Skocz do zawartości

OP-2.2 - Dyskusja ogólna


vidkunsen
Wiadomość dodana przez Agrael,

W tym temacie prowadzimy wszelkie rozmowy na temat OP-2.2.

Rekomendowane odpowiedzi

Zrzut który wstawił tom3kb dotyczy pieczary w Dolinie Mroku, pod głazami.

Natomiast zdjęcia jest najłatwiej zrobić kiedy ma się włączoną odległość do celu. Wtedy możemy stanąć we właściwej odległości do celów nieruchomych, albo wyczekać moment kiedy np. pies podbiegnie na tę odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do op 2.2 Przechodzę na realizmie aktualnie jestem już po x16 i sporo zadań pobocznych jakich mogłem to wykonałem, balans się zmienił pewne sztuczki postawły a inne jakie były takie są, oczywiście skorzystałem z buga na amunicje i trochę kasy sobię dorobiłem 😜 Ale nie jest źle, pewne spawny są o matko dramatyczne ale nie można narzekać juz 450 zadań około za mną łącznie fabularnych i pobocznych uhuhu

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnet - tych pobocznych to ja nie liczę, istotne dla mnie są tylko te które "popychają" fabułe i daja dostęp do nowych lokacji.

Adrenalina (Agroprom) daje na ATP a tam na inne lokacje przejścia, przykładowo, czy też Fanat - łoszyna - najmusy - Zakład metalurgiczny.

The oofed one - ta tzw. "nowa łatka" to łatka która pokazała sie parę dni po wystawieniu moda i potem zniknęła a teraz od nowa ją wystawiono.

Pobrałem obie - nr. 1 i kumulacyjną, gram bez nich bo na razie nie są potrzebne,  nikt nie chciał ich to się nie utleniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla tych co mają problemy z fotkami - u Jednego z naukowców-techników w barze można wykupić za 50tyś usprawnienie aparatu foto. Wtedy zdjęcia robi się naprawdę łatwiej choć nie banalnie.

(jeśli się powtarzam to sorry, nie czytałem wszystkich newsów) .

Dla tych co grają w wersji angielskiej( tak jak ja) proszę uważać, niektóre zadania nie są prawidłowo przetłumaczone zwłaszcza te "nowe". Też dotyczy to modyfikacji  artefaktu ( taka zielona gąbeczka ;) )

Kto gra na "realizmie" (tak jak ja) to ukłony, bo jest mało kasy, piekielny spawn , mało wypada schowków(!) ogólnie jest Night mare .... :)

 

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze godziny grozy do zbierania części mutantów są wymagane przez pewien czas gry, no powiem że już od początku jak tylko bar miałem w rękach to sporo rzeczy się przenosiło i przenosi, jak zobaczyłem listę (excelową do cyklicznych zadań i tych co dostajesz osiągnięcia to myślałem że ze śmiechu spadnę) ale o dziwo dosyć gładko idzie to zbieranie, myślałem że będzie trudniej) + spokojna możliwość odznaczania co mam a co mnie czeka też jest przydatna, a co do CEA planuję ją zrobic w sumie od końca ale zobaczymy czy nie bawili się tutaj deweloperzy moda i będę mógł sobie pozwolić na takie zabawy jak w 2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas gry napotkałem sie na buga

Zwawy chciał tą kurtke kolczastą to sie nabiegałem po całym kordonie i nie mogłem nigdzie tego znalezć na sejwie którym juz tam troche porobiłem, postanowiłem wiec załadowac spowrotem do momentu az jak go uratowałem wzialem znowu ten quest na tą kurtke i ją wrescie znalazlem w białym kontenerze pomiedzy 2 drewnianymi skrzynkami kolo posterunku w poblizu wioski, dobra wiec postanowiłem zaladowac spowrotem do mojego sejwa gdzie porobiłem poszlem tam, a tam tego kontenera znowu nie było. Potem se mysle dobra zaczne nową gre zeby juz było bo i tak poczatek samego moda  a tam znowu nie ma tego kontenera jak doszłem do tego samego momentu co doszłem wczesniej

Wiem  ze to dopiero poczatek solianki ale dopiero co zainstalowalem moda wczoraj, czy ta kurtka to ma jakies inne spawny niz te krzaki czy to jest bug?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kondotier napisał:

@Samotnik67  Życzę miłego biegania. Wszystkie miejsca możliwego pojawienia się.

https://www.youtube.com/watch?v=kp2Ht-eZXDs

 

o jak fajnie! myślalem ze cos robie zle i kontener sie nie respi a tu prosze (jak pierwszy raz brałem tego questa to myslalem ze kurtka w tunelu bedzie) a tak ogólnie z tymi questami to jak narazie nie mam problemu tak samo i z tymi schowkami kolekcjonera, dalej sie pamieta jak sie robiło Opka 2.1 zauwazyłem jakies addony do opka 2.2 to se dowaliłem, bo czego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, w modzie doszedłem już daleko. ale nastąpił problem który w rezultacie skutkuje Wylotem do pulpitu za każdą próbą wzięcia zadania od Dezertera po bezprawnym rozkazie, otóz on mówi naznaczonemu że da mu Peczenga w zamian za to że pomoże mu wydostać sie z Zony, Prosi nas oto żeby sprowadzić zaporożca o którym gadał do agropromu niedaleko tunelu, i na dodatek przyniesienie mu papierów z mrocznej doliny koło labu X18 i jeszcze przyniesieniem mu nowego SKAT-u 10, problem polega na tym tak jak wspominałem rezultuje Crashem, Log pod screenem ( Grałem na Angielskim tłumaczeniu ponieważ na polskim jest kompletnie po rusku, w niektórych zadaniach są w pełni przetłumaczone na angielski a na polskim brakuje tłumaczenia.)1269312378_CrashodDesertera.thumb.png.0a37034b760971ea68cb58e1d5461bee.png

Log pisze :

[15.04.22 21:01:01.453] * MEMORY USAGE: 2491491 K
[15.04.22 21:01:26.663]  ERROR Section[ratcatcher_zaz] not found in game configs!
[15.04.22 21:01:26.663]  [LUA]  0 : [C  ] create
[15.04.22 21:01:26.663]  [LUA]  1 : [Lua] d:\games\op-2.2\gamedata\scripts\_g.script(324) : create_car
[15.04.22 21:01:26.663]  [LUA]  2 : [Lua] ...\op-2.2\gamedata\scripts\akill\ratcatcher_gta.script(3) : 
[15.04.22 21:01:26.663]  
[15.04.22 21:01:26.663] FATAL ERROR
[15.04.22 21:01:26.663]  
[15.04.22 21:01:26.663] [error]Expression    : fatal error
[15.04.22 21:01:26.663] [error]Function      : CALifeSimulator__spawn_item
[15.04.22 21:01:26.663] [error]File          : alife_simulator_script.cpp
[15.04.22 21:01:26.663] [error]Line          : 238
[15.04.22 21:01:26.663] [error]Description   : <no expression>
[15.04.22 21:01:26.663] [error]Arguments     : Invalid section!
[15.04.22 21:01:26.663]  
[15.04.22 21:01:26.663] 
[15.04.22 21:01:26.663] stack trace:
[15.04.22 21:01:26.663] 

Z logu ewidentnie wynika że gra ma problem ze stworzeniem samochodu, przy czym nie może znależć Configu w game configs, Wylot do pulpitu następuje na wszystkich dostępnych jezykach jeśli ktoś by sie pytał

Pytanie jest takie, Co mam zrobić żeby to naprawić? Gra była patchowana na najnowszy patch jaki był wstawiony, a tu takie zabobony sie tworzą, dotychczas mod był perfekcyjnie funkcjonalny, bez błedów, niewiem jak se z tym poradzić, może ktoś dopomóc?

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OP-2.2 pojawi się nowe zadanie. 

dYgVh_OfUe0ekY8n4Ebydvh6nByM_rUA5V-3OKlwbSBChVaujUICv2--8Nlxc3ac91boU8YAZCaKOL8etVfEfMvW.jpg

W nadchodzącej łatce twórcy OP-2.2 zamierzają dodać kolejne zadanie, w którym gracze będą musieli wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami strzeleckimi - w określonych warunkach i na określonym dystansie zastrzelić wymaganą liczbę wrogich postaci niezależnych i mutantów. Podobno testerom nowe zadanie bardzo przypadło do gustu, a w nagrodę za jego ukończenie gracz otrzyma unikatowy oraz wysokiej jakości pistolet. 

5pLmQBV3K4dVNYX9aa4wftXPSUfivKKGX14vxjNVFbREFnfIvsjMEJVF9D1XgfuuhzwJWk96Mo-lafyNidvx0Xwm.jpg  75f8Ho5piqApKf8iWAOBIICtylun9rvnWrXt4dH8ezOwmq-mHtKfl6pNHbrlP2K6SaeW8M_BdL1lmeG6s1VmIGfx.jpg

Źródło: AP-PRO_LOGO.png.5af8a41dd682d74089b58cc2dd2edcbd.png

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ukończeniu OP-2.1 czas na OP-2.2 i pierwszy może nie problem, a pytanko dla tych co grali lub grają w tą wersję a mianowicie po zdobyciu walizki na Agropromie z bazy wojskowej z tego co pamiętam z poprzednich wersji tego moda powinien pojawić się SPECNAZ w dużej ilości a u mnie po podniesieniu walizki pojawia się tylko jeden helikopter i 4 zwykłych wojaków a gram na realizmie. Czy to jakiś błąd jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.