Skocz do zawartości

Powrót Szramy cz.1...relacje z gry.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Gram w to badziewie obecnie, twórca potrafił zakodować jakieś pliki w gamedacie odpowiadające wypadanie przedmiotów z plecaka(jak jesteśmy przeciążeni) ale tego co się potrafi dziać podczas walki albo normalnie już olał! A potrafią się dziać cuda!!! Walczysz i nagle masz trzęsienie ziemi, mroczki, jakieś krzyki/odgłosy, cuda i wianki ALE to nie przeszkadza NPC w walce, no to jak to jest? Działa to na nas a inni mają to kompletnie w dupie. Momentów bez walk też to dotyczy, sprzedajesz gościowi gruz i bach masz czarny ekran i atak pijawek, idziesz sobie jeb szron na ekranie i inne wizualne atrakcje i tak stale.

Teraz jestem w DM na razie "utknąłem" z zadaniem dla Naboja. Może przypomnę o co w nim chodzi, o 20:00 trzeba z nim zagadać aby je ruszyć, ja mam to nieszczęście że wszedłem do DM o ~23:00 więc muszę przeczekać niemal dobę!!! Lokacja jest zamknięta nie da się z niej na tym etapie wrócić, Szrama też spać nie chce(bo nie i co drążyć!), nie ma co na niej robić(z tym to też zabawna historia, bo tak do końca z tym nic nierobieniem to nieprawda). No ogólnie można stać w miejscu 20h lub walczyć z respiącymi się chimerami, zombie, jakimiś trupami, babciami, niedziwieniami co skaczą i kotami.... aha o burerach bym zapomniał. No i rodzynek, wrogie grupy czyli paru gości którzy w nocy z daleka potrafią cię ustrzelić z badziewnej broni. Próbuje jakichś taktyk na nich ale na razie to kwestia szczęścia w walce z nimi, bo wyposażenie praktycznie nic nie daje.

Już na etapie podziemi Agropromu jak mi coś epickiego nie wydropi w skrytce Strieloka to usuwam moda. Bo jak pamiętacie, dostać się do podziemi nie jest takie łatwe i oczywiste. A tam 2 badziewne AK i jakiś szmelc!! Tyle me poszarpane nerwy ukoiły wiedzmy a raczej wdzięki które nam hojnie prezentują wraz muzą w tle!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS  Badziewie? Jakoś ostatnio tak oceniasz każdego moda w jakiego grasz. Może nie używasz słowa badziewie dla każdego, ale stosujesz zamienniki. Grałem w niego kilka razy, ale jakoś miałem odmienne zdanie na temat jego wartości. Popatrzyłeś kiedy mod został oddany do gry? Ma już swoje lata. Wtedy taki był trend w modach, aby miały coś innego, coś nowego, niż można było znaleźć w podstawkach.

Na ten wysypujący się plecak, są zrobione patche, trzeba ich tylko w temacie moda poszukać.

Zbójeckim prawem autora moda, jest dawanie różnych efektów dźwiękowych i wizualnych. Nam się to może podobać lub nie. Ale jeszcze żaden autor moda nie robił go na życzenie jednej osoby tak, aby tylko ona była z tego zadowolona.

Masz prawo oceniać mody jak Ci się żywnie podoba, ale racz dodawać, że jest to tylko Twoje zdanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS Marudzi, że nie widzi lasu, bo mu drzewa zasłaniają :owieczka: Pograj w Simsy, albo coś innego na odstresowanie. Powrót Szramy ma swoje bolączki, ale chyba nikt nigdy nie nazwał go badziewiem, bo obiektywnie rzecz biorąc nim nie jest. A jak nie pasuje Ci wizja autora, to po cholerę brniesz dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To umówmy się tak, że graj dale jeśli chcesz, ale ogranicz swoje wywody (tego typu, nie wszystkie) do minimum, bo ludzie mają tendencję do lenistwa; nowi będą czytać głównie ostatnie posty, a przez takie jak powyższy nabiją sobie głowy mocno subiektywną i odosobnioną wizją, którą podziela... no właśnie, kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest jego subiektywna ocena i jak chce to może nazwać moda kupą i w sumie ok.

A jak ktoś nowy potrafi przeczytać tylko ostatniego posta i sobie wyrabia opinię od razu to jego problem.

A co by było jakby mod to był faktycznie paździerz, a ktoś na końcu napisał, że to arcydzieło moddingu, to wtedy by było dobrze. :D

 

10 godzin temu, kondotier napisał:

@MOS 

Masz prawo oceniać mody jak Ci się żywnie podoba, ale racz dodawać, że jest to tylko Twoje zdanie.

No, a czyje jest :) przecież nie wypowiada się za kogoś innego.

 

Mnie też ten mod zirytował w wielu miejscach swoimi rozwiązaniami i pomysłami, jeden z tych głośniejszych, który poleciał do kosza pomimo kilku prób ogrania. Aż się zdziwiłem.

Może kiedyś, jak się zdecydują jednak wypuścić drugą część :P to jeszcze spróbuję go przejść.

 

7 godzin temu, Sierioża napisał:

Oj, już nie graj takiego twardziela - sam odpowiadasz po 10 razy na te same pytania

No ale to nie jest to samo co wyrabianie sobie opinii po ostatnim poście.

A jak mnie wkurzają albo mam gorszy dzień to odpisuję "było opisane wiele razy w temacie, użyj szukajki" :005:

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tom3kb napisał:

No ale to jest jego subiektywna ocena i jak chce to może nazwać moda kupą i w sumie ok.

Parę postów wyżej @kondotier słusznie zauważył, że jego zdaniem już kilka modów to badziewie. Pewnie, że może mieć takie zdanie, ale mógłby napisać to raz zbiorczo, a nie rozdrabniać się na konkretne tytuły. Po to jest temat z listą opinii, żeby dowiedzieć się na co można liczyć i ocenić, czy chcesz grać, czy nie. Nie ma sensu dokonywać samobiczowania i zmuszać się do rozgrywki tylko dlatego, że to Stalker.

30 minut temu, tom3kb napisał:

A jak ktoś nowy potrafi przeczytać tylko ostatniego posta i sobie wyrabia opinię od razu to jego problem.

Oj, już nie graj takiego twardziela - sam odpowiadasz po 10 razy na te same pytania, bo ludziom nie chce się przeszukać pierwszego działu od góry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat do dyskusji o tym modzie, czy tylko do spuszczania się jaki to świetny?? I to bredzenie że rozdrabniam się, jest jakiś temat zbiorczy WTF? Gram moda to po zakończeniu lub w trakcie pisze o min moją opinie w jego temacie/sub forum?

Trafiam do Dziczy z Krugłowem, na start mam godzinę grozy, jajogłowy nie czeka tylko biegnie i mam walczyć z zombie, bandziorami i kiwającym się ekranem na którym chu... widać. Po tym cyrku GG idzie z automatu spać, budzi się znów w nocy i mam drugą godzinę grozy. A jestem dopiero przy dźwigu, Krugłow przechodzi w końcu pod mostem i staje jak wryty bo odpala się emisja! A jak już przeżyjemy jakimś cudem to na start w nowej lokacji 2 kołków jajogłowych jest okrążonych gośćmi w egzo i mam ich uratować, oczywiście mnie wyjeb... 100m dalej i mam sprintem tam biec, no i się gimnastykuj aby przeżyli bo Dimak ma takie prawo jak twórca co chwila dopier... ci łopatą przez łeb w tym modzie.

Jak ktoś lubi byś robiony co chwila w chuj... to tak zajebistego moda wybrał do rozgrywki. Ciągle są takie akcje w tym modzie!!

I żeby nie było że tylko narzekam, strzelba AA-12 Camo BARDZO mi się podoba(jeden pozytyw się znalazł!!).

Edytowane przez MOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS  Nie wiem, dlaczego akurat Ty masz takiego pecha. Nie pamiętam, aby mnie podczas kilkukrotnej gry coś takiego się przytrafiło. Owszem, były problemy, ale tylko z jedną lokacją. To było Wilcze Legowisko. Ale jedno jest prawdziwe. Gdy gra równocześnie dwóch, to jednemu gra idzie jak z płatka, a drugi ciągle ma pod górkę. A że mod jest trudny i momentami zaskakujący rozwiązaniami, nie jest tajemnicą.

A co dotyczy subiektywnych opinii, masz prawo je dawać, ale musisz się liczyć z tym, że znajdziesz oponentów takich jak ja. Bo ja moda z czystym sumieniem polecę każdemu, kto zechce w niego zagrać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MOS napisał:

Gram moda to po zakończeniu lub w trakcie pisze o min moją opinie w jego temacie/sub forum?

Myślę, że nikt nie piśnie słowa, jeśli złapiesz różnicę między negatywną opinią a wylewaniem pomyj. To drugie nie wnosi niczego, pokazuje jedynie poziom opiniotwórcy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wygląda na to, że dodatek do pierwszej części Powrotu Szramy „Scream” przepadł w czeluściach internetu. Szukałem na różnych stronach, ale linki są niestety martwe. 

Zresztą, nawet gdyby jakimś cudem ktoś znalazł link, to brakuje nam między innymi pliku adaptacyjnego addona do polskiej wersji moda.

Lista kolejnych brakujących linków:

  • Poprawka dla monitorów panoramicznych 
  • Patch do dodatku Scream 
  • Mini dodatek w postaci AK Striełoka z Lost World Troops of Doom

A tak swoją drogą, to mam ciekawostkę. Autorem dodatku Scream jest Хемуль36рус. Odpowiada on za W Piekle... Psy i Człowieczy Los Krok w Nieznane: Deja Vu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już taka archeologia to proszę:

Wstawka autora "Scream 2" https://stalker-gamers.ru/forum/96-540-1

Spoiler
Дата: Суббота, 05.01.2013, 14:01
Сообщение #4
 
Аддон_дополнение "Scream 2" Для Мода "Возвращение Шрама+патч№3"
 
Автор : Хемуль36рус,

ОПИСАНИЕ: Версия дополнения Scream 2, ставитть на кумул патч3, новая погода от Петьки Анальгина SWTC gold, модели нпс, мутантов+озвучка эмбиента и монстров, песни у костра+губная гармошка, маркер гранаты как в ЧН, есть глючок иногда он зависает на экране, не критично, убирается простой перезагрузкой, спавн артов на локациях, разрыв тел, комета летящая, быват ночью примерно с 12 ночи до часа, не каждую ночь, только в одну, текстуры, в зоне осень, ну и всякие разности, увидите сами по ходу игры. Перед установкой папку shaders из Возврашения Шрама переименуйте в shaders ___
ТРЕБУЕТСЯ НОВАЯ ИГРА !
Скачать Аддон_дополнение "Scream 2" Для Мода "Возвращение Шрама+патч№3" :

Народ

Необходимые правки :

http://rusfolder.com/34385898

Правки по желанию :

Оригинальный инвентарь :
Это такой оригинальный вид инвентаря в стиле "ВЫБРОС" стандартное уже надоело, короче на любителя, автор один из них .

Скачать : http://narod.ru/disk....7z.html

Ещё один вид инвентаря.в стиле "ХАКИ" :
12de8d03993101c0c001750220ed4cbc5f20241231d85e51ea264f46505c2b57085861925f202412
Скачать : http://narod.ru/disk....7z.html
 
 
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.