Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, skhi napisał:

Namierzanie przy użyciu lornetki to by się przydało do śledzenia i rozpoznawania czy to wróg czy przyjaciel .Ktoś wie jak to można poprawić?:044:

Coś nie tak .To chyba nie z tego moda ta próbka bo brak w pliku gamedata/config/ui  pliku ui_map_spot_relation .

Jest natomiast takie coś

gamedata\config\ui\ui_icons_map.xml a w nim linijka z tekstem <texture id="ui_icons_mapPDA_gps_stalker" x="0" y="0" width="32" height="32" />

Czy to tu powinienem zmienić dla widoczności ciał zabitych ?

A jakie ma znaczenie który to mod w tym przypadku - mechanizm obsługi skryptów jest dokładnie taki sam .Moja wina - mogłem bardziej "łopatologicznie" wytłumaczyc.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry BOBERN ale się zapomniałem .Dzięki wielkie za podpowiedź, nie obraź się skorzystałem z pomocy Gawrona ale tobie też ukłony za wiedzę . Ja to laik w temacie grzebania w skryptach .

Transmutacje kryształów powoli do przodu (trochę wkurzające te halucynacje ale urokliwe ,pomysł ciekawy) ale coś takiego zauważyłem w PDA \ NOTATKI \ DZIENNIK  .

To błąd czy u was inaczej ?

ss_administrator_04-22-16_10-43-09_(predbannik).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod sam w sobie zawiera wszystkie konieczne podpowiedzi. Namęczyliśmy się trochę, aby tekst opisu był na tyle zrozumiały, żeby każdy gracz mógł z niego dowiedzieć się co robić.

W poradniku cichego, wszystko to jest tylko zebrane w jednym miejscu. Można się z tym zapoznać wstępnie, lub czekać aż gra nas na to naprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na zrzucie widać przepisy na absoluty w strefie psi nr1

1.Przepis na uzyskanie Absolutu : absolut nr 3

                                                   absolut nr 2

 

a drugi wpis w dzienniku to

2.Przepis na uzyskanie Absolutów :

                                                   absolut nr1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu. W każdym psi polu uzyskujesz różne absoluty, z rożnych kryształów. Te opisy w PDA, chyba pojawiają się dopiero, jak uzyskasz absolut. Zobacz w poradniku cichego ile i jakich transmutantów się otrzymuje w poszczególnych strefach. A jest jeszcze kolejny poziom zmian. Będzie Ci łatwiej zrozumieć zamysł autora i prowadzić spokojną grę. A zadań wymagających pomyślunku, w modzie nie brakuje.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skhi jeśli jeszcze Cię interesuje autonamierzanie w lornetce, to zapraszam do kącika "Zrób to sam".

Spoiler

Idziesz do gamedata/config/weapons i odnajdujesz plik - w_binoc . Otwierasz plik edytorem tekstu i odnajdujesz linię:


vision_present				= false

zmieniasz na:


vision_present				= true

zapisujesz. W tym momencie włączyłeś w swojej lornetce funkcję autonamierzania.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej o zdublowanych wpisach w notatniku o transmutacji Absolutów a teraz sytuacja powtarza się przy Talizmanach .To dopiero jest zagadka .Zepsute PDA czy gra figle płata (ale "świruje" Fotografowi z tymi talizmanami,nawet zastrzyki u doka nie pomagają za bardzo).ss_administrator_04-23-16_15-10-47_(aver).jpg

Edytowane przez skhi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak, że jeśli robiłem transmutacje na jednej lokacji, a w różnych polach, a następnie w innych lokacjach, to wpisy dublowały się dokładnie tak jak u Ciebie, @skhi , ale nie przeszkadzało to w dalszej rozgrywce. No, chyba, że chcesz sobie porobić więcej kamyków, wtedy po prostu musisz sobie wyrobić nawyk, żeby zerkać do reszty zakładek. Same przepisy na pewno nie są zdublowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmodernizowaniu aparatu fotograficznego według poradnika Cichego powinniśmy zrobić zdjęcia dobrej jakości z zadania dla Smitha .W pda nie mam tego zadania (jedynie zadnie o odnalezieniu źródła nieznanej energii - żadnej tam wzmianki o zdjęciach)ani oznaczonych miejsc z których należy je pstryknąć .Czy to normalne?Przed modernizacją aparatu te miejsca były zaznaczone w pda. Coś jest nie tak? Też tak mieliście? Co mogło wykastrować to zadanie z pda? Dużo  tych pytań ale może jedna odpowiedź .

Czy zrobienie tych zdjęć ma wpływ na zakończenie linii fabularnej ?

Edytowane przez skhi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie pamiętam jak to u mnie wyglądało... Chociaż nie przypominam sobie, żebym miał jakiś problem ze zdjęciami. Mam zapisy z różnych etapów gry, więc jeśli nikt Ci nie podpowie wcześniej, to może uda mi się dzisiaj postawić moda i sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwikłałem zagadkę i muszę ostrzec bo może się to przydać.Po modernizacji aparatu wracamy do Smitha i .......

Z poradnika Cichego:

Cytat

Na miejscu dowiadujemy się o kolejnej serii zdjęć jakie mamy wykonać. Odznaczone są na mapie w naszym PDA. Na zadanie dostajemy fajną snajperkę i SKATA. Drugie zadanie jest związanie z odnalezieniem źródła energii lub sprawdzeniem co go emituje. W tym ma nam pomóc Brown. W momencie kiedy wychodzimy z budynku od generała Smita dostajemy wiadomość od agenta Browna - mamy z nim się spotkać w Anomalnym Lesie

Pamiętajcie żeby porozmawiać z Smithem dwa razy .Raz o znalezieniu źródła energii. Drugi raz o zdjęciach(sprawdzić czy na mapie zaznaczyły się miejsca wykonania najlepszych ujęć). Grając przeoczyłem drugą rozmowę i stąd problem .Może się komuś to przyda . Sorry za zamieszanie i dzięki za zainteresowanie ( SIERIOŻA :thankyouyellow:)

Edytowane przez skhi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś w tym modzie może mieć jakieś problemy z grą, spowodowane jest "przelatywaniem" dialogów. Wnikliwe ich czytanie ze zrozumieniem, oraz zapamiętywanie niektórych wydarzeń, jak np. miejsca wpadania w niewidoczne teleporty i punkty docelowe, pozwoli na spokojną grę. Tylko rutynę i rozwiązania z innych modów, trzeba odłożyć na półkę. Dostałeś zadanie, wykonałeś go, nie masz zaliczenia, idź do zleceniodawcy. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.