Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam takie pytanko :) czy byłaby szansa na rozbicie pliku do pobrania z https://zone.stalkerteam.pl/files/611 na mniejsze party ? niestety mam łącze max 2 Mb co daje kilka ładnych godzin ściągania, i nie mogę dociągnąć, wywala mnie po 2-3 godzinach. Gdyby były mniejsze party to pewnie by mi się udało. Niestety mam internet miedziany od orange a światłowodzie mogę sobie pomarzyć  😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdrok:

Скачать через:
Spoiler

Ссылки на загрузку:

Загрузить «Anomaly Anthology - 1.1» с ФО: Google Drive , Яндекс Диск или Облако Mail.ru 

Патч:

Загрузить патч для «Anomaly Anthology - 1.1» с ФО: Google Drive , Яндекс Диск или Облако Mail.ru (Могут появляться новые патчи! Ссылки останутся такими-же! Список изменений смотрите в .txt файле)

 

Полный гайд: Google Document 

 

Сокращённый гайд: Google Document 

https://stalkerportaal.ru/load/gotovye_sborki_globalnye_mody_sall_of_shernobyl/stalker-anomaly-anthology-11-obt/128-1-0-3524

https://www.playground.ru/stalker_call_of_pripyat/file/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat_proekt_anomaly_anthology_v1_1_obt-1617613

34.55 ГБμTorrent
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam z góry za "upierdliwość". Pobrałem moda z torrentu - bardzo dziękuje za link, ma dwa foldery Anomaly 1.5.2 i Anthology 1.1.  Zainstalowałem Anomaly i uruchomiłem Mod organizera.  Dawno temu instalowałem gry z wykorzystaniem Mod organizera i już nic nie pamiętam. Poklikałem coś w ciemno i za 3 razem udało mi się odpalić grę po polsku. W Mod organizerze Laucher był z Anomaly a po lewej stronie pliki z Anthology. Niestety zmieniłem coś w opcjach gry (a także język z angielskiego na rosyjski -sądziłem, że to język dialogów) i posypało się. Po ponownym uruchomieniu w Mod Organizerze mam pustą lewą stronę i odpala mi się tylko Anomaly. Pobrałem nawet wyższą wersję Mod Organizera ale nie wiem jak pobrać pliki po lewej stronie z Antology. Może mi ktoś łopatologicznie krok po kroku wyjaśni co mam zrobić. Chciałbym uniknąć ponownej instalacji ( a jeżeli jednak będę musiał to także krok po kroku jak "zainstalować" Mod Organizera z modem).

Już jakoś sobie poradziłem, na filmiku znalazłem jak ktoś pobierał pliki do Mod Organizera, co prawda jak go po omacku instalowałem nieco inaczej bez specjalnego folderu, ale jakoś się udało. Niestety posprawdzam jak ulżyć grze bo mam 20-30 fps i może być dalej niegrywalna na moim sprzęcie 😞 

Dobry Wieczór :) - usiłuję znaleźć wymagania sprzętowe dla Anthology 1.1. Może gdzieś ktoś doczytał :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod mnie pokonał z powodu przepełnionej populacji co skutkuje błędem "too many IDs". Ustawienia: populacja stalkerów 0,75 i mutantów 0,5... Niezależnie gdzie poszedłem i co zrobiłem to błąd był kwestią czasu.

Mimo bycia wersją beta to i tak bawiłem się znakomicie. Nowe lokacje to czasem nowe monstra (u mnie to zmutowane żaby były) czasem nawet sekrety (plecak z kałachem i garścią naboi leżący pod drzewem). W nowych lokacjach nie ma punktów szybkiej podróży więc jeśli chcemy wracać to musimy kupić/zmajstrować plecaki jeśli aktywujemy (i korzystamy) z szybkiej podróży przez plecak. Za to część z nich (jak Zakład Metalurgiczny) stały się bazą mniej popularnych ugrupowań jak UNISIG.

Ze swoich modów jedynie wrzuciłem Skrytki z Notatników (Stashes from Journals) ale nie był on potrzebny bo może znalazłem 2? dzienniki.

Naprawa sprzętu - poszczególne części można naprawiać niemal od zera, ale nie da się wyjąć starych bez kompletnego zniszczenia broni a i tak nie daje to gwarancji, że części dostaniemy.

Majsterkowanie/crafting po ograniu GAMMA doskwierał przez brak możliwości kupna przepisów - głównie zanim będziemy mieli kasę i dostęp do czegoś zamiast to zmajstrować.

Ze starych zadań miałem możliwość eskorty stalkerów na Jantarze by naprawić urządzenie koło wejścia do laboratorium jak w STALKER Czyste Niebo. To co oceniam na duży plus to masa zadań znanych mi ze starej wersji Escape from Pripyat (taki rywal GAMMA) z odnajdowaniem skrzynek podczas wymian między frakcjami. Gdy są tam przyjazne nam frakcję to przejdą na stronę wroga. Takie zadania zaludniają pustawe lokacje. Zadania te mają oznaczenie [WTF] i czasem nie mają oznaczeń na przedmiotach gdy stają się wymagane do zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@kanon1022Zajrzyj do instrukcji instalacji Anomaly Dark Signal - Ciebie interesują tylko punkty 4 lub 5 - w zależności od tego czy już korzystałeś kiedyś z Mod Organizera.

Za dużo tłumaczenia, żebym Ci rozpisywał teraz co po kolei trzeba zrobić, a tam jest gotowa instrukcja, z kolei tej w dziale Anthology nie pisałem ja. 

Ogólnie ta instancja, którą masz na drugim zrzucie jest do usunięcia, a tak poza tym to Mod Organizer jest po polsku - wystarczy wybrać w opcjach -będzie Ci może prościej działać w MO jak będziesz miał po naszemu 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022Absolutnie nie. Plików tych dużych modpacków się nie wrzuca do folderu z Anomaly 1.5.2. - ten folder z Mod Organizerem itd. ma być w oddzielnym i Anomaly w oddzielnym i najlepiej gdyby były w tym samym podfolderze czyli np. jak u mnie na dysku - G:\S.T.A.L.K.E.R\Anthology w tym samym podfolderze (czyli S.T.A.L.K.E.R) mam Anomaly i Anthology. 

W każdym razie nie działa bo masz wszystko źle ustawione. Tą instancję STALKER ANOMALY usuń, kliknij na Przenośna i w niej zmień ścieżki w "Lokacja", "Folder bazowy" i "Lokalizacja gry" - w pierwszych dwóch wskazujesz ten sam folder (nie konkretne pliki) - czyli folder, w którym masz Anthology, a w ostatnim ten, w którym masz czyste Anomaly. Ja mam u siebie ustawione tak jak na zrzucie w spoilerze i u mnie śmiga.

Jeżeli wszystko zrobisz jak należy to na lista dodatków powinna Ci się zapełnić dodatkami, a póki co widzę, że masz pustą.

Powinno to tak wyglądać (tylko oczywiście u ciebie :

Spoiler

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022No jeżeli pokazało Ci się menu z napisem "Anthology 1.1 bla bla bla" w lewym dolnym rogu to dobrze ustawiłeś bo normalnie odpaliłoby Ci się czyste Anomaly, albo wywaliło błąd.

Co do FPSów to już nie pomogę niestety bo to indywidualna kwestia - u mnie chodzi jak należy z tym, że ja zamiast sam sobie ustawiać grafikę to użyłem pliku user.ltx z Gammy chyba, albo z Anomaly :063:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy byłaby szansa na zrzut zainstalowanych dodatków, modów które komuś normalnie działają ? albo info jakich lepiej nie instalować. Pograłem miesiąc ale w końcu poległem, od czasu do czasu coś się gryzło ale  jakoś grałem, teraz drugi raz wywaliło mnie i niebieski ekran śmierci. Po ponownym uruchomieniu puste pole dla modów, oczywiście podmapowałem ponownie ale nie odpala mi na zapisach ( nie pamiętam co odhaczyłem z modów) i za każdym razem po zmianach konfiguracji modów inne błędy. W desperacji uruchomiłem nowa grę ale po wyborze wyposażenia znowu wyrzuca mnie z błędami :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@najdrok Jak chcesz to mogę Ci zrobić zrzut listy dodatków z Mod Organizera - tych domyślnie aktywnych i domyślnie nieaktywnych z tym, że...

Piszesz, że wywaliło Ci BSOD-a (blue screen of death), a po uruchomieniu PC ponownie miałeś pustą listę dodatków... Stalker raczej BSOD-ów nie powoduje, (a przynajmniej nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim przypadkiem, ani tu na forum, ani w necie) więc szczerze mówiąc to myślę, że to może być bardziej kwestia Twojego komputera - coś może być nie tak z systemem lub dyskiem, albo może z jeszcze jakimś innym komponentem:063: Chociaż skoro wywaliło Ci BSOD-a, a potem wyczyściło ustawienia MO i musiałeś wszystko dopisywać od nowa to najprędzej bym powiedział, że dysk może Ci siadać lub pamięć. A jak jeszcze odhaczałeś jakieś dodatki grając może Ci być ciężko odtworzyć teraz to co miałeś przed BSOD-em, z kolei jeśli nie odtworzysz tego to zapisy Ci najpewniej nie będą działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam :) , chętnie pozyskałbym zrzut listy dodatków z Mod Organizera - tych domyślnie aktywnych i domyślnie nieaktywnych :) . Co do moich problemów  z  BDSO  to zaczęły się od poprawki chyba marcowej dla win 11 , mam płytę AMD Aorus  i coś się gryzło (musiałem wyłączyć TPM ).  Natomiast  co do Antology tylko kilku dodatków nie używałem ( ale nie pamiętam jakich). Problemem jest to, że nie chce mi się uruchomić nawet nowa gra  😞 .

Zrzutekranu2024-06-16215639.png.f86372fd0ebfdfd8cfd16c92cc07f6a5.png

Założyłem nowy profil w MO, wczytałem ponownie mody.

Wybrałem wyposażenie, trudność,, lokację  podczas wczytywania jest porada i prawie przy końcu wyrzuca z takim logo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@najdrokPodeślę Ci najwyżej jutro listę dodatków.

A co do wylotu to acid_sensor w ui_inventory_16 występuje jedynie w dodatkach UI Modern 4.0 Breackpoint Fix DirectX 8 to 11 i w UI Enhanced Graphical User Interface, więc musiałeś mieć wcześniej aktywny któryś z tych dwóch i jak teraz masz wszystko domyślnie to modpack używa UI Rework G.A.M.M.A. Style - Sota dlatego pierwsze co mi do głowy przychodzi na ten moment to to, żebyś dezaktywował po prostu ten UI Rework G.A.M.M.A. Style - Sota i aktywował któryś z tych dwóch o których wspomniałem wcześniej - może sama nazwa Ci przypomni, który z nich miałeś aktywny wcześniej i o ile reszta dodatków nie będzie powodować problemów to może zapis Ci się wczyta :P 

Ewentualnie jeżeli w okienku, które się pokaże po wylocie lub w samym logu masz podaną ścieżkę do pliku, który wywołuje wylot to zawsze można samą nazwę pliku podaną w Argument 1 (w tym przypadku ui_inventory_16.xml) wpisać w wyszukiwarkę plików Windowsa, ale dopiero jak wejdziesz sobie w folder z plikami Anthology i w folder mods - jak wtedy zaczniesz wyszukiwanie to najpewniej wyświetli Ci się parę plików o tej samej nazwie - jeżeli pliku o tej samej nazwie używa kilka różnych dodatków, i wtedy wrzucając sobie je choćby w Notatnik szukać np. tego acid_sensor podanego w Argument 0 opcją "Szukaj", w tych plikach, które znalazło Ci wyszukiwanie nazwy pliku podanego w Argument 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.