją "recenzję" i

Cytuj

Trochę bugów w zadaniach, niektóre trzeba było powtarzać bo coś nie zaskoczyło, niektóre nie znikały mi z pda pomimo tego, że je gra zaliczyła.

Słabe opisy do zadań, mamy w pda np, że trzeba coś znaleźć dla kogoś ale przydałby się jeszcze jakiś krótki opis w stylu "Józek chciał, żebym znalazł mu skrzynkę z wódką na Kordonie", niby w rozmowie o tym wspomina ale potem w pda już brak dokładniejszego info,  ja np po kilkumiesięcznej przerwie w paru zadaniach utknąłem.

Trochę różnych wylotów do pulpitu od czasu do czasu ale nic strasznego. No za wyjatkiem tych na czarnobylu, jakbym nie rozwiązał problemu to bym moda porzucił bo tam crashe nawet co 20 sekund

Ale nic co nie dałoby się przejść i co uniemożliwiłoby ukończenie moda. Jak kiepskie opisy zadań to się robi screena z rozmowy albo notatkę na kartce ;)

Pomimo wad był całkiem przyjemnym modem.

 

Ale jak to mówią  "opinia jest jak dupa, każdy ma swoją" więc tobie jak najbardziej te bugi mogły zepsuć zabawę całkowicie, szczególnie jak nie potrafiłeś ich naprawić.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.