Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

@apg2312 - cyt: "Owszem. Ale wbrew temu, co piszesz, nie kosztuje to nic nerwów, sprytu ani pomyślunku. Tylko kasę (10 tyś rubli) - dowódca posterunku na Zatonie ma odpowiedni dialog."

To jeden z wariantów. Ja pisałem o darmowym teleporcie z tej przejściowej jaskini pod "Spaloną". Po powrocie przez ogałacający z Zatonu do Przedzonia, rozmawiamy ze Striełokiem jak ten (nie wiem jak go przetłumaczono ) Żywodier koło jaskini przemyca części mutantów. Zostajemy odesłani do niego i on nam daje zadanie. Aby zadanie wypełnić, zwiedzamy Bagna aby kupić artefakt. Jego cena to chyba 50 kawałków ( albo i więcej ). A są potrzebne dwa, abyśmy też mogli z powstałego teleportu skorzystać. I wtedy chodzimy sobie do woli przez ten teleport z całym dobrodziejstwem.

Nie próbowałem jako stalker dawać łapówki, wiec nie wiem jak ta procedura przebiega i czy są teleporty. Ale skoro ktoś tak przeszedł, widocznie można. A mając teleporty otwarte, nie musi np. starać się o ten dodatkowy teleport i traci grę z nim związaną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier - to akurat jest zadanie na odnalezienie dodatkowego tajnego przejścia. Tyle, że było ono już na późniejszym etapie (przynajmniej u mnie tak było) - Striełok wspomniał o dodatkowym przejściu Przedzonie-Zaton dopiero po tym, jak odniosłem mu fleszkę.

A wcześniej musiałem łazić przez normalny teleport strzeżony przez wojsko - i ten dialog o ominięciu restrykcji miałem od początku. normalny teleport chyba 5 tyś (nawet nie wiem, bo nie korzystałem), ten bez restrykcji 10 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312- żeby się dowiedzieć o tym drugim, najpierw jakoś trzeba wrócić do Przedzonia. A ten teleport w Leśnictwie, to nie tylko opłata za wejście bez strzelającego transportera, ale i haracz, jaki od "przechowania" naszych maneli bierze ten szwej przy teleporcie. Im więcej masz, więcej bulisz.

A kasy i jeszcze raz kasy potrzeba nie tylko na te arty, ale na specjalizację włamywacza. Co chwilę po nią łapy wyciągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko Ty pokazujesz dialog przy bramie. To jedna opłata. Ale ten drugi co siedzi tam przy teleporcie w tej dyżurce, ma swój dialog, kiedy mówi że za "przechowanie" sprzętu bierze prowizję. My mu wtedy sprzedajemy cały nasz sprzęt, a po przejściu przez teleport odkupujemy o wiele drożej. Inaczej się nie da. U mnie przy próbie przejścia z manelami, one przepadły, a cały teleport był zasypany krociami bandaży. Chyba że od czasu mojej gry, coś pokombinowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312

grasz jako stalker czy żołnierz? bo ja jako stalker i jak tylko zbliżyłem się do tego wojaka (jest czerwony dla mnie) na zatonie na 50m to zaczyna do mnie walić, a jak podszedłem blisko to nie mam opcji gadki tylko dostałem od razu cios kolba w wątrobę :)

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na pomoc łowcom mutantów od Wasii Oprawcy ('Żiwoder' - słowo oprawca wydawało mi się lepsze niż taksydermista:)) dostajemy tak czy inaczej, więc zadanie ciężko jest ominąć, a dwukierunkowe przejście Zaton <=> Przedzonie jest bardzo przydatne. Co do opłaty na bramce w Nadleśnictwie nie wiem ile ona wynosi ponieważ biegałem zawsze naokoło (sposób opisałem kilka postów wcześniej).

16 minut temu, kondotier napisał:

A kasy i jeszcze raz kasy potrzeba nie tylko na te arty, ale na specjalizację włamywacza. Co chwilę po nią łapy wyciągają.

Właśnie dlatego wspomniałem o tym 'haczyku' w rozgrywce, kiedy to można zarobić na

Spoiler

sprzedaży egzoszkieletów u Barmana w Barze.

Skąd brać owe egzy? Proszę kombinować :hammerdrill::D

Oczko też jest jakimś sposobem ale stawki są małe w stosunku do poprzednich części moda, więc jest to mocno żmudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stalker. Tez raz mi się zdarzyło, że wojacy do mnie strzelali. Wróciłem na Skadowsk, zapisałem grę, po wczytaniu podszedłem ZE SCHOWANĄ BRONIĄ, w ogóle z pustymi rękami, i już wszystko było OK.

4 minuty temu, kondotier napisał:

Chyba że od czasu mojej gry, coś pokombinowali.

A o jakiej wersji Alternatywy piszesz ?

Ja mam wersję, do której spolszczenie robił @Anton Gorodecki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o 1.3, ale wychodziły patche już po moim zakończeniu. Dlatego Napisałem "chyba pokombinowli".

A w dialogu, kiedy chyba Broda mówi nam o tym teleporcie w Leśnictwie, mówi też, że miewają kontrole i wtedy nie przepuszczają ( strzelają) i trzeba odczekać. Wejście na siłę przez boczne bramy kończy się harataniną. No i oczywiście, do wartownika ze schowaną bronią podchodzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, smox napisał:

O co chodzi z tym kopaniem piłki z Piłkarzem? Kopię tą piłkę i nic.

Chodzi chyba tylko o to aby pokopać z nim piłkę:D Raczej żadne zadanie nie jest z tym związane:063: kopałem go po jaj.. wróć:P z nim piłkę dość długo, bezskutecznie zresztą. Ot taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego przejścia w leśnictwie, Rosjanie je obchodzili za darmo nie płacąc tych 10 tyś za teleport nie ograbiający. Chyba jednak w tej wersji już to nie działa, ten teleport jest za zakładami z elektrycznymi anomaliami w garażu i tam w niego wchodzimy po uiszczeniu opłaty. W rus poradniku widać było że można się tam dostać z prawej strony od tyłu, niestety mnie się to nie udało i jakiś czas musiałem płacić za każde przejście do momentu odblokowania tego darmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.