Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu grach w tego moda, przypuszczam, że wrogość stalkerów już w wiosce nowicjuszy jest sygnałem, że wybraliśmy zła opcję. A szczególnie ci, co chcą się załapać na sceny erotyczne. Dziewczyna zniknie i po zabawie. Chociaż w tej ostatniej wersji, są one jakby wygaszone. Jako tako w bazie CzN, a już na Jupiterze jakby ich wcale nie było, poza dialogiem. Tak że szkoda kasy na prezerwatywy.

DODANO: @2tom3kb. A rozmawiałeś z nimi? Przynajmniej w mojej grze, kiedy dziewczynę wydałem, nie było z nimi przyjaznej gadki. Nie o kolorek odnoszenia się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ci @kondotier. Ale tak czasami jest. Inni grają bez problemu, a nam cegłówki spadają na głowę. U mnie obyło się bez większych problemów. Głównie wczytywanie save-ów.

@mkk7 amunicja do miniguna jest tylko u handlarza w Przedzonie. Dlatego jeżeli chcesz go używać musisz robić tam zakupy. A w związku z tym, że na początku gry jesteśmy często na tej lokacji, kupno jest ułatwione.

W tunelu Prypeć - 1 nie musisz stawiać GPS. I tak ich nie będziesz widział na mapie bo są pod ziemią. Musisz zdobyć mapę przejść między lokacjami na której wyjścia z tunelu są pięknie zaznaczone. Mapa jest na bazie wojskowych w Przedzonie, budynek po lewej z naukowcem. Problem pojawia się wtedy gdy jesteś stalkerem (ja tak grałem). Brama zamknięta. Trzeba kombinować. Najłatwiej przeskoczyć.    

@tom3kb będą dalej neutralni. Koniec moda będzie inny. Tak, nikt nie napisał że quest z Sonią decyduje o końcówce moda.

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym wie, ale w tym modzie zachodzi pewna zależność na nowych lokacjach. Mianowicie, respawn jest zrobiony w taki sposób że zabijając mutanta/grupę mutantów w innym miejscu pojawiają się inne. Zabicie tych innych spowoduje spawn pierwszych i tak w kółko. Wiedząc o tym można bezproblemowo zdobywać części mutantów.

Na Jupiterze wygląda to tak, że po zabiciu danych jednostek w pobliżu tunelu na północy spawnuje się tuszkan, zabicie tuszkana powoduje spawn pierwszej grupy mutantów.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jerczi podejdź na Jupiter do Oziorskiego z tymi dokumentami o instalacji - on powie ci co dalej robić (będziesz miał dwie opcje wyboru).

Amunicja do miniguna jest do kupienia u:

Spoiler
  • opcja gry jako stalker - amunicję ma w sprzedaży Sułtan w jednej z piwnic opuszczonej wioski w Przedzoniu;
  • opcja gry jako żołnierz - amunicję ma w sprzedaży żołnierz-handlarz, przebywający na lądowisku helikopterów w płd-zach baraku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się gra ale powoli dochodzę do granicy wytrzymałości, strasznie częste wyloty, dodatkowo bezlogowe. A już jak na mapie biegają elektro chimery i z nimi walczę to sejwować muszę co trochę bo na bank co trochę wylot. Też tak mieliście? Zszedłem z grafiką na średnie ale nie wiem czy to jakoś mocno poprawi sytuację.

@edit 

Pierwsza walka z 2 elektro chimerami na srednich poszła bez wylotu. Zobaczymy jak dalej będzie.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest faktycznie trochę chimeryczny i wyloty się zdarzają, czasami bez konkretnego powodu. Czasami wczytanie quicksava też powoduje wylot, u mnie pomaga wczytanie auto lub poprzedniego i ponownie ostatniego. Warto pokręcić się przy zadaniach od Kardana, dostaje się świetne wyposażenie.

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 3 meduz na zestaw hakerski żeby zejść do podziemi po narzędzia nr 2 dla Kardana, a jak na razie mam tylko 1 więc trochę mi zejdzie. :)

@mkk7

A tak w ogóle jest jakaś postać questowa, która zbiera pda stalkerów np za jakieś info o schowkach czy coś, bo zbieram i zbieram swoje ważą, a zwykli stalkerzy nic nie chcą ich kupować, czy handlarze biorą też nie zauważyłem.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PDA nie ma jakiegoś konkretnego zlecenia. Po pewnym czasie przestałem je zbierać, bo zysk żaden, tak samo jest chyba z medalikami monolitu tyle tylko że za nie handlarze dużo płacą. Jest też ciekawa linia tajniki Prypeci, ale już nie pamiętam kiedy się na nią natkniemy, wtedy znajdujemy ręczny teleport Trzpień, ułatwia poruszanie się po lokacjach a w pewnych zadaniach będzie niezbędny.

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 nie rób quicksave'ów. Są niestabilne. Rób zapisy.

PDA nie ma co zbierać. Nic to nie daje.

@tom3kb a jak masz ustawioną odległość widzenia i oświetlenia ? Ten mod jest wrażliwy na te parametry. Ja miałem na początku  ok. 70 %, później zjechałem na ok. 40 % i zrobił się bardziej stabilny.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo

Teraz jestem na ustawieniach średnich to odległość widzenia jakieś 60%, oświetlenie 30%. Wcześniej grałem na wysokich to na pewno większe ;)

Poprawiła się trochę stabilność, miałem dłuższą walkę z 3 chimerami i było ok. A tak to wyloty nawet co kilkanaście albo kilka minut jak z jakąś walczyłem. Quicksave będę ograniczał do minimum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj
1 minutę temu, tom3kb napisał:

Wcześniej grałem na wysokich to na pewno większe ;)

 

 @tom3kb niekoniecznie. Musisz to sprawdzać. Zauważyłem, że przy przechodzeniu z wysokich na średnie, widzenie i oświetlenie nie zmienia się. Zmienia się szczegółowość tekstur. Jak zjedziesz przy ustawieniach wysokich na 30 % (oświetlenie i widzenia) nie zauważysz tego w ogóle w grze. A stabilność powinna się poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kochani pytanie czy Wintorez Ekstremała u Was strzela czy nie?. U mnie nie strzela, lewym i prawym przyciskiem myszki włącza się tylko optyka. Wciskam przycisk zero na klawiaturze odblokowujący broń i nic się dalej nie dzieje. Czy ta broń w ogóle  działa, czy może ja nie wiem jak ją odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.