Skocz do zawartości

The Exception


Rekomendowane odpowiedzi

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 10.02.2024 r.
Autor: QueroMas
Autor spolszczenia: @OldMan


OPIS:

Spoiler

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy niejaki Powolny wynajmuje doświadczonego zabójcę o ksywce Tomas z zamiarem wyeliminowania grupy stalkerów przebywających na obszarze CzEJ. Jednak za prostym, jak mogłoby się wydawać, zabójstwem na zlecenie kryje się coś więcej, co zmusza protagonistę do złamania swoich zasad i zamiast wywiązać się z umowy, zaczyna prowadzić własną grę, ujawniając ciąg wydarzeń, które swój początek miały 20 lat temu.


Cechy moda:

  • za podstawę posłużył x-64 silnik z STCoP 3.5;
  • paczka broni STCoP 3.5;
  • adaptacja CGIM 2;
  • 10 lokacji z anulowanego moda Na przekór śmierci 3;
  • 32 różnego rodzaju medykamentów;
  • 27 rodzajów żywności i napojów;
  • 54 kombinezony i 15 hełmów;
  • 11 noży;
  • 103 artefakty - w tym 73 unikalne (po jednej sztuce);
  • 21 anomalii;
  • 5 detektorów z własnym slotem;
  • ilość posiadanych śrub nie jest już nieskończona;
  • 3 rodzaje zestawów naprawczych - do broni, kombinezonów oraz uniwersalne;
  • 43 mutanty (129 modeli z unikalnymi teksturami) z możliwością pozyskania ich części ciał;
  • nowe właściwości wśród poszczególnych artefaktów oraz leków;
  • nowy HUD i inwentarz;
  • lekko przeprojektowany PDA;
  • nocą zamiast wron latają nietoperze.

Wykorzystane projekty: 

Spoiler

 

PORADY:

Spoiler

Wskazówki dot. rozgrywki od @OldMan:

  • Sprawdzajcie zwłoki KAŻDEGO zabitego wroga - dzięki temu pojawia się na lokacjach więcej schowków.
  • Nie pamiętam, ale chyba od Sacharowa za wykonanie zadania dostaniemy antybiotyk, który umożliwia przetrwanie emisji w otwartym terenie. Trzymajcie go na "czarną godzinę". U mnie przydał się i uratował sytuację w misji odprowadzenia rannego Borsuka do bazy.
  • Po dotarciu na lokację Promzona wychodzimy wprost na kompleks fabryczny. Warto go obejść dookoła, bo po drugiej stronie znajdziemy małą szczelinę. Warto ją odnaleźć i zwiedzić to, co jest pod nią. Znajduje się tam najlepszy detektor artefaktów w Zonie.
    Detektorartw(promzona).jpg.78b8520f885108473d495af0097b73b4.jpg
  • Gdy pierwszy raz wchodzimy do podziemi, ale przez tunele, to na ich końcu - i znowu "ale" przed wejściem do właściwych korytarzy - jest odnoga, gdzie znajdziemy schowek z bronią i amunicją. Przyda się przy wejściu do korytarzy, gdy atakują nas snorki.
  • W podziemiach po Promzoną przeciskacie się przez kanał wentylacyjny i po wyjściu z niego znajdziecie jeden z unikalnych artefaktów - odkąd go miałem mogłem biegać bez przerwy.
  • Po pierwszym spotkaniu z Mirą (w Rostku) i zejściu na dół budowli, niedaleko można znaleźć zwłoki naukowca. Warto to miejsce odnaleźć - znajduje się tam kolejny najlepszy detektor anomalii w Zonie.
    Detektoranomalii(rostok).jpg.b33a2a2a9be21d240af6fba23a51e522.jpg
  • Przy zadaniu na podłożenie C4 w bazie bandytów warto odnaleźć schowek na daszku - (moim zdaniem) najlepsza broń w Zonie. Rozwala każdego mutanta i przeciwnika.
    NajlepszabrowZonie(rostok).jpg.acbf4ffe02aab4968478e487f1a1283c.jpg
  • Przed pierwszym spotkaniem z dziadkiem Borejem, podchodźcie do miejsca spotkania od strony innej niż Martwe Miasto.
  • W zadaniu na odbicie pojmanej Miry zacznijcie od likwidacji najemnika trzymającego ją na celowniku.

GALERIA:

Spoiler

The Exception_stalkerteam_scr1.jpg  The Exception_stalkerteam_scr2.jpg

The Exception_stalkerteam_scr3.jpg  The Exception_stalkerteam_scr5.jpg

The Exception_stalkerteam_scr6.jpg  The Exception_stalkerteam_scr4.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:


1. Zainstaluj Zew Prypeci wymagana wersja 1.6.02
1a Usuń z katalogu z grą folder bin!
1b Jeśli w katalogu z grą jest katalog userdata, a w nim folder shraders_caches KONIECZNIE go usuń!
1c Pierwszy wiersz w pliku fsgame.ltx ma wyglądać tak:
$app_data_root$         = true|  false| $fs_root$|            savedata\ 


2. Pobierz moda
https://drive.google.com/file/d/1STL6iEKEKo077Q1Empbp41QeFOdPzSmJ/view?usp=sharing
3. Wypakuj do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie plików! 
4. Pobierz najnowszy fix20
https://drive.google.com/file/d/1OLi2_My1BD8gKOtjlbr9UqyW72xjwRYZ/view?usp=sharing
5. Wypakuj do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie plików! 
6. Pobierz spolszczenie
https://drive.google.com/file/d/1Xfd-nPErrMGJmZ_hhvetiem8eKY1H32Q/view?usp=sharing
7. Wypakuj do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie plików!
8. Stwórz skrót do pliku launcher.exe i umieść na pulpicie. 
9. Wejdź do menu gry i wykonaj własne ustawienia (koniecznie DX11). Następnie zapisz zmiany oraz wyjdź z gry. To wszystko - po ponownym włączeniu moda można rozpocząć nową grę. 

 

PROBLEMY I ROZWIĄZANIA:

Od @OldMan

Co do błędu:
[error][     487]    : Próbowano uzyskać dostęp do nieprawidłowego adresu.
Na razie (jako rozwiązanie problemu) może pomóc przeniesienie zbyt dużej ilości zapisów z folderu savedata\savedgames w inne miejsce. 

Przed chwilą miałem ten wylot i to co napisałem wyżej pomogło.
Nie twierdzę, że to pomoże zawsze, ale warto o tym pamiętać.  

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Google Drive - [KLIK]

Fix 20:

  • Google Drive - [KLIK]

Spolszczenie:

  • Google Drive - [KLIK]


Źródło: APPROTS.png.4603aa7965381464d0b7bb29c67170af.png
 

  • Dodatnia 5
  • Ekstra 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze płoty za koty, czy jakoś tak to leci, Dolina cieni - początek, parę misji, strzelanek, bandyty, najmusy, wściekłe jorki - szczury, psy oba rodzaje, dziki, pijawki.

Spora lokacja, dużo zabudowan różnorakiego przeznaczenia, sporo misji zanim mnie sidor na nastepna lokację posłał.

Zadanie główne - ukatrupić niemieckich dywersantów - wbrew opinii "znawców" co w moda nie grali jest solidna fabuła i na razie brak wolnej gry - tzw. fripleja.

Sporo nowych artefaktów z nowymi właściwościami, nowych anomalii, duży asortyment u kupca/ów, mój imiennik ma co robić.

Gra wciaga jak pestki z dyni. ;) :) 

 

ss_tomahawk_02-14-24_19-00-33_(shadows_valley).jpg

ss_tomahawk_02-14-24_19-06-53_(shadows_valley).jpg

p.s. sporo korzystam z podpowiedzi tych co już grali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vidkunsen napisał(a):

Wbrew opinii "znawców" co w moda nie grali jest solidna fabuła i na razie brak wolnej gry - tzw. fripleja.

A do kogo ten tekst w ogóle? Przecież w tego moda na razie nikt tu nie gra, a przynajmniej o nim nie pisze. Tym bardziej nikt o fabule moda nie wspomina.

Tu są tylko twoje posty więc 🤔🥴

 

A Freeplay to masz po przejściu głównej fabuły. Plus info, że istnieje praktycznie tylko główna fabuła w modzie, brak zadań pobocznych.

Cytat

в моде присутствует только основная сюжетная линия, побочных квестов нет, при этом все локации заселены

.....

после финала доступен фриплей (по сути такой же как и в оригинале ЗП - квестов нет, можно доисследовать локации, поискать артефакты, а потом уйти и Зоны)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vidkunsen napisał(a):

Na forach innych niż to byla opinia

A to teraz kumam. Fabuła rzecz gustu, mnie trochę martwi brak zadań pobocznych, szczególnie, że sporo map w tym modzie więc pasowałoby żeby było co robić ale w sumie i w fabule głównej może być dużo różnych zadań więc może nie ma się co martwić.

No i to pierwszy mod autora to raczej cudów nie trzeba się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama główna fabuła wystarczy, po drodze od kwestu do kwestu można parac sie zbieractwem, arty - w nocy lepiej widoczne, części mutantów, schowki, można zarobić tylko trzeba być cierpliwym coby z gołym tyłkiem nie łazić i nie razic przekleństwami zamiast ogniem z toza lub innej pukawki.

1/ najwazniejsze to zdobyć/kupić u sidora: nóż, śpiwór, żarcie, medykamenty itd/itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Szukałem co by tu przetłumaczyć. Znalazłem nawet taki mod retro i kiedyś do niego na pewno wrócę, ale jak zwykle @vidkunsen zwrócił moją uwagę na ciekawego (i na czasie) moda, więc przedstawiam projekt:
ss_oldman_02-14-24_22-59-06_(mainmenu).thumb.jpg.b4d26e68bd287b89a830b840dee1f0db.jpg

Zacząłem prace nad spolszczeniem tego moda  i oceniam, że obecnie mam ukończone około 30% tłumaczenia.
O dacie premiery powiadomię.

p.s. Informuję Was o moich planach spolszczenia na tak wczesnym etapie, po to żebym nie mógł się wymigać z ukończenia tłumaczenia ;)  

  • Dodatnia 3
  • Ekstra 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen

Chyba nie nadążasz bo już jest fiks nr. 20 ;)
https://ap-pro.ru/forums/topic/8122-the-exception/

Z racji, że pracuję nad spolszczeniem tego moda, śledzę OCK.
A tak swoją drogą (bo nie pamiętam) czy w jakimś modzie było USD zamiast RUB: 
ss_oldman_02-16-24_20-20-37_(shadows_valley).thumb.jpg.ac4137a070beca9dc54bcb373f60b54c.jpg

p.s. W żadnym pliku nie mogę znaleźć tego USD... 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.