Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny błąd. Wyskakuje gdy chcę pogadać w Nowikowem w bazie Czystego Nieba.

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)

 

Edytowane przez pacjent1972
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KramarSenior, ten błąd przewijał się przez kilka forów i modów, problem dotyczył wersji podstawki. Alternatywa jest pod patch 1.0004, jeśli miałeś inną i robiłeś downgrade np. z 1.0006 i zrobiłeś to źle to masz szansę na takiego errora. Tyle znalazłem na szybko, może ktoś podpowie ci więcej. 

Tu na stronie AMK jest właśnie w Alternatywie prawie taki błąd, od postu #2125. Problemem jest wersja podstawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KramarSenior- Czegoś nie rozumiem w Twoim pytaniu o podstawki. Piszesz że masz kupione wszystkie trzy części STALKERa, czy jedna część w 4 egzemplarzach?

Bo każda część, to inna gra. I tak jak już wcześniej dostałeś wskazówkę, do postawienia moda trzeba użyć tej wskazanej w #1 moda. Na innej nie pójdzie. Tak jak benzyniak nie pójdzie na ropę.

A do Cienia Czarnobyla chodzą na jej co najmniej dwu wersjach. Albo na 1.004, albo 1.006. Tego trzeba pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Chodzi mi cały czas wyłącznie o Cień Czarnobyla. W sensie że mam kupione wersje płytowe i cyfrowe. Na razie jedyna która mi zadziała to wersja ze Steam i downgrade na wersje 1.0004. Być może spsób w który to zrobiłem był zły.

 

Edytowane przez KramarSenior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KramarSenior generalnie Twój error to problem wersji podstawki. Może i tak. Tak piszą na rożnych forach. Mniej - jak temu zaradzić(najczęściej - ponowna degradacja). Nie raz miałem podobny i jakoś sobie z nim poradziłem (bez degradacji). Najprościej (a zarazem najskuteczniej) jest wczytać przedostatni save, albo ten który nie powoduje takiego wylotu. Na Bagnach zmniejsz odległość oświetlenia i widzenia do około 40 %, albo niżej. Często jest to przyczyną różnych dziwnych errorów (sam miałem).      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KramarSenior- oto informacja ze strony moda, tam wytłuszczona i podkolorowywana:

У тех кого происходит вылет в самом начале игры, необходимо перед началом, в настройках  установить динамическое освещение. Далее сохранить и выйти из игры, чтобы изменения вступили в силу.

I jej tłumaczenie: Ci u których dochodzi do wylotu na samym początku gry, obowiązkowo przed rozpoczęciem powinni w ustawieniach dać dynamiczne oświetlenie, zatwierdzić (zapisać) i wyjść z gry, aby zmiana została uwzględniona.

No i kolejne rozpoczęcie powinno być poprawne.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tego posta ku pokrzepieniu serc tych, którzy borykają się z errorami w stylu: Lua error...chernobyl\gamedata\scripts\... i tutaj różności. Nie dotyczy to tylko Alternatywy 1.3.

Wchodząc na Mroczne Ziemie - Wysypisko zapisałem trzy save'y. Okazało się, że ostatni wygenerował błąd, który powoduje errror jak wyżej. Przedostatni działał dobrze. Więc nie ma sprawy. Wydawałoby się. Wczytuję dobry, gram, robię następnego save'a i znowu taki sam wylot. O co chodzi ? Znowu wczytuję dobry... i w kółko to samo. Mało tego. Po kolejnym bugu - mod w ogóle nie chce odpalić. W logu - zero. Cóż mi biednemu pozostało ? Postawiłem moda od nowa. Odpalił. To już dobrze. Wczytuję dobry save i ... ten sam error. Załamka. Co robić ? Przeleciało mi przez głowę, że z tym dobrym save'em musi być jednak coś nie tak, jeżeli następny zapis generuje błąd. Cofnąłem się do autosave'a i ... trafiłem. Po wczytaniu jego, następne zapisy robiłem bez problemu.

Reasumując. Nie potrzebie stawiałem moda od nowa, nie mówią o ponownej degradacji patcha. Autosave'y są na tyle "mocne", że pozwalają wyeliminować pojawiający się błąd w zapisie ręcznym.     

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pacjent1972 napisał:

ja też gram i borykam się z wieloma problemami.

Problemy natury fabularnej czy problemy z optymalizacją/błędami moda?

16 minut temu, DaarMoo napisał:

Ja powoli kończę. Idę włączać generatory na CEA-2.

Gratuluję wytrwałości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam i w Przedzoniu już utknąłem, nie mam forsy, nie ma zadań, nie ma broni. Żeby dostać strzelbę mam dziadkowi przynieś ogony nibypsów, no c'mon co mam je im z kieszeni wyrwać. Kupiłem jakiś nożyk i próbuję je ubić ale jak na razie ginę raz za razem.;)

Wyjść z lokacji nie mogę bo żołnierz woła ode mnie 5tyś. także jak na razie jestem mocno zirytowany.

 

@pacjent1972
Ja edytowałem, a po chwili patrzę, a ty mój post na czerwono w tym samym czasie zrobiłeś. ;)

@tom3kb Pilnuj pisowni. Wybacz, od tego też tu jestem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pacjent1972 napisał:

Ale gram wytrwale... w cztery mody na raz.

W takim razie tobie również muszę pogratulować cierpliwości i wytrwałości przyjacielu:)

@tom3kb - broń (i amunicję do niej) w Przedzoniu można znaleźć:

Spoiler

Na wieży koło osiedla wojskowych.

Z nią bez problemu poradzisz sobie z nibypsami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom3kb napisał:

Ja dopiero zaczynam i w Przedzoniu i już utknąłem, nie mam forsy, nie ma zadań, nie ma broni. Żeby dostać strzelbę mam dziadkowi przynieś ogony nibypsów, no c'mon co mam je im z kieszeni wyrwać. Kupiłem jakiś nożyk i próbuję je ubić ale jak na razie ginę raz za razem.;)

Wyjść z lokacji nie mogę bo żołnierz woła ode mnie 5tyś. także jak na razie jestem mocno zirytowany.

Akurat z tym problemem można sobie poradzić i wyjście z Przedzonia nie jest trudne, zapewniam. Alternatywa to nie spacer po lesie wydeptaną ścieżką, czytaj poradnik i rady @Anton Gorodecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

 

@tom3kb - broń (i amunicję do niej) w Przedzoniu można znaleźć:

 

No to idę, ciekawe kto bez poradnika tam zajrzał i ja znalazł ;) Nie dziwie się, jak włączyłem jakieś filmiki na yt to ludzie się mocno irytowali tym modem już na początku i do kosza. Pierwsze wrażenie mocno odrzucające. Później jak się człowiek wdroży to na pewno już lepiej.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.