Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, KontrolerZTM napisał:

Cześć po spolszczeniu op nie mam polskich znaków takich jak śćżóąę też jeszcze mam problem z zapisem gry nie mogę nic wpisać co zrobić??

Zapisuj w konsoli wpisz save (nazwa zapisu), co do polskich znaków ustaw też w ustawieniach kodowanie i czcionkę na central euopean 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kobal napisał:

Plik  gamedata.dbz_patch7_text03k, który wrzucacie do folderu z grą jest po prostu dostarczonym przez autorów moda minipatchem zawierającym tylko poprawki językowe.

A skąd pobrać tą polonizację bo w linku od cichego polonizacja to "gamedata.dbz_patch7_text02k" chyba, że to 03 to błąd podczas pisania, to nie było pytania ;)

 

A i są może jakieś poradniki do OP 2.1 ale zapisane jako pdf, czy jakiś doc bo bym sobie pobrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - może być, że kmini ci poprawka na ilość znajdowanej amunicji. Jak pamiętam, te wartości były właśnie w katalogu gameplay, zapewne poprawka nie była zaadaptowana do patcha 7.3, podmieniłeś pliki na starsze i oto efekt.

@Tom3kb - jakiś czas temu wstawiałem linka do tematu. Widocznie umknęło. Proszę, tu link patcha tekstowego 03

O poradniku nic mi nie wiadomo.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @kobal :)

 

Ps: Do pierwszego postu wrzuciłem linki do moda, patchy i polonizacji. No i sposób instalacji tak łopatologicznie rozpisany. :) Tak żeby wszystko było na widoku, bo w temacie to giną, a on się coraz bardziej będzie rozrastał. ;)

Jak będzie kolejny update to się zaktualizuje.

 

 

A tak w ogóle znalazł ktoś jakieś rozwiązanie na brak możliwości robienia normalnych zapisów?

Bo przejrzałem temat i widzę tylko opcje quicksave, zapis na lokacji i zapis poprzez konsolę ale może coś przegapiłem?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No magia OP już działa. ;)

Wku#$@%ny od początku, cały czas ubywa mi życia, zaczęło na Kordonie nawet po przejściu Pieczary gdzie był spokój nie przestało. Wyszedłem w Kordonie i dalej umieram :D

Myślałem, że może się napromieniowałem (a nie mam dozymetru to o tym nie wiem) ale łyknąłem wódkę i nawet lek na promieniowanie i nie pomogło. chyba był taki bug w soli ale nie mogę teraz znaleźć info na forum. I coś czuję, że będę musiał zaczynać od początku ale już zapał opadł. Jak ktoś pamięta o takim bugu to może coś podpowiedzieć, potwierdzić, albo wyprowadzić z błędu.

W ogóle jaka ta Pieczara jest zrypana, aż mi się przypomniało, po kiego oni tam nasrali tyle tych mutków jak i tak jesteśmy bogiem bo nas nie mogą zabić w naszym pancerzu :D tylko stoimy np okrążeni przez pindziesiont zombi telepie nam na boki celownikiem, a my strzelamy do skutku. No chyba, że to tak "yntelygentna" wizja twórców, no bo w sumie to sen, a w snach nie takie rzeczy się dzieją.

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tom3kb napisał:

W ogóle jaka ta Pieczara jest zrypana, aż mi się przypomniało, po kiego oni tam nasrali tyle tych mutków jak i tak jesteśmy bogiem bo nas nie mogą zabić w naszym pancerzu :D tylko stoimy np okrążeni przez pindziesiont zombi telepie nam na boki celownikiem, a my strzelamy do skutku. No chyba, że to tak "yntelygentna" wizja twórców, no bo w sumie to sen, a w snach nie takie rzeczy się dzieją.

 

 

Tak jak słusznie mówisz, pieczara jest snem i w mojej skromnej opinii wszystko, co w niej się dzieje, jest metaforą.

Jeśli chodzi o poziom trudności, to przełącz na realizm. Już nie będziesz bogaiem. ;) Ewnetualnie jeśli drażni Cię to otaczanie przez mutki, rzuć pod nogi granat. Ciebie nie zabije, a mutki wyczyści.

Kojarzę tego buga o którym piszesz, ale nie pamiętam rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat, tyle wersji Solianek, a wojsko wciąż na samym początku uwielbia robić rajd na wioskę kotów :D ale chociaż tym razem mnie miło zaskoczyło to, że questowi npce są nieśmiertelni, co prawda reszta gości padła ale poradziliśmy sobie nawet z desantami z helikopterów.

Fajne modele tych wojaków, w ogóle sporo nowych modeli npców.

Tekstury budynków są za to jakieś dziwne kolorystycznie dla mnie. 

Co mnie jeszcze zaskoczyło na plus to jak żołnierze rzucali granatami dymnymi, npce ciągają też ciała.

@kobal taki nieprzetłumaczony wyraz w smsie mi się rzucił w oczy.

a.jpg

Notatek i opisów nawet jeszcze nie miałem czasu ani trochę poprzeglądać bo początek gry to co chwilę coś nowego wpada do pda :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ci bandyci w strojach antyterrorystów to totalne przegięcie: z 10 naboi przeciwpancernych w łeb i żyją ....

Jestem rozczarowany działaniem naboju kulowego do strzelb: w innych modach przywalenie w głowę z strzelby powalało nawet gości w egzach. To jednak Panowie tylko gra, żaden "realizm" (gram w "REALIZM"). Ach Misery : najlepszy balans tam się czuło siłę oręża. Ale może się coś zmieni w dalszej rozgrywce, przecież jestem dopiero na początku. Ogólnie gra przygniata poziomem trudności już na początku, w OP-2 było jednaj łagodniej, stopniowo ...

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksantyp wczoraj się też z nimi męczyłem. Bez armaty na daleki dystans (Mosin/Mauser), to porażka. Strzelałem z AKSU i miałem wrażenie, że się ze mnie śmieją. ;) Ostatecznie zwabiłem ich za zbiorniki i jak wychodzili pojedyńczo, to pół magazynka w łeb, ale co się irytowałem to moje.

Granie na ustawieniu "realizm" odradzam, bo żaden to realizm. My dostaniemy kulke i padamy na miejscu, a NPC trzeba lać i lać, a oni swoje. Najlepiej na "przetrwaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA razie jeszcze jestem twardy, ale jak zobaczę, że rzeczywiście dalej jest przegięcie (np. nie pojawią się silniejsze bronie z mocniejszą amunicją) to zjadę na przetrwanie ...

 

Mam ustawiony respawn na STANDARD i też chyba jest to przegięte. Wyczyściłem Zapomniany Las, ale zrobiło się ciemno więc sen.

Rano wszystko od nowa ... ( tu spojler: należy zaczynać wcześnie rano ;) )

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny - Zastanawiam się nad tym: bo z racji tego jaką marną ilością amunicji dysponujemy to naprawdę trzeba się nagłówkować , aby jako tako popychać scenariusz no i tempo rozgrywki jest o wiele większe. Ciągłe zagrożenie, ciągła walka. Szybko się zreflektowałem, że należy pomijać walki, które nie popychają scenariusza: mało lutu, trudność duża, czas zmarnowany. Lepiej brać zadania cykliczne: tam walka jest o coś ... To trochę popycha OP.2.1 w liniowość ....

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych wytrzymałych bandziorów to chyba najlepszy jest śrut/kula magnum.W zadanku od kuzniecowa na hełm było ich kilku i najlepiej właśnie mi się ich zdejmowało strzelbą z ukrycia - jeden strzał celny i leży 

W dniu 20.05.2019 o 02:11, Raven napisał:

Gdzie jest orzeł dla freemana? Szukałem tam gdzie w podstawce i ns2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tom3kb napisał:

Tyle lat, tyle wersji Solianek, a wojsko wciąż na samym początku uwielbia robić rajd na wioskę kotów "

 

Serio? Tyle lat, tyle modów.......  ale od tak doświadczonego gracza, to przykro takie głupoty czytać, proszę nie traktować szwejów na posterunku jak debili, młyn na wiosce dzieje się tylko po  NIEUMIEJĘTNYM zabraniu walizki z posterunku.(sprawdzone na dziesiątkach modów)

@Czujny,  @Zwinny, @ksantyp   w śrutówkach liczy się tylko zwykły śrut, KARTACZ  to jest zbyt OP(akurat taka zbieżność skrótów) wszystkich kładzie na hita 

PS. Ja to mam prawdziwy problem:(, gram na 7.3, spolszczenie od @Cichego, bez żadnej wypakowanej "gamedata", czitów, czy innych bzdur . Autosave i quicksave działa dobrze, ale jakakolwiek  próba zapisu na twardo zmieni mi język w Win10 na RUS-RUM, są krzaczki ale się wczytują, więc używam tylko cyfr. "Problem" mam taki że za każdym uruchomieniem gry nie wczytuje mi paska zdrowia, mini mapy i krzyżyka celownika, muszę ZAWSZE najpierw wczytać pierwszy zapis "all", poczekać aż mnie Astronom podłączy do sieci i dopiero wtedy wczytać zapis na którym gram

Edytowane przez tom
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.