Skocz do zawartości

OP-2.2 - Dyskusja ogólna


vidkunsen
Wiadomość dodana przez Agrael,

W tym temacie prowadzimy wszelkie rozmowy na temat OP-2.2.

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Ja bym się tylko cieszył 😁

No ja nie lubię się postrzelać i pozabierać towar😁

I jeszcze jedno pytanko odnośnie Kostii odnośnie tych 3 artów "OKO WRONY" dla AKIMA po naciśnięciu dialogu, że podejmę się tego zadania nic się nie dzieje nie pojawia się żadne zadanie jako aktywne w PDA to też tak ma być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Allen Nie mogę do Ciebie napisać PM bo się wyświetla jak na obrazku dlatego napiszę ogólnie:

 

1303998579_wiadstalk.jpg.918f89254db66d7fef9ef4224cde8861.jpg


 

Cytat

 

Witaj ostatnio radziłeś mi odnośnie op 2.1 a teraz gram w 2.2 i zrobiłem błąd w zadaniach Kostii i Akima a mianowicie jak Akim zażądał kolejnych 3 artów "oko wrony" to powinienem wrócić do Kostii i mu o tym powiedzieć i teraz to wiem, a wtedy nie wiedziałem że z tym związane jest zadanie "dziennik lotów" i użyłem spawnera żeby uzyskać arty. Czy mógłbyś mi doradzić co pozmieniać w tych frazach żeby zadanie u Kostii ruszyło???

 

<dialog id="akim_journal_start">
    <dont_has_info>akim_journal_start</dont_has_info>
    <dont_has_info>voron_kostya_done</dont_has_info>
    <dont_has_info>voron_eyes_done</dont_has_info>
    <has_info>voron_eyes_start</has_info>
    <has_info>kostya_meet_done</has_info>

 

 

Może ktokolwiek wie jak to ogarnąć???

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, carlopapa napisał:

Może ktokolwiek wie jak to ogarnąć???

A nie próbowałeś poprostu usunąć tych linijek? Z tego co widze to są wymagania które musisz spełnić zeby otrzymać dane zadanie. Nie wypełniłeś danego wymagania? nie dostaniesz dialogu.
    <dont_has_info>voron_kostya_done</dont_has_info>
    <dont_has_info>voron_eyes_done</dont_has_info>
    <has_info>voron_eyes_start</has_info>
    <has_info>kostya_meet_done</has_info>

Niewiem czy ci mówie dobrze, bo biore to jedynie na logike, nie grzebałem w plikach gamedaty, bo link z configami i skryptami z gamedaty które wstawił boberm wygasły, a niezbyt chciało mi sie majtać z szperaniem jak wypakować samą gamedate

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<has_info> - oznacza wypełnienie jakiegoś podpunktu zadania lub posiadanie informacji potrzebnej do rozpoczęcia zadania, tj,

w zadaniach Kostii i Akima a mianowicie jak Akim zażądał kolejnych 3 artów "oko wrony" to powinienem wrócić do Kostii i mu o tym powiedzieć

<has_info>kostya_meet_done</has_info>

Zaliczanie zadań, tu już w grę mogą wchodzić skrypty np. sprawdzanie czy posiadasz coś w ekwipunku. Moim zdaniem aby zadanie ruszyło musisz zmienić 

   <dont_has_info>voron_eyes_done</dont_has_info>

na 

   <has_info>voron_eyes_done</has_info>

wtedy ponownie powinien się pokazać dialog na zadanie z artefaktami.

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Allen Próbowałem tak i jak pozmieniałem tak jak napisałeś to dialog się pojawia, ale też od razu zadanie zalicza próbowałem chyba wszystkie możliwe kombinacje i doszedłem do wniosku, że wrócę się w zapisach i po dwóch dniach grania jestem tu gdzie byłem wcześniej i zadanie "dziennik lotów" zrobione 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen W 2.1 w ten sam sposób utraciłem możliwość zrobienia tego zadania.

Cytat

Dodawaj sobie z tzw. "spałnera" tylko amunicje i kasę i bedzie dobrze.

Dodaję sobie tylko amunę, remzestawy, broń, pancerz i dobre arty bo granie w 5-tą odsłonę tej modyfikacji jest dla mnie nudne, a kasy sobie nie dodaję wolę zbierać wszystko co popadnie i to sprzedawać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie robienia GAWRA i przed pierwszą wizytą w Centralnej Prypeci, ale powiem że bardzo przyjemnie gra się w tego opka z teksturami HD i odkąd gram a jest to ponad tydzień nie miałem jeszcze ani jednego wylotu do pulpitu w porównaniu do wersji 2.1 gdzie przy każdym szybkim zapisie był 50% szansa na crash 😁

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w opcję 2.0, przy 2.1 takze nagminne wyloty a w 2.2 tylko mam wyloty bo komp lekko starozytny i czasem nie wyrabia - pamięć lub karta.

Żadnego wylotu z przyczyny moda.

Byłem u kobit z miasteczka 37 - Kurczatow 37 - i tam co chwilę jest coś do roboty.

A te laboratorium podziemne takie fajne, jakbym olbrzyma zwiedzał (Riese). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panowie nie dawno ukończyłem opka 2.1 i teraz gram w 2.2 i nie pamiętam jak ruszyć fabułę na Fenira i bioradar Kotobehemota. Znalazłem schowek Kotobehemota w Dziczy i "showek w showku" w podziemiach Agro i jak oglądam filmiki i próbuję na Dziczy tą fabułę ruszyć to dostaję wiadomość głosową, że się doigrałem i że jestem martwy i dostaję strzała od jakiegoś nie widzialnego snajpera i nie mam szans w jakikolwiek sposób się przed tym ukryć. Nagrałem mały filmik jak to wygląda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki mały problemik po wytłuczeniu wszystkich monolitowców na CEA-2 chodzi mi o misję o uratowanie chłopaka Marii - Sławika z całej grupy jest on dla mnie wrogiem a reszta przyjaciele i jak chcę porozmawiać z nim na Kordonie to wali do mnie ze strzelby cały czas. Myślałem że może do niego strzeliłem, ale nie od samego początku jest wrogiem i nic z tym się nie da zrobić i moje pytanie brzmi: który plik w tym modzie odpowiada za nastawienie NPC-ów do GG bo bym sobie sam to zmienił, a nawet Sidor nie chce mi pomóc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie.Mam problem z zadaniem na te 40 sztuk PDA dla Dana.Zebrałem PDA ale coś jeszcze jest(oprócz tego że trzeba oddać).

Następne zadanie to na 5 anomalnych Bizonów.Zastrzeliłem tych niewidzialnych ale tylko trzech(za pierwszym razem dwóch i trzeciego po kolejnej wizycie na Radarze).Więcej ich nie ma. Bizonów mam dość od innych nieboszczyków ale mi nie zalicza zadania.

ss_tybet_07-09-22_14-02-05_(l07_military).jpg

ss_tybet_07-09-22_14-02-14_(l07_military).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.