Skocz do zawartości

OP-2.2 - Dyskusja ogólna


vidkunsen
Wiadomość dodana przez Agrael,

W tym temacie prowadzimy wszelkie rozmowy na temat OP-2.2.

Rekomendowane odpowiedzi

@tybet64 Bo w tej wersji moda te zadania są zmienione i spolszczenie z wersji 2.1 do nich nie pasuje, dlatego Ci ich nie zalicza.

Po zlikwidowaniu wojaków na Radarze i zdobyciu anomalnych bizonów trzeba jeszcze zrobić eksperyment ze zwykłymi bizonami wrzucając je w anomalię i odczekując dobę czasu gry. Patrz w spoiler. 

Spoiler

 

A u Dana to chyba chodzi o zadanie ze świetlikami, ale nie jestem pewien, bo dawno grałem. Patrz niżej.

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Ja bym raczej powiedział, aby nie oczekiwać cudów przy fabule NS. :happy: Nie wiem jak się mają zmiany w innych wątkach fabularnych i tych nowych co je mieli dodać, ale jak ktoś jest ciekawy to na YT niech sobie znajdzie. Ja nie szukałem bo nie lubię oglądać gameplayów, wolę sam grać i odkrywać.:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak bo ukończyłem moda w 100% jak i inne wcześniejsze wersje jeżeli ktoś gra lub grał w 2.1 to zmian za bardzo nie odczuje ale pomiędzy 2.0 i 2.2 zmian jest sporo ukończona fabuła szachisty i jeszcze parę innych dodatkowych zadań jak i zmienione niektóre z NS poza tym stabilność jak również dużo ładniejsza grafika z teksturami HD. Ja ze swojej strony serdecznie polecam i nie uważam 3 miesięcy z tym modem za czas stracony.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jakoś zespawnować tych niewidzialnych na Radarze? Ni czorta nie zalicza mi więcej jak dwóch. Próbowałem po cichutku,Z granatnika nawet na noże i zawsze tylko dwóch. I jeszcze jedno. Jak zacząć poszukiwania Kruka bo zostały mi tylko zadania na lokacjach niedostępnych. Duch jest na Placu Budowy.Schowki we Wsch. Prypeci czy Niezbadanych Terenach. Nikt nie ma informacji o tym sejfie i szkatułce. Ganiam na razie i robię zadania cykliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Pograłem trochę w wersje 2,2 i napotkałem drobny problem podczas wykonywania zadania związanego z kolekcjonerem. Otóż, jestem na etapie szukania w podziemiach Agropromu. Zostało mi jedno miejsce, dokładnie mówiąc w kryjówce Striełoka. Wejście blokuje ten sam telporter, który już wcześniej dezaktywowałem podczas głównej linii fabularnej. Teleportuje mnie do tunelu, dostaję komunikat by iść przez tunel, ale nie ma żadnego tam już teleportu. Czy ktoś miał podobnie? 

Edytowane przez Gh0sTp
Nie dokończona edycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Anatolij napisał:

Ja gram. 

Czy napotkałeś podobny problem? 

Szukam również po forum skąd modpack jest ale póki co cisza. Blokuje mi to grę. 

FATAL ERROR
[08.10.22 03:20:17.772]  
[08.10.22 03:20:17.772] [error]Expression    : no_assert
[08.10.22 03:20:17.772] [error]Function      : CXML_IdToIndex::GetById
[08.10.22 03:20:17.772] [error]File          : xml_str_id_loader.cpp
[08.10.22 03:20:17.772] [error]Line          : 135
[08.10.22 03:20:17.772] [error]Description   : item not found, id
[08.10.22 03:20:17.772] [error]Arguments     : backup_dialog1

Oraz masa wylotów przy losowych zadaniach od NPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gh0sTp - ten identyfikator dialogu pochodzi z mojej modyfikacji - z tego tematu, a wiem to ponieważ robiłem tego moda od podstaw i działał z OP-2.2 (z patchem z 12.05.2022). Żeby różne mody działały ze sobą - trzeba je łączyć w odpowiedni sposób, wrzucone "żywcem" nie będą działać, ponieważ dochodzi do kolizji plików i jedne nadpisują drugie, innymi słowy - gdy dodajesz inną modyfikację powinieneś zobaczyć czy nie mają plików o tej samej nazwie w swojej strukturze, a jeśli mają to trzeba ja dostosowywać. Ja nie wiem jakie masz modyfikacje?, ale widocznie nadpisałeś ważne pliki potrzebne grze do działania i brakuje potrzebnego dialogu. Musisz sprawdzić co dodawałeś do gry i w jakiej kolejności były wgrywane modyfikacje, bo często kolejność ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AntiCitizen fakt dodawałem na próbę twoją modyfikację na nanokombinezon. Zrobiłem wcześniej kopie i po usunięciu twojej modyfikacji przywróciłem swoją wersje gamedaty. Jedyne modyfikacja to ten cały pakiet z postu wyżej, ma on w sobie kilkanaście różnych modyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gh0sTp - jeśli usunąłeś cały folder gamedata, to jedyna możliwość aby pojawiał się błąd to wykonanie zapisu z moją modyfikacją a następnie usunięcie jej. Wczytywana gra "domaga" się plików z jakimi była zapisywana. Opcje są dwie: albo wczytujesz zapis sprzed testu mojego moda (zwróć uwagę, że kombinezonów nie może być ani w ekwipunku ani też w schowkach), albo trzeba będzie ten dialog po prostu dopisać, nawet jeśli miało to być coś błahego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AntiCitizen napisał:

@Gh0sTp - jeśli usunąłeś cały folder gamedata, to jedyna możliwość aby pojawiał się błąd to wykonanie zapisu z moją modyfikacją a następnie usunięcie jej. Wczytywana gra "domaga" się plików z jakimi była zapisywana. Opcje są dwie: albo wczytujesz zapis sprzed testu mojego moda (zwróć uwagę, że kombinezonów nie może być ani w ekwipunku ani też w schowkach), albo trzeba będzie ten dialog po prostu dopisać, nawet jeśli miało to być coś błahego.

Zapis z twoją modyfikacją jest z przed minimum 4h gry, zajrzę na twój post i spróbuję dopisać dialog.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.