Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że masz patcha 1.0004, a wygląda na to, że to błąd związany z patchem. Jakiego masz Stalkera?. Czy dobrze go zdegradowałeś do 1.0004? Nikt z grających w tego moda nie zgłaszał takiego błędu, więc pewnie coś robisz nie tak.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Stalker to Angielska orginałka, ale nie widzę problemu w tym - niejeden spolszczony rosyjski mod już na niej instalowałem i nie było żadnych problemów. Zdegradowałem patcha przez reg edit i instalację poprawnej wersji. Moim zdaniem może być to błąd przy ściąganiu - ściągam teraz z torrenta, widać wersja z narod'a była zła. Dla pewności jeszcze przeinstaluje podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...


FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression    : no_assert
[error]Function      : CXML_IdToIndex<class CPhraseDialog>::GetById
[error]File          : e:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrgamexml_str_id_loader.h
[error]Line          : 112
[error]Description   : item not found, id
[error]Arguments     : give_present

Przykro się zrobiło. Bug podczas rozmowy z kimkolwiek na początku w obozie kotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem na kordonie co chwile wywala mnie na pulpit. FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression	: fatal error
[error]Function	 : CScriptEngine::lua_error
[error]File		 : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		 : 73
[error]Description : <no exp[b][/b]ression>
[error]Arguments	 : LUA error: ... chernobylgamedatascriptsamk_offline_alife.script:1660: attempt to index global 'news_main' (a nil value)

Edytowane przez cichy
Używaj kod<> w edytorze do wstawiania loga błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie wielu grało w tego w tego moda,bo skoro w Soljance przeszkadzało wypadanie rzeczy z plecaka to tutaj tez powinno...masz rację kobal,mam pecha że akurat ja gram w tego moda :)

notepad++ nic nie znalazł...miałeś rację...mam pecha !

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu .

Proszę o pomoc panów moderatorów...oraz inne kompetentne i konkretne osoby z ST.

Ponoć nie ma zagadek bez rozwiązania...?! Czy na pewno?

Ciut chyba późno, ale że nikt nie podał rozwiązania zagadki...a że akurat zacząłęm się bawić tym modem ;)

Gamedata/scripts/restriction_stock.script

InvMax = 100

wystarczy zmienić np. na 10000, i po kłopocie :)

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem testowo tego moda. Ale nie chce mi się uruchomić - wywala bez loga przy ładowaniu gry. Przeinstalowałem na czysto SoC, patchnąłem do 1.0004 - bo mam 1.0, wrzuciłem gamedaty w podanej kolejności i lipa. Próbowałem ze zmianą katalogu bin, bez zmiany, z dopełnieniami i bez. I nic. Znaczy - kłopot mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnych tego typu niespodziankach (a mogą być, ja anomalię miałem nawet w barze w Barze) masz kilka możliwości 1 save, i wczytywać grę do momentu, aż gra przeniesie anomalię w inne miejsce 2 przejść na inną lokację, i wrócić 3 śpiwór, spanie, i czekanie, aż nastąpi Emisja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jak zmienić dopuszczalny udźwig w tym modzie? Bo pozmieniałem w "inventory_sect.ltx" i "actor.ltx" ale jeszcze gdzieś jest zabezpieczenie, które nie pozwala mi zebrać więcej rzeczy niż jest dozwolone Proszę o pomoc.

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie przed zabraniem nieograniczonej ilości przedmiotów. Niezależne od maksymalnego udźwigu.

Ciut chyba późno, ale że nikt nie podał rozwiązania zagadki...a że akurat zacząłęm się bawić tym modem ;)

Gamedata/scripts/restriction_stock.script

InvMax = 100
wystarczy zmienić np. na 10000, i po kłopocie :)

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem na kordonie co chwile wywala mnie na pulpit. FATAL ERROR

[error]Exp<b></b>ression    : fatal error
[error]Function     : CScriptEngine::lua_error
[error]File         : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line         : 73
[error]Description : <no exp<b></b>ression>
[error]Arguments     : LUA error: ... chernobylgamedatascriptsamk_offline_alife.script:1660: attempt to index global 'news_main' (a nil value)

Ten błąd często pojawia się w tym modzie i nie ma na niego jakiegoś super sposobu. Wczytaj wcześniejszy zapis i nie zaszkodzi zmniejszyć ustawienia.

U mnie też co chwila pojawia się dokładnie ten sam błąd. Doszedłem do tego, że związane jest to z wiadomościami sms z sieci stalkerskiej pokazującymi się na ekranie, a dokładniej z tym, że się te wiadomości właśnie nie pokazują, chociaż powinny. Czasami pomaga 5 godzinny sen, wtedy skrypt potrafi zaskoczyć, chociaż nie zawsze.

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia całkiem tych komunikatów ? Bo na moje cztery oczy to chyba rozwiązałoby problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...


FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression    : data
[error]Function	  : CVirtualFileReader::CVirtualFileReader
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xrCoreFS.cpp
[error]Line		  : 462
[error]Description   : d:program filesthqs.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobylgamedatasoundsscriptsmagnitofonmagnitofon_2.ogg
[error]Arguments	 : Not enough storage is available to process this command.

Witam podczas próby przejścia na wysypisko pojawia mi się taki błąd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, @bober322, czy w gamedatasoundsscriptsmagnitofon masz plik magnitofon_2.ogg Jeśli go masz o innej nazwie, to go skpiuj i kopię 1 tego pliku zmień na magnitofon_2.ogg a jeśli go nie masz, to wyciąg go z innego moda do SoC i skopiuj do wskazanego folderu. Czekam na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.