Jump to content

Oficjalna polonizacja Lost Alphy pod patch 1.3001


Trikster

Recommended Posts

Przedstawiam Wam polonizację gry S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha dostosowaną do patcha 1.3001. Możecie ją pobrać z któregokolwiek z poniższych linków:

Z serwera stalkerteam.pl

http://www.mediafire.com/download/4uup6w4itif3bbf/Lost+Alpha_oficjalna+polonizacja.rar

https://disk.yandex.com/public/?hash=WM400koRMwjeMIxyELNXEG1yGcm/1nFyprvpIgmYQ4Q%3D

LINK NIEAKTYWNY

 

Instrukcja instalacji:

1. Pobieramy polonizację.

2. Wypakowujemy zawartość pliku do głównego katalogu S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha. Zastępujemy wszystkie pliki, jeśli zostaniemy o to poproszeni.

3. Na wszelki wypadek można usunąć user.ltx, żeby uniknąć problemów z wyświetlaniem się polskich czcionek.

4. Otwieramy plik credits.txt, czytamy dokładnie i dziękujemy po kolei wszystkim osobom biorącym udział w tłumaczeniu. :)

5. Uruchamiamy grę i zmieniamy język rozgrywki w menu („Options” -> „Gameplay” -> „Language”) na pol.

6. Gramy i cieszymy się grą w naszym pięknym języku.

 

Zaleca się rozpocząć nową grę, bo niektóre rzeczy mogą nie być przetłumaczone (jak imiona postaci, pewne fragmenty w PDA, itd.).

 

Spolszczenie na pewno nie jest idealne, ale dołożyliśmy wszelkich starań, żeby było grywalne i funkcjonalne. Jeśli natraficie na jakiś błąd, problem czy cokolwiek, czym chcecie się podzielić, nie wahajcie się tego zgłaszać. Dawajcie też znać o różnych Waszych przemyśleniach. Polonizacja będzie bowiem wspierana, a wszelkie problemy/nieścisłości/nieadekwatności będziemy poprawiać i udostępniać w kolejnych odsłonach. Jeśli zamierzacie zgłosić błąd, postępujcie najlepiej według tego schematu:

1. Opis błędu (wylot, literówka, gramatyka itd.).

2. Lokalizacja błędu (gdzie i kiedy w czasie gry błąd nastąpił).

3. Screen z gry pokazujący błąd lub crash log, jeśli masz pewność, że wylot spowodowany jest błędami tłumaczenia.

 

W tym temacie:

http://www.miserymod.fora.pl/lost-alpha,6/beta-testing,64.html

możecie zobaczyć zmiany, jakie wprowadziliśmy do tłumaczenia od momentu rozpoczęcia beta testów. Temat będzie aktualizowany w miarę kolejnych przeróbek.

 • Cool 1
 • Positive 18
Link to comment
Share on other sites

Czy zadziała z modyfikacją S.L.A.M. BugFixes?? Naprawia ona wiele wylotów i glitchy z gry.

Dobra nieważne sprawdziłem i oba (mod i spolszczenie) mają takie same pliki :( trza będzie pokombinować.

Edited by litosns
Link to comment
Share on other sites

Testowałem spolszczenie i mogę śmiało powiedzieć, że gra z ostatnim patchem jest w pełni grywalna. Tej modyfikacji nie używałem, więc nie wiem. Trzeba by porównać pliki. Zrób sobie kopie podmienianych plików, wstaw spolszczenie i zobacz.

Link to comment
Share on other sites

FATAL ERROR [error]Expression  : fatal error[error]Function   : CInifile::r_section[error]File     : Xr_ini.cpp[error]Line     : 499[error]Description  : <no expression>[error]Arguments   : Can't open section 'wpn_sayga12k'Nie mogę iść do barmana w Barze.Wywala do pulpitu.
Link to comment
Share on other sites

Na początku, jak pobrałem Lost Alpha i uruchomiłem w wersji z polonizacją, miałem negatywny stosunek do całej gry, bo nie wiedziałem z jakiej to przyczyny musiała gra w tej postaci wyjść (zostało to podane do wiadomości na Forum). Dopiero jak uruchomiłem na rus i gra poszła płynniej z fabułą (choć z wstawkami ang), to po dłuższym obejrzeniu zmienionego świata lokacji, klapki złości momentalnie opadły i chylę czoła przed twórcami. Natomiast styl przetłumaczonych dialogów wypieszczone i nie boję się zaliczyć do profesjonalizmu. Teraz każdy, kto czekał na LA (zapewne z zadowolenia), ma wypieki na twarzy. Brawo, oby tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.