Jump to content
Sign in to follow this  
Maliniak

re: Jak zainstalować LWToD?

Recommended Posts

Cześć Mam wersję angielską stalkera 1.0006, wszystko działa, żaden plik nie jest uszkodzony. I teraz mam do głównego folderu z grą wrzucić gamedata i bin z "lwtod3.0_fixed.exe". Ale na stronce pisze , że trzeba usunąć wszelkie pliki gamedata z folderu gry, jest ich 14 w głównym folderze(tyle wyliczyłem), pozbyłem się ich i wrzuciłem gamedatę i bina moda do głównego folderu z grą. Potem próbuję odpalić i wyskakuje bugtrap. Ścieżka prowadzi do pliku xrCore.dll. Proszę powiedzcie co zrobiłem źle, a co powinienem zrobić... A słyszałem jeszcze, że przed pierwszą instalacją modów trzeba coś zmienić w pliku "fsgame.ltx" nie wiem czy to prawda... :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz zacząć grać w mody, to powinieneś mieć polską podstawkę (Stalkera SoC PL). Wszystkie spolszczenia na tym forum przygotowywane są właśnie do takiej podstawki. Być może dało by się uruchomić tego moda na wersji angielskiej, ale nastręczy ci to masę problemów. Łatwiej kupić Stalkera SoC PL, teraz kosztuje grosze. Z tym usuwaniem gamedat to nie tak. Usuwasz folder gamedata jeżeli wcześniej instalowałeś jakiegoś moda. Gamedaty.db, to jest właśnie Stalker i nie wolno ich usuwać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejność instalacji jest tutaj...

. S.T.A.L.K.E.R. 1.0006 PL

1. LW-TOD 3.0 fixed..obowiązkowo

2. Dynamic patch lwtod 2.0...jeżeli masz mocny komputer

3. Patch 3.5.5 (wersja PL)..obowiązkowo

6. Jeśli gracie na monitorze szerokokątnym należy wrzucić do folderu "gamedata" adaptację siatek celowników.

@smox słusznie napisał o podstawce i możliwych problemach. Obecnie grę można kupić za 20 zeta i uniknąć wielu komplikacji. Jeżeli jednak nie możesz tego zrobić to zacznij tak...

1...poszukaj sobie spolszczenia gry czyli plików db.9 i podmień w oryginalnej grze

2...patch 1.006 jest WW więc się zgodzi...i gra będzie po polsku..jednak to nie do końca to samo co polski oryginał

3...podstawowy błąd to kasowanie plików gry...tam są pliki gamedata.dbx to nie to samo co gamedata do której pakowane są mody.

3...jedynymi gamedata z którymi należy coś zrobić to te które pobierzesz z sieci jako mod (tutaj mod jest jako .exe, ale jeżeli wypakujesz go do dowolnego folderu to znajdziesz tam gamedata moda)

4...zanim zaczniesz składać jedna na drugą te właśnie gamedata ( 3 pozycje) należy uruchomić grę by utworzyła sobie swoje pliki zapisów, logów, user.tlx itd...to dzieje się automatycznie

5...można wyłączyć grę i zabrać się za montaż moda...powinieneś pobrać 3 elementy...Patch 3.55 PL,... Dynamiczne oświetlenie (jeżeli masz dobry PC) i... mod,

....wypakowaną gamedata moda przenieść do gry..ale jeżeli wcześniej grałeś w jakiś mod ( jest już w grze "stara" gamedata)...należy go najpierw usunąć (to właśnie jest wpis o usunięciu gamedata)..dalej nałożyć na to kolejną gamedata dla dynamicznego oświetlenia, a na to z kolei gamedata patch 3.5.5 PL...dostaliśmy torcik z trzech elementów (za każdym razem będzie zapytanie o potwierdzenie zmian..należy się zgodzić.)

6...Pozostaje uzupełnienie folderu ..BIN...tam wstawiasz wszystko to co jest dla bin w pobranych plikach (z wyjątkiem pliku .exe jeżeli taki jest)

7...Jeżeli dobrze złożyłeś mod uruchamiasz i zamiast podstawowej gry..będzie nowa

//

Prościej wyjaśnić nie potrafię...można stosować również bezpośrednio pliki .exe dla wszystkiego jeżeli są i wszystko powinno zrobić się automatycznie, ale osobiście używam wypakowanych elementów do budowy modów by uniknąć ewentualnych błędów typu podmiana rosyjskiego .exe gry jeżeli jest w pobranych plikach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok spróbuję spolszczyć swojego stalkera, a jak to nie będzie działać to kupie wersje pl. A i jeszcze jedno, czyli jak nie zainstaluje patcha 3.5.5 na spolszczenie to ten mod nie będzie działać i z tego spolszczającego patcha należy wrzucić tylko bin i datebasę, resztę nie ruszać?

Edited by Maliniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

W paczce są jeszcze ikony i zedytowany fsgame.ltx - jeżeli jego również wrzucisz nie będziesz musiał edytować Swojego w katalogu gry. W klejasz gamedata, bin i fsgame.ltx zgadzając się na zamianę plików. Ikony jeżeli chcesz zmianić na pulpicie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.