Skocz do zawartości

The Exception


Rekomendowane odpowiedzi

@boloMożesz jeszcze zrobić tak jak opisałem poniżej:

W pierwszym poście podałem link do wersji repack czyli podstawka + mod + spolszczenie RAZEM.
Potem @bolo zgłosił problem z pobraniem tej wersji więc wstawiłem linki do każdej części oddzielnie, ale tutaj
popełniłem błąd i ponownie podałem link do wersji repack. SORRY!

Podaję więc ostateczny opis instalacji gdy mamy oddzielna podstawkę i stawiamy wszystko od nowa:
1. Zainstaluj Zew Prypeci wymagana wersja 1.6.02
1a Usuń z katalogu z grą folder bin!
1b Jeśli w katalogu z grą jest katalog userdata, a w nim folder shraders_caches KONIECZNIE go usuń!
1c Pierwszy wiersz w pliku fsgame.ltx ma wyglądać tak:
$app_data_root$         = true|  false| $fs_root$|            savedata\ 


2. Pobierz moda
https://drive.google.com/file/d/1STL6iEKEKo077Q1Empbp41QeFOdPzSmJ/view?usp=sharing
3. Wypakuj do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie plików! 
4. Pobierz najnowszy fix20
https://drive.google.com/file/d/1OLi2_My1BD8gKOtjlbr9UqyW72xjwRYZ/view?usp=sharing
5. Wypakuj do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie plików! 
6. Pobierz spolszczenie
https://drive.google.com/file/d/1Xfd-nPErrMGJmZ_hhvetiem8eKY1H32Q/view?usp=sharing
7. Wypakuj do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie plików!
8. Stwórz skrót do pliku launcher.exe i umieść na pulpicie. 
9. Wejdź do menu gry i wykonaj własne ustawienia (koniecznie DX11). Następnie zapisz zmiany oraz wyjdź z gry. To wszystko - po ponownym włączeniu moda można rozpocząć nową grę. 

Teraz wszystko powinno się zgadzać :) 

  • Dodatnia 2
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą znowu koniec gry z tym samym komunikatem:

[error][     487]    : Próbowano uzyskać dostęp do nieprawidłowego adresu.

Przyznam się, że nie zrobiłem tego tj. nie usunąłem folderu bin oraz tego z userdata, czy teraz mam to zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo Tak ! przenieś sejwy w inne miejsce i postaw wszystko od nowa tak jak 
opisałem to wyżej kilka minut temu.  


@Agrael Może warto dodać to jako wskazówkę do pierwszego postu

Co do błędu:
[error][     487]    : Próbowano uzyskać dostęp do nieprawidłowego adresu.
Na razie (jako rozwiązanie problemu) może pomóc przeniesienie zbyt dużej ilości zapisów z folderu savedata\savedgames w inne miejsce. 

Przed chwilą miałem ten wylot i to co napisałem wyżej pomogło.
Nie twierdzę, że to pomoże zawsze, ale warto o tym pamiętać. 
 

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan   mógłbyś odpowiedzieć ?

Spoiler
3 godziny temu, Marcx napisał(a):
  Pokaż ukrytą zawartość

Ten wpis jest z wczorajszego samego południa. @OldMan 

Ten poniżej z 1 strony  " The Exception "      OPIS  Instalacji.    

Czegoś tu nie rozumiem.     Może kolega wyjaśnić rozbieżności ?

  Pokaż ukrytą zawartość

INSTALACJA:

  Pokaż ukrytą zawartość

Zalecana kolejność instalacji:

1. Pobierz i wypakuj paczkę w dowolne miejsce - najlepiej na najszybszy posiadany dysk.


2. Stwórz skrót do pliku launcher.exe na pulpicie. 


3. Wejdź do menu gry i wykonaj własne ustawienia (koniecznie DX11). Następnie zapisz zmiany oraz wyjdź z gry. To wszystko - po ponownym włączeniu moda można rozpocząć nową grę. 
 


  • Modyfikacja jest w formie tzw. repacka - posiadanie oryginalnej wersji gry nie jest wymagane.
  • Pomimo że w lewym dolnym rogu głównego menu jest liczba 19, to The Exception został uzupełniony w ostatni dostępny Fix 20.

 

Repack  to repack  zaś  mod wymagający oryginalnej gry to nakładka.    Cały czas podajesz linki do repacka przy okazji pisząc o potrzebie oryginału.  

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 (repack - wersja samodzielna)

( moje pytanie sprzed 3 godzin )

Edytowane przez Marcx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  OK ,  to nie ja piszę co jest co .....tylko  zacytowałem wszystko to co było w opisie tej modyfikacji kiedy wszedłem tu 3godz temu.   Nic więcej.  Teraz  okazuje się , że to już nie jest repack.  ( jak w tytule opisu )

@tom3kb  Tak widziałem, póki co narzazie u mnie mało miejsca na oryginał i moda więc .....  za jakiś czas połamię zęby na The Exception .     Zdziwiła mnie niespójność informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho chyba drugi mod, który pokona mojego kompa :D

Niby chodzi elegancko na dx11 i najwyższych ustawieniach ale np pierwszy stalker Ponury wygląda tak.

image.jpeg

Dodatkowo nie widać broni w rękach. Hmmm może w modzie są jakieś nowe modele postaci i jakbym je wywalił to by chodziło normalnie? Jakieś pomysły? Czy raczej za cienki piecyk i jutro wywalić moda do kosza.

Zmieniłem oświetlenie i grafę na średnie ustawienia ale na razie brak efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Autor zaleca DX11.
Nie wiem jakiego masz kompa, ale moim zdaniem ten zrzut ekranu nie świadczy o braku wydajności...
Na Twoim miejscu zrobiłbym to co już polecałem @bolo

Pobierz obie paczki i wypakuj na pulpit:
https://drive.google.com/file/d/1NC7VPk4P1zSfGqM4zYf2Nry2PwWY_Ebx/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1CHcVZIpHNqaOpmfwLWA9ME2lFHBAsumq/view?usp=sharing
dxwebsetup.exe
 uruchom jako administrator 
Snap3.jpg.1ba6cad66bf92edfc511810c4c9ab155.jpg

Potem tradycyjnie naciskasz Dalej.
W drugiej paczce Visual-C-Runtimes uruchamiasz jako administrator install_all.bat
Snap5.thumb.jpg.7f83c508591888342896283262256869.jpg
Czekasz aż okienko się zamknie.
Potem savedata\shaders_cache
Restart kompa i sprawdź czy pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan ja nie mam takiego wpisu w :

1c Pierwszy wiersz w pliku fsgame.ltx ma wyglądać tak:
$app_data_root$         = true|  false| $fs_root$|            savedata\ 

Mam tak:

;abbreviation           = recurs|notif|  root|                  add|        ext|            description
$app_data_root$         = true | false | C:\Users\Public\Documents\STALKE~1.-ZE\
$arch_dir$              = false| false| $fs_root$
$game_arch_mp$          = false| false| $fs_root$|            mp\
$arch_dir_levels$       = false| false| $fs_root$|            levels\
$arch_dir_resources$    = false| false| $fs_root$|            resources\
$arch_dir_localization$ = false| false| $fs_root$|            localization\
$arch_dir_patches$      = true| true|  $fs_root$|            patches\
$game_data$             = true| true|  $fs_root$|            gamedata\
$game_ai$               = true|  false| $game_data$|          ai\
$game_spawn$            = true|  false| $game_data$|          spawns\
$game_levels$           = true|  false| $game_data$|          levels\
$game_meshes$           = true|  true|  $game_data$|          meshes\|       *.ogf;*.omf|   Game Object files
$game_anims$            = true|  true|  $game_data$|          anims\|        *.anm;*.anms|  Animation files
$game_dm$               = true|  true|  $game_data$|          meshes\|       *.dm|          Detail Model files
$game_shaders$          = true|  true|  $game_data$|          shaders\
$game_sounds$           = true|  true|  $game_data$|          sounds\
$game_textures$         = true|  true|  $game_data$|          textures\
$game_config$           = true|  false| $game_data$|          configs\
$game_weathers$         = true|  false| $game_config$|        environment\weathers
$game_weather_effects$  = true|  false| $game_config$|        environment\weather_effects
$textures$              = true|  true|  $game_data$|          textures\
$level$                 = false| false| $game_levels$
$game_scripts$          = true|  false| $game_data$|          scripts\|      *.script|      Game script files
$logs$                  = true|  false| $app_data_root$|      logs\
$screenshots$           = true|  false| $app_data_root$|      screenshots\
$game_saves$            = true|  false| $app_data_root$|      savedgames\
$downloads$             = false| false| $app_data_root$

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności kompa w tym modzie, to ogrywam moda na już dość leciwym i słabszym sprzęcie :). Tyle tylko, że gram na rus repacku zewu prypeci z nakładka moda i na pełnym oświetleniu dynamicznym bez DX. Po zjechaniu w ustawieniach z jakością w dól mod działa płynnie i bez jakichkolwiek wylotów (czasami zdarzają się lekkie przycięcia), ale jest w miarę płynnie i stabilnie, a już prawie dotarłem do prypeci. Jakość grafiki widać u mnie na screenach w klimatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo Jestem teraz w pracy. Jak wrócę do domu około 17stej to wstawię ten plik w załączniku do pobrania i podmiany (nadpisania).

Jeśli grasz na swoim pliku to bedziesz musiał po zamiania plików przenieść zawartość C:\Users\Public\Documents\STALKE~1.-ZE\
do katalogu savedata, który po zamianie plików powinien pojawić się w głównym katalogu z grą.

 

@mkk7 @vidkunsen mój sprzęt nie jest najnowszy, wszystko mam ustawione na max, ale też zauważyłem przycięcia
szczególnie w Dolinie Cieni. 
Nie jestem pewien czy oprócz mało wydajnego PC nie jest to też wina optymalizacji.  
 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan w poradach napisałeś : Po dotarciu na lokację Promzona wychodzimy wprost na kompleks fabryczny. Warto go obejść dookoła, bo po drugiej stronie znajdziemy małą szczelinę. Warto ją odnaleźć i zwiedzić to, co jest pod nią. Znajduje się tam najlepszy detektor artefaktów w Zonie.

Szukałem i nie wiem gdzie jest ta szczelina, a nie mam jeszcze żadnego detektora i to cacko co tam powinno być to dla mnie skarb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo Teraz możesz tłuc kasę na potęgę ;) 
Wczoraj, już poza fabułą obszedłem wszystkie lokacje, żeby opróżnić schowki i zakończyłem przygodę z modem
z takim stanem konta:  

ss_oldman_04-02-24_18-17-13_(shadows_valley).thumb.jpg.694d6267f3aad485352e411eedd899c1.jpg

Nie wiem czy autor moda ma jakieś plany, ale przydałby się kontynuacja lub całkiem nowa historia na bazie The Exception.
Lokacje już są ;)   

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.